Zuko88 2008 aug. 05. - 21:48:30
(10/10)
Érdekes mûsor, de nem kell ennyi mindenrõl lemondani, mert ez manapság majdhogynem lehetetlen, viszont lehet ezt környezettudatosan is csinálni. Én ma is ugyanannyit használom az elektronikai cuccaimat, csak egy kicsit kreatívabb módon. Pl: Vettem egy egyszerû generátort, és egy régi akkumulátort, itt jön a trükk mert az aksihoz áram kell, ezért használtam fel a szobabiciklimet. 2 óra tekerés 12 órára elég áramot ad méghozzá környezetbarát módon, ráadásul az elhízás veszélye sem fenyeget:D
10/10
Z 2008 márc. 28. - 21:33:45 10/10
(9/10)
A valtozas otthon kezdodik! - ez a musor nagyszeru utmutato, hogy kell ezt megvalositani.

Evek ota igyekszem kornyezettudatosan elni.
Tegyetek ti is igy es mutassatok jo peldat otthon es a munkahelyeteken!
Detechtor 2008 márc. 25. - 21:35:27
(8/10)
Nagyon hasznos sorozat, tele jó ötletekkel, hogy hogyan spóroljunk az energiával. Nemcsak magunk, hanem környezetünk érdekében is.
A mûsor készítõi itt is jónéhány családhoz ellátogathatnának, mert pazarlásban vezetõ helyen van az ország. Ezt a környezettudatos gondolkodást meg tanóraként kéne bevezetni az iskolákban.
Leeloo007 2008 márc. 25. - 20:33:02
(7/10)
A tömegek azonban csak akkor fognak megváltozni, ha motiválják õket. Motiválni pedig kétféleképpen lehet: 1. Jutalmazással - olcsóbbá teszik azt, ami "zöld" 2. Büntetéssel - kötelezõvé teszik akkor is, ha drágább. De egy csomó dolog van, amivel kapcsolatban egyikrõl sem lehet szó, mert gazdasági érdekek gyakorolnak nyomást a kormányokra. Vajon miért csak benzinüzemû gépkocsikat gyártanak megfizethetõ áron? De nézzük csak meg különbözõ országokban a villamosenergia hány százalékát állítják elõ kõolaj-erõmûvek helyett atomerõmûvekben: Franciaország 76%, Magyarország 42%, USA 19% A felesleges csomagolóanyag-dömpinggel is vajon melyik ország szennyezi leginkább a környezetet?
enyac 2007 jún. 03. - 10:05:18
(6/10)
Én eddig a következõket tettem:
- kerékpárral járok munkába autó helyett
- lecseréltem az izzók többségét energiatakarékosra, ügyelünk arra, hogy ne használjunk fölöslegesen villanyt
- felújítottam a villanybojlert
- az áramzabáló asztali számítógépem helyett laptopot használunk
- kevesebbet tv-zünk, azt is értelmesen, elõre tervezve
- szelektív hulladékgyûjtés (most szabadultam meg az évek óta gyûjtött elektronikai hulladéktól, használt elemektõl pl.)
- több idõ a friss levegõn a családdal

Kis dolgok, de sokkal jobban érezzük magunkat, ráadásul spórolunk is...
zsaki 2006 dec. 08. - 11:44:08
(5/10)
Azért általánosítani se kéne. Az igaz, hogy az emberek nagy részét nem érdekli a dolog. Te például csinálsz valamit a környezetedben, vagy otthon, amivel tudsz változtatni a dolgokon? Ahhoz meg nem kell sok idô, hogy plusz 1-2 papírzacskóba gy?jtsd otthon külön a m?anyagot, papírt stb., vagy a piacra menj vásárolni, ne a közértbe, ahol minden nejlonba van csomagolva. Nem kell ahhoz Greenpeacesnek lenni, hogy magadba szállj egy kicsit és elgondolkozz, a gyerekeidnek, meg az unokáidnak hagyod itt a Földet és nem mindegy, milyen állapotban. Nem csak a nagy cégeken múlik a dolog, hanem fôleg a kis emberek hozzáállásán. Szerintem.
vokopeti 2006 dec. 03. - 15:25:17
(4/10)
A rohanó világra történõ hivatkozás megítélésem szerint ez esetben nem túl meggyõzõ reakció. Semmivel nem igényel több idõt és energiát szelektíven gyûjteni a hulladékot. Ez tipikus rossz magyar hozzáállás : mindenre van válasz...
Magyarázkodás helyett cselekedni kellene.
hawah 2006 dec. 02. - 17:49:52
(3/10)
Mindig arra várunk, hogy valaki "fentrõl" hozzon valami rendeletet a természet védelmére. Pedig elõször el kellene kezdeni. Mindenkinek egyenként otthon elõször.
lea1 2006 nov. 30. - 13:05:41 Előzmény Anima
(2/10)
Nekem is tetszettek az eddig látott részek. Amit pedit különösen fontosnak tartok, hogy a 7 éves fiamat is nagyon érdekelte a téma és többet felfogott az életszerû, szemléletesen bemutatott esetekbõl, hogy igazából mit tehetünk a környezetünkért, a pénztárcánkért, milyen következményei vannak minden cselekedetünknek, mintha egyszerûen a szokásos szülõi, tanítói "hegyi beszédet" hallgatta volna végig. Utána persze meg lehet beszélni a látottakat, mik azok a dolgok amelyeken hasznos lenne változtatnunk. Mindenkinek ajánlom!
Anima 2006 nov. 19. - 06:40:04
(1/10)
Véletlen láttam az elsõ részt, de mostantól nézem rendszeresen. Mindenkinek kötelezõvé tenném, korunk energiával spórolni aligha tudó világában szuper tananyag. Érdemes megnézni!!!