Téma: Heti hetes

9/10
ondok 2009 máj. 23. - 23:57:54 9/10
(5287/14087)
Miért nem tetted hozzá ,hogy Beee!?
Tényleg azért beláthatnád ,hogy nem vagy az az érvelõ típus.A múltkor jót röhögtem ,hogy pont te írod azt kgyurinak ,hogy nem írt konkrét érvet.Mert ha azt mondod mondjuk,hogy gyerekek nekem még magas egy kicsit a ti szinvonalotok,de majd igyekszem,akkor talán még bátorítanánk is néha ,megsajnálnánk.Na de mit lehet kezdeni azzal ,aki elhiszi magáról ,hogy okosakat ír?.Megjegyzem ilyen emberekre van szükség a Fideszben.Lám istit is elszólította a párt,õ dolgozza ki ezeket a kis kampányszövegeket, úgylátom megtalálta a helyét.
CsengoZoli 2009 máj. 23. - 23:48:09
(5286/14087)
Azvagy! :)
9/10
ondok 2009 máj. 23. - 23:45:59 9/10
(5285/14087)
Ciki mi?:))
CsengoZoli 2009 máj. 23. - 23:43:55
(5284/14087)
Nem-nem, tudod ha egy mód van rá a hulyeségket nem jegyzem meg,de te bármikor felléphetsz vele a Maunika showban,nem fogsz kilógni! :)
9/10
ondok 2009 máj. 23. - 23:42:34 9/10
(5283/14087)
Tényleg óriási a különbség tartalmilag ,de mondom klasszul kimásoltad,és az unszimpatikust már megjegyezted?:)
9/10
ondok 2009 máj. 23. - 23:41:13 9/10
(5282/14087)
Legközelebb olyan klipp lesz ,mert az már csak nüansz ,hogy SZARHÁZI?FASZFEJ vagy Dávid Ibolya mellé oda lesz írva ,hogy Kurva,Gratulálok ,ez a jobboldali intelligenciaszint.Tróger banda.Jóérzésû ember ezekre nem szavazhat.
CsengoZoli 2009 máj. 23. - 23:37:42
(5281/14087)
"magam ha kell kigúnyolom magam ,de más ne merje megtenni"
"Magamat kigúnyolom, ha kell, de hogy más tegye, azt nem tûröm el"

Ezt tényleg elütötted egy kicsit. Egy icipicit :PPPP
Jaj,ne fárassz a fideszezéseddel,meg a platformozásoddal please...
9/10
ondok 2009 máj. 23. - 23:33:23 9/10
(5280/14087)
A "ti" azok ,akik behelyettesítik a zsidót meg a cigányt amagyar helyére illetve ,akik ezekkel egy platformon vannak ,védelmezve õket.
9/10
ondok 2009 máj. 23. - 23:31:24 9/10
(5279/14087)
na mi van elszaladtál a Googlehoz?Én akisujjamból rázom ki alényeget ,te meg alapvetõ dolgokat sem tudsz ezért aztán rágódsz az elütési hibákon:D
9/10
ondok 2009 máj. 23. - 23:29:40 9/10
(5278/14087)
Aproposz láttam a Fidesz kis kampányklippjét ,és azt hittem nem jól látok.:Megjelenik Gyurcsányról egy elõnytelen fotó,mellé írja ,hogy HAZUGSÁG,utána Bajnai feje,mellette: ADÓEMELÉS,NYOMOR,aztán még egy fej.Végül: Egy ország mondja ,hogy ELÉG.
Na ez a Fidesz,a hazugságait gátlástalanul felhasználja az úniós választás ürügyén.Ezt csinálta véges végig :mindent lerombolni,minden érdeket félretolni a hatalomért.Szerencsétlen marhái azt hiszik ,hogy nem az egész politikai elitet járatják le ha ezt megengedik maguknak.Hogy az Antal féle konzervatizmustól ez az ország eljutott az agresszió ,a gyûlölet tombolásáig,azt megköszönhetitek a Fidesznek ,személyesen Orbánnak.Kíváncsi vagyok ,hogy micsoda sebesvalagú rikácsolás lenne ,ha pl az MSZP olyan hirdetést tenne közzé ,hogy Orbánnak egy rókamosolyú képe mellé odaírnák ,hogy tahóság,aberált hatalomvágy,bolsevizmus ELÉG!
Ébredjetek fel ,hogy kiket akartok ti pozicióba juttatni.Emlékezzetek a 98 utáni négy évre,azóta még súlyosbodott a Fidesz állapota,kizárólag a vezér talpnyalói maradhattak meg a vezetésben.
CsengoZoli 2009 máj. 23. - 23:26:59
(5277/14087)
Szép idézet :)
Egyrész Cyrano és nem Ciránó!
Másrészt az idézet helyesen: "Magamat kigúnyolom, ha kell, de hogy más tegye, azt nem tûröm el"
Harmadrészt nemtudom ki az a "ti", még mindig...
Negyedrészt nem vagyok gyûlöletkeltõ.
A többi egyébként stimmel! :)
9/10
ondok 2009 máj. 23. - 23:12:21 9/10
(5276/14087)
hallottál te ahíres Ciránó monológról?:"magam ha kell kigúnyolom magam ,de más ne merje megtenni".Nos többségi helyzetbõl egész más kicsengése van ,mintegy elemzõ a hozzáállás ,de ,amikor valaki gyûlöletkeltés céljára alkalmazza a cserét mint ti ,akkor az bizony fasisztoid mocsok.
CsengoZoli 2009 máj. 23. - 20:17:09 Előzmény kgyuri0
(5275/14087)
"Egyébként a „zsidó” szó behelyettesítése nem, a te ötleted tele van vele az egész internet, meg persze a szebben hangzó "cigánnyal". Ez is mutatja, hogy mennyire terjed a bûzlõ náci , fasisztoid mocsok."

Valóban!
Egy Magyarokat gyalázó szöveg sokakat feháborít és példálóznak mi lenne ha a "magyar" szót kicserélnénk bármely nálunk élõ nagyszámú kisebbségre pl. cigányra vagy zsidóra!
Uram-Atyám, micsoda "fasisztoid mocsok"!
Elöntenek bennünket a nácik,te jó ég,meneküljön mindenki amerre lát! :P
4/10
offtopic
meszag 2009 máj. 22. - 09:15:42 4/10
(5274/14087)
Egyébként nálunk is volt mérés egy nemzetközi programhoz kapcsolódóan, légköri aeroszoloknak hivják ezeket a legkisebb méretû részecskéket tartalmazó szennyezést.
CsengoZoli 2009 máj. 22. - 08:19:04
(5273/14087)
"MEKKORA FELHÁBORODÁS LENNE HA A NAGY MÛBEN A "MAGYAR" SZÓT KICSERÉLNÉNK EGY MÁSIKRA???"

Nagy! :)
offtopic
Moldávia bánata 2009 máj. 21. - 18:27:55 Előzmény issti1
(5272/14087)
Álmodozz csak... Másra már úgysem.
10/10
kgyuri0 2009 máj. 21. - 18:14:19 10/10
(5271/14087)
Lám, lám:

még mindíg a cserélgetõs ötlet!

„A magyarod élete lokális, szerelme globális. Mit akar ezekkel a magyarokkal? Was für ein magyar? A csokorba kötött magyart szétbontjuk, és éles késsel ferdén visszavágjuk. Kivétel a fásszárúak, mert azokat törjük vagy kalapáccsal zúzzuk.”

Hát, ezekben sem cserélt a kis fasi!

Ezek ugyanis nem elég gyûlöletkeltõk.

Hát, tényleg émelyítõ!
10/10
kgyuri0 2009 máj. 21. - 18:09:03 10/10
(5270/14087)
Érdekesség:

Késõbb vettem észre de említést érdemel, mert jellemzõ:
6535-ben groß kartárs a fórum ügyeletes nemzeti zseni üdvöskéje kicserélte az EP sszövegben a „magyart” zsidóra”, imigyen:
„A magyar géniusznak két archetípusa van. A bartók és a puskás.”

Hát az elsõ mondatban nem merészelte a gyáva kis fasi kicserélni. Mit gondoltok, bartók vagy puskás miatt?

phuu! de émelyítõ!
10/10
kgyuri0 2009 máj. 21. - 16:42:58 10/10
(5269/14087)
Mindenkinek!

A magam részérõl szívesen tisztelgek Esterházy elõtt. Pl a következõ írással. Okulásul.

„Egy érdekes eljárásról

Eredendõen A posztmodern L. I. enfarkába harap címmel gondoltam szóvá tenni az alantiakat, a mûveletlen tahó, az aljas és az Eörsi által fényessé tett, bár Schmidt Mária közelében bíróságilag korlátozott módon használható züllött szavak, az adott esetben természetesnek mondható segítségével, azután mégis úgy döntöttem, mint mostanában sokszor, hagyom a csudában, élvezkedjenek maguk közt és így tovább, ám azonban lett egy kis fordulat, úgyhogy mégiscsak beszámolok róla, egy kis érdekesség, melankolikus hangsúlyokkal, mint mikor az ember tehénlepénybe lép.
L. I. a Magyar Nemzet október 26-i számában az egyik írásomból vett mondattal kívánta megmutatni a manapság mértéktelenre nõtt magyar obszcenitást (amely egyébként olyan szabályok érvényesülését mutatja, "lassan a társadalmi, kulturális, politikai és gazdasági élet minden területén", "amelyek az SZDSZ érdekeinek és ideológiájának fekszenek"; tényleg ez van odaírva, nem hülyéskedem), és azt írja, hogy az én Így gondozd a magyarodat címû esszémben szerepel a következõ fõobszcén mondat: "Magyarni például annyit tesz majd: magamat jól leszopni." Mármost a hír igaz, de nem Moszkvában, hanem Leningrádban stb.: Mondott írás nem esszé, hanem rádiójáték, a magamat jól leszopni a magyarban inkább az alkohol vidám, bár túlzott mértékû fogyasztását jelenti; a malacosabb értelmezés igen hajlékony gerincet föltételez, amit nem kívánnék kétségbe vonni az írás szerzõjét illetõen, amiképpen az is távol álljon tõlem, hogy tõle vagy a hasonlóan gondolkodóktól elvitatnám ezen oráliák örömeit s bánatait. Ezt nem is részletezem, pedig lehetne szépen. Amúgy a mondat, puff neki, aki kicsit is ismeri mûvészetét, tudhatja, Örkény Istvántól való.
Itt tartottam, amikor beöncenzúráztam az egészet, de még reflexbõl föllapoztam az Egy kékharisnya följegyzéseibõl c. kötetemet, hogy megnézzem, hogyan is van ez a mondat pontosan nálam. Hát és mit látok? Hát és azt látom - elfelejtettem -, hogy ez ott mottó, oda van írva, hogy mottó, és oda van írva, hogy Örkény Istvántól való. Vajon milyen nemzeti megújulás, erkölcsi tisztulás, írástudói felelõsség szolgálatában áll egy ilyen érdekes eljárás? Nem tudtam rájönni. A kötetet egyébként életem egyik legjobb szerkesztõnõje, Körmendy Zsuzsanna szerkesztette, aki egy idõ óta a mondott lap munkatársa. Talán segíthetne a kollégáinak, jól ismer engem, jól ismeri az írásaimat, mondjuk az Így gondozd... patrióta gyökereinek megmutatásával; ezt az írásomat annyiszor a szememre lobbantják, és ennek kapcsán annyi szamárságot beszélnek. Minden szamárság fáj a hazának.
Sok haszna ennek a történetnek nincsen, legföljebb annyi, hogy már értem, Vasy Géza (akit amúgy szelíd, kiegyensúlyozott embernek ismertem) mit is értett friss írószövetségi elnökként adott interjújában az én különleges médiatámogatottságomon. Hát a Magyar Nemzetet! Valóban, szinte bármilyen témáról (az új Nobel-díjastól valami Zsanettig, hogy az se Wass Albertet olvas, hanem, jellemzõ, hogy hova züllött, engem, egy gyõri irodalmi díjtól Granasztói Györgyig) legföljebb két lépésben meg tudnak hozzám érkezni, és ha ugyan az üres, posztmodern, Honthy Hanná-s hiúság örvend is minden említésnek (bár, ugyan nem vagyok féltékeny, de talán nem kéne mindig, párhuzamosan, a Nádast is nyomatni), mindezt néha - mit kerteljek, valahol én is csak ember vagyok - magam is csöppet túlzásnak érzem.
Forrás: Élet és Irodalom
10/10
kgyuri0 2009 máj. 21. - 16:34:54 10/10
(5268/14087)
Rendben, groß kartárs, játsszuk azt, hogy komolyan veszlek:

1977 Pápai vizeken ne kalózkodj (Magvetõ):

Az író, mint pincér, mint aki felszolgálja az írást. A nyelvet. Ebben a könyvben is fontos szerepet kap szerep és azonosság, világ és nyelv megfeleltethetõsége. Ahogy egy késõbbi könyvében (Egy kékharisnya feljegyzéseibõl) mondja a szerzõ: "Az én mondataimnak amúgy is más a valósághoz való viszonya, majdnem fordított, mint ami normális. Nem leírom a valóság egy részét, és akkor úgy ellenõrzöm magamat, hogy jól dolgoztam-e, hogy ezek a mondatok valóban leírják-e azt a valóságot, hanem mondatokat eszkábálok, és a mondataim valóságát ellenõrzöm azon, hogy megnézem, van-e a világban olyan rész, amely megfelel ennek a leírásnak. Ez egy más viszony, amely lényegében azt állítja, hogy én csak a nyelvet tekintem valóságnak, és mindent nyelvnek tekintek." Ez azonban nem jár kételyek nélkül - idézet a regénybõl: "A bizonytalanságról beszélek. Arról, hogy a szöveged önmaga tartalmazza azokat a kétségeket, melyeket önmaga támaszt, s melyek jó része magára a szövegre vonatkozik."

Egyébként a „zsidó” szó behelyettesítése nem, a te ötleted tele van vele az egész internet, meg persze a szebben hangzó "cigánnyal". Ez is mutatja, hogy mennyire terjed a bûzlõ náci , fasisztoid mocsok.
Ha az iménti bekezdést, kdves olvasó „bõr alá teszed”, meg tudod különböztetni Esterházy eredeti zsenialitását, aki nem gyûlöletbõl ír, a piti kis fasiszta púposlelkûektõl, akik Esterházyra rákapaszkodva próbálják mocskos nézeteiket eladni.
Ennyi erõvel akár a pedofiliát, vagy a kaprofágiát is népszerûsíthetitek, fasiszták!
Azt is el kell tûrnünk, mert szólásszabadság van, mi! Na, nem sokáig, mert jön OV!