Téma: Hilal Saral

mankosy 2021 jan. 11. - 13:35:54 Előzmény maryriddle
(1857/1897)
Szia!

"Mert nyilván van benne tanító szándék is, de ami most van az már kissé a haknizáshoz hasonlít" erre gondoltam én is
Ez a szűzhártya on/off téma lerágott csont
" Szerintem dögunalom. Az egész sorozat egy gyászos verem" XD...szerintem nem csak ez,
DEK..DÖ-t én csak a Kivos diziben láttam csak (pont az mlegetett Barbival :D)...de ha mér nem jó színésznő, de legalább tud látványosan rántottát csinálni
( azért azon röhögtem, hogy forgatásokon általában lakóbuszkokat vagy lakókocsikat használnak, azokban meg általában van beépített tűzhely)

türkish DC superhero-t sorit nem nézed? ..haha..csak hogy superman vagy batman vagy zöld íjász :D

bye



maryriddle 2021 jan. 07. - 13:52:34
(1856/1897)
Sziasztok

Mankos:
Az IG utolsó pár részével nekem a grállovag egyéjszakás kalandja volt unalmas és értelmetlen konfliktusgeneráló szál, a másik problémám Ipek varázspálcaütésre való átváltoztatása volt (sosem fogok kibékülni vele :-D), a legfőbb gondom pedig ADEM. Néha úgy érzem nem Isztambuli menyasszony a sorozat címe hanem Adem bosszúja. Egyébként tök jó karakter és a pszichológusos jeleneteit imádtam, de azért nem az a fajta szórakoztató főgonosz hogy ennyire hosszútávon elviseljem a szemétkedéseit.
A Hercai-ról nem tudom meséltem-e már. A történet röviden az, hogy volt egy fiú volt egy lány, és a fiú bosszúból elvette a lány szüzességét, mert az apja megölte az apját, majd kidobta, de aztán megbánta mert beleszeretett a lányba. Szóval igen, már a történetből adja magát, hogy ők a török álompár Sancar és Nare után. :-D

"Világosítsál fel légyszí, kor van ez a Dr. Gülseren Budayıcıoğlu nevű agyturkász, akinek könyve alapján készült az IG és a DEK , de közben írt egy könyvet, amiben a páciensei sztorijait teregeti ki"
Nem egészen. Van a Hayatan Dön című könyve, ebben vannak különöző esetleírások, köztük az IG sztorija, jobban mondva Alya (Yaz) sztorija ami a leghosszabb helyet foglalja el a könyvben. A többi esetet rövidebben tárgyalja ezek jelennek meg a Kirmizi odában is. A DEK-ről szóló könyve (Camdaki kiz) viszont egy regény. De arról nem tudok többet, de feltételezem hogy a dizit itt jól átalakították.
Igen, ez a betegek életének kiteregetése nekem is kicsit ellentmondásos. Mert nyilván van benne tanító szándék is, de ami most van az már kissé a haknizáshoz hasonlít. Bár gondolom a betegek engedélyét is kérték a sorozatokhoz. Pl. a Masumlar apartmani kapcsán sokat szoktam gondolkodni ezen. Ott az egyik szereplő (Safiye) egyetlen szerelme meghalt, amikor még fiatalok voltak. Viszont sorozat szerint nem hal meg és 20 év után visszatér. Na most milyen érzés lehet ezt a valódi Safiyének nézni?
De mindezektől függetlenül muszáj néznem mindkét dizit, főleg a Kirmizi Oda nekem sokat ad lelki téren.

Real Süreyya: igen, de maga a gyilkosság baleset volt, legalábbis balesetszerűnek tűnt, akkor még nem tudták, hogy skizó. Csak amikor már kijött a börtönből és elkezdte terrorizálni a lányát.
A Kirmizi Odában kb. olyan 6-7 éves lehetett amikor látta a nagyanyja meghalását (az igazi Esma egyébként tényleg bitch volt).
Én tanultam egy kevés pszichológiát anno. Úgy tudom, hogy a legkorábbi emlékeink 3 éves kortól vannak, viszont van egy sejsztintű emlékezet dolog, ami azt jelenti, hogy az ennél korábbi traumák is úgymond belénk ivódnak, viszont nem tudjuk pontosan hogy mi történt, és nincsennek emlékképeink róluk. Úgyhogy ja, ez szerintem is hülyeség, hogy pontosan emlékszik rá.

A DEK-et elkezdtem és azzal a lendülettel abba is hagytam :-D Három részig bírtam, aztán még pár részbe belepörgettem és pörgetve megnéztem az évadzárót. Az alapsztorit gondolom ismered. Szerintem az alaptörténet érdekes, és pszichológiai szempontból sok lehetőség lehetne benne, kár hogy nem a Kirmizi oda egyik szála lett inkább. De a megvalósítása nekem nagyon ellentmondásos. De igazából nem is etikai szempontból van vele gondom (mert hát etikai probléma melyik türk diziben nincs?), hanem a szereplők ellenszenvességével meg a sorozat egész hangulatával. Szerintem dögunalom. Az egész sorozat egy gyászos verem, amit azért 2 plusz óráig egyfolytában nézni nem egy szórakoztató dolog. Szóval se nem szórakoztató, se a mondnivaló nem igazán jön át. A későbbieket sejtvén eleve nem tudnék drukkolni ennek az asknak, de ha nem tudom, akkor se. Mehdit hiába fogják érzékenyíteni, azt a fajta macsókarakter akiben én nem találok semmilyen vonzót vagy szimpatikusat. Még Kuzeyben és Sancarban is van volt néha némi szerethetőség, de ebben a karakterben nem találtam semmit. Zeyneppet lehet hogy nem fair piszkálni a házasságmiatt. Erre nem is mondok semmit. De amit Demet Özdemir csinál színészkedés címszó alatt az egyszerűen nézhetetlen és kiöl az emberből mindenféle szimpátiát. Fahriye 2, merev, rideg, de Fahriye legalább a hangjával tud valamenynire bánni. Demetnek mind a mimikája mind a hangjátéka nulla. A legfőbb színészi eszköze az hogy az orrcimpáit remegteti. Egyáltalán nem tudja megjeleníteni a karakterének a lelki hátterét. Nem is értem, hogy választhatták ki erre a szerepre...
Ami a legjobban kicsapta a bizosítékot az évadzáróban SPOILER amikor Zeynep bevallja Mehdinek bűnbánatos arccal hogy neki már nem ép az a bizonyos hártya, annak a Mehdinek aki házasságon kívül teherbe ejtett egy másik nőt :-DD SPOILER VÉGE. Szóval nem akarlak lebeszélni róla, de szerintem borzalmas. Azért próbáld meg ha gondolod.
mankosy 2021 jan. 04. - 12:15:25
(1855/1897)
Sziasztok...új év , remélem új kalandok :-)

Még az év végi zárásos diliház előtt gondoltam jövök, ebben a januári elő hétfőben most csak az a jó, hogy még home office van
Az elmúlt két hétben eléggé belehúztam inkább a sorozatokba, persze török ezúttal sem volt, de azon kívül mindenféle (megnéztem/újranéztem pár magyar sorit, még mindig azt mondom tök rendben vannak, fura és egyben nosztalgikus volt látni, mikor még volt élet, az emberek éttermekbe meg kocsmákba jártak...lehet ciki, de szeretem a magyar sorozatokat a napiakat kivéve ...határon belül is vannak ám jó pasik :D
Mary:
IG.."Befejeztem az IG 2. évadot. Vagyis inkább végigszenvedtem mert szerintem az utolsó részek borzalmasak voltak." ..emlékeim szerintem nem annyira nem vészes, egyik másik dizinél meg a 3. évad végétől azért jobb...(bár hogy a Kirmizi oda-t is nézed, gondolom már a gyerek fekvése)...az hercai-os csaj engem annyira irritált, nem csak a karakter, de maga a színésznő is, hogy nekem már az öröm volt, hogy offolták, szóval már csak ezért se volt olyan sz@r .....mit látnak abban nőben, apsik még hagyján, de mikor nők olvadoznak tőle....hercai-os pasija se jön be..nekem az jön le, ők valami dizis álompár, vagy tévedek?
Világosítsál fel légyszí, kor van ez a Dr. Gülseren Budayıcıoğlu nevű agyturkász, akinek könyve alapján készült az IG és a DEK , de közben írt egy könyvet, amiben a páciensei sztorijait teregeti ki (nekem ez úgy nem teszik, most ha ő orvos, akkor van az orvosi titoktartás, bár persze gondolom a páciensek is beleegyeztek, de akkor is olyan, mintha más nyomorán akarnék haladni......na mindegy ez ez én bajom)
real Süreyya: "korábban azt mondták neki a "hangok", hogy gyilkoljon" ha valaki hangok miatt gyilkolt, akkor elvileg nem börtönbe kerül, hanem elmegyógyintézetbe és onnan nem engedik ki, csak úgy...nem kellet volna cselekvőképtelenné nyilvánítani kinevezni valakit a gyámjának
Kiengedték a börtönből és hazament és tombolt tovább??...hol volt a gyerekvédelem?

**spolier**.. a megöljem vagy nem öljem szál is benne lesz, de icipicivel árnyaltabban, na ott lesz majd szerintem egy jó baromság, miszerint a kb 1,5-2 éves gyerek ott áll az ajtóban és hallja/látja, hogy anyu vivódik eltegye -e anyóst láb alól (Esma kérése, mivel alzheimeres) és mit fog majd szólni nagykorában......nem tudom, de nekem nincsenek ekkora koromból emlékeim, szerintem nagyon másnak se , de egy agyturkász ezt nem végja?..na kb ide kapcsolódik a flashforward jelenet**

DEK.."Attól félek hogy elkezdem a DEK-et is bármennyire is ótzkodom a színésznőtől"....színésznővel dettó így vagyok :D....DEK-et még akkor kezdtem letöltögetni, mikor megnéztem a SBA-t és főleg IC miatt, mára a lelkesedésem eléggé alábbhagyott ( instagramot ős is picit túltolja...social distancing meg ablakban ) de ahogy a FBon látom az egyes részek történéseit, meg olvasva kommenteket (még mindig a legjobb mikor egymásnak esnek és valakit kitiltanak ..haha ) ez a Mehdi nevű karakter nem igazán jön be, egy igazi balati bunkó lehet, külsőre is elég suttyós a lelkem, sztori is eléggé tipikus, én azt várom, hogy a végén ő lesz a jó és anyu se fog annyira emancipálódni, szépen neveli majd a kölköket otthon...remélem nem.... IC az SBA beli karaktere se volt egy egyszerű, utáltam is nagyon, ha meg ne m utáltam, akkor magamat utáltam érte és még mindig fenntartom, hogy qrva jól hozta)...summa ez a Mehdi nevű fickó se lehet a lányos anyák álma, tudom lelki sérült ez is (mint majdnem mindenki :D)...meg ahogy olvasgatok, itt is kavarnak ezerrel, nekem ez mér fárasztó és kiszámítható.. esetleg ha elkezded, majd lécci írj róla ....lehet hülyeség de FB alapján kicsit túlértéket sorozatnak tűnik?

Michonne:
megnéztem belga kedvencünk Frères ennemis című filmjét.... hát, a The old guard-nál jobb volt, de ha ebben látom először, akkor erős a gyanúm, hogy kimarad a belga kapcsolat
(a sztori nekem eléggé sablonos , emberünk drogcsempész, az arabok lakta alvilág, akik drogot csempésznek Marokkóból, van benne minden ilyen filmben előforduló klisé, rendőr, aki ugyanonnan jött, mint emberünk,csak egyik balra, másik jobbra...többszöri bealvás után sikerült a végére érnem, bár ezt még ünnepek előtt volt jócskán, fáradtabb is voltam, de mindenesetre nem volt egy nagy szám)
Viszont néztem egy sorti, a The loudest voice-t a Fox News és az alapító csávó sztorija, szerintem baromi jó volt, tök jól bemutatta az egész republikánus médiamanipulációt (Hír tv nek meg M1-nek hova fejlődnie) ....R. Crowe nagyon jól hozta a munkatársakat molesztáló tipikus külsőre elhízott, kissé undorító (hányinger ha egy ilyen hozzámérne) a közép amerikai álszent homofób patrióta image-t toló karaktert ( kb mint itthon) kell csak ő nem gangbangozik, hanem női munkatársakat zaklat, amiről persze rágalom és csakis gyuri bá , obama meg a migráncsok tehetnek..(gyanítom IQ light Trump nélküle nem lett volna elnök, már Nixon is ő tette azzá és Reagent meg Bush-t is neki is köszönhetjük )
Ezen kívül letudtam a Mrs Wilson minisorit(afféros R. Wilson apai nagyanyjának és nagyapjának az író/MI6 ügynök Alexander Wilson true storyja, ahol nagypapa picit kettős vagy is inkább többes életet élt..egyik GOTos kedvencem Ian Glen volt a nagypapa..szeretem az életrajzi filmeket/sorikat, nem volt rossz
Párommal nézzük a Romolust, ha már hasonlítani kell stílusban szerintem a Britanniához áll közel, bár bármilyen furcsa a népek mások :D ...és az ember kedvéért szinkronnal , eredetileg latinul tolják benne, belenéztem abba is, szerintem úgy sokkal jobb...(volt még 2019-ben egy Il primo re című szintén olasz sorozat, ugyanannak rendezőnek a munkája, aki ebben a Romulusban is rendezett, ebből gondolom, ez a HBO-s sori annak lehet a nemzetközi változata).....és IMDB feldobta a Barbarians című sorit és van hozzá magyar felirat is
Láttam egy egész jó filmet a The mine -t( https://www.imdb.com/title/tt3707104/ ) címe meg leírás alapján, hogy valami tipikusabb háborús sztori, de nem és kellemes csalódás volt
A Kabul fecskéi néztem még meg (ez is rajzolt, mint a Tehran Taboo) amolyan élet a tálib elnyomás alatt inkább és lehet még egyszer minden olyan lesz, mint volt de ez inkább drámaibb vonal, szar ügy az egész mindenesetre., nagyon beteg ez az egész .... de a burka, ha nem fulladsz meg benne, bizonyos esetekben nagyon hasznos is tud lenni :D
P&P és N&S újranézés is megvolt, nem is tudom, mikor néztem őket legutoljára, mindenesetre még mindig helyrebillentenek , ez az év után főleg..örök kedvencek maradnak, mondhat bárki bármit én soha nem unom meg


lépek, a mai napon az eddig a munkában töltött idő hossza és ez elvégzett munka mennyisége eléggé fordítottan arányos , valamit csak kéne produkálni délutánig

bye
maryriddle 2021 jan. 01. - 21:58:39
(1854/1897)
Sziasztok!

Boldog új egészséges és karanténmentes évet a Barlangnak! Remélem jól telt /jól telik mindenkinek a szünet.

Én most főleg dizinézéssel töltöttem. Sajna a Kirmizi odára teljesen rákattantam így az Alev Alevvel még mindig a harmadik bölümnék totyogok. Attól félek hogy elkezdem a DEK-et is bármennyire is ótzkodom a színésznőtől, úgy tűnik hogy nálam ez a pszichiáter asszony bejövős.

Dizi ügyben inkább csak Mankoshoz jöttem most.
Befejeztem az IG 2. évadot. Vagyis inkább végigszenvedtem mert szerintem az utolsó részek borzalmasak voltak. Kivéve Oszmánka-szálat. A grállovag egy éjszakás kalandja egyáltalán nem mozgatott meg, főleg hogy ennyire nem volt semmi fontos következménye. Oszmán viszont meglepett, én évekig abban a tudtadban éltem, hogy Oszmán dobta jónőt az esküvőn, miközben fordítva volt. Örülök azért hogy így történt. Egyébként teljesen jogos volt, bár én a végére megszerettem a párost, de azért Oszmánomhoz kevés volt ez a leányzó. A harmadik évad első részét is megnéztem, eddig ígéretesebbnek tűnik, de nem tudom még hogy mikor folytatom annyira most nincs ingerem rá. Jót nevettem a harmadik évad eleji flashfuture jeleneten. Yaz mondandója már jobban közelített az eredeti sztorihoz, de gondolom majd jól kiszinezik.
A kirmizi odás sztoriban valóban Süreyya ölte meg Esmát. Egyébként kutatgattam a valódi történet után. Ez az Ülkü Üst csak azt állítja, hogy ő a valódi Süreyya, az igazi már rég meghalt. Annyiban megegyezik az ő sztorija az IG-vel, hogy ő is énekesnő volt (az igazi Süreyya nem), viszont az IG alapját ugyanaz a könyv képezte, mint ami a Kirmizi odában lévő történetét is. Bár az IG-ben csak az alap ugyanaz, (menyét nem kedvelő Esma, az egész család együtt él egy nagy palotában, gazdag család stb) a történetet teljesen megváltoztatták és pár valóban megtörtént dolgot Ipek történetébe írtak bele, pl. amikor Ipek a szülés után rohamot kap, hogy ez a rondaság nem lehet az én gyerekem, na az a valóságban Süreyya volt.
Ha meg akarod nézni a sorozatot, akkor spoileres lesz. Gyenge idegzetűek se olvassák. Szóval real life Süreyya megölte Esmát, bár maga a gyilkosság balesetszerű volt, (amikor a hamamban fürdette az anyóst, összevesztek valamin és megcsúszott, beverte a fejét) de már korábban azt mondták neki a "hangok", hogy gyilkoljon. A nagymama halálának szemtanúja volt a lánya is, aki "beköpte" az anyjáta családnak, inkább reflexből mint tudatosan. Miután kijött Süreyya a börtönből mindig a lányát hibáztatta és ekkor kezde el kínozni. Rendszeresen ájulásig verte, üldözte a házban, éheztette, szabályosan meg akarta ölni. Végül amikor Faruk elhatározta, hogy bezáratattja a feleségét a pszichiátriára Süreyya fogta magát bevvite a lányt fürdőszobába, kikötözte, majd a szeme láttára felakasztotta magát... Szegény lánynak a beszédzavaron kezdve az evési zavarig mindenféle pszichológai problémája volt. Ez a pszchiáter vette kezelésbe, tényleg a lányaként bánt vele és mára állítólag helyre jött. Nem vagyok egy gyenge idegezetű,de ezen a dizin én is teljesen kikészültem. De a karakter annyira szeretnivaló volt, egész Törökország a szívébe zárta velem együtt.

Na mára ennyi, jó hosszú hétvégét majd jövök még.
Récinew 2020 dec. 31. - 17:21:30
(1853/1897)
Sziasztok!

Remélem mindenki jól pihent a téli szünetben. Jó szórakozást mára. BUÉK
Timea Hakmen 2020 dec. 26. - 11:48:58
(1852/1897)
Sziasztok, kicsit megkésve de Boldog Karit a barlangnak, és ha addig nem jönnék Boldog(abb) új évet! :)
maryriddle 2020 dec. 25. - 11:10:32
(1851/1897)
Kellemes ünnepeket a Barlangnak❤️🌲
mankosy 2020 dec. 24. - 18:08:54
(1850/1897)
Boldog Karácsonyt és előre is BÚÉK!
https://www.youtube.com/watch?v=dnC0Q5-2T9Y

majd a bejgli/zserbókóma után bővebben

ui: ne csak Jézi érdemli meg a bulit,hanem Brian is ...sőt
Récinew 2020 dec. 24. - 13:01:07
(1849/1897)
Sziasztok!

Michonne köszi a cicacsapatot. :-)

Én is nagyon boldog karácsonyt kívánok!

Puszi: Réci
Michonne 2020 dec. 23. - 22:46:16
(1848/1897)

Sziasztok, gyors bekukk!

Kellemes ünnepeket minden kedi Ablának:
https://petsfurkeeps.files.wordpress.com/2013/12/funny-santa-christmas-cats.gif

Hádibájbáj

U.i.:
Ledaráltam a Kalifátust, ami a Young Ahmedből hiányoltunk az ebben benne van. Nem volt rossz, a skandis hatások megvoltak, a vége kifejezetten izgisre sikerült, de a Faudánál mainstreamebb azért.
maryriddle 2020 dec. 15. - 19:17:10
(1847/1897)
Szerintem Süreyya lánya volt a betege, és tőle ismerheti a sztorit, mert az tuti, hogy ez a dizi a doktornő könyvében szereplő valós eseteket dolgozza fel. Kb. olyan, mint a magyar Terápia ha ez mond valamit (bár én azt nem láttam, de hallottam a koncepcióról). Nemi identitás téma eddig nem volt :-D A családon belüli erőszakot objektíven kezeli szerintem.

Bocsi rosszul fogalmaztam. Szóval nem fekszik bent pszichiátrián (pedig az állapota alapján simán lehetne) csak pszichiáterhez jár. A problémájának gyökere teljes szeretetlenség, teljesen kívülállóként élt a Boran villában(még szobája sincs, sosem ül egy asztalhoz a családdal stb.) az anyja és az apja is nagy ívben tojt rá. Az itt is elhangzott, hogy Süreyyának volt egy csomó vetélése, aztán szült egy fiút, akit hercegként kezelt a királyi család, de ő még újszülött korában meghalt. Utána jött ez a lány és totál csalódás volt Esma boszinak hogy nem fiú lett ezért gyűlölte. Most az ötödik résznél tartok eddig csak ennyi derült ki de kicsit spoilereztem és megtudtam hogy Süreyyya rendesen kínozta a lányát (gondolom ez Faruk halála utána volt). A 6. részben elvileg kiderül egy nagy titok. Egyébként meg nagyon intellgens, évfolyamelsőként végzett a jogi karon és egy könyvmoly. De durván antiszociális. És olyan szinten magányos és szeretetlen hogy pénzt ad férfiaknak szexért és verésért (legalábbis ez jött le az eddigi mondanójából).

Az IG-t annál a résznél hagytam abba ahol Faruk a kórházban van, és valami nőcske meglátogatja a korházban.
mankosy 2020 dec. 15. - 11:38:00 Előzmény maryriddle
(1846/1897)
Szia..köszi :-)
A való életben egy Ülkü Üst nevű nő a "Süreyya" , azt nem tudom, hogy most ő volt skizofrén és a a könyvet író pszichiáternőnek a betege volt vagy csak a könyvben lett az ...mindenesetre majd az IG-ben a vége felé ami amúgy is eléggé lejtmenet hangulatilag, lesz neki egy mentális valamije (én idegösszeroppanásnak mondanám, de nem vagyok doki), ami múltra is vezethető vissza (bár egy diziből egy mentőnyi bolondot simán össze lehet szedni :D)...IG-ben a Yaz-os szálat ,de majd ahogy a 3. évad kezdődik egy flash forwarddal és ennek a megoldása, ha ott tartasz szerintem tök baromság......na de legalább nem rabolták el XD...de mivel a sori végén talán tizenegykét éves lehet , simán lehet bármi...talán az anyjáról még el is tudom képzelni, hogy az anyjával később nem jön ki
Mag ez a sori mennyire megy bele a témába?...úgy értem, hogy mennyit enged meg, mert pl. az nem tudom elképzelni, hogy nemi identitás témát boncolgassanak elég felnőttesen egy diziben, vagy mint ahogy egy házassági/kapcsolati válságot, viszonyt (lásd IG) is furán kezelnek, esetleg erőszakot szóval ilyenekre gondoltam..mert ha valaki pszichiártiára kerül, az már komolyabb
"(én még nem tartok ott, de karácsonykor elkezdem folytatni)"..... már nem is emlékszem, hogy te hol tartasz?

bye

maryriddle 2020 dec. 15. - 00:47:37
(1845/1897)
Mankosnak egy kis érdekesség. A Kirmizi Odában Melis Sözen karakterével (Alya) kapcsolatban most olvastam, hogy megegyezik az IG-ből Süreyya lányával bizonyos Yazzal (én még nem tartok ott, de karácsonykor elkezdem folytatni). A harmadik részben kezdték el mutogatni a családot, (és a poén az egészben, hogy Patrik is mellékszerepel a diziben, csak az ő sztorija egy másik szál), itt van Süreyya, Faruk és Esma boszi, itt valóban egy hárpia szerepben. Faruk közel sem az a szerető apuka és grállovalghanem egy börtöntöltelék. Real life Süreyya pedig egyenesen skizofrén volt. Nem olvastam korábban az eredeti sztorit, viszonta Kirmizi Oda teljesen a pszichiáternő valós betegeit leíró könyvön alapszik úgy tudom, úgyhogy real life Süreyya és a Boran family tényleg annyira kikészítethette Süreyya lányát hogy pszichiátrián kötött ki. Eddig az ő sztorija a legdurvább. A 13. részig szerepel, majd mesélek hogy mi volt. De ha érdekel turkish123.com - on nézhető angol subbal. (A második résztől kezdődik)

Már értem hogy az IG-ben az Adem - szál miért volt olyan jól felépítve pszichológiai szempontból, nyilván a pszichiáter asszony keze is benne volt a forgatókönyvben.
maryriddle 2020 dec. 13. - 21:07:14
(1844/1897)
Merhabalar!

Írtam pár napja de elszállt és lusta voltam újra írni. Végre most volt időm egy kicsit többet töröközni.

Én is túl vagyok Cemrén, és csak ismételni tudlak titeket. Én is bírtam nagyon a dizit, bár valóban volt néhány túltolt jelenet. Öykü előtt emelem a kalapom. Nekem az első részben még annyira nem jött be, erőltetettnek éreztem kicsit ezt a tájszólását, de aztán elég jól belejött. A karakter is megszeretette magát. A szociál médiában is nagy sztár lett, szállóigék lettek az aranyköpése. A 24-es meg áll itt, abla? :-D A lávsztorit az oksokodó kis imámsegéddel én is imádtam :-D Funda Eryigit mint mindig nagyot alakított. Vatanim sensimes Yakupról pedig nem is tudtam, hogy ennyire jó színész, nagyon jól hozta a suttyó abit. Az imám és a lánya sztorija is nagyon szép lett a végére. A kendőfób és közben a perui sámánizmussal szimpatizáló pszichológus pedig remek görbetükre a modern török társadalomnak. Egyébként valóban érdekes, hogy nem tudom a török nők hány százaléka, de így hasraütés szerűen szerintem közel a fele hord kendőt, ehhez képest a populáris dizikben tényleg kb. csak a cselédeken és öregasszonyokon van...

Réci kedvéért és a saját kedvemért belekezdtem az Alev Alevbe. Eddig csak az első részt láttam, de mindenképp folytatom. Mindegyik szál nagyon-nagyon érdekes. Hazer szálját követtem a szociális médiában, hát nem lesz könnyű nézni ezt a fájdalmat, emiatt is ótzkodtam az elején a dizitől, de nem lehet nem nézni.

Elkezdtem a Kirmizi odát is. Nem rossz, egyáltalán nem, de mint minden pszichológusos dizi ez is kissé szájbarágós; ettől függetlenül érdekes, és nézni fogom. Patrik itt is nagyot játszik. Bár kicsit megöregedett. Köszi a képet Réci :-) Szerintem sem rossz, vagyis fej ügyileg nekem mindig bejött (kicsit túl mackos :-D) de a karakere miatt sosem tudtam rá úgy nézni. I
A sorozat sztárja viszont egyértelműen BBO-s Narin aka Melisa Sözen. Őt mindig is egy JÓ színésznőnek tartottam, de itt bizonyította, hogy nem csak jóó hanem kiváló.

Az SK-t már egyáltalán nem követem figyelemmel. De én is pont téged akartalak kérdezni Réci, hogy mit tudsz Gedizről :-D azt én is olvastam, hogy badboy lett na de azt nem tudom, hogy valóban-e vagy csak a vérenginisták kiáltották ki annak? Azt láttam, hogy forranak a szenvedélyek és rendes francia csókokat nyomnak a főhősök, éljen. Szegény Kadir. És láttam, hogy Gediznek is behoztak valakit. De kb. ennyi.

Masumlar apartmani: jó, hogy jöttél Tímea. Igen, igen mindenre bólogattam. Azért én bevallom már nem imádom annyira, mint az első 10 részt, de azért még mindig imádom, és igen, Mcihonne biztos vagyok benne, hogy te is nagyon bírnád ezt az őrült dizit :-D Ezgi Molának jár az Oscar.
A sorozat humorát én is imádom. Nálam a Maria és a mérgezett torta jelenet vitt mindent :-D
Nem tudom hol tartasz, és angolul követem. De nálam Gülben kezdi kicsit sokra vinni, pedig az én szívemcsücske igazából ő és nem Safiye, aki mostanában majdnem normális. Az Inci - Han jelenetek nagyon lecsökkentek, ami egyrészt tök jó, mert én baromira untam őket, de Faraht sajnálom, mert egyébként nagyon jó színésznő ő is. Nem akarok spoilerezni, hogyha te magyarul nézed, bár a szoc médiában biztos láttad te is. Úgyhogy csak anyit írok, hogy Tansel Öngellel én nem vagyok teljesen kibékülve és nagyon remélem, hogy nem csinálnak ask dizit az egészből.

A Cocuklukot még sem kezdtem el végül jól is ettem lehet. Zsuzsa, az a csók a papi és a lány között komoly volt? ííjjj

A Sadakatsizt is offoltam. Már mindkét fél kezdett túl gusztustalan lenni számomra. És a ajnározására ellenére, én Cansuval itt sem voltam teljesen megelégedve. Eddig egyedül az Annéban tetszett úgy-ahogy.

Basmak híradó: sajnálnám Gökit. De megérdemli, rögtön tovább is lépett azzal a színésznőcskével a hálátlan. Mankos nem tudom mennyire követed még grállovagot, de hamarosan startol az új dizije. Nekem a színésznővel kapcsoaltban vannak fenntartásaim, úgyhogy nálam offos sajnos. Amúgy sokat kritizálják őket a korkülönbség miatt (18) de közel sem annyit, mint amikor egy színésznő 5 évvel öregebb mer lenni a partnerénél.

Nemtörök: Ifjú Ahmet nálam is egynek elment kategória. És csak ismételni tudlak titeket. Az agymosást jól ábrázolták de magát a folyamatot és az előzmények mélyebb kifejtését én is hiányoltam.

Na mára ennyi, majd még jövök bővebben ha haladtam az Alev Alevvel és a Masumról majd beszélgethetünk még.

Hoscakal!
mankosy 2020 dec. 09. - 15:09:24
(1843/1897)
Hali...csak röviden

Michonne:
"Valahol azt olvastam, hogy ő a törökök Tarr Bélája szóval erőt és kitartást hozzá;)”...na ez pont inspirál, hogy mostanában megnézzem a filmeket szóval majd egyszer valamikor ha nagyon nem tudok aludni.
pici GA ha már gyerkőccel kitartóan nyomjuk: Derek kiírása jó rész volt nagyon, még picit meg is könnyeztem .. ja és jött a 12.évadban egy cuki rezidens ( Giacomo Gianniotti )

más nemigen megy mostanában, korán álmos szoktam, lenni egy-két film volt talán

más:
a fejkendőhöz és más nem ésszerűtlenül hordott , az időjárásnak nem megfelelő ruhadarabokhoz csak annyit, nekem már gyerekként is azt mondták, hogy "öltözködj az évszaknak megfelelően".. van akinek sikerül, van akinek nem nem ....nem ragozom, szerintem ez egész egy nagy hülyeség.....mint az ilyen olyan böjt kb ugyanaz, egész nap nem esznek, szegény hasnálymirigy utána meg hadd szenvedjen ha már lement a nap vagy mittudomén milyen böjtél mi van van, de lehet enni......vajon ha valaki cukorbeteg az hogy böjtöl?

bocsi ha nagyon morc voltam, de kezd bennem tetőzni a vírus által előjött tudtalanság és hülyeség, mindenki annyira de annyira tudja tutit és okos.....szerintem tök egyértelmű, hogy a a gyíkemberek voltak, akik direkt megették a denevért XD

(btw ez egy tök jó cikk szerintem: https://hvg.hu/zhvg/20201113_koronavirus_jarvany_zoonozis_foldvari_interju?fbclid=IwAR0c7ZmWuoQ1VQCEs4xraHlVNiBiLeJUvIC4jAZODHsTFf3VDhX0a5_F9fI

https://www.youtube.com/watch?v=AnK65v9AcOo







Michonne 2020 dec. 05. - 03:47:15
(1842/1897)

Ismét szép hajnalt a Kartársnőknek!

Üdv a gáton Timi;)

Szóval már a perzsát nyomod…mindig egy lépéssel előttünk jársz;)

Bir Baskadir részemről is befejezve. Tulajdonképpen a vége felé érkeztem meg igazán. De ez kizárólag az én hibám, mert az előttem lévő 2,5 évad turbo tempo és egészen más műfajú faudát, talán nem ezzel kellett volna levezetnem:) És most nevetni fogsz Timi, de én pont a kendő miatt választottam egyébként ezt a pótlandók közül először, valahogy a ciszjordániai hetek után már egészen hozzám nőtt, automatikusan bevonzott.
Olvasni nem olvastam semmit a sorozattal kapcs. csak a barlang felhívást keringőre. De most már örülök is neki, hogy nem kutakodtam. Aki Meryemtől kendőledobást várt az nem csak az üzenetet nem értette meg, hanem az egész dizivel vakon volt. Már a felvetés is meglep egyáltalán, hiszen az Ő megoldandó problémájának egyáltalán nem ez volt a gyökere.
A dizi koncepciója nyerő, mert különböző hátterű és kultúrájú emberek kapcsolódása mindig érdekes. Ezért is nézette úgy magát, függetlenül a korábban már megjegyzett sirámaimtól, ami nyilván már egyéni ízlés és szocprobléma kérdése, bár azokat még most is tartom, de főképp a rendező számlájára írva.
Az érzékenyítés mellett, a defektek, elfojtások kezelésére is kellőképp felhívták a figyelmet. Aki megreked kèptelen minőségi életet élni +ban még a környezetét is mérgezi vele, ezzel nekik is sérülést okozva, és így a kör nem tud bezárulni. Ez is fontos része, sőt a gerince volt a történetnek.
Nekem bejött a képi illetve zenevilága is, jól illett a modern retro hangulathoz.
Meryem szerelmi szálára a „rondával” (:D) pedig valóban a cuki a legjobb jelző. De Yasin és Ruhiye „sztorija” is nagyon ütött.
CemreÖykü pedig zseniálisan tud bonbonba harapni, reklámba is elmenne:D eskü bevágtam utána egy tábla csokit…haha
Summa summarum inkább nyer, mint veszít az emberlánya ha esélyt ad ennek a 8 résznek, de azt mindenképp megjegyezném hogy akkor üt igazán ha megvan hozzá a kellő befogadó állapot, hangulat szerintem.

A kövi pótlás biztos, hogy a Masumlar apartmani lesz. A profi alakításokra mindig vevő vagyok;)

Kalifával eddig nem voltam képben, köszi az ajánlást, lehet én is lecserélem valamelyik kötelező brit klasszikust..hihi

Mankos, Timinek, és persze akit még érdekel Fauda:
tavalyi cikk: https://neokohn.hu/2019/06/05/fauda-avagy-gyomorszajon-vag-a-valosag/
Akinek csúszott annó a 24 vagy a Homeland (ami eredetileg szintén izraeli alap) annak ezzel sem lesz szerintem gondja. Tehát a szisztéma hasonló, alapvetően 1 évad/1 kiiktatandó cicopata, de ebben a személyes szálak, drámák jóval kidolgozottabbak szerintem, mint pl. a 24-ben, és hát persze az autentikus környezet és a történelmi része is vonzóbb, mint az amcsi tesókban. Ettől függetlenül és a nagy hájp ellenére sem rántott be rögtön azért, kellett néhány rész hogy beinduljon. A személyes kedvenc nyilván a 2. évad, ahol új kedvencke is pompázott, ő volt a fő utálatos. Sőt ő nyírta ki az első évados kedvencemet...haha micsoda áruló vagyok. De tőle elvonatkoztatva is úgy érzem, hogy történetileg és hatásfokilag is a 2. évadra forrta ki magát igazán a sorozat.

Mankos köszi a zenéket, mivel rajtam kívül mindenki hómofiszban ezért enyém az iroda, egész nap zavartalanul mulathattam;)
Val Kilmer… hát igen csak a szépre emlékszünk;)
https://www.youtube.com/watch?v=IERQmR2qESU

Atiyet a 2. évaddal feltett szándékom volt folytatni, de most minden csúszik.

„A Vadkörtefa és a Winter sleep milyenek, mert ugyan mind a kettő le van szedve régebb óta, de a minap láttam hogy több mint 3 órásak s ez kicsit elriasztott...bírnám;)?”

Írtam már itt róluk, de fogalmam sincs, hogy mit, szóval elővakartam, mert már gondolkodni nem tudok és amúgy is régen volt, hülyülök XD De ahogy olvasom sokat nem tudsz meg a filmekről, sorry ezeket tényleg nézni kell, oszt vagy bejön vagy kikapcs.

„Turkish movie, szolgálati közlemény:
Aki szereti Nuri Bilge Ceylan alkotásait, annak jó hír lehet, hogy a tavalyi Ahlat Agaci-hoz (A vadkörtefa) van már magyar felirat. Hasonló szerkezetű, „beszélgetős”, mint az ezt megelőző Téli álom (2014 Cannes, Arany pálma), bevallom nekem kicsit jobban is tetszett annál. Emelem kalapom Murat Cemcir (BBO-Asil) előtt is, hatalmasat alakított az apa szerepében, csak pilláztam.

„Hát nekem is csak két részletben sikerült megnézni és nem csak a hosszúsága miatt, de így voltam a Téli álommal és az Egyszer voltal.. is. Nuri Bilge Ceylan rendezéseihez kell egyfajta adott lelkiállapot szerintem, nem mindig és nem mindenkinek csúszik. Valahol azt olvastam, hogy ő a törökök Tarr Bélája szóval erőt és kitartást hozzá;)”

Szép álmokat, hádibájbáj Ablák!
Timea Hakmen 2020 dec. 03. - 19:42:44
(1841/1897)
Sziasztok,
Köszönöm a hiányolásokat. :) Nekem is hiányoztatok, de jó ideje nem néztem semmi törököt, nagyon nem törököt sem - KPA-t bizonytalan időre offoltam, de tényleg feltett szándékom végignézni - és nem akartam üres kézzel jönni, meg túl sok időm sem volt. Most sincs sajnos, úgyhogy rövidre fogom.

Végignéztem én is a cemrés dizit (nem csak a barlang miatt), és én nagyon bírtam, főleg a humorát, szerintem még megnézem párszor.
Remélem nem kapok felfüggesztést a barlangtól, de Meryem az egyik kedvenc török női karakterem :)) Nem mondom, hogy nem tudtam volna jobb színésznőt elképzelni a szerepre, de nagyon jól hozta szerintem Öykü is.
A történet nem nagy durranás - már ha lehet ezt egyáltalán történetnek nevezni, inkább élethelyzetek de a karakterek szinte mind szerethetőek voltak, vagy legalább volt bennük valami szerethető. Meryem szerelmi története az egyik legcukibb, amit török soriban láttam :D Azt a fajta művészetet képviseli a dizi, hogy ne ítélkezzünk, hanem értsük meg a másmilyet, és ezért annyira hálás vagyok neki. Egyébként olyan nagyon érdekes, hogy muszlim többségű országban ilyen nagy visszhangja lett annak, hogy egyszer az életben egy kendős lány tettek főszereőlővé. Valahol örülök annak a kis pofonnak, amit azok a csalódott nézők éreztek, akik azt gondolták, hogy itt majd Meryem a pszichológus hatására jól ledobja a kendőt szembeszáll a bátyjával és "végre szabad lesz". :DD Egyébként ha valakit érdekel a fejkendős pszcihológia a fejkendőfóbia hasonló témát fejteget Pamuktól a Hó.

Próbálkoztam még az Osmannal, de nem tudom... Burak nem jó :( Enynire ezért nem volt gyengusz a Karában.

A másik dizi amit én is elkezdtem, a Masumlar apartmani. Igen, azt hiszem, ez az a beteg sorozat, amit egész életemben vártam. XD Tudom, inkább sírni illik rajta, de nekem ez akkor is térdcsapkodós röhögős dizi(a gyilkos hűtőn örökre röhögni fogok); miközben azért darabokra hasad a szívem az egész beteg családért. Maryhez hasonlóan nekem is van vonzódásom a lelkisérültekhez, ezért drága jó Safiyéért nem tudok nem oda meg visszalenni. Csodálatos írás, (tudom, valódi történet) és még csodálatosabb színészi alakítás; Ezgi Mola zseniális, ez nem vitás, izzig-vérig színésznő. Talán ennyire profi alakítást még nem láttam törököknél, férfiban sem. De mindegyik színész nagyon jól hozza, amit kell. Birkámat megdícsérem, hogy nem biztonsági színész és bevállalt egy ilyen karaktert. Szóval én is csak azt tudom mondani, hogy nézzétek! :)

Nemtörök: a Faudán én is gondolkozom, illetve közte és a Kalifa közt vacilálok hogy melyiket nézzem karácsonykor a cuki karácsonyi vígjátékok helyett. :D

"Basmak híradó" XD Ó, ki a szerencsés? Ám sajnos az arabról lemondtam (rohadt nehéz), most a perzsát nyomom :D Basmak ügyben nekem nincsennek híreim sajnos:( "nincs má sénkim, magam vagyok."

"Güney" fia tényleg jobban hasonlít "Kuzeyre" mint az apjára :D De nagyon cuki :D

Jó hétvégét, görüsürüz!
mankosy 2020 nov. 30. - 11:51:10 Előzmény Michonne
(1840/1897)
mankosy 2020 nov. 30. - 10:58:18
(1839/1897)
Szép hétfőt ..haha


Réci:
"Szégyeltem volna a sok "kosztümös" marhaságomat felsorolni"....nekem jöhet minden, ahogy Michonne is írta " de nyugodtan hozzad csak a „kosztümös baromságaidat” nagyrészt azokat is toljuk/tuk Mankossal ;)"
Lehet mostanában nem úgy jön le, de alapvetően szeretem a kosztümösök és/vagy történelmieket is nagyon, még a nagy klasszikusokon szocializálódtam, bár régen történelmi se volt annyi szerintem.. na meg a sok török is elvett egy csomóď időt és van mit pótolni :-)..török történelmi és/vagy köszümös meg meg abszolút kizárt, szukltános után meg főleg
Újabbak közül a Poldark és Outlander amik bejöttek
Pl. Vikingeket újra el akarom kezdeni, mert mikor elkezdetm a 5.évadot egyszer és se kép se hang :D (GOT is akkor állt tök jól össze össze, mikor egyben letoltam) meg meg a picit gagyi Da Vinci démonait szintén, Knightfall is félbemaradt, megy egy új sori a Romulus, az is tervben van...a The White Princess -t is terveztem nézni, de még ne jutottam oda, Howard's End-et dettó
Amúgy vicces, mert pont kosztümöst néztem hétvégér, hajnalig toltam a Sanditont, nem akartam egy vagy két rész meghagyni, szóval lement az egész, nem is vagyok túl friss
Összességében jó volt (valamiért a megvalósítási stílusában nekem a Beecham house-ra hajazott, nekem ezek nem teljesen azok a klasszikus kosztümösek és picit mind a kettőtöl többet is reméltem (lehet nem véletzlenöl kapott kaszát minda kettő egy évad után)
(Mint ahogy BH ban Tom Bateman) a Sanditonban Theo James megérne pár csapkodást...közös kagylógyűjtés bejönne :D
Belgarviat is leszedtem, meg a Nyomorultakat és hogy kijött a 4. évad, most már el akarom kezdeni a The crownt- is (T. Menziesre vagyok kíváncsi milyen benne, az 5. évadbran meg jön D. West is )

Michonne:
a Crimson Field-et én sem láttam, szóval köszi
"Köszi az 5 nap háború ajánlást, Richard Coylert de rég láttam:) Val Kilmer meg még mindig brutál elhízva."...először csak annyi jött le, hogy ismerős de nem jutott eszembe, hogy ki XD(mondjuk annyira nem is volt soha nálam képben, talán ez mentség)...de ha már kissé elhízott/nagypapásodott színészek, a mackótestvér R. Crowe Téboly-a állítólag jó, még nem néztem meg.
Nemrégiben, talán tavassszal láttam a Taste of cherry A. K. filmet, ebből kifolyólag és végre eljuotottam oda és megnéztem a The Wind Will Carry Us-t...ugyanaz a feeling én úgy hívom, hogy a "élet történős filmek" mert csak annyi röténik, amik amúgy is történnek és valahogy tök jól megnyugtatnak ez ilyen típusú filmek...lehet zavaros voltam
Fauda egyre jobba kíváncsivá tesz :-)
(mikor imdb-n rákerertem a "more like thius"Fauda-ra feldobta a Homeland-ot, na azt is csak a 3. évadig láttam kb. és 8 évadig tartott :D..eleje tök jó izgis volt, már nem is tudom miért hagytuk abba)...meg a Tehrant, de erre már kersetm rá korábban mert láttam feliratot hozzá
Patria-n gondokodtam még.

más (hogy legyen már török is :D)
A Vadkörtefa és a Winter sleep milyenek, mert ugyan mind a kettő le van szedve régebb óta, de a minap láttam hogy több mint 3 órásak s ez kicsit elriasztott...bírnám;)?
Cemres török sorinak csak feliratát láttam fent , rákeresetm, hogy wtf ez a sori, mert elég ritka hogy dizifelirat van a f.info-n, de ennyi is elég volt belőle XD...talán Atiye volt legutóbb (annak sorsa is jobb egérgomb törlés lett végül)


Úgyis hideg van, meg emberek közé se járok nagyon max bótba, meg 3-4 hetente a melóhelyre, többi hómofisz és emberekből ez pont elég is :D (részemről a karácsonyt is átugornám) ..a cicák is tudják, hogy távolságot kell tartani .D ..ha úgy jön kis és süt a nap meg hétvége is, akkor van egy light túra belefér, és ott is alig van ember .....szóval vagy kirándulás vagy film/sorozatnézés

dolgozni is kéne, szóval lépek..msoógép is lejárt XD....pussz

https://www.youtube.com/watch?v=OasjwepNJyI

https://www.youtube.com/watch?v=0BUl2xU7JMs


maryriddle 2020 nov. 29. - 23:52:15
(1838/1897)
Sziasztok, megint csak beukkkantok elmondani hogy örülök hogy mindenki bejelentkezett (és Tímea ablát is angyon várjuk) és hozok egy cuki Bugrát én is. A napokban most mrá megpróbálom összeszedni magam és gyünni. Addig is szép napokat!