F. Viktor 2011 júl. 20. - 14:49:37
(425/725)
***SPOILER***
Igen, szerintem is Piton jelenete lett a legszebb. Onnantól, ahogy meghal, annyira szépen meg lett csinálva, és utána az emlékei is, akkor derül ki, hogy igazából egy jó ember volt, aki nem kapta meg azt, amit szeretett volna, vagyis Lily szeretetét. És az egész annyira meghatóra sikerült, az a rész nekem nagyon tetszett az egész filmbõl. Itt is kihagytak egy-két emléket, és beletettek egy pár plusz jelenetet, de ennél az egynél ez szerintem nem számított, mert a jelenetnek a mondanivalója szerintem átjön teljesen. És az is annyira tetszett, hogy Harry a fiát róla nevezi el, mert megbocsátott Pitonnak.
***SPOILER VÉGE***
szibag 2011 júl. 20. - 14:04:42
(424/725)
Nekem annyira tetszik a film, hogy már kétszer is megnéztem XDDDDDD
West 2011 júl. 20. - 12:27:57 Előzmény csincsilla72
(423/725)
Bocsi de sztem Harry nem az ereklyék által vált halhatatlanná.És nem is halhatatlan csak Voldemort nem tudja megölni.Ezt pont olyan hogy a pálcája is csak Voldemortól tudta "megvédeni" (Priori Incantatem)
rencic 2011 júl. 20. - 12:08:09
(422/725)
Egyetértek, nagyon jól eltalálták, nem mentek át a giccs-kategóriába a jelenetnél, mégis sikerült óriási érzelmi impulzust átnyújtani a nézõnek.
Csirik 2011 júl. 20. - 11:48:09
(421/725)
Az egész film felejthetetlen élményt nyújtott, mégis én Piton halálát emelném ki belõle. Számomra az volt a legszomorúbb mégis a legszebb jelenet az egészbõl. Az érzelmek dömpingje van benne, a fájdalomtól a megértésen keresztül a megbocsátásig. Utána a teljes szál kibontása a merengõben. Fantasztikus.
10/10
Ladyflorida 2011 júl. 20. - 11:45:59 10/10
(420/725)
Nekem nagyon tetszett, és bár nem ez a kedvenc HP filmem, nagyon szimpatikus volt, hogy nem akarták villogós, extramonumentálisra csinálni az egészet,mint amilyen sok amerikai fim. Harry és Voldemort harcát nem húzták a végtelenségig,ami után a Harryt ünneplõ tömeg-rész is ki lett hagyva,és az epilógus után szép csendes a lezárás. Nagyon tetszett Piton halálakor betoldott sor,a végén el is sírtam magam,mikor Harry mondja: Albus Perselus. Nekem semmi bajom nem volt Daniel Radcliffe-fel,szerintem Harry szerepe nagyon nehéz,fõleg a végén,mert nem egyértelmû szereplõ. A szinkronhangokkal sincs semmi baj,Tahi Tóth László hangja megy Pitonhoz,pedig Alan Rickman fantasztikus hangjával nem könnyû felvenni a versenyt. Jó film, mindenképpen megnézem mégegyszer a moziban.
10/10
Christine1 2011 júl. 20. - 09:44:59 10/10
(419/725)
Ha pontról pontra a könyvet várod, úgy tényleg csalódás. Filmként szerintem nagyon is jó. A könyvben valóban nem töri ketté a pálcát, de a filmben szerintem ez hatásos és szép jelenet. Kifejezi, hogy Harry nem akarja a pálca hatalmát.
Késõbb J.K. Rowling valóban elmondta, hogy Neville és Luna nem talál egymásra, de ez a könyvekbõl egyáltalán nem derül ki, szerintem ez a filmben nagyon aranyos szál volt.:)
S igen, a könyvben is és a 7/1 filmben is a mugliismeret tanárnõt öli meg Voldemort.
7/10
lipgloss 2011 júl. 20. - 09:39:05 7/10
(418/725)
Áháááá.. okés, köszi :)
7/10
lipgloss 2011 júl. 20. - 09:17:07 7/10
(417/725)
Tegnap este néztem meg, és azt kell mondjam csalódott vagyok. Nagy HP rajongónak tartom magamat, tényleg minden könyvet vagy 3x olvastam el, és nagy elvárásaim voltak a filmmel kapcsolatban. Az elsõ pár percben azt hittem, amikor Piton áll fent a Roxfort ablakában és nézi a katonásan kullogó gyerekeket – a zene, a képvilág (és valószínûleg az IMAX 3D élménye miatt) hogy hatalmas filmélmény lesz. Hát tévedtem. Én is úgy érzem, hogy összecsapott – szedjük be a profitot – film lett. Jóindulattal 10/7. Nagyon sajnálom. A szinkronhangok borzasztóak (fõleg a két csúcsszereplõ Piton és Voldemorté.) Eredeti hanggal akartam természetesen csak le lettem szavazva. Mindegy, megérte, véget ért egy korszakom. De nem jött rám a sírás a végén, csak max azért mert sokkal jobbra számítottam.
Legszivesebben Tim Burton rendezésben nézném meg  Helena B.C.-nek be kellett volna dobni magát :) Abból nagy film lett volna.


SPOILER
1. Hát a végén mi volt az, hogy eltöri a pálcát? Csak beletettem volna, hogy megcsinálja a sajátját.
2. Most lehet, hogy csak én nem emlékszem rá, de Neville és Luna közti szerelem szövõdésrõl a könyvben szó volt??
3. Jha itt is lehet én nem emlékszem jól, de Sybill Trelawney az elõzõ részben tök véletlenül nem halt meg, mikor Voldemort az elsõ jelenetek közt az asztal tetején kínozta, aztán megölte, aztán Naginival megetette? Azt tudom, hogy õ nem a mugliismeretet tartotta hanem a jóslástant, de mintha õ lett volna. Most meg ott vígasztalta az embereket az utolsó jelenetben. Javítsatok ki, remélem nincs igazam és az nem õ volt.
offtopic
Mermaid. 2011 júl. 20. - 07:14:36 Előzmény rencic
(416/725)
Nem baj, annak örültem legalább nem õt mutatták a filmben hanem azt amelyiket Severusnak hivtak, a filmbe szerintem jobban illett igy a dolog. Fõleg hogy James-rõl alig tudtunk meg valamit a filmeken keresztül, igazából csak azt hogy arogáns, és pökhendi volt. :)
Móni Póni 2011 júl. 20. - 06:20:57
(415/725)
Senki nem érti, h mit akartam kifejezni ezzel, h "tetszett a megvalósítás"...:D Értem, h hülyeség, én is olvastam a könyvet, tudom, mirõl szól. Egyébként pedig, külsõ szemmel úgy is lehetne értelmezni, h minél kevesebb horcrux marad, annál jobban érzi Voldemort a vesztét.
F. Viktor 2011 júl. 20. - 00:59:20
(414/725)
***SPOILER***

Én csak annyit fûznék hozzá, hogy Voldemort akkor szerez tudomást arról, hogy a horcruxai veszélyben vannak, miután Harryék megmenekülnek a Gringottsból, ezt KurtWagner írta, és igaza van, a könyvben ekkor szerez róla egyáltalán tudomást. És Voldemort csak azt tudja, hogy a napló, Tom Denem naplója, amivel kinyitották a Titkok Kamráját a 2. részben, az megsemmisült, a többirõl ekkor még azt hiszi, hogy biztonságban van. És akkor gondolja át, hogy hol vannak a horcruxok, és hogy elindul megnézni, megvannak-e még, és ez 3 hely: a tó, ugye a 6. részbõl, arról nem tud, hogy R.A.B. elhozta már rég onnan, ez a 7. részben derül ki; a viskó, erre szinte semmi utalást nem kapunk, ezt kihagyták a 6. részbõl, hogy onnan szerezte meg Dumbledore; és a Roxfort. És Harry innen tudja meg, hogy oda kell menniük, azt hogy a medál, Hugrabug pohara, és Nagini a horcrux, azt már a 6. részben tudta, csak azt nem, hogy hol vannak. A Hollóháti diadémot valóban nem tudta, csak hogy valószínûleg a Hollóhát házzal kapcsolatos kell hogy legyen a horcrux, mert Voldemort ilyen trófeákból csinált horcruxokat, ez is a 6. részben kellett volna hogy legyen.

És épp ezért hülyeség, hogy beletették ezt, hogy Voldemort megérzi, hogy a horcruxa elpusztult, mert addigra már a medál és a gyûrû is elpusztult, és ezt õ nem is tudta. Mert ha tudta, akkor logikus lett volna tényleg, hogy elviszi onnan õket. De ezt azért nem tette, mert késõn tudta meg, hogy Harry tud ezekrõl. Ezenkívül a Harry érzi a horcruxokat dolog is hülyeség, mert Harry csak a diadémról nem tudott, az összes többit tudta, hogy mik még a horcruxok. Na, csak ennyit akartam.
***SPOILER VÉGE***
10/10
Christine1 2011 júl. 19. - 22:54:03 10/10 Előzmény csincsilla72
(413/725)
Én sem olvastam 10-szer, de az igaz, hogy tetszett, amikor olvastam.:)))
offtopic
robicsek2 2011 júl. 19. - 22:40:30
(412/725)
Ja nem rossz ötlet. Ezen én is gondolkodtam, de aztán elvetettem, mert nem láttam sok esélyt arra hogy megvalósuljon ha már egyszer elkezdték a filmeket. Meg arra is hogy lehetne sima sorozat, de aztán letettem róla , mert akkor az olyan gagyi lenne mint általában a Nick filmek és sorozatok. Gagyi effektekkel tele rakva.
Móni Póni 2011 júl. 19. - 22:21:27
(411/725)
Ezen kb. 1o éve én is agyaltam, pont ugyanezekkel az alapötletekkel. De biztosan nézném! :)
10/10
LaciG 2011 júl. 19. - 21:39:45 10/10
(410/725)
Már egy ideje van egy ötletem, hogy lehetne szinte tökéletesen adaptálni a regényeket. Persze nem lenne sose kasszasiker, de biztos vagyok benne hogy jobban visszaadná a hangulatot, és sokan imádhatnák. Az ötlet: Harry Potter rajzfilmsorozat!! Karikaturisztikusan lennének ábrázolva a figurák, kicsit Disney-szerû lenne mind a kinézetük, mind a mozgásuk. Persze egyedi ábrázolásmóddal (belleville, animék és disney rajzfilmek keveréke). És nagyon karakteresre csinálni a figurákat. Az évadok természetesen a könyvek lennének, a részek meg mondjuk a fejezetek (vagy ahogy mûködne a dolog). Persze átírások kellenek bele, hogy minden részben legyen valami izgalom (ami nem feltétlenül akció).
mezsge 2011 júl. 19. - 21:35:20
(409/725)
én szegényt kinevettem, amikor ezt felhozta :D olyan abszurd volt..
mezsge 2011 júl. 19. - 20:53:42 Előzmény gff.bence
(408/725)
tisztában vagyok vele, köszi. inkább te figyelj, hogy mire válaszoltam...
KurtWagner 2011 júl. 19. - 20:41:29
(407/725)
Voldemort nem az utolsó csatánál jön rá, arra, hogy elpusztitották a Hocruxait, vagyis, hogy Harry-ék azokat keresik (ugye a kelyhet is csak a kastélyban nyírják ki), hanem a bankrablás után jön rá. Harry így jön rá, hogy hol keresse a hatodikat, amit a könyvben sem tudja, hogy mi, csak hogy valami Voldemorttól. Persze ez a könyvben van így. A Filmben nem tudom, mert csak holnap nézem meg, de sokan mást írtak oknak, én még reménykedek, hogy csak elkerülte a figyelmüket, mert ezzel a megoldással lehetett volna kiküszöbölni azt a "hibát", hogy a hatodikban az egyik kivételével már tudják, mik azok, mert ha már látja Voldi elméjében, hogy hol vannak/voltak elrejtve, azt is láthatja, hogy mik azok

Spoiler

(Naginit legalább is biztosan.)

Spoiler
csincsilla72 2011 júl. 19. - 20:23:50
(406/725)
Ebben igazad van. Bár, ha a hatos alapján kell tájékozódniuk a könyvet nem ismerõknek a horcruxok mibenlétét illetõen, akkor az igen nehéz, mivel a hatos film csak a hormonokról szólt, a horcruxokról (és a félver hercegrõl) csak érintõlegesen.