Sinci005 2009 febr. 19. - 14:23:32
(331/491)
Már bocs, de ha szrinte ez óvodás szintû, akkor így jártál. Tény, a filmbõl elég sok mindent kihagytak, de egy durván 3 órás filmbe próbáljunk úgy 500 oldalas könyvet belerakni. Az a jó, hogy a 7. rész már két részben lesz, mert abból nem bírtak annyi mindent kihagyni.
1/10
HAMMER1 2009 jan. 31. - 16:40:12 1/10
(330/491)
Nem tudom ezen a filmen mit esznek?
Már többször elkezdtem nézni.Szerintem gyenge,megér egy egyest,azárt,mert nullát nem lehet írni.
Óvodás szintû film!!!!!!!!
Csokipuding13 2009 jan. 31. - 09:23:43
(329/491)
a csók sorsdöntõ és fontos volt,és nem a csókot hangsúlyozták,hanem Umbridge feltörekvéseit...
Csokipuding13 2009 jan. 31. - 09:22:33 Előzmény csillu
(328/491)
Nekem bejött és szerintem nagyon vontatott , pont úgy mint az Azkabani fogoly(3) , de szerintem a 3 voolt a legunalmasabb .ÉS az 5-öt elég volt 2-szer látni....
csillu 2009 jan. 24. - 14:37:14
(327/491)
Nekem is bejött, bár tény, hogy ez az összes közül a legvontatotabb és ha lehet ezt mondani "leguncsibb" rész. Alig várom már a Félvér herceget... ott több fordulat lesz :)
hunyorgos 2009 jan. 19. - 23:57:22
(326/491)
jaj nem ezt akartam másolni aaaaaaaa
hunyorgos 2009 jan. 19. - 23:57:06 Előzmény csillu
(325/491)
csillu 2009 jan. 19. - 19:28:04
(324/491)
Ez tipikusan az a vélemény, ami csak azért született, mert unatkozol. Ha olvastad volna a könyvet biztos nem ezt írod... Amúgy ha valamit 0 IQ-s dolognak tartok, ahhoz nem is szólok hozzá, mert annyira nem foglalkoztat... Tehát ki nem nõtt fel?
xena21 2009 jan. 19. - 10:51:41
(323/491)
Én nemtudom hogy a fa.... lehet ezt a filmet megnézni,nem hogy még véleményt irni róla.Minden honnan ez folyik ez a -0 iq alatti dedosoknak való "film" szörnyü!!! Könyörgöm nöjjünk már fel
Kattrin 2009 jan. 14. - 03:13:09
(322/491)
Láttam a filmet még moziban, de most újra megnéztem. Nos, nagyon örülök, hogy megfilmesítik a HP-t, teljesen odavagyok a könyvekért, és természetesen a filmeket is azonnal megnézem, amint moziba kerülnek, de... De. Amint néztem ezt a filmet, folyton csak arra gondoltam, hogy mennyi mindent másképp csináltak, mint a könyvben van, ami nem is lenne baj, hiszen ez egy film, csakhogy rosszabbul vitték vászonra, mint ahogyan a könyvbõl kiindulva lehetett volna, gyengébb megoldásokat alkalmaztak. Ezenkívül rengeteg mindent hagytak ki. Azzal egyetértek, hogy a 'lassabb' részeknek nincs helye egy filmben, mert túl unalmas lenne, elhúzná... de nem ilyen részleteket hagytak ki, hanem igenis izgalmas, érdekes dolgokat, amik színesítik a sztorit... sõt, ha nagyon belemegyünk a részletekbe, egyes dolgokat egészen pontosan meg sem lehetne érteni a könyv nélkül... sõt, egy-két jelenetet meg túlontúl elhúztak. A párbeszédek valahogy erõltetettnek tûnnek, nem természetesek, mûek, csináltak. A fõszereplõket alakító színészek játéka majdhogynem pocsék... persze vannak fantasztikus teljesítményt nyújtó színészek is benne, pl. aki Pitont, Dumledore-t, Umbridge-et, McGalagonyt alakítja... de Watson, Grint és Radcliff pocsék színészek. Az elsõ két HP rész még nagyon jó, a harmadik még elmegy, de a 4. és az 5... pfff... Miért kell így elszúrni ez a fantasztikus sztorit??
tommytm 2009 jan. 03. - 21:01:48
(321/491)
Hatalmas veszteség, hogy a könyv LEGJOBB részét, mikor Harryék eljutnak a mágiaügyi minisztériumba szinte nevetségesen leegyszerûsítették (az elforgó ajtókat, az agyas termet, az órás termet, az "idõ"-t, Hermione megtámadását, Ron begolyózását, Bellatrix és Harry küzdelmét, stb. Dumbledore és Voldemort csatája is gyenge a könyvhöz képest.
Továbbá megint kihagyták Dobby-t, berobbantották a szükség szobáját (pfff...), kitalálták hogy Cho árulta el õket, kihagyták a kentaurt, és még sorolhatnánk.
Színészi játékról annyit, hogy Daniel Radcliffe ismét bebizonyította, hogy semmi színészi tehetsége sincs.
delamico 2009 jan. 01. - 18:49:54
(320/491)
Szerintem a legnagyobb baj az, hogy pocsékok a színészek, egyszerûen nem tudnak játszani (tisztelet a kivételnek)és teljesen elrugaszkodik a könyvtõl, az állandó rendezõ-csere miatt meg már alig van köze az elõzõ filmekhez, aztán nem is tudják rendesen összeszedni; olyan érzés végig, mintha a fejezetenként ugrálnál a könyvben és csak 5-5 oldalt olvasnál el belõlük. Végig rohan az egész, van benne egy csomó jelenet, ami teljesen feleslegesen van ott és egy csomót, ami meg kéne bele totál kihagynak. Nem tartották szem elõtt a szereplõk könyvbeli leírását sem, ami késõbb bizony kellemetlen dramaturgiai problémákat okoz majd... Az egész egy nagy rakás lócitrom ...(bocs, kentaúr, nekem nincs bajom a félvérekkel)
10/10
nagyzsolt23 2008 dec. 30. - 12:39:48 10/10
(319/491)
Szórakoztató és jó film. Eddigi részek közül a legjobb. Én olvastam mind a 7 könyvet és nagyon sok dolog van amit kihagynak a filmbõl. Ez ellen talán azt lehetne tenni, mint amit a GYU trilógiával csináltak, hogy kiadtak bõvített változatot minden részbõl azokkal a jelenetekkel, amit leforgattak, de nem fértek bele a moziba.
10/10
udyanna 2008 dec. 28. - 15:36:30 10/10
(318/491)
Szerintem jobb lett mint a negyedik rész...Emlékszem mikor azt a részt ovlastam a végén tátott szájjal olvastam a mordonos rész kibontakozását :D viszont a filmnél nem volt jól kidolgozva...
Egyértelmû hogy a filmek színvonala sosem éri el a könyvét, ezt már rég megtanulhattátok volna.
Még csak annyit hogy remélem Dumbledore halálát nem fogják elbaszni a hatodikban...
Arra meg hogy mindenki csak szapulja a filmet annyit tudok mnodani hoghy csináljatok jobbat...ja és nem védem a filmkészítõket, sõt azobn agyalok hogy egy 600 vagy 700 nemtomhányoldalas könyvet miért nem tudtak legalább olyan hosszasan húzni mint a Gyûrûk Ura részeket, az rejtély számomra....elvégre pénzük lett volna bõven
8/10
elvin 2008 dec. 27. - 01:15:34 8/10
(317/491)
Egy újabb Harry Potter filmet kaptunk. Sajnos közel sem a legjobbat ami nagy kár mert nekem a Fõnix a kedvenc könyvem. A film új rendezõt kapott David Yates személyében akinek sikerült mûvével eléggé felborzolni a Harry Potter rajongók kedélyeit. Nem is tudom hogy kerülhetett egy ilyen nagyszabású film élére amikor õ korábban csak TV filmeket rendezett. Szerintem nagy hiba volt a kinevezése és ráadásul õ rendezi a 6. és a 7. filmet is :(
A film legnagyobb gyengepontja a forgatókönyv. Az eddigiekkel ellentétben nem Steve Kloves csinálta hanem Michael Goldenberg akinek volt pár jó 5lete de azért lényegesebben rosszabbul teljesített mint Kloves. A legnagyobb baj hogy egy 750 oldalas könyvet megpróbáltak 2 ÓRÁBA beletömöríteni így szinte a fél könyv kimaradt. Legjobban a Rejtély és Misztérimügyi fõosztályt baszták el ami a könyvben fenomenális. Másrész enyhén szólva lekarcsúsították a beszélgetést a végén Dumbledore és Harry között pedig ott elég sok minden kiderült! Ráadásul nem is tudom hogy is gondolták hogy 2 órába tömörítva lehet egy jó filmet kapni. Minimum 2és fél de akár 3 óra hosszú is lehetne egy film!!! De Kloves visszatér a 6. filmre ezét is reménykedem hogy jobb lesz a Félvér Herceg.
Egyébként a látványvilág továbbra is kiválló. Stuart Craig megintcsak szenzációsan tervezte meg a film látvényvilágát. A mágiaügyi minisztérium fantasztikus lett ugyanúgy mint a Grimmauld téri ház is. A vizuális effektekre sem lehetett nagy panasz hála ezért Tim Burknek. De azért hozzátenném hogy a dementorok nagyon bénák lettek!
A filmzenéje az eddigiehez méltóan jó lett. Bevallom féltem amikor Nicholas Hoopert nevezték meg mint zeneszerzõ de pozitívan csalódtam benne. Szerintem ez a filmzene igen élvezetes és jól illik a filmhez. Tehát nagyon jól megállta a helyét Hoopren fõleg ahhoz képeset hogy elõtte John Wlliams (azért õ sokkal jobb volt) és Patrick Doyle dolgozott a filmeken.
Az új színészek között kiemelkedik Imelda Staunton mint Dolores Umbrige. Szeintem fantasztikusan játszotta el a szerepét. De azért nem mehetünk el szó nélkül Helena Bonham Carter( Bellatrix) és Evanna Lynch(luna lovegood) teljesítménye mellet sem õk is nagyon jók voltak.
Összeségében sajnos 1értelmûen ez lett a legrosszabb harry potteres film de azért szerintem nézhetõ és igazán remélem hogy jobb lesz ennél a Félvér Herceg
1/10
szat04 2008 dec. 25. - 21:46:32 1/10
(316/491)
hát ez egy nagy rakás sz*r!
azt hittem belealszok!az elsõ kettõ jó volt a harmadik már gyengébb,
a 4iket éppen hogy meglehetett nézni.De ez???
Millagro 2008 dec. 25. - 11:22:07 Előzmény pogi
(315/491)
Nem is tudtad? JKR gárdatag, még a gárda megalakulása elõtt beleírta õket a könyvébe! Mennyi mindenbe bele lehet magyarázni Gyurcsányt! :DD
1/10
localhero 2008 dec. 25. - 08:32:15 1/10
(314/491)
hát a filmnél még az itt olvasható elméncdégek is szórakoztatobbak...
pogi 2008 dec. 24. - 11:16:20 Előzmény farzso
(313/491)
azt a túró... hát ezen a hozzászóláson már 10 perce röhögök.:))) komolyan, kinek jutnak eszébe ilyesmik??:D:D a fõnix rendje meg a magyar gárda, vagy mi a csoda?! hát ez nagyon durva.:))))
delamico 2008 dec. 21. - 18:27:13
(312/491)
Nem csoda.