10/10
Naphinel 2009 júl. 29. - 20:52:00 10/10
(1768/2408)
Nos, ma megnéztem, és (spoilert tartalmazhat):

Elõször is, akik nem vágták a film végére, ki a Félvér Herceg, elgondolkodtat, vajon hogyan nézték a filmet. Világosan kiderül, ugyanis a Herceg maga közli Harryvel, hogy õ az.

A könyv szerintem nagyon jól meg lett csinálva, ellentétben az öttel, nem igazán maradt üresen terület, Harry rájött, hogy kik a hurcruxok, és mit kell velük tenni.
A bús borongós hangulatot teljesen oldották a szerelmi ügyetlenkedések, viccessé téve ezzel a filmet.
Emelett mégis megmaradt a fenyegetettség, a veszély, a levegõben végig ott vibrált a feszültség.
Az Odú-béli csatajelenet teljesen felesleges volt, viszont nem tett rosszat a filmnek, hogy beletették, csak kár, hogy mástól vette el az idõt.
Dumbledore temetését rettentõen hiányoltam, viszont félõ, hogy egy nyálas giccsbe fulladt volna az egész, szal lehet, nem is baj, hogy kihagyták (a pálcaemelés teljességgel megindító volt), viszont a roxforti csatáért nagy kár – lehet, a hetedikre tervezik a nagy durranást.
A kviddics tetszett, valamint a szerelmi sokszög, amibe a szereplõk keveredtek.

Lavender kissé túljátszotta magát, Ron ellenben hitelesen alakította a megszállott szerelmest. Harry csúcs volt, amit a Felix alatt mûvelt, de a favorit jelenet az, mikor McLaggen lehányta Piton cipõjét. Pár pillanat dermedt csend, majd szakadás a röhögéstõl.
Ami nagyon bejött, az Piton ábrázata, a lehányás, valamint Lavender berontása a gyengélkedõre közben.
Öhm, Malfoy teljesen belenõtt a szerepébe, megváltozott, felnõtt és megkeseredett. Helybõl lejátszotta Harryt a vászonról.
Luna pár perces jelenetei telitalálatok, az a csaj… kész.
A kedvenc szereplõ akkor is Piton, a keserû-savanyú ábrázatával.

Fú, egyelõre ennyi, nagyon tetszett, a zenéi és tájai gyönyörûek, a harcok látványosak, és ez végre egy felnõttebb film, a könyvet totál visszaadta – pár apróságot leszámítva.

Viszont Dumbledore szemüvegét hiányoltam, és a film egyes mondataival sem voltam kibékülve („Dolgozzam meg Lupsluckot” by Harry).
Ha eszembe jut valami, még megírom majd.
4/10
hijarna 2009 júl. 29. - 20:49:41 4/10
(1767/2408)
jah, az elozo resz sztargazsijabol futotta. :-) mondjuk ez meg mind semmi, Harry szemuvegeben meg nincs lencse es a villam alaku sebhely is hianyzik a film nagy reszeben... :SSS
10/10
vadas.geza 2009 júl. 29. - 19:51:43 10/10
(1766/2408)
Hát azt azárt már nézzétek már meg, hogy mikor az elején ott a halálfaló füstcsóvák bontják a millenium hidat az egyik másodpercben még ott sikongatnak rajta az emberek egy másodpercel késõbb meg már senki nincs rajta és úgy dõ l össze a hídXD
Majcsi 2009 júl. 29. - 19:50:00
(1765/2408)
Egyetértek, én is itt olvastam elõször h milyen a film, és úgy mentem hétfõn moziba h biztos szar lesz. Bár az ötös után meg fõleg. de én is mind azt hallottam akik jöttek ki a moziból h tetszett nekik. és ebbe tényleg voltak jó poénok! Ronnak az a cicás beszólása... :D
Majcsi 2009 júl. 29. - 19:47:20
(1764/2408)
Az összes könyv közül az egyik kedvencem a félvér herceg, nagyon kiváncsi voltam rá. Õszintén szólva attól féltem hogy majd úgy jövök ki a moziból mint 2 hónapja (a másik nagy kedvencemnél) az Angyalok és démonoknál, h ez egy nagyon rossz film. De én lepõdtem meg a legjobban magamon, hogy nekem nagyon tetszett a film. eddig az elsõ, két rész után ez volt a legjobb. Az ötöst ritka rosszul elcseszték, de ez nagyon jó volt. Igaz voltak benne hülyeségek Pl. amikor az Ódut felégetik, meg a Ginni megy be a Harryvel a szükségszobájába - kiváncsi leszek h találják meg majd a diadémot?!- meg amikor a végén a Harry kukán végig nézi a Dumbledore halálát na az tényleg gáz volt. De kellemesen csalódtam és a nagy pozitívum volt h nagyon sok apróságot beleraktak, meg amire tényleg azt gondoltam h na ez biztos nem lesz benn. pl az elején is amikor a híd felrobbantásával kezdenek, meg az emberek azt hiszik borús az idõ közben meg csak dementorok...ezek meg csak a mugli hírekbe voltak. És a barlangos rész az úgyanolyan hátborzongató volt mint ahogy én olvasás közben elképzeltem. az nagyon hatásos és remek jelenet volt. ***SPOILER*** Dumbledore haláláról nem is beszélve... még a könnyeim is kijöttek, mint olvasás közben anno, és hát a mögöttem lévõ sor is szipogott rendesen. ***SPOILER VÉGE*** A látványa nagyon jó volt a filmnek. Én azt mondom az ötöshöz képest ez nagyszerû volt, és hát a három, négyhez is. természetes voltak benne hiányosságok, és nem értem miért nem tettek említést arra h vajon Voldemort mibõl csinálhatta a további horcruxait, így Harry hogy fogja keresni a 7ben? na majd megoldják valahogy. És Ron és Malfoy nagyon nagyot alakítottak. Õk voltak a legjobbak. :) Bár tényleg nagyon love storys lett a film, kicsit túlzottan is. Néha már nagyon genny volt, fõleg a Ginnis, mikor megköti a Harry cipõjét...áááááááááá az béna volt. De összevetve kellemesen csalódtam, neki is állok újra kiolvasni.
Natalie000 2009 júl. 29. - 19:14:25
(1763/2408)
Vagy lencsére váltott :D
Csigusz9412 2009 júl. 29. - 18:25:39
(1762/2408)
Az az igazi probléma a HP filmekkel, hogy, akik olvasták a könyvet azoknak sztem a 80%-a, akik csak filmen látták eddig, azok közül is kábé ennyien megnézik a filmet, csak mert kíváncsiak rá. Néhányan a jobb érthetõség, és egy másik irányból való megtekintés érdekében pedig mégegyszer beülnek a moziba, és ez máris egy megfelelõ mennyiségû bevétel a következõ, talán mégrosszabb filmhez. Az pedig senkit nem érdekel, hogy tetszett-e a film, hogy hozta-e, amit elvártál, mert a pénzt kifizetted, és az készítõk felé így is úgy is pozitív visszajelzés, tehát egyre inkább felbátorodnak, és azt fogják gondolni, hogy jó irányba hajlították meg a könyv történetét, pedig NEM!
4/10
hijarna 2009 júl. 29. - 18:12:46 4/10
(1761/2408)
mokuska, kulfoldon is lehuztak par oldalon a filmet, masreszt aki meg akarja nezni, az ugy is meg fogja, negativ kritika ide vagy oda...
10/10
timcyykee 2009 júl. 29. - 17:21:06 10/10
(1760/2408)
de most miért húztad fel így magad? :D ez tényleg csak a te saját stílusodat mutatja ami elégé szánalmas, hogy így felhúzod magadat. :D ezen csak nevetni lehet, már ne haragudj meg :$ :D de hát istenem xDDD áh xD ink. no comment :)
csak gratulálni tudok neked ;)
10/10
timcyykee 2009 júl. 29. - 17:18:57 10/10
(1759/2408)
ez nagyon kemééééény, ááááááááááááh xDDDD
10/10
Hannibal Lecter 2009 júl. 29. - 17:08:39 10/10 Előzmény borkasztik
(1758/2408)
köszi
8/10
borkasztik 2009 júl. 29. - 16:41:42 8/10
(1757/2408)
http://www.youtube.com/watch?v=z6Y4CUpscWs&NR=1

Fúú ez asztán a megszálotság!! Ezen aztán borultam!!
8/10
pettt4 2009 júl. 29. - 16:35:02 8/10
(1756/2408)
Megkérdeztem több embert is, hogyan tetszatt nekik a film. Kérdeztem olyat ik aki olvasta a könyvet, és olyat is aki nem! Azt szûrtem le a válaszokból, hogy azoknak tetszett inkább a film akik még nem olvasták el a könyvet! Bár õk is megjegyezték, hogy 1-2 fontos dolgot nem értettek meg a filmbõl!
Szóval. Könyv:5
Film:4
Film+Könyv:5**
8/10
borkasztik 2009 júl. 29. - 16:03:11 8/10
(1755/2408)
Ennek a filmnek az kellett volna hogy bukjon egy nagyot akkor talán észhez tértek volna mert most azt hiszik nagyon jó!! Bár attól függetlenül hogy elején sok pénzt hozotta film mostanára már csak a 4. helyen van szal ott is látszik hogy eddig ez a legrosszabb film mert a többi rész azért még ilyenkor is tartotta magát.
itt van egy érdekes kritika és bevételi adatok eddig:
http://teddike.freeblog.hu/tags/harry-potter-and-the-half-blood-prince/

Szinte mindenki azért nézte meg mert a könyv alapján arra számított nagyon jó lesz és a képek a filmekrõl is nagyon alátámasztottá ezt. De sajna nem nagyonlangyi lett. Nem mondom hogy nem voltak benn jó ráérzések de nem bontották ki és rögtön mindjárt jelenetet váltotak aminek semmi köze az elõzõ hangulathoz! Egyik pillanatban gyászolnak egy kicsit aztán meg már párkapcsolatról beszélnek
5/10
Kyra.. 2009 júl. 29. - 16:00:16 5/10
(1754/2408)
Én végül nem bírtam kivárni amíg a moziba el tudok jutni, így letöltöttem a filmet, és nagyon izgatott voltam, mit tudtak kihozni a könyvbõl. De ahogy az elõttem szólók, én is csatlakozom, borzalmasan langyi lett a film... én nem is értem hogy fogják megcsinálni a 7. részt, ha kihagynak olyan fontos részeket, mint pl a Gomold család... akkor majd az utolsó részbe zsúfolnak bele mindent, ami a 6.-ból kimaradt?!
Az se tetszett, hogy túl sokat mutatták, ahogy Draco szerencsétlenkedik a szekrénynél, pedig a könyvben nem is tudjuk meg, csak a végén, hogy mit csinál a szobában!
És abban is csalódtam, hogy Harry érzelmeit nem tudták sehogy sem párbeszédekbe önteni, ettõl sokszor úgy nézett ki a filmben szerintem, mintha egy pár pillanatra megbuggyant volna.
Egyszóval ezerszer inkább a könyv... az nézze meg a filmet, aki nem olvasta a könyvet, úgy szerintem jobban élvezhetõbb.
Bíró Blani 2009 júl. 29. - 16:00:12
(1753/2408)
a látvány elsõ osztályú. A sztori nagyon gyengére sikeredett, pedig könyvben ez az egyik legjobb rész. erõltetettek voltak a szerelmi szálak és Emma Watson alakítása, ahogy ,,öregszik" úgy romlik. Remélem a következõ jobb lesz.
8/10
borkasztik 2009 júl. 29. - 15:52:42 8/10
(1752/2408)
Így van az se volt rendesen elmagyarázva hogy miért ott volt. Csak mutatattak az árvaházas emlékben valami kis képet a barlangról és ennyi! de ettõl még nem volt világítottak rá hogy miért is volt érdekes az a barlang!! Olyannak tûnt az egész mintha a filmbeli Dumbledore csak vagtában tapogatózott volna és csak úgy találomra kiválasztotta a barlangot!!!
Nyiikl 2009 júl. 29. - 15:49:48
(1751/2408)
***SPOILER***

Nekem tetszett a film! Rosszabbra számítottam. Bár a vége picit ellett kapkodva és Dumbledore halálából is nagyobb drámát lehetett vna csinálni, de összességében jó film. 8/10
dodo1994 2009 júl. 29. - 15:35:50 Előzmény Natalie000
(1750/2408)
levette:D
4/10
hijarna 2009 júl. 29. - 14:55:51 4/10
(1749/2408)
apropó, az sem lett elmagyarázva rendesen, hogy miért egy barlangban rejtette el Voldemort az egyik horcruxot.