Téma: Híradó este

olahmiki1959 2012 nov. 06. - 17:35:22
(2253/2273)
"valaminek folynia kell..jön tél és befagy a...Duna :D"

Sokat gondolkoztam azon, hogy erre reagáljak-e valamit, de aztán úgy döntöttem, hogy csendben maradok. Mindannyian jól járunk, és még a tisztelt Moderátornak, (hölgynek, úrnak?...) sem adok külön munkát. (hihihi!)

Ezt a "hihihi"-t azoknak írtam oda, - segítõ szándékkal, - akik esetleg bizonytalankodnának, már abban az értelemben, hogy ezt most komolyan vegyék, vagy sem...
olahmiki1959 2012 nov. 06. - 17:30:20
(2252/2273)
Úgy hallottam, te az úgynevezett "ingadozó" szavazók közé tartozol.

Ez különösen a negyedik féldeci után lehet igaz...
olahmiki1959 2012 nov. 06. - 17:24:38
(2251/2273)
"Szerintem goldie bukik rám...
Ez a rossz hírem van... :)"

Amikor ezt meghallottam, azonnal elkezdem írni a búcsúlevelemet.
Nekem annyi...
_goldie_ 2012 nov. 06. - 15:46:20
(2250/2273)
valaminek folynia kell..jön tél és befagy a...Duna :D
_goldie_ 2012 nov. 06. - 15:38:44
(2249/2273)
"A producer, dr. Keserû Sándor szerint éppen a Mansfeld-kivégzés bemutatása lesz a film egyik legmegrázóbb jelenete, amely után, mint mondja, még a korai Kádár-korszakot visszasíró idõsek véleménye is nagyban megváltozik majd Kádár Jánosról" http://www.ahirlap.hu/web2.php?fo=hir&hhir=1372

..újabb cikkek a Daniel Craig topikban
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 15:30:29
(2248/2273)
Ja és Európa és Fél/Egész Ázsia értékrendje, kulturális normái közti választás.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 15:25:59
(2247/2273)
Köztes vlasztás nincs - demokrácia és pártállam közti szavazás lesz.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 15:24:29
(2246/2273)
És irígylem a lengyeleket, ahol létrejött egy tisztességes jobboldali alternatíva.

Ha lenne, bármennyire is más (egyébként annyira nem más) az értékrendem, lehet én is rá szavaznék, hogy ezt a rezsimet leválthassuk, és egy normálissal váltsuk fel.

Ezért sztem ha Bajnaiék hihetõ alternatívát tudnak felmutatni (kiderül), akkor a lekliismeretes jobboldal nem dönthet a távolmaradás mellett - mert azzal az Orbán "nemzeti konzultációját" támogatja majd tovább.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 06. - 15:11:28
(2245/2273)
Nem láttam, csak a hírekben hallottam ezt a szerencsétlen (?önleleplezõ) mondatot.

1) A 70s-80s években már jellemzõen nem lelkesedésbõl léptek be a pártba, nagyon kevés olyan hülye volt. Normális figurák is akadtak köztük, nem is kevesen, akik a 68-as Új gazdasági mechanizmus újjáélesztésén dolgoztak. Ez igaz a 60s generációjára is. Egyöntetûen felelõssé tenni õket ostoba általánosítás, vádaskodás.

2)Az MSZP, ahogy nekünk Lánczi András tanszékén tanították (!), sokkal demokratikusabban mûködõ szervezet, mint az egyszemélyes irányítású, a belsõ vitáit elnyomó, átláthatatlan párt-cégpénzkezelésû Fidesz. Szóval van annak jó oldala is, hogy muszáj demokratikusnak lenni a múlt súlya miatt.

3) Ha jól értem, egy fiatal MSZP-t oktatott ki a Vezír, lényegében az általad átvett érvrendszerrel (ahogy Proktor hsz-ébõl sejtem). Nos, egy mesterhousey-pofának mi köze a pártállami múlthoz? Most nem részletezem, hogy miért épp a Vezír vezette Fidesz-KDNP dugdossa az ügynöktörvényt szõnyeg alá. Inkább az a lényeg (és itt a 2. pontra utalnék vissza), hogy egy eszme, az általad szívbemarkolóan (nem ironizálok, megérintett) leírt diktatorikus rendszer szellemsége tovább él-e. Leszarom, hogy egyes személyek párttagok voltak-e vagy sem, az 1. pont miatt ezt sokkal differenciáltabban kell megítélni, és még változhattak is, megérezve 90 utáni új kihívásokat.

Én azt gondolom, az állam diktatorikus túlsúlya, a jogállamiság üres látszata az, ami NEM lenne szabad, hogy továbbéljen. De továbbél - ahogy írod, nem a falra festve, de aki egy kicsit is érzékeny, érzi a szorítását. Nem azért, mert jobboldali kormány van, és a balosok rosszul érzik ettõl magukat - hanem mert így viselkedik, ahogy, fél- vagy egészázsiai módon, és ettõl minden demokrata rosszul kellene, hogy érezze magát....

Végezetül egy mesterházypofa kisdobos volt legfeljebb a rendszerváltáskor, míg Orbán már diplomázott. Megtanulta, hogy mennyire képmutató az akkori rendszer (89 elõtt vagyunk), mennyire üres a népi demokrácia fogalma, a jog és a valóság köszönõviszonyban sincsenek, és a rogyadozó hatalmat az emberek félelmének felkeltése tarthatja életben.
Nos, Orbán ebben szocializálódott és ezeket a reflexeit használja. Bár nemzeti köntösben (és horthysta társadalomképpel), de lényegében hasonló, hibás mechanizmusokon alapuló rendszert hozott vissza. Ráadásul még a szélsõjobbal is kokettál a hatalomért.

Diktatúra ez, ha a gyengébbik, puhábbik fajtából való is. Addig kell megbuktatni, amíg nem rontja le annyira a közállapotokat, hogy a hatalma megtartásáért felrúgjon mindent maga körül, és egy elszigetelt, nyomorgó szemétdombon valódi diktatúrát vezessen be....

Miért ünnepli a Magyar Nemzet vezércikkében az ukrán választásokat?
offtopic
-csengõzoli-- 2012 nov. 06. - 14:56:19
(2244/2273)
Ezeket a különbözõ áldozat segítõ, meg békéltetõ szervezeteket általában a hajadra kenheted.
_goldie_ 2012 nov. 06. - 14:48:24
(2243/2273)
"Fénykép, formanyomtatvány, posta, igazoló szelvény, ideiglenes marad továbbra is" http://malacodvan.blog.hu/2009/11/01/a_38_diak
..tanulságos..és felhívnám a figyelmedet h létezik egy bizonyos Áldozatsegítõ Szolgálat....
offtopic
-csengõzoli-- 2012 nov. 06. - 14:19:30
(2242/2273)
Ma panaszkodós napom van, és mivel az ablak címû mûsor már megszûnt, ide írom,hogy zajlik abszurdisztánban egy kárügyintézés a biztosítóval.
1 hónapja nekimentek a kocsimnak,ami parkolt.
Ez azért fontos,mert nyilván így sok vita nem lehet arról,hogy ki volt a hibás.
Az illetõ elismerte,betétlap stb.
A biztosító által kijelölt kárszakértõ kijött,megállapította a kár összegét, elfogadtam,várom az utalást azóta is.
A kárügyintézõ céggel eddig kb. 5 alkalommal beszéltem.
Az automata úgy van beállítva,hogy felveszi, majd elmondja a lehetõségeket és mikor benyomom a kiválasztott menüpontot,akkor foglaltat jelez,ha épp beszélnek.
Várakozás nix, kezdhet az ember mindent elölrõl, fizetheti a telefon költséget minden alkalommal.
Most ötödik hívásnál közlik,hogy õk 3 hete lezárták az ügyet és átadták magának a biztosítónak, hogy az miért nem fizet,azt nem tudják.
Hívjam õket!
Felhívom, automata...
A vicc az (amin már egyre kényszeredettebben nevetek), hogy miután benyomkodtam, amit kell és közvetlenül kértem a folyamatban lévõ kárügyekkel foglalkozó emberüket, még benyomnak egy reklámot,hogy ha ilyenmegolyan biztosításom van náluk,akkor aztán kedvezményeket kaphatok stb.
Kvára nem érdekel, a károkozóm van itt biztosítva,nem én!
Na, ügyintézõ felveszi, elmondom,hát õ ebben nem tud segíteni, adjam meg az adataimat stb. ,õ továbbítja a kárügyintézõ kollégáknak és fel fognak hívni.
CSAK TUDNÁM HOL KAPOM MEG AZT A RHADT A38AS IGAZOLVÁNYT...
-csengõzoli-- 2012 nov. 06. - 13:54:30
(2241/2273)
El kell menni 200km nyugati irányba, megnézni ott hogy van,majd pontosan, minden változtatás nélkül nálunk is bevezetni.
Tokkal-vonóval max 2 hónap, de legyen fél év.
Egyrészt minden munkavállaló jól járna, másrészt tiszta helyzet teremtõdne és az állam is jelentõs bevételre tenne szert, mivel mindenki normálisan annyi után adózna,amennyit keres.
_goldie_ 2012 nov. 06. - 13:46:49
(2240/2273)
ezt hívják háromszögnek?
_goldie_ 2012 nov. 06. - 13:46:16
(2239/2273)
a kérdés h mikorra érnénk el ezt a szintet Mo.on?
és melyik tárca felügyelné?
offtopic
-csengõzoli-- 2012 nov. 06. - 13:42:55
(2238/2273)
Szerintem goldie bukik rám...
Ez a rossz hírem van... :)
-csengõzoli-- 2012 nov. 06. - 13:41:00
(2237/2273)
Csak és kizárólag a nagyon szigorú állami ellenõrzés.
Kint nem azért nem merik ezt megcsinálni,mert olyan jólelkûek,hanem mert olyan büntetést kapnak a nyakukba,ha kiderül,hogy valaki épp érvényes szerzõdés nélkül dolgozik,hogy egy életre megemlegetik.
És ha valakinek panasza van,nem azt mondják a kollégák,hogy õ volt, a hlye,hanem melléállnak,mert tudják,hogy akkor holnap majd velük sem mernek ilyen gazemberségeket csinálni.
A munkavállaló és a munkaadó sosincs egy súlycsoportban, önmagában csak a munkavállaló tehetetlen.
olahmiki1959 2012 nov. 06. - 13:14:34
(2236/2273)
"Megunta az angolul makogó magyarokat Hoffmann Rózsa"

Én pedig a magyarul makogó magyarokat kezdem unni, de nagyon.
_goldie_ 2012 nov. 06. - 13:12:47
(2235/2273)
"Pont ez az a hozzáállás,amiért mert merik csinálni"

jó :) akkor szerinted mi a megoldás?
-csengõzoli-- 2012 nov. 06. - 13:05:03
(2234/2273)
"le kellet volna papírozni..a szó elszáll..
és még örüljön h nem rúgták ki mert követelõzni mert"

Pont ez az a hozzáállás,amiért mert merik csinálni.
Mert tudják,hogy még a közvélemény egy része is van olyan hlye,hogy a munkavállalót hibáztatja.
Nyilván õ is le akarja papíroztatni,csak tudod ilyenkor indul a cégnél,hogy a fõnök megbeszéli a pénzügyessel,aki meg hó végén kijelenti,hogy neki senki sem szólt.