9/10
Jim Hacker 2020 jan. 21. - 07:46:47 9/10
(6/6)
Minőségi forgatókönyv, szenzációs alakítások és izgalmas képi világ, díszletek.
Persze vannak benne felkavaró jelenetek, konvenciókra fittyet hányó jellemek, a hagyományos értékrendet felborító művészek akik a saját életükkel akartak valami újat és eredetit felmutatni. A sötét dráma mellett azonban akadnak szellemes írónikus pillanatok amit a néző vagy észrevesz vagy sem.

Legalább kétszer érdemes megnézni, illetve egyszer sem annak akit a téma és a nyers előadásmód elriaszt. A műfaj egyébként életrajzi dráma, valóságos személyekről szól John Lahr 1978-as azonos című életrajzi könyve alapján.
8/10
agnyieszka 2009 ápr. 21. - 14:24:51 8/10
(5/6)
A vígjátéki megjelölés " Színes rtv/ óriási félrevezetés.Igaza van WORLDPEACE-nek, kb.ezek közé sorolnám, kiegészítve Almadovár " A vágy törvénye" c.filmjével, ez egyben SZILKE83- nak is szánt észrevétel.Én egyébként - a téma ismerete híján- annak idején Vanessa Redgrave miatt néztem meg.
worldpeace 2008 dec. 01. - 23:50:39
(4/6)
Érdekes, hogy több filmben ugyanez az alapszituáció. Hirtelen a Teljes napfogyatkozás és a Wilde szerelmei jut eszembe, de úgy rémlik van még. Szóval: valóban élt meleg írók botrányos életét dolgozzák fel, az egyik fél fiatalabb, szebb, sikeresebb, a másik bölcsebb, de kész lelki roncs... További egybeesések is bõven vannak, gondoljunk például a börtönre! (Egyébként azért a három közül mindegyiket ajánlom.)
Szilke83 2008 dec. 01. - 17:48:30
(3/6)
Nekem már Gary Oldman részvétele is elég, hogy adjak a filmnek egy esélyt. Almodovar-stílusú filmnek tûnik a tartalom alapján, de majd meglátjuk!
Newcastle United 2007 febr. 19. - 13:08:54 Előzmény latyaka
(2/6)
Szódával elmegy...
latyaka 2007 febr. 10. - 22:12:28
(1/6)
Elõre szólok mindenkinek: IGENIS érdemes megnézni....nézzétak meg klassz kis film...nekem tetszett:)...bár szinkronnal nem tudom milyen lesz de eredetibe jó volt...szal, jó szórakozást.