10/10
Dros 2009 aug. 04. - 21:10:27 10/10
(1928/2408)
Hát az 5. részben is ott voltak a szobrok csak épp szerepük nem volt nagyon:D
7/10
mushi 2009 aug. 04. - 21:09:22 7/10
(1927/2408)
Szerintem megoldják valami odahurcolt felnagyított szoborral, amit mutatnak kb fél másodpercig... =/
szabozsoka 2009 aug. 04. - 21:08:39
(1926/2408)
Sziasztok! Akit érdekel, már 60-70 idézet van a 6. részbõl (természetesen a könyvbõl) a honlapomon. Tudom, hogy nem teljesen azonos az üzenetem a témával, de gondoltam örülnek ennek páran vagy érdekli a fórumozókat. :D
www.zene-sorozat-film.gportal.hu
10/10
Dros 2009 aug. 04. - 20:53:59 10/10
(1925/2408)
Én azért nyomtam volna egy auqamentit a helyükben :D
de hát ugye varázslók szóval ha porig is éget seperc alatt összehoznak egy új házat :D
am ha jól olvastam a 7. részben a minisztériumban a trónon ülõ szobrok trónja valódi muglik holttestei? Filmben morbid lesz kissé :D
Cressida Beau Pre 2009 aug. 04. - 20:44:17
(1924/2408)
Bocsánat, a hetedik filmben. >.<'
Cressida Beau Pre 2009 aug. 04. - 20:43:28
(1923/2408)
A látvánnyal viszont meg voltam elégedve. Gyönyörû volt a tenger is. :)
Az Odú felgyújtását én csak annyival tudnám magyarázni, hogy valószínû, hogy ezzel is fokozni akarták a kiszolgáltatottságtudatot. Hogy a varázslók már nincsenek biztonságban, bármikor rájuk gyújthatják a házukat, elveszthetnek mindent, földönfutóvá válhatnak. Ezek után mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy Fleur és Bill össze fognak-e házasodni a hetedik kötetben...
Cho eltûnése nem zavart. Feltûnt ugyan, de annyira jelentéktelen karakter, hogy maximum egy sajnálom-vigyort engedélyeztem volna a részérõl.
Cressida Beau Pre 2009 aug. 04. - 20:36:56 Előzmény Citromfû
(1922/2408)
Helyenként SPOILERVESZÉLY!!!
Citromfû, nem az a baj a filmmel, hogy nem követi szóról szóra a könyvet. Nem kell mindenképp visszaadni a könyvet, ha máshogy is meg tudják oldani. DE! Egyszerûen következetlen volt a forgatókönyv. Megölték a drámai jeleneteket, a rosszkor jövõ poénok miatt egyáltalán nem tudtam átérezni a rész komorságát, pedig a sötét tónusú képvilág is a drámai jelleget volt hivatott jelezni. Ahogy már egyszer mondtam, nevetséges, amit Hermione mond pár pillanattal Dumbledore halála után. Rendben, ott eltelik egy bizonyos idõ a filmben, de a nézõ érzéseit nem igazán ragadja magával, ha egy drámai jelenetet rögtön elütnek egy bugyuta "poénnal". A hangsúly is fõként a szerelmi szálakon volt. Egyetértek, hogy a Harry-Ginny szálat összecsapták. Ráadásul úgy emlékszem, hogy Tonks és Remus a 6. könyv végén jönnek össze, de a filmben már elsõ megjelenésükkor drágámoztak egymást. Amivel nincs probléma, de nem értettem, hogy mi történt. Mikor maradtam le a csöpögõs szerelmi vallomásukról? Valami jelet esetleg adhattak volna. Tényként tárták elém, hogy õk együtt vannak. Harryéknél is majdnem ez volt.
Ennek a résznek átvezetõül kellett volna szolgálnia. Mozgolódik a gonosz, sötét titkok derülnek ki Voldemort és Piton múltjáról – úgy emlékszem, ebben a részben tudja meg Harry, hogy Piton miatt haltak meg a szülei, de rég olvastam a könyvet, úgyhogy keverem az 5-6-7. kötetben kiderülõ dolgok kronológiai sorrendjét, elnézést, ha butaságot mondtam - stb. Ehelyett mindenrõl szólt, csak Voldemortról és Pitonról nem. A csatát pedig én is hiányoltam - de túléltem volna egy jobb történetvezetés mellett. Bella szökdécselését ugyanakkor imádtam. Egy õrült. Kihagyhatatlan lett volna tõle 1-2 kattant jelenet. :D Mindenképp több merengõs - Pitonról is(!), hiszen róla kapta a könyv a nevét - és kevesebb Levander Brown-os jelenetet képzeltem el. Rengeteget halasztottak - többek közt a forgatókönyvírók sztrájkja miatt, erre pont a forgatókönyv lett a film leggyengébb pontja.
(Egyébként Narcissa tényleg szõke. A filmben ráadásul a haja egy része fekete, amitõl végig azt hittem, hogy kalapot hord. xD)
10/10
Dros 2009 aug. 04. - 20:19:02 10/10
(1921/2408)
Am a filmben pont, hogy nem szõke.
Mi a fenének kellett ebbe is belerondítani?...
Am Helen McCrory elõször Bella szerepére ment de terhes lett ezért Helena lett Bella utána megkapta Narcissa szerepét.
Szerintem jó, hogy így történt Helenahoz jól illik ez a szerep :D
10/10
Dros 2009 aug. 04. - 20:15:32 10/10
(1920/2408)
Mármint az év amikor születtek :D
10/10
Dros 2009 aug. 04. - 20:14:36 10/10
(1919/2408)
Bella (51) Andromeda (53) Narcissa (55)
7/10
mushi 2009 aug. 04. - 20:01:42 7/10 Előzmény Citromfû
(1918/2408)
Bellatrix húga azóta szõke, hogy õ Narcissa Malfoy. Vagy tévednék..? Amúgy nem tudom hogy Bellatrix e a fiatalabb, szerintem õ.. Szóval akkor õ a húga Narcissának.
10/10
Dros 2009 aug. 04. - 18:33:11 10/10
(1917/2408)
Nem csodálom ha nem olvastad a könyvet elég értelmetlen tûnhet:D
10/10
andy_balog 2009 aug. 04. - 18:26:46 10/10
(1916/2408)
en nem ertettem belole semmit :(
10/10
Dros 2009 aug. 04. - 18:22:35 10/10
(1915/2408)
Hát igen a 4. rész óta kihagynak egy két emberkét akiknek most azért fontosabb szerepe lesz majd a 7. részben. Manók, Bill, Mundi :P
De tetszik, hogy Bellanak ilyen õrült jellemet adtak.
A könyvekben inkább csak fanatikus.
És igen a film vége eléggé el van rontva.
A nonverbális SVK órát is megnéztem volna :(
Citromfû 2009 aug. 04. - 18:01:42
(1914/2408)
CSAK annak aki látta a filmet!
És most muszáj kiadnom, ami böködi az oldalamat.Saját vélemény.
Oké. Szeretem a Harry Pottert. Tövirõl hegyire végigrágtam már régen az összes könyvet, és mindet a filmek elõtt olvastam el. Mindig érdekelt, vajon milyen a filmes változat, mert visszaadta a könyvet. De ez?
Ez? A sztori azzal kezdõdött, hogy egy kis mugli lány randizni akar Harryvel...a könyv nem ezzel kezdõdött, oké-zsoké, még lenyelem. A halálfalók támadásai a film elején vizuálisan jól kamatoztak, és simán elmenne egy katasztrófafilmbe,de itt is megállta a helyét. A további: Dursley-éket hova kaparta el a kedves rendezõ? Sehol sincsenek...pedig a könyvben vicces jelenet lett volna velük a repülõ poharakkal, legalábbis meg lehetett volna oldani, és nem azt betenni helyette, hogy leég a Weasley ház...ami fogalmam sincsen ,hogyan került oda...Bellatrix húga mióta szõke?? És miért hagyták ki azt, hogy Fleur és Bill szerelmesek? Ginny, Hermione,és Weasleyné bizonyára jó sok vicces grimaszt adott volna a filmben Fleurnek. Ami vicces lett volna...Egy szó, mint száz,uncsi,olcsó nyálpoénokat írtak be a forgatõkönyvbe. Hermione vajsör-vagy micsoda- habos szája, McLaggen ujjbekapása, Ron szétharapott szája...stb-stb---. Annyira unalmas poénok voltak benne!!! És persze a félvér herceg. Azok, akik csak mozinézõk voltak, s nem olvasók, nem igazán tudhatták, milyen fontos szerepe volt Harry életében a félvér hercegnek. A film negyedéig még elvezették a szálakat, de utánna csak Piton unott hangú vallomása hozta vissza a témát.Félvér herceg. Nagyon is jelentõs. Piton emlékei stb.Romilda Vayne egy CSÚNYA lány. Aki eljátszotta, az szerintem nem volt ronda.
Malfoy. Méghogy fõgonosz! Egy drámai, hisztizõ jelenetmasszát kapott Mr. Felton- a vége hatásos volt, hogy Malfoy sír, meg nem képes megölni Dumpledore-t....noha elég életunt stílusa volt a film alatt. A könyv szerint inkább dacosan harcolt a feladat teljességéért, és persze idegileg ki volt.
Nos...a sztori végén HIÁNYOLTAM a nagy csatát, a drámai elvonulást a halálfalókkal. Itt, a filmben Bellatrix szökdécslet õrülten, mint egy kislány, vihogva, a halálfalók loholva utánna. Mint egy cserfes kislány, akit követnek az iskolatársai, amint menekülnek az igazgatóbácsitól. És hol a csata? Az ötödik részben, érdekes, ali csatáztak a könyvben a végén, noha a film szerint õrült küzdelem volt. Ilyet!
Hol van Cho Chang? Harry még csókolta az elõzõ filmben, aki csak ÚGY...valahogyan lekopott a film menete közben. Oké, én tudom, hogy mi volt, hogy volt, Harry hogy váltott rá szépen lassan a kis Ginny-re. A filmben látványos váltást láttunk! Harry hirtelen Ginnyvel. De a film végén miért nem szakít vele? Ja, és egyáltalán...a csók után már szinte semmit sem csináltak egymással...a könyvben legalább rámondták, hogy járnak, mert azt is csinálták. A filmben nagyon nem.
De legalább felhagytak volna a romantikával.
És Bellatrix csak a sztori elején szerepelt. Bocs, a filmben nem. Nem mutatták be Greybacket. Csak saccoltam, melyik az. Ó igen, a könyv végén, abban a nagy csatában még meg is harapta Billt. Milyen klassz lett volna a filmben!!!
De erre- a csatára- már nem lehetett pénz és idõ a filmben. Helyette kitöltötte az idõt a nyálszerelem.
Tanórák a filmben nuku.
Mindent viccesre csináltak. Aragog halála példának okáért.
a félvér hercegnek jelentõsége volt a cselekményszálban a könyvben....a film ezt elnyomta, kicsillivillizte a rózsaszínhabos amerikaiféle giccsel-és a mai divatmajom fiatalságnak ez kell. Úgyis megnézik! Mondják a film készítõi. De erre kár volt pénzt adni. Kár. Spóroltak volna a Weasley-s házfelgyújtós mocsárjelenettel. Ami fogalmam sincsen hogy mi akar lenni.
Klassz.Taps-taps ezért a sallangért!

Ja, és Denem múltjába olyan keveset mentek vissza, hogy csak na....ellentétben a könyvvel.

Könyvpártiak: ugye igazam van? Bár a filmpártiak csak utánzatot látnak.
A kritika az én saját véleményem, ettõl még nyugodtan gondolhat azt amit akar más.
Saját vélemény.
10/10
Dros 2009 aug. 04. - 17:38:56 10/10
(1913/2408)
mármint a 7. részrõl beszélek :D
10/10
Dros 2009 aug. 04. - 17:38:16 10/10
(1912/2408)
Azért kíváncsi vagyok pl Mundungust meg Billt, hogy rakják be. Meg bugye Fleur. Meg a manók is...
Ezért nem kellett volna kihagyni õket mindig kicsit sok lesz az új arc akiket már ismernünk kéne...
Biztos megoldják valahogy de ez elég zavaró :)
7/10
liaboo2 2009 aug. 04. - 16:11:11 7/10
(1911/2408)
Azért annyira nem volt rossz a film,hogy ne lehetett volna végig nézni de persze a harmadik és az ötödik részt nem körözi le szerintem.És persze vegyük figyelembe ,hogy e mögött a film mögött is kemény munka áll....akár milyen rossznak is gondoljátok.
10/10
De Goey 2009 aug. 04. - 15:48:33 10/10
(1910/2408)
Egy szó mint szát nekem tetszett a film, igen tudom lehetett volna jobb is,de azt kell értékelnünk amit láttunk, de a rendezõneknek nem az a célja hogy a könyvet kimásolja hanem hogy izgalmassá tegye a FILMET, szal nekem tetszett.
8/10
borkasztik 2009 aug. 04. - 13:46:42 8/10
(1909/2408)
Én olvastam az Eragon elsõ részét és utánna megnéztem filmen is ! Hát mit ne mondjak ég és föld a külömbség! Én nagyon untam és az egész történeti szálát nagyon öszekuszálták!! Nem véletlenül álltak le a folytatásáva!!
De igazad is van mert A Harry Potter-nek ezt a filmváltozatát sokkal izgalmasabbra és jobbra is megtudták volna csinálni! Ebben mindenbenne volt csak éppen a lényeg nem illetve csak érintve összecsapva és a karakterek igazi tulajdonságát szinte teljesen lerombolták