Téma: Heti hetes

9/10
ondok 2009 máj. 08. - 00:05:11 9/10
(4747/14087)
Hát pedig aszolidaritás a szegényekkel az egyértelmûen balodali sajátosság ,eszme.Klasszikus esetben a baloldali kormányok bõvítik aszociális juttatásokat ,ajobboldali konzervatívok meg atõke oldalán állnak.egyébként még az un kommunista országokban ,amiket felsorolsz ott ismeretlen fogalom a munkanélküliség ,sõt büntették,éhen nem kellett halni ,állam adott lakást,nagyjából mindenkinek jutott valamennyi ,és ez az egyenlõsdi gátja lett afejlõdésnek is.
8/10
pozsizsuzsi 2009 máj. 08. - 00:03:15 8/10
(4746/14087)
A baloldali eszmékrõl nem kéne rögtön a diktatúrára asszociálni, mint ahogy a jobboldali eszmék sem azonosak (érdekes, szintén) a diktatúrával.
1/10
tiborz007 2009 máj. 07. - 23:58:43 1/10
(4745/14087)
Baloldali eszmék, bocs de nekem a CCCp. Kuba, Kína, Észak Korea jut eszembe. Úgy gondolod, ezekben az országokban segítik a rászorulókat? Nekem a baloldalról a kitelepítés, a forradalom leverése, a gulágok, a rettegés jut eszembe, a szüleim rettegése, neked a rászorulók segítése. Látod mennyire különbözõk az emberek? Vajon kinek is van igaza?
1/10
tiborz007 2009 máj. 07. - 23:40:18 1/10
(4744/14087)
Szerintem nincs igazad, mert, ha magas adóért magas szolgáltatás jár, akkor egyetértek vele. Vannak országok, ahol sokkal kevesebb az adó, mint nálunk és van ahol több, mégis jól mûködnek. Nem az számít, hogy mennyi az adó, hanem mit kapsz érte. A legrosszabb kombináció a miénk, sok adót fizetsz és kevés szolgáltatást kapsz.
offtopic
Moldávia bánata 2009 máj. 07. - 23:28:24
(4743/14087)
Na, ez már szimpatikus! Amikor végre ilyen szép, igazi baloldali eszméket olvasok, miszerint is segíteni kell az elesetteket, a rászorulókat! Én ezzel maximálisan egyetértek, nem is azzal van a gond! Inkább azzal, hogy Orbán politikája abszolúte nem ilyen, másrészt nálunk a mérleg nyelve nagyon nincs egyensúlyban. Kevés a foglalkoztatott, itt ez a gond. Valamilyen szerkezet-átalakítás kellene, mert ez így tarthatatlan. Pl. ha valaki 300 forintos vizitdíjat fizet be az orvosnak, az már egy lépés lehet.) Nyugaton pl. a nyugdíj korhatára alig van 65 év alatt (nálunk mennyi is, ezt pontosan nem tudom), sokszor még adóznak is belõle.
De örök kérdés, hogy melyik a fontosabb. A szabadságra vagy az egyenlõségre való törekvés?
9/10
ondok 2009 máj. 07. - 23:26:23 9/10
(4742/14087)
A helyesírásról szóló vita akadémikus jelleget öltött ,mert a lényeg az az ,hogy vannak hibák ,amik elütések ,hanyagságok ,és vannak ,amik bizony az írójának a mûveltségbeli hiányosságára utalnak.Ilyen pl a bánccsa,meg a suk süközés stb.
1/10
tiborz007 2009 máj. 07. - 23:17:42 1/10 Előzmény Moldávia bánata
(4741/14087)
Most csak röviden: rettegek és már itt van elõttem a helyesírási szótár, mert ha nem tudsz válaszolni, majd jól belekötsz a helyesírásomba. Találkoztam itt olyannal, aki csak kisbetûvel ír. Na és? Most pedig a téma. Szerintem a tûzzel játszol, fiatal vagy még és nem fizettél annyi tb-t hogy egy évig fizessenek ha valami bajod történne. Megdöbbent, hogy azt írod hogy az USA 1/5-e megszívta, vagyis
Magyarországra vetítve 2 millió ember. Egészséges vagy /hál(hála)istennek én is/, azélet nem játék, mi történne, ha holnap, mondjuk lebénulna a fél tested. Kettõ megoldás van: egy évig még élsz, aztán éhen halsz/vagy megfagysz/, vagy az állam gondokodik rólad, gyógykezelésedrõl, mert még valamennyire visszanyerheted egészséged, de dolgozni nem tudsz. Mindenki azt gondolja, vele nem történhet meg, de megtörténhet.
Kettõmillió ember menjen a levesbe? Sajnálom hogy van aki így gondolkodik.
offtopic
Moldávia bánata 2009 máj. 07. - 22:46:32
(4740/14087)
:DDD

"Azt a városi zsivány mindenedet Teee! Majd én megtanítalak, amire az anyád nem tudott! Megállj Te, városi zsivány!"
:D
offtopic
Moldávia bánata 2009 máj. 07. - 22:43:48
(4739/14087)
Igazság szerint ez egy Hofi-klasszikusból van. Mármint számomra klasszikus, ha jól tévedek a Pusszantás mindenkinekbõl, de ez nem bizonyos. Ezzel valami kisgazda képviselõt gúnyolt ki! :)))
Másrészt pedig nagyszüleim is sokszor beszélnek így, s nem szoktam felvenni, az pl. eszembe sem jutna, hogy "kijavítjam" õket! :)
offtopic
Moldávia bánata 2009 máj. 07. - 21:33:16
(4738/14087)
Értem én hát a mondat lényegét, de ez túlmagyarázás. Béna a magyar oktatás, mert engem anno ilyenért nem tüntettek volna ki nyelvtanon, mindazonáltal az én fülemet akkor is bántsa/ja. (Felesleges a döntõbíró szerepét bárkinek is magának vindikálnia, fõleg nem úgy, hogy azt képzeli, én most lefektettem a legnagyobb igazságot.)
Kár így viszonyulni a kérdéshez. Nem kéne.
1/10
vidraember 2009 máj. 07. - 20:26:09 1/10 Előzmény Moldávia bánata
(4737/14087)
ha tudni akarod: -ssza/-ssa alakok az "autentikusabbak"; egyes nyelvjárásokban még mindig csak így használatosak. az úgy messzemenõen nem okés, hogy jön az urbánus a maga köznyelvi normaérzékével, és osztja az észt "helyes" vagy "helytelen" nyelvhasználatról. semmi köze az értelmes, szép, tiszta, kifejezõ, értelemtükröztetõ stb. magyar beszédhez annak, hogy egyes igéknél a kijelentõ mód E/3 alakja egybevág a felszólító módéval. ennyi erõvel: ugyan ragozd már nekem a "siklik" igét felszólítva, E/3-ban! "Sikoljék"? nem tudod? nem tudsz magyarul? de ciki! bántsa ja fülemetet!!! a nyelv, mint olyan, egy icipicit nagyobb és örökebb dolog annál, mint aki azt hiszi, hogy birtokolja, és biztos kézzel osztja róla az igazságot!

u.i.: igen, kisbetûvel kezdem a mondataim, de ez a megértésüket cseppet sem zavarja. ha most meg a "helyesírásba" kötnél bele - ne tedd! semmi köze az értelemhez, teljesen esetleges, pl jelölhetném az "é" hangot ee-vel is, ees igy is eerthetõ lene a mondandóm, ha eepült volna bele a magyarba anno. piszlicsáré dolog helyesíráson vitázni - egy-két kivétel van, pl. aki rendszeresen külön írja az egybeírandót és össze-vissza rakogatja a vesszõket, az valamit tényleg nem kapisgál a lényeget a magyarban, jelesint, hogy milyen csudamód ki lehet fejezni lényeget, tömören :)

üdvözletem.
offtopic
Moldávia bánata 2009 máj. 07. - 14:10:34
(4736/14087)
Megválassza?
Ez a kifejezés a magyar nép fülét nagyon bántsa! Az én fülemet is hasogassa.
offtopic
Moldávia bánata 2009 máj. 07. - 11:08:02
(4735/14087)
"Hát ez egy gyurcsány duma, a bûntett az, hogy az államnak befizeted a kereseted 70%-át és nem kapsz érte jóformán semmit."

Na most ezt pl. hogyan kell érteni? Szerintem úgy, hogy az állam rossz szolgáltató, "rossz gazda"! Sajnos valamilyen lila ködben élsz, ha azt képzeled, hogy ez mind Gyurcsány hibáira vezethetõ vissza. Orbán - választási okokból nem túlságosan hangsúlyozott - programja (amely tipikusan neoliberális-neokonzervatív gazdaságpolitikára hajaz), hogy az állam legyen "kisebb", ahonnan csak tud, vonuljon vissza. Adócsökkentés - kevesebb bevétel - kevesebb újraelosztás (ami pörgõ gazdaságnál talán logikus lépés, lásd USA). Ebbõl a szempontból Orbán sem hülye, csak a gond az, hogy rengeteg embert téveszt meg vele.
Lehetne vitatkozni pl., hogy akkor most jó-e az egészségügyben a privatizáció vagy nem. Mert pl. az ember elgondolkoik azon, hogy itt van ez a rohadt tb. Minek fizesssen az ember annyi járulékot, ha mondjuk soha nem beteg? Azért, hogy másnak fizesse ki az állam? (Pl. rokkantnyugdíj formájában, amit, ha jól tudom, nem a nyugdíj-, hanem az eü. alapból fitenek ki) Mi lenne, ha mondjuk valamilyen magánbiztosítónak fizetne az ember fia (saját választása szerint), s ha nem következik be a káresemény, akkor mondjuk azt a pénzt ki is vehetné a biztosítótól, amit addig befizetett? Az Egyesült Államokban is mintha így csinálnák. Igaz 60 millió embernek szívás, a többi 240 viszont meg éli az "amerikai álmot".
De itt van pl. az nagyon remek MÁV. Egy vasutas keresete ma bõven az átlagkereset fölött van, holott nem is tudom hány 10 milliárdra tehetõ a társaság vesztesége. Sajnos a probléma összetett, a szakemberek (tehát nem politikusok!) meg tudnák oldani, ki tudja. Orbánék pl. olyan hajmeresztõ ötlettel áltak elõ anno, hogy a sínek maradnának állami tulajdonban.
S azért azt szögezzük le, hogy az állam felügyeleti-ellenõrzõ szerepe nem egyenlõ azzal, hogy õ a legjobb újraelosztó. Mert talán nem is kellene annyit újraelosztani.
1/10
tiborz007 2009 máj. 07. - 07:14:47 1/10
(4734/14087)
Ha jól emlékszem és jól emlékszem, sosem állítottam magamról, hogy elfogulatlan és objektív vagyok, csak szeretnék az lenni, de nem vagyok. Gondolom te azt hiszed magadról, hogy az vagy.Te az egyik oldalon állsz én a másikon. Szerintem ez nem baj.
örülök, ha válaszolsz nekem, mert ez azt jelenti olvasod az írásaimat. Ha nem személyeskednél, talán még vitázni is lehetne veled. Nem tudom észrevetted-e politikáról ebben az írásváltásban megint nem esett szó
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 07. - 05:35:28 4/10
(4733/14087)
"Nos számomra ezért" - az ezért szó törlendõ. :)
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 07. - 05:28:08 4/10
(4732/14087)
Az meg egy külön dolog, ha úgy tetszik az én érzelmi beállítottságom, hogy mint nõ, mélységesen megvetem azt, aki nem csitítja az indulatokat mikor kell, sõt azt meglovagolva igér fût fát és megtesz bármit - teljesen mindegy melyik izmust vallja magáénak - a hatalomért, és egyszerûen eszköz vagy számára.
Láttuk már, ki mire képes. Nos számomra ezért elfogadhatatlanabb a Fidesz jelen vezetése. Majd ha megszabadulnak ezektõl az egyénektõl, lesz mirõl vacillálnom, de addig nekem nem alternatíva.
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 07. - 05:13:46 4/10
(4731/14087)
Hát nézd, akkor csak azt tudom mondani, hogy remélem kitart a hited. Én a tényekrõl beszélek, még ha ez ebben az országban elfogadhatatlan is. Majd rájössz, hogy az ellenzék sem tehet mást, csak a másik irányító személyisége rontani fog a dolgokon. Ha nem tudok meggyõzni valakit, tudomásul veszem, de akkor is megpróbálom megmutatni, hogy én mit látok.
Nem minden topicban, de több helyen levezettem, hogy is néz ki a ktgvetés nagy vonalakban, hátha segítek gondolkodni. Aki tisztán érzelmi alapon dönt, az fog csalódni, nem én, de a következmények mindenkit érintenek. A válság egy külön dolog. A politikusok privilégiuma, hogy a gazdasági és társadalom kölcsönhatásait befolyásolják/irányítsák, de csodák nincsenek. Aki ezt meri ígérni, hazudik.
9/10
ondok 2009 máj. 07. - 01:40:06 9/10
(4730/14087)
"A Fideszbõl nincs elegem, sõt. Ez a párt volt az egyetlen, aki tett is valamit az emberekért, önzetlenül"

ja ,önzetlenül:))Ezért lett alukasgatyás Orbánból dúsgazdag földbirtokos ,aki nem tudja megmondani ,hogy hogy jött össze a vagyona ,és sorolhatnám estig az "önzetlenséget".Lassan fog jönni számodra a gyógyulás.
budagyöngy 2009 máj. 07. - 01:15:27
(4729/14087)
A Fideszbõl nincs elegem, sõt. Ez a párt volt az egyetlen, aki tett is valamit az emberekért, önzetlenül. Tiborz megválaszolt neked az emberek és az állam kapcsolatáról, nagyon jól. A Fidesz nagyon jó helyen van a Parlamentben, és ha majd megválassza a nép törvényesen, akkor, mint kormányzó párt fog ott lenni. Igen, nagyon-nagyon jó lenne, ha a volt Mszmp-ek soha többé nem tehetnék be a lábukat a Parlamentbe. Remélem az a köpönyegforgató Szdsz és a mostani "Mdf" sem fog bekerülni. Ez lenne a közélet igazi megtisztulása.
budagyöngy 2009 máj. 07. - 01:02:06
(4728/14087)
Sajnálom, ha nem nyerte el tetszésedet a mondandóm. Nekem ez a véleményem, tudod, nem lehet meggyõzni az ellenkezõjérõl. Világosan látom a dolgokat, tapasztalatból beszélek, és nem engedek a "48"-ból. Következetes vagyok, és igen, hat az érzelmeimre ami az országunkban történik. Mindenkire hat. De ha valaki nem veszi észre, és még védi is ami itt folyik nálunk, ne csodálkozz. Igen, ez a kormány, sajnos, direkt, rosszindulatból sanyargatja a népet. Miért, szerinted jó indulatból lehet sanyargatni? Miért véditek ezeket, nektek ez jó??