Téma: Hazajáró

-csengõzoli-- 2013 nov. 01. - 20:19:45
(31/71)
Aha, "egy-két magyar" él ott :D
Ajánlanám,hogy látogass ki Erdélybe vagy vegyél elõ egy történelem könyvet.
Csupa-csupa érdekes dologgal fogsz találkozni.
ABC kiscsacsi 2013 nov. 01. - 16:35:40
(30/71)
Hát ha az "magyarlakta terület", ahol él egy-két magyar, akkor akár Argentína is az lehet :-)
-csengõzoli-- 2013 nov. 01. - 16:32:08
(29/71)
Ezek a területek elég sokáig hazánk részei voltak és bár ez a környezõ országoknak nem tetszik nagyrészt ma is magyar lakta területek.

"A "Hazajáró" hétrõl-hétre bakancsot húz és nekiindul, hogy keresztül-kasul bebarangolja a Kárpát-medence varázslatos tájait és megismerje hazánk természeti- és kulturális értékeit, történelmi emlékeit és az ott élõ emberek mindennapjait. Erdélyben, Felvidéken, Kárpátalján, Délvidéken, Muravidéken, Õrvidéken és belsõ-Magyarországon"
ABC kiscsacsi 2013 nov. 01. - 16:26:43
(28/71)
Én ebben a sorozatban még egyetlen, a mai Magyarország határain belüli helyszínt nem láttam. Ezért kérdezem:
1.) Miért Hazajáró ennek a sorozatnak a címe?
2.) "és megismerje hazánk természeti- és kulturális értékeit, történelmi emlékeit és az ott élõ emberek mindennapjait"- Erdély, Felvidék, Kárpátalja, ezek mióta hazánk részei?

A sovinizmussal egyszer már megégettük magunkat, ezek szerint a saját kárunkból sem vagyunk képesek tanulni. Szegény nemzet.
9/10
offtopic
fáklyás menet 2013 szept. 19. - 13:49:10 9/10 Előzmény stampo
(27/71)
Miért ne lehetne pont vaskereszt ábrája a pólóján? Mindig csak magyaros motívumok lehetnek minden ruhánkon? Vagy a vaskereszt tán tiltott jelkép lenne?
offtopic
nagyvaradiszucs@freemail. 2013 aug. 24. - 20:11:12 Előzmény charliesasd
(26/71)
Ön mi jogon küld valakit Németországba ? Ha jól tudom még szólásszabadság van. Vagy nem ?
offtopic
charliesasd 2013 aug. 06. - 13:04:59 Előzmény stampo
(25/71)
Akkor menj Németországba....
1/10
stampo 2013 júl. 21. - 16:22:34 1/10
(24/71)
Azt hittem, rosszul látok, de nem - az egyik filmkészítõnek német Vaskereszt volt a pólóján. Abban magyarkodott a szerencsétlen. Persze: mit várjunk egy olyan sorozattól, amit Moys Zoltán ír és rendez? Róla csak annyit, hogy egyik szervezõje a Kitörés Emléktúrának (mellesleg Lezsák Sándor veje). Németországban teljesen elképzelhetetlen lenne, hogy egy ilyen csávó a közszolgálati média közelébe kerülhessen. Itt meg - ahogy látom - vannak, akik még tapsikolnak is neki. A film valóban gyönyörû felvételeit teljesen tönkreteszi a szöveg, és egyébként is, a Vaskereszt nálam csak ennyit ér: 1/10.
far vik 2013 márc. 31. - 15:52:58
(23/71)
Most nézem, hogy a Te hozzászólásod a tartalomról szól. Tehát nincs kapcsolat.
far vik 2013 márc. 31. - 15:49:58 Előzmény nezo11
(22/71)
A mai részben nekem is ez volt az érzésem a narrációt illetõen, - a szerb vérengzésekkel kapcsolatban a fiatal, öblös hangú narrátor túlartikulált szövegmondésa végtelenül irritáló volt. Amúgy is bántó ez a hang, de a tájakról szóló szövegeknél talán nem annyira elviselhetetlen. A szép kiejtés nagyon jó, de ez már túlzás.
10/10
leodimaria 2013 márc. 16. - 11:32:18 10/10 Előzmény nezo11
(21/71)
Sikerült összefoglalnod a sorozat legnagyobb erényeit! Abszolút összhangban van minden: a táj, az ott élt történelmi nagyjaink szellemi öröksége (amely sokszor idézetként hangzik el a filmben) és a legszebb: a ma is ott élõk üzenete, akik szinte megszemélyesítik a tájat örömükkel, bánatukkal. Azt tanácsolom járd be ezeket a tájakat (de ne autóval), mélyülj el a táj történelmében (de ne janicsár-szellemben vagy stockholm-szindrómában szenvedve), és beszélgess a helyiekkel. Én megtettem, és éppen azért szeretem a Hazajárót, mert ugyanazt adja vissza, amit én és megannyi honfitársam látott, érzett. Érthetetlen zagyvaságaidat pedig támaszd alá példákkal, mert így az egész csak üres fröcsögés.
9/10
offtopic
fáklyás menet 2013 márc. 15. - 22:35:43 9/10 Előzmény nezo11
(20/71)
Nekem nem tûnt fel semmi ilyesmi. Konkrét dolgot tudnál írni ezzel kapcsolatban?
nezo11 2013 márc. 12. - 18:34:21 Előzmény Verrock
(19/71)
Múlt hét óta nem nézem, borzalmas a narrátori szöveg, nagyon sajnálom, hogy tönkreteszi ezt a csodálatos, tiszteletre méltó témát. Finomabban, óvatosabban kell egy ilyen dologban a szövegeket, a gondolati irányt kialakítani. Sok-sok zagyvaságot igyekszik sugallni, ami sem a tájban, sem az ott élõ emberek életében, sem a volt történelmi személyek szellemi örökségében nincs benne. Ez egy súlyos hiba, aminek terhe azokon, akik ezt csinálták és hagyják! Még egyszer sajnálom!
sofi 72 2013 jan. 16. - 19:50:16
(18/71)
Gyimesrõl elsõsorban a ZENE jut eszembe. A gyimesi zene számomra a népzene etalonja. Ez a szeretet/szerelem kb. 16 éves korom óta tart, amikor elõször hallottam ezeket a csodálatos ritmusokat, sajátos dallamokat, amik szinte üvöltik az õsiséget magukból. Talán pont ezért fogott meg akkoriban, amikor a szokásos zenei mûveltséggel felfegyverkezve egyszerûen nem lehettem elfogult semmilyen irányzattal kapcsolatban.

De! Ne legyek teljesen "OFF"... Örülök ennek a sorozatnak is! :)

A gyimesi zene egyik legjobb elõadói szerintem a Tatros zenekar. Tõlük jöjjön egy kedvencem, amit itt a fórumon már megosztottam valamikor egy másik topicban, de talán itt van a legjobb helye.

A sorozatot mindenkinek ajánlom figyelmébe. Szívmelengetõ filmkockák,... :)
Jó étvágyat hozzá!

http://www.youtube.com/watch?v=ASGpCRjmvbA
Nagyváradi Szûcs Mihály 2012 nov. 13. - 22:30:05 Előzmény kosaferenc
(17/71)
Kedves FERENC ! Nem szabad valami korrekt sorrendiséget keresni, mert nincs. Mint - szinte - minden amit az Alap szolgáltat az egy haotikus gondolkodásra vall. Például november 15.-re megvan hirdetve a DUNA WORLD - de tetszik nekem ez a szép magyar név !- (mellesleg nagyon ritkán írják meg, hogy mit hol, mikor)a Középsõ Ipoly-völgy Balassagyarmattól Ipolyságig. Tessék itt megkeresni a port.hu-n és megfogja látni, hogy azt írja, hogy 2. rész a Tömösi-szorosig. Remek, csak ha valaki megmagyarázná, hogy a Felvidék, hogy kerül a Barcaságba, ami testvérek között is 750 km.- Maradok tisztelettel egy valaki aki legalább annyira kínlódik az alap mûsorszerkesztésével.
szentatyam 2012 okt. 31. - 16:47:32 Előzmény Diego Milito
(16/71)
Asszem a fõcím a Karib tenge kalózai c. film zenéje, a zeneszerzõ pedig Hans Zimmer.
supiri 2012 júl. 15. - 17:03:00 Előzmény Diego Milito
(15/71)
Szia ! Lehet, hogy már megkaptad a kérdésedre a választ, de ha esetleg nem, akkor megirom, hogy a zene az Ismerõs Arcok zenekar számai.Rengeteg gyönyörû számot énekelnek, de egy koncertjükön a hangulat még lenyügözõbb! Imádom ÕKET ! :)Üdv.: Supiri
Verrock 2012 júl. 14. - 19:52:02
(14/71)
Szenzációs sorozat! A tájak, az idézetek, a zene kompozíciója már többször könnyet csalt a szemembe.
10/10
gabroca 2012 jún. 22. - 21:38:54 10/10
(13/71)
Hát igen, nézni könnyebb, mint bejárni ezeket a szép hegyeket. Mit hallok, a Kárpátia szól?
10/10
benyovszky 2012 jún. 10. - 11:24:34 10/10 Előzmény kosaferenc
(12/71)
1. Magas-Tátra - A magyar turistaság bölcsõje
2. Pieninek - A Magurán túl, a Gorálok földjén
3. Torockói-hegység - Az ötödik szék titkai
4. Káposztafalvi-karszt - A Szepesség paradicsoma
5. Retyezát-hegység - A Kárpátok esszenciája
6. Hagymás-hegység - A csíki Alpok
7. Fagyalos-hegység - A Tisza szülõföldje
8. Kelemen-havasok 1. - Wass Albert hagyatéka
9. Kelemen-havasok 2. - Fent a gerinceken
10. Csornahora-hegység - Ezüstföld kincse
11. Gyimes - A csángók patakországa
12. Hargita - A székelyek Szent hegye
13. Számvetés - Pillanatképek a Hazajáró 2011-es vándorútjáról
14. Kócs-havas - Árva és Liptó határhegysége
15. Kis-Fátra - A harmadik halom
16. Kalota-havas - Felszeg Vigyázója
17. Téli Páring kóstoló - A Zsil ölelésében
18. Selmeci-hegység - Az aranygyík földje
19. Verseci-hegység - és a Delibláti-homokpuszták népe
20. Alacsony-Tátra - A Gyömbér csoport téli gyönyörei
21. Tarcal-hegység - a déli végek ékszere
22. Körmöci-hegység - A magyar sísport aranybányája
23. Kojsói-havasok - Kassa igézetében
24. Kászonszék – Õrzõk a keleti gyepûn
25. Királykõ - A Kárpátok fejedelme
26. Fertõtáj - Tavasz a tónál
27. Muravidék – Hetéstõl Õrségig
28. Kis-Kárpátok – A nyugati gyepû õre
29. Gömör-Tornai-karszt 1. – Alsó-hegytõl Felsõ-hegyig
30. Gömör -Tornai-karszt 2. – A Bódva-völgyétõl Szádelõig
31. Görgény-fennsík I. – A székely tanyavilág zsindelyországa
32. Görgény-fennsík II. – Uz Bence nyomában
33. Sóvidék – A székely föld sója
34. Sóvidéki-dombság - Hegyre szúrt falvak között
35. Csíki-havasok - Búcsú Csíksomlyón