Téma: Heti hetes

1/10
borzi84 2008 ápr. 25. - 22:51:57 1/10
(407/14087)
Egyértelmûen a baloldal malmára "hajtja a vizet". :( Lehet min "csámcsogni", "antiszemitizmus-farkas"-t kiáltani... :( Olyan "átlátszó, mint az üvegzseb." :)
1/10
issti1 2008 ápr. 25. - 22:48:21 1/10
(406/14087)
Ebbe speciel igazad lehet: a magyatrországi politika szinvonala olyan alacsony, hogy azt még e mûsor is simán ûbereli! ;o)
1/10
issti1 2008 ápr. 25. - 22:46:39 1/10
(405/14087)
Érdekes, hogy a Fidesz érában nem voltak Budaházyk és Torockaik, valamint gárdista masirozások...
Hogy is van ez? Akkor miért nem volt és most miért van?
És kinek jó ez?
1/10
borzi84 2008 ápr. 25. - 22:30:30 1/10
(404/14087)
"Kísértet járja be Európát" - a Horthy-korszak kísértete. :) (Nem, a Horthy-korszak helyett valami más volt odaírva...Mi is az?

Senki nem akarja visszahozni a Horthy-korszakot, nem is lehet! De: A Kádár-nosztalgiáról inkább hallottam. "Volt munkahelyünk, nyaralni mentünk minden évben, Trabant, sör, virsli..." Hála Istennek Kádár sem jöhet vissza!!!

Amúgy nem értem, mi azzal a gond, hogy Horthyt újratemették. Szerintem joga van magyar földben nyugodni! (Sõt!) Õ sem volt "maga az ördög". Ha a Kádár-korszakot elnézõen emlegetjük, akkor a Horthy-korszak érdemeit is elismerhetnénk! (Kivezették az országot a Trianon okozta sokkból: Teleki Pál gr., gr. Bethlen miniszterelnökök nagyformátumú politikusok voltak, kultúra terén gr. Klebelsberg Kunó, Hóman Bálint...és még folytathatnánk a sort. A Kádár-renszert "mentegetik", "hisz olyan jól éltek akkor az emberek". Na igen, a szüleim pont abban a korosztályhoz tartoznak, amelyik a Kádár-rendszer legfõbb haszonélvezõje volt. A szüleim nem élvezték az elõnyöket. (szakszervezeti beutalók, stb.) Édesapám szerint õk az a korosztály, "amelyik csak adósságot hagyott azt utódaira". Hiába, a "viszonylagos jólét"-nek megvan a böjtje.

Egy dolgot megint nem értek: A Fidesz állítólag a Horthy-rendszert hozná vissza, az Szdsz-Mszp (fõleg az elõbbi) viszont Kádár-nosztalgiával vádolja...Hogy is van ez? => Szerintem a kettõ nem jön össze! Vagy igen?

Ami az antiszemitizmust illeti: Tényleg nem szabad felnagyítani a dolgokat! Amúgy még egyet nem értek: (sok mindent nem értek) Ha ez a mostani hatalom annyira tenni akar az antiszemitizmus ellen, ne engedje, hogy Európa összes neonácija itt masírozzon a Hõsök terén!!! Orbánék alatt nem hallottam ilyesmirõl.

Még egy: Gyûjtsék be Torockait, Budaházyt, Tomcatet és a pár tucat bajkeverõt. (a "csuklyásokat") Valahogy mindig ott vannak balhét csinálni. Ez egy kicsit "gyanús"! Könnyebb az ártatlan, békés tüntetõket (és járókelõket) véresre verni...
3/10
C.s.I. 2008 ápr. 25. - 21:19:51 3/10
(403/14087)
*Belevonása. Elnézést.
3/10
C.s.I. 2008 ápr. 25. - 21:19:08 3/10
(402/14087)
Ott a pont. A politika elevonása nélkül is lehet elég jó/rossz dolgot mondani a mûsorról. Sõt.
3/10
C.s.I. 2008 ápr. 25. - 20:51:55 3/10
(401/14087)
Szóval alapvetõen én is ostoba vagyok, csak kevésbé. Azért köszönöm. :)
zee944 2008 ápr. 25. - 19:45:21
(400/14087)
Ha kettõtöket reprezentatív mintának lehetne tekinteni, akkor azt mondanám, az ostobaság egyenesen arányos a korral.
3/10
C.s.I. 2008 ápr. 25. - 19:09:02 3/10
(399/14087)
Alapvetõen azzal sikerült felidegesítenie, hogy ezel a "te csak 16 vagy" dumával letudta az egészet. Ne érveljünk. Felesleges. Mostanra már sikerült lenyugodnom, de úgy gondolom, hogy azért ennyi nekem is jár :)
Dantes 2008 ápr. 25. - 14:58:56
(398/14087)
Aha..mert szerinted ezzel Hofi arra utalt, hogy nem szereti a magyarokat?
Szerintem arra utalt, hogy nevetségesek akik állandóan nagymagyországosat meg kiamagyart játszanak. És iagza is van.
De hagyjuk mert ez nem Hofi topic.
1/10
issti1 2008 ápr. 25. - 14:38:35 1/10
(397/14087)
:o)))))

Szerintem ne idegeld magad, inkább próbálj ezeken a jelenségeken röhögni! ;o)
1/10
issti1 2008 ápr. 25. - 14:36:42 1/10
(396/14087)
Ezt a hsz.-t csak szószerint osztani tudom: egyetértek!
1/10
issti1 2008 ápr. 25. - 14:35:50 1/10
(395/14087)
Ez csak kb. olyan volt, mintha én a Hollánernõ úti jelenségre(vagy Hanuka gyertya köpködésre) azt mondom: jót röhögtem rajta!

Akkor aztán megnézhetném mit kapok, ugye?

Kettõs mérce -már megint, kedves Dante.
1/10
issti1 2008 ápr. 25. - 14:31:00 1/10
(394/14087)
Elemzéseddel nagyjából csak egyetérteni lehet, úgyhogy csak az abban lelt 1 kiegészitésre szoruló részre térnék ki:

1, tarthatunk etimológiai, kultúrantropológiai elõadást a magyaros jelképek-viseletek szimbolikájáról, de ettõl még az átlag nép(jómagam is beleértve) csak egy magyar jelképnek tekinti pl. a nagy humorista géniuszunk által hibásan megtaposott viseletet -bele lehet magyarázni persze azt is, amit te mondtál és még igazság is lehet benne, de ettõl még csak megint a kettõs mércét látja benne az emberfia: mert bizony most énis elõadást tarthatnék a Hanuka gyertya gyenge zsidóság-szimbólum voltáról, s ennek kapcsán bagatelizálhatnám annak ledöntését.
De nem teszem, s itt jó lenne, ha meglátnád/tok a különbséget - illetve a kettõs mérce veszélyét: mert ez bizony az!

Szerencsére nálunk nincs náci veszély(akár Németo., v. Hollandia összehasonlithatatlanul rosszabb!), sem súlyos antiszemitizmus- annak eltúlzása éppoly káros, mint maga a jelenség: illene a dolgokat súlyukon kezelni..
3/10
C.s.I. 2008 ápr. 25. - 14:15:30 3/10 Előzmény ondok
(393/14087)
***moderálva***(Igen, tudom, hogy ezzel igazolom az elméletét/elméletedet, de igazából nem érdekel.)
Gondolom elég korlátolt vagyok, mert még mindig nem értem, hogy miért is olyan jó ez. Nem tudom honnan veszed, hogy politikai nézeteim miatt nem nézem, az a helyzet, hogy a szereplõk illetve véleményük nem tetszik. Jelen esetben a biciklikrõl beszéltem, de mivel neked ez nem tetszett, meggyõzted magad, hogy én itt politizáltam. És akkor az én 16 évemmel van baj.
Oh, elnézést, hogy így leszúrtalak. Most látom, hogy 62éves vagy, ebben a korban már komolyan romolhat az ember látása. Nagyobb betûk kellenének, gondolom.
Dantes 2008 ápr. 25. - 14:11:37
(392/14087)
Szerintem meg jó volt...
1/10
issti1 2008 ápr. 25. - 14:10:20 1/10
(391/14087)
Hofi egy rádiókabaré felvételnél földhözdobta, majd undorkeltõ arckifejezés mellett tett megjegyzést..
Ennyi volt, se több, se kevesebb -szerintem nem volt szép, se nem méltó mûvészetéhez..
1/10
issti1 2008 ápr. 25. - 13:59:37 1/10
(390/14087)
Mit is torzitasz? ..ez elsõsorban mások reszortja-pl.ondok, akit háta mögött inkábbb nem beszélnék ki, úh. add tovább neki!
Te részedrõl csak azt birod mondani, hogy Heti7esék azért az ellenzéket, s nem kormányt kritizálják, mert utóbbit "nem tartják viccesnek" - hát azért ezt visszaolvasva te is viccesnek találhatod!
Megsérteni viszont nem akartalak, ha ez történt mea culpa!

Ettõl még persze szemmel láthatóan nem értünk egyet, de hát ezzel sz'tem semmi gond: én pl. ugyanúgy károsnak tartom mondjuk pl. az Echotv szájbarágós mûsorait, vagy akár Hirtv pl. Csintalan-féle beszólós mûsorát, mint ahogy a Heti7-est sem tolerálom úgy , mint te -de hát nem vagyunk egyformák!

Csak arra lennék kiváncsi, mennyire mérsz egyenlõ mércével: ha a Heti7-est is egy megfelelõ, jó mûsornak tartod egy adott célközönségbõl kiindulva, akkor vajon az Echotv hasonló mûsorát is ugyanilyen nagyvonalú beleegyezéssel tekinted?

..de kérdésem valszinûleg költõi, hisz ha jól értem -személyemet persona non grata tekinted.
3/10
StJust 2008 ápr. 25. - 13:36:02 3/10
(389/14087)
"Az a baj, hogy Magyarországon a jobboldal nem képes leszámolni a múlttal és megújulni, egy vállalható, európai konzervativizmust képviselni, olyat, mint amilyen Európa nyugati felén általános." Ezt valahogy nem vettem észre a jobboldalon. A jobboldal,bármit tesz céltábla,és mindenbe belemagyarázzák az antiszemitizmust meg a fasizmust.Ha Orbán ilyeneket nyomott volna el,mint most a Gyurcsányék,apró darabokra szedték volna,és kikiáltották volna Magyarország Napóleonjának,amiért ennyire görcsösen ragaszkodik a hatalomhoz.Ennyire kétségbeesetten kapálózni a hatalomért,mint Gyurcsány teszi...szánalmas.Teszek valamit az egyik pilanatban,és a másikban azt mondom,hogy az nem volt jó,hanem az a helyes,amit most tezsek,ezt ezerszer eljátszom,és mindig az az aktuálisan és kizárólagosan jó,amit abban a pillanatban én csinálok.
Más,írta még valaki,hogy ez a Heti hetes egy ilyen mûsor,nem kötelességük a pártatlanság,akkor ezen az alapon már Fábryt se kritizálja senki.
Engem csak az háborít fel,hogy az inkább balra húzók kettõs mércével mérnek,és amit saját kedvenceiknek elnéznek,fölróják a másik oldalon százszorosan..
Ja és Hofi 4 ever!!!!!!!
Lord Stephen 2008 ápr. 25. - 13:09:18
(388/14087)
„A diszmagyar leköpése (földhözvágása) csak kb. pont annyira vicces és jogos, mint mondjuk a Hanuka gyertya ledöntése a belvárosban: egy fontos nemzeti-közösségi jelkép kigúnyolása-bekoszolása.”

Amint az az elõbbiekbõl következik, a díszmagyar nem más, mint egy kor és egy oszály ideigtartó hivatalos divatja, semmiképp nem „fontos nemzeti-közösségi jelkép” A hanuka-gyertyaünnep elleni támadások viszont a nyílt antiszemitimus életveszélyes támadásai, amit súlyosan büntetni kéne. És akkor még itt van mimézis (elõadás) és a valóságos tett közötti különbség. Úgyhogy k*rvára nem ugyanaz!...