Téma: Heti hetes

Lord Stephen 2008 ápr. 25. - 13:08:13
(387/14087)
Más egy mûsor (humorának) színvonala és más a képviselt politikai vélemény.

Hofi zseniális humorista volt, minden szava vállalható ma is, díszmagyarostul. Õ akkor azon poénkodott, amikor 1990-tõl egyes képviselõk díszmagyarba jártak a parlamentbe, díszesen újratemették Horthyt, régi idõk szellemei kísértettek. És akkor még csak a „keresztény középosztály” világa akart visszamászni a kriptából, nem pedig a nyilasok, mint ma. Az a baj, hogy Magyarországon a jobboldal nem képes leszámolni a múlttal és megújulni, egy vállalható, európai konzervativizmust képviselni, olyat, mint amilyen Európa nyugati felén általános. Orbán V. pl. a Fidesz 20. szülinapján kebelbarátként egy tálból pogácsázott a nyíltan zsidózó B. Zs. szellemi bûnözõvel.

A hetihetest vmikor szerettem, néztem is rendszeresen. A Horthy-rendszert visszanosztalgiázó, koronaúsztató, szélsõjobbal kokettáló Orbánkormány idején volt is ereje. De már jóideje csökken a színvonal, hígul a társaság, idétlen hülyéskedésekbe, erõltetett poénokba fullad, és mintha a politizálás is kevesebb lenne, helyette több bulvár. Ma már csak véletlenszerûen nézek bele, bár legutóbb Teddy épp Horváth Ágnest szidta – tegyük hozzá: jogosan.

Ma már a magyar „balliberális” értelmiség legjava is elutasítja a jelenlegi vezetést, amely a korábbi kormányok által már alaposan kiásott gödörbe lökte az országot, és amelynek, úgy tûnik, még nem látszik a feneke sem. Koncepciótlan, kapkodó reformjaik, szociális érzéketlenségük, arroganciájuk által a szociáldemokrácia és a liberalizmus karikatúráivá alázták magukat. Magyarország olyan súlyos gazdasági helyzetbe került, és ezt az új (legyen az bármilyen) kormány se fogja tudni megoldani, mert ahhoz egy teljesen új elit és szemlélet kellene, és véráldozatok és lehet – ahogy TGM mondta – kitörne a forradalom… Úgyhogy aki arra számít, hogy a következõ választások után itt a Kánaán, az csalódni fog…

(Úgy látom, van némi tisztázatlanság a magyaros viseletekkel kapcsolatban is. Ilyen sokféle van: a különféle katonai (huszár)egyenruháktól kezdve az eredeti (15.-18- sz.-i) viseletektõl (ezek ma ritkák) a 19. századi típusokig (atilla, árpádka, kazinczi, zrínyi, csokonai, buda, deák), ez utóbbiakkal egyidõs, legdíszesebb változat a díszmagyar, amely mentéje arany-fekete vag ybarna (prémmel), dolmánya pedig arany-ezüst/fehér és gazdagon díszített. Ezt csak fõnemesek, poltikusok viselték ünnepi alkalmakkor. Nem tévesztendõössze a bocskaival, amely a legújabb: az 1930-as években találta ki egy Ferenczy nevû „úriszabó”. A nyilasok, majd újabban a miépesek is kedvelték, ezért éppúgy vállalhatatlan, mint az Árpád-sávos zászló.)
1/10
borzi84 2008 ápr. 25. - 12:53:54 1/10
(386/14087)
Szia! Sajnos így van, ahogy írtad! ("agymosott, "fanatizált") Komcsik? Hm. : Szerintem ezek rosszabbak, mint a komcsik! Milliárdjaik vannak, s közben "ájtatos, bús képpel" a nagy szegénységen keseregnek!


Hofiról: Megint egyetértek Veled! Itt is az a bizonyos kettõs mérce, "az egyiket lehet, a másikat nem"!

"Más hazában híven õrzik mindazt, ami nemzeti,
Õsi kincsét a magyar nép megveti és elveti..." (Petõfi írta több, mint 150 évvel ezelõtt...Mennyire igaz ez ma is!)

Lehet, hogy nem vagyok "normális", de tetszik a "díszmagyar" viselet, sokkal nagyobb múltra tekint vissza, mint azok, akik ma "kisajátítják". Nem a ruhadarab a hibás!
1/10
issti1 2008 ápr. 25. - 09:38:37 1/10
(385/14087)
A diszmagyar leköpése(földhözvágása) csak kb. pont annyira vicces és jogos, mint mondjuk a Hanuka gyertya ledöntése a belvárosban: egy fontos nemzeti-közösségi jelkép kigúnyolása-bekoszolása.
És ezt az is kevéssé menti, ha esetleg évekkel késõbb bizonyos csoportok visszaélnek nemzeti jelképeinkkel.

Sajnos a "gulyáscucializmus" kiölte és hovatovább cikivé tett a magyarságtudatot - ezt a meglevõ hiányt reagálják túl egyes csoportok, mig mások -hozzád hasonlóan- jócskán alulreagálják jelentõségét.

De azt te sem gondolhatod, hogy "elõre az internacionalizmus útján" lehet számunkra a jó irány! ...vagy ennek mai paralellje: elõre a globalizáció útján - egy ország, amelynek nincs megfelelõ nemzeti ön-éntudata és -büszkesége, az kb. annyit ér és oda jut, ahova a mostani irányt tartva Magyaro. is hamarosan eljut-illetve már részben el is jutott: a széthúzás és szétesés útjára.

Mindettõl függetlenül abban egyetértek veled, Hofi megismételhetetlenül zseniális volt - de halandó is, s mint ilyen, hibákat is vétett..
1/10
issti1 2008 ápr. 25. - 09:27:29 1/10 Előzmény C.s.I.
(384/14087)
Szerintem kár ezen a dolgon vitatkozni: ez egy gyenge humorú, szélsõségesen elfogult mûsor, melyben a meghivottak nagyrészt felkérésre nyomják a kormánypropagandát -azaz pénzért- ezt mindenki látja, aki nem vak!
- és u.ez meglátszik a nézettségén is(valamint a vasárnap kései idõponton is). - igazán nem szerettem volna ezt igy direkte kimondani e fórumon, nem szivesen rontom el a még megmaradt kevés lelkes nézõ kedvét is, de azt igazán nem hagyhatom, hogy a valós tényeket igy eltorzitsák - itt most pl. Chiefbodri elemzésére is gondolok(a klasszikus ondokot már nem is emlitve..).
1/10
issti1 2008 ápr. 25. - 09:16:21 1/10
(383/14087)
Megnyugtatlak: ondok úr szerint mindenki agymosostt és fanatizált, aki nem hisz az jelen hatalom korrekt, jószándékú és erkölcsös voltában..
És persze az is, aki ezeket lekomcsizza..

Azaz élõszóra leforditva: az ország kilencven egynehány százaléka az ellenzék által fanatizált-agymosott.
Érdekes, nem?

És javaslom: bátran kotyogj bele a dialógusba -ez egy nyitott, demokratikus dialógus!
1/10
borzi84 2008 ápr. 24. - 23:54:29 1/10 Előzmény ondok
(382/14087)
Bocsánat, hogy beleszólok a vitába! Én 24 éves vagyok, Ön szerint én is "a jobboldal által fanatizált ember" vagyok. A szüleim is azok (kb. annyi idõsek, mint Ön) a 80 éven felüli Nagyapám. Nem hiszem, hogy fanatikusak lennénk, de remélem, Ön sem gondolja, hogy ami most ebben az országban megy, az jól van így. Gyurcsány-Kóka-Veres-Horváth Ágnes: Mit lehet még várni ezektõl az emberektõl? Mi sem szeretjük ezt a mûsort, egyrészt a szereplõk "unszimpatikus"-ak, egyébként Fábryt se nagyon kedveljük. Szerintem Gyurcsányékon is lenne mit kifigurázni, mert amit csinálnak, az valóban nevetséges! (Nem, ez nem jó szó, inkább "tragikomikus".)
Hiába, én (mi)(és az ország nagy része) ezekbõl nem kérünk!
Hofi valóban jó humorista volt. Számomra viszont egy tette megbocsáthatatlan: "kifigurázta" a "díszmagyar"-t. :( Ezt azért nem kellett volna!
Orbán V. és a kézcsók: Az õ elmondása szerint: (Hallgattassék meg a másik fél is!) nagyon váratlanul érte, azt sem tudta hirtelen, hogyan viselkedjen! Az idõs hölgy is nyilatkozott: "Így akart neki köszönetet mondani".
Ha Gyurcsánnyal csak ennyi lenne a baj...
Nem értem, miért kell Orbán V.-t "diabolus"-nak beállítani! 6 ÉVE NEM A JOBBOLDAL KORMÁNYOZ!!!
-----------------------------------------------------------

Bocsánat még egyszer, hogy "belekotyogtam" a dialógusba!
9/10
ondok 2008 ápr. 24. - 23:32:42 9/10
(381/14087)
Most látom az életkorod 16,ezért elnézést kérek ,hogy annyira komolyan leszúrtalak,mert 16 évesen még igencsak nem kialakult az ember világlátása.Az a szomorú ,hogy ilyen kölyköket manipulálnak ilyen eredményesen a nagy magyar jobboldalon.
9/10
ondok 2008 ápr. 24. - 23:22:53 9/10
(380/14087)
Hány topicot akarsz még szócséplõ politizálással unalomba fullasztani? ezüstliliom már elmenekült,meszag is kimondta a frankót,a Friderikuszról már n+1-szer elköszöntél,a Fábritól az együntetû gúny miatt mártírként elbúcsúztál stb.Hidd el Kassandrának legalább igaza volt ,amikor hiába beszélt,de TE tévtanokat ,átlátszó propagandát hirdetsz ,ami senkit nem gyõz meg csak aki már egyébként is agymosott volt.
9/10
ondok 2008 ápr. 24. - 23:13:23 9/10
(379/14087)
Ne haragudj tényleg nem elegáns dolog kipoentírozni a helyesírásodat,de talán az sem az ,hogy kapásból leszemetezel egy mûsort,ami ugye árulkodik az elvakult korlátolt politikai csõlátásról.Ezt késõbb be is ismered,hogy az a fõbaj ,hogy ugyanolyan a véleményük. Nos ez sem feltétlenül igaz,de tegyük fel ,hogy olyanok jöttek össze ,akik nem szeretik az un. jobboldali fanatizmust,nem szeretik,hogy az embereket az orruknál fogva vezetik,nem szeretik az ártalmas demagóg népszavazásokat,és ezt fricska formájában ezerszer kultúráltabb módon mint Fábry kinyilvánítják.Nyugodtan közéjük sorolhatod Hoffit is ,aki maró gúnnyal illette pl. a kezét csókoltatgató Orbánt.Nos õk sem értették a humort ,mert a temetésén egyetlen hivatalos kormányképviselõ nem volt a XX. század legnagyobb humoristájának.Te nem vagy hajlandó elengedni magad, a poénokon röhögni, ezért bizonyos fokig sajnállak,sajnállak és sajnálom magunkat, az országot,hogy ide jutottun ,hogy a józan ész helyett a hülyeség ül tort.
Ahogy Spíro mondja ,"ez az ország nem tart a Balkán felé ,hanem már balkanizálódott is."
3/10
C.s.I. 2008 ápr. 24. - 22:19:33 3/10 Előzmény ondok
(378/14087)
És a helyesírásomba kötsz bele, köszönöm. Mellesleg ez miért is "finom humor"?
3/10
C.s.I. 2008 ápr. 24. - 22:17:04 3/10
(377/14087)
Nem szó szerint, de tényleg komolyan gondolták. Igazából (ha jól emlékszem) sok dolgot belekevertek, a végén azt jött ki a dologból, hogy ettõl nem lesz jobb és még útban is vannak. Vitatkoztak egy sort a dologról, szóval tényleg nem csak egy vicc volt.
1/10
issti1 2008 ápr. 23. - 20:35:26 1/10
(376/14087)
De az évszázad vicce csak most jöt el: adóztassuk meg az internetet, valamint a nyakkendõt(?!!) és öltönyt is!
És ezt komoly pofával meg is magyarázzák -és én még aszittem, az emberarcú szocializmus agymenéseinél nagyobb blõdlit semmi sem hozhat -hát tévedtem: népünk kormánya, még a filmbéli Bástya elvtársat is ûbereli!
1/10
issti1 2008 ápr. 23. - 16:26:57 1/10
(375/14087)
Ebben igazad lehet: ez az egész mûsor egy nagy vicc! ;o)
8/10
pozsizsuzsi 2008 ápr. 23. - 13:14:56 8/10 Előzmény Kattrin
(374/14087)
:)))
1/10
issti1 2008 ápr. 23. - 10:53:38 1/10 Előzmény Kattrin
(373/14087)
Témajavaslatokat várunk!
Mire teccik gondolni?
Én sajna csak a mûsor direkt politikai vonulatát látom - biztos van más olvasat is!
1/10
issti1 2008 ápr. 23. - 10:45:49 1/10
(372/14087)
Azt mondjuk nem tudom felfogni, ha a Kádárrencer nem-haszonélvezõirõl beszélek, mért asszociálsz rögtön az "utólag hemzsegõ" ellenállókra?!
Lehet hogy a környezetedben csak haszonélvezõ-megalkuvókat láttál?
Hidd el, voltak, akik megszenvedték az elõzõ rencert, sõt olyanok is voltak, akik valóban ellen is álltak!
Hidd el, ha én mondom!
Vagy higgy, amit akarsz, ha ez neked igy jobb..
1/10
issti1 2008 ápr. 23. - 10:41:12 1/10
(371/14087)
Na most akkor a keresztény-komcsi ellentétpárról, netán a "finom humorról", esetleg szerénységem nárcisztikus mivoltáról vitázunk, vagy netán a fórum témáját is szándékozzuk esetleg érinteni?!

Mert elõbbiek közül egyiknek sem volt vajmi kevés köze az itteni dolgokhoz -egy "offtopik" vitát láthatunk itt!

A lényeg: ez egy vitán felül egyoldalú, de legalább harmatgyenge politikai nevelõcélzatú propaganda mûsor...

Egyébként a Fábry mûsorral való "ellentétpárhuzamot" találónak tartom: valaha az is egy jó, szinvonalas mûsor volt, de nagyon elfáradt!
S az is igaz, hogy az a mûsor is politikailag egyoldalú - a különbség csak annyi(és ez nem kevés!!), hogy Fábry bátran mer ellenzéki lenni egy nem éppen jobboldali, vagy akár független médiaorgánumban, s nem pont megrendelésre teszi, mint itteni pajtásai.
A szinvonalbeli gyengeséget és "elfáradást" tekintve persze ez nem mentõ körülmény- sõt még különbséget sem tudnék felmutatni a kettõ között e tekintetben!
A szinvonalbeli kérdés persze csak az én szubjektiv véleményem - az "elemzésem" politikai felével kapcsolatban azonban nehezen tudnék elképzelni értelmes ellenérvet...
9/10
ondok 2008 ápr. 22. - 23:26:25 9/10 Előzmény meszag
(370/14087)
Nárcisztikus kényszeres -:))
9/10
ondok 2008 ápr. 22. - 23:23:57 9/10 Előzmény C.s.I.
(369/14087)
Talán jobban fel tudnád fogni a finom humort,ha az "akadály"-t nem j-vel írnád.
9/10
ondok 2008 ápr. 22. - 23:20:54 9/10 Előzmény issti1
(368/14087)
Ah, csak nem egy utólagos hõs ellenállóhoz van szerencsénk?Ezek csak úgy nyüzsögnek ma azon az oldalon,amelyiknek szekértolói elvbõl szemetezik ezt a mûsort,amelyik pl többek között a nagy magyar keresztény hõs partizánokat is megfricskázzák.Kellemetlenek az ilyen mûsorok,mert aztán jöhet a nagy magyarázkodás,hogy hogyan bomlasztották a rendszert mint Kisz titkárok és KB tagok.
Mindenki maradjon a kaptafánál,ezeknek ajánlom a köpködõ ,hugyozó, trágárkodó Fábry mûsort.Azt könnyen fel lehet fogni.