Téma: Heti hetes

offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 16. - 13:17:27 Előzmény issti1
(4227/14087)
Istike, te tényleg hihetetlen vagy! A borzasztóan furmányos és csavaros gondolkodásmódod alapján akkor én inkább már az Orbán-kormány haszonélvezõje vagyok, mert akkor vettek fel az egyetemre, s akkor ismerkedtem meg sok olyan emberrel, amiért máig hálás vagyok. Te egész egyszerûen nem vagy képes árnyaltan átgondolni nemcsak azt, amit írok, vagy azt, amilyen a helyzet, hanem már a saját szavaid, mondataid jelentésével sem vagy tisztában. Te mindenbõl képes vagy levonni azt a következtetést, hogy én vagy bárki, aki mondjuk az MSZP-re szavaz, az komcsi. Ha próbálom kissé konstruktívabban nézni a helyzetet, nem pedig olyan destruktívan, mint te, akkor én már komcsi vagyok. Komcsi vagyok, mert a jelenben próbálok gondolkodni, s nem visszamutogatni a múltba. Öregem, neked még 20, vagy akár 40 év múlva is mindenki komcsi lesz.
Felesleges kijelentened igazságként, hogy azt ne mondjam: tényként, olyan alapvetõ hazugságokat, miszerint sz.hipotézised beigazolódott. Ha érdekel, elmondom, hogy Ovi támogatói között kellene inkább keresned a Kádár-éra haszonélvezõit, támogatóit, mert nem kevés van közöttük.
Sajnos a hozzád hasonló destruktív elemek miatt nem lesz itt soha elõrelépés, s ráadásul mindezt betetõzöd olyan hajmeresztõ és pofátlan állásponttal, mintha nálad lenne a bölcsek köve. Ez most lehet, hogy nagyon rosszul fog érinteni, de talán ezzel is meg fogsz tudni küzdeni, mint a démonaiddal: nincs semmi alapod arra, hogy ilyen badarságokat tételezz fel magadról.
9/10
ondok 2009 ápr. 16. - 12:28:48 9/10
(4226/14087)
Na ez abaj ,hogy a jobbosoknak mindenki "õs komcsi",legyen az bár 20 éves,illetve milliós gazdasági csaló ,mert esetleg az acég ,amivel kapcsolatban volt ,akármilyen formában is ,az kartellezett.
Ugyanakkor amaguk szemében a gerenda sem érdekes :ha a " ne mi nyerjük a legtöbbet" elve alapján csak a második legtöbbet nyerik ,hát az nyugodtan lehet vezér, akár két bukás után is.
9/10
ondok 2009 ápr. 16. - 12:23:57 9/10 Előzmény issti1
(4225/14087)
"Nézd, aki egy fizetett propagandaadón osztja az "információt" az erõsen diszkreditálja magát"
nagy igazság ,azzal a kis bibivel ,hogy szerintem az ATV az összes jobbos médiumhoz viszonyítva az objektivitás maga,az elfogulatlanság példája.A fizetett propagandaadó az pl a Széles Gábor féle Echo Tv,aki aztán be is zsebeli a propagandájáért a közvagyon jelentõs részét.ebben nyújt neki segítséget szolgálataiért "Kossuth reinkarnációja" ,ahogy õ nevezi vezérét.
9/10
ondok 2009 ápr. 16. - 12:17:33 9/10 Előzmény issti1
(4224/14087)
Igen ez általában így szokott lenni ,hogy saját maga meg a szûk környezete mindenkinek "tisztességben megõszült",maga a becsület,aki semmilyen formában nem mûködött együtt ezekkel a gaz komcsikkal.Csak azt nem tudom ,hogy ki volt akkor az a 800000 párttag,akiket én persze nemítélek el ,de nem tartom õket ellenállóknak sem.Meg ki volt :",aki nincs ellenünk, az velünk van?"
CsengoZoli 2009 ápr. 16. - 11:57:44
(4223/14087)
Egyszerûen hihetetlen,hogy MAgyarországon képtelenség összeállítani egy olyan kormányt ahol legalább a fontosabb poziciókban ülõk fedhetetlenek lennének.
Ez a mai politikai elit.
Egy olyan sincs aki ne lett volna õs-kommunista vagy ne lenne sáros millió gazdasági csalásban...
http://index.hu/belfold/2009/04/16/vahl_tamas_visszalepett/
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 16. - 09:52:18 1/10
(4222/14087)
Látom kapisgálod a dolgokat - látod, te is tudsz fejlõdni! ;o))
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 16. - 09:51:25 1/10
(4221/14087)
Nézd, aki egy fizetett propagandaadón osztja az "információt" az erõsen diszkreditálja magát - akár tetszik, akár nem: ez metafizikai törvényszerûség!

Nyilván a Kádár-Hiradóban is voltak tehetségek, de õk is erõsen hitelvesztettekké váltak együttmûködésük révén - ezzel nem tudsz mit csinálni: igy mûködnek az ERKÖLCS törvényei!

..csak az egyeseknél kiváltott töretlen siker okán emeltem ki egy bizonyos szót.. ;o)
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 16. - 09:49:47 4/10
(4220/14087)
Nem szorít a glória? Gyakorolsz a kereszten is? :D
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 16. - 09:48:06 1/10
(4219/14087)
Ami komoly, az komoly: bizonyos alap erkölcsi kérdéseket még igy virtuálisan is jól meg lehet itélni - nem kell hozzá extra adag empatikus készség..

A prófécia meg sima adottság, semmi több! ;o)
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 16. - 09:45:54 1/10
(4218/14087)
Jellemzõ napjaink kóros, álszent, álliberális gondolkodására, h. aki kimondja az igazat, arra rögtön rásütitek: szélsõjobb!
Erre több szót nem is fecsérelnék: próbálnék inkább mulatni rajtatok e szomorú éra lecsengésekor- csak ezt a kis idõt birjuk még ki teljes összeomlás nlkül, aztán legkésõbb 2010-ben elindulhat az újjáépités-romeltakaritás..
De visszakanyarodva Rám: magad lepõdnél meg legjobban, ha ismernél, s rájönnél mily távol állok a szélsõségektõl -de mindegy, oda se neki!

Ami pedagógiai "benneteketnevelési" módszerem illeti, igazad lehet a módszertanváltás idõszerûségét illetõn: eljött a makarenkói pofonok ideje! :o))
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 16. - 09:20:51 1/10
(4217/14087)
Hááát, ellég kacifántos elméleteket vallasz...
Szerencsére én a saját tág családi körömbõl, régi családi ismerõsök-barátok közül - szóval gyakorlatice a környezetem nagy részében, s a világban úgy általában ennek szöges ellentétét látom: tisztességben megõszült, Kádár alatt inkább nélkülözést, mint megalkuvást- együttmûködést vállaló emberek, akik biza mára teljes joggal tekintenek nagy utálattal e hazug, jellemtelen exkomcsi-állib., hazaáruló sleppre.
Szóval a csendes többség, aki csak igyekszik minden rendszerben tisztességgel tenni a dolgát - már amennyire hagyják: valószinüleg ezeket az embereket te/ ti még hallomásból sem ismeritek - ez elég tragikus..

..de hát a kádári idõk "osztásainál" nem is találkozhattatok velük..
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 16. - 07:21:25 4/10
(4216/14087)
jav: hallgatom
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 16. - 07:20:53 4/10
(4215/14087)
Nem vonom kétségbe az erkölcsi szándékaid, de ne vindikáld magadnak a mások erkölcsi megítélésnek jogát. Nem ismerjük egymást, csak a felszint kapargatjuk.
Poénnak persze jó, de néha azt hiszem Te túl komolyan veszed magad. :)
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 16. - 07:05:14 4/10
(4214/14087)
Hát most elkeserítelek kicsit. Mi értjük, és mióta portozok mondom Neked a frankót, de Te csak most éledezel, és sajna azonnal átcsaptál a szélére. :(
A komcsizásodat azóta halgatom, mióta itt vagyok, ez úgy magában semmiféle jobbító szándékot nem jelent, tartalmaz, nem alkalmas "nevelésre", és magyarázatot sem olvastunk még Tõled szivem. :D
Tanár lévén jobb módszert is tanultál erre, nem?? :)
4/10
offtopic
meszag 2009 ápr. 16. - 06:41:54 4/10
(4213/14087)
Hát fiúk! A mélyebb meggondolást kicsit félretéve ma reggel igen jól szórakoztam olvasgatva az esti termést. Köszönöm. :D
9/10
ondok 2009 ápr. 16. - 00:14:31 9/10
(4212/14087)
Nézz már körül,a Kádár rendszer igazi haszonélvezõi komcsiznak úgy mint Te,azok ma a legnagyobb utólagos ellenállók.Sorolhatnám Csurkától a Magyar Gárda fõparancsnokhelyetteséig.Ez ugyanis egy emberfajta ,amelyik MINDEN rendszer haszonélvezõje.Ezért lettek a nyilasokból a legnagyobb komcsik,és ezért olyan nagy magyarok ma a volt munkásõrök.Egy bizonyos réteg pedig nem tud meglenni gyûlölet tárgya nélkül.Ezért vagy komcsizik vagy zsidózik ,cigányozik ,mert akkor a saját hibáit ezekre rákenheti.Nekem például azóüta nem is olyan ellenszenvesek a volt komcsik ,mióta látom ,hogy kik komcsiznak ,és mit csinálnak a mellüket döngetõ nagy magyar hazafiak.Hogy amit valamikor az AVH rásütött ártatlanul emberekre ,az most valóság lett .Pl a hazának való szándékos ártó cselekedetek,szabotázs ,rombolás stb.Ezeket jogosan vinné el ma az AVH .Rájuk is férne.
9/10
ondok 2009 ápr. 16. - 00:01:24 9/10
(4211/14087)
Na persze ,ha Te mondod akkor biztos úgy volt ,hogy egy vitamûsorba Fridi csak egyoldalról hívott vendégeket.Teljesen életszerû ,hogy direkt unalmas mûsort csinált volna .Meg az is ,hogy te semmivel nem tudod alátámasztani az állításodat.Nem olvasónapló kéne ,hanem két név vagy valami konkrétum,dehát a komcsizáson ,meg a rágalmazgatáson kívül mással nem szoktál szolgálni.
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 15. - 23:45:25 1/10
(4210/14087)
Ja értem: szóval a Kádár rencer haszonélvezõjének érzed magad..akkor biztos az is vagy!

Nos, akkor mért is hadakoztál annyira elsõ meghatározásom ellen?

Biza egyes sz.hipotézisem, miszerint ezeket már csak a kádárrezsim haszonélvezõi támogatják(szándékosan igyekszem kerülni a szavazás kérdéskörét) beigazolódott.

És persze azon sem látok semmi meglepõt, hogy ehhez még egy kacifántos kis erkölcsi-ideológiai "alapot" is kovácsoltok magatoknak..

.. ez már csak a dolgok normális menete: nyilván a náci rendszer haszonélvezõinek is megvolt a kis bevált ideológiai-erkölcsi kifogásrendszerük: mindent ki lehet magyarázni, csak akarni kell!
offtopic
Moldávia bánata 2009 ápr. 15. - 23:38:04
(4209/14087)
Senki nem kényszerített soha arra, hogy elmenjek szavazni, s ha már ott vagyok, akkor arra sem, hogy hova rakjam az X-et. Ez így demokratikus.
Az, hogy éppen kik alkotják a politikai pártokat, politikai oldalakat, eegészen hosszú történelmi fejlõdés eredménye. Erre nem válasz az, hogy büdös komcsik, meg ehhez hasonlók, mert akkor ezzel az erõvel tényleg lehetne tagadni mindent. De ha neked úgy jó, akkor már csinálhatod is a foradalmat, hátha melléd állnak, röhögtesd ki magad jobban.
Megoldás továbbra sem tudsz mondani, de ha a te logikád mentén haladok, akkor meg azt mondom, hogy nagyon hálõás vagyok a Kádár-rendszernek, mert szinte ingyen adott lakást a szülõknek, akik megkapták a magas orvosi ellátást, volt biztos munkahelyük stb. S biztos az én hibám, hogy valamikor valakiket bebörtönöztek, vagy éppen a Dunába lõttek. Nálad sosem adekvát a kauzalitás, legalábbis nem ésszerûen, mert akkor én meg elkezdhetem eredeztetni a problémákat Horthytól, aki ha nem küldi a 2. magyar hadsereget a Donhoz, akkor ide nem jönnek be a szovjetek, s nem lesz Rákosi stb.
Kábé ilyen a gondolkodásmódod.
1/10
offtopic
issti1 2009 ápr. 15. - 23:27:42 1/10
(4208/14087)
Nos, helyben vagyunk: kimondatlanul, de elismerted, kénytelen voltál/vagy jobb hiján elv alapján ezeket támogatni..

De ettõl még azok amik: legalább lássuk tisztán a dolgokat: innen el lehet indulni..
Te azt mondod: büdös exkomcsik, de el kell fogadni, mert nincs jobb - hát ez elég tragikus lenne: én azért bizom benne, hogy nem igy van..

Lehet hogy túl optimista vagyok?

Mindenesetre aki apámat lelõtte, arra nehezen vinne rá a lélek, hogy voksom adjam...