Téma: Holdfény

olgo9 2008 nov. 17. - 00:31:20
(1056/1456)
Na ne! Megrémített a Gyûrûk Ura? Én szerettem, olvastam is, és könyvben még jobb volt! Meg Aragorn, õ sem volt utolsó! :-)))))))))

Na most már mennem kell aludni, mert remegnek a végtagjaim a fáradtságtól! Holnap találkozunk! Puszi! És vámpíros jó éjszakát! :-)))))))))))
10/10
T42 2008 nov. 16. - 23:14:11 10/10
(1055/1456)
Valószinüleg az a rész is bejön a férfiaknak, amiben Josh-t kinyirják. Abban ugye van vérben tocsogás, lövöldözés, emberrablás, kocsmában mészárlás meg hasonlók.

Bár franc tudja... én nem vagyok férfi. Én azt sem értettem, miért tetszik az embereknek a Gyürük ura, amikor végig csak háborúskodnak meg üldöznek és a nem emberformáju szereplõk többségétõl sikoltva beestem a moziülés alá ( mint irtam eléggé rémüldözõs vagyok a moziban )
olgo9 2008 nov. 16. - 23:06:30
(1054/1456)
Igen, ezzel egyetértek, szerintem a 12. rész is élvezhetõ volt a férfiaknak...bár ide több csajszi is írta, hogy megszerettette párjával a sorozatot!
Azt nem mondom, hogy az enyém szereti, de azt mondta a múltkor, hogy minél többet látja Mick-et, annál szimpatikusabb a karaktere...viszont nem tetszik neki Beth, azt mondja, Coraline sokkal jobb. ÁÁÁÁ! Nem látja a fától az erdõt! :-)))))))
10/10
T42 2008 nov. 16. - 22:43:05 10/10
(1053/1456)
Na ja, az idegesitõ, ha akivel mész az látványosan unja :-)

Szerintem a most következõ Moonlight epizódot a férfiak bizonyos hányada nagyon kedvelné :-) csak nem akarok spoilerezni, majd szerda este térjünk vissza rá.
olgo9 2008 nov. 16. - 22:37:44
(1052/1456)
Ki tudja? Ezek a rejtélyes rejtvénynevek kit takarnak...lehet a fele a társaságnak pasi! :-)

No de a viccet félretérve, egyértelmû, hogy csajok fognak a Twilight-on nyomulni...és nekem pl. nincs kedvem úgy magam mellé ültetni a palimat, hogy húzza a száját. Egyszer már megtettem szegénnyel, megnézettem vele az Este c. filmet. Na azt a szenvedést, de látványosan! Nem, nem, soha többé! Inkább bevállalom, hogy lesajnáló pillantásokat vetnek rám, és megyek egyedül. Különben van pár aranyos, rendes tanítványom is, azokkal el lehetne menni! :-)
Amúgy tudják, hogy vámpíros a beállítódottságom, meg vannak közösen hallgatott együtteseink, sõt, volt, akivel voltam együtt koncerten, nem együtt mentünk, de ott együtt voltunk! Szóval szereztem már pár jó pontot! :-)

És mennyi rosszat..:-))))))))))))))))))
10/10
T42 2008 nov. 16. - 22:31:38 10/10
(1051/1456)
Viszont ha elhinted a tanitványaid közt, hogy te Twilight fan vagy, akkor legalább a lányok egy részénél jó pontokat szerzel. :-)

Szerintem a nézõk 70%-a nõnemü lesz, a 30% férfit pedig a barátnõik vonszolják be a filmre, gondolom olyan fenyegetésekkel, hogyha nem nézi meg vele, akkor nem lesz szex, sör és nem nézheti a Forma I-et a hétvégén.


Most õszintén... itten hány férfiember cseveg a Moonlightrol meg AOL szép szemeirõl?? :-))
olgo9 2008 nov. 16. - 22:15:46 Előzmény T42
(1050/1456)
Tudom, mirõl beszélsz! A lányaid korosztályát tanítom! A locsogásból és röhögésbõl kijut nekem bõven, néha már attól pukkadoznak, ha felmutatom a kisujjam, és integetek vele...:-)))))))) Képzeld el, ha valami vicceset is mondok néha...

Nem tudom engem el mer-e kísérni a párom, vagy merjem-e, hogy elkísérjen és utána hallgassam, mennyire rossz volt. Bár azért ez mégsem egy uncsi romantikus dráma! Nem igaz? Mindegy, ha egyedül, ha párban...de meg kell nézni! :-)))
10/10
T42 2008 nov. 16. - 21:12:10 10/10
(1049/1456)
Azt hiszem nem velük megyek.... úgy értem valószinüleg eljönnének velem, de ma sikerült megdumálniuk, hogy az edzéstársaikkal mennek. Nomost féltucat tinilánnyal azért már mégse...tudod te mennyit tudnak ezek vihogni meg locsogni ? Én is csak emberbõl vagyok és valahogy szeretnék teljesen ellazulni és a filmre koncentrálni.

Egyébként a Holdfény idejére is 1 órás szünetet szoktam kérni tõlük :-)
olgo9 2008 nov. 16. - 21:03:31
(1048/1456)
Gondolom én is így járok majd 15-20 év múlva...nem hiszem, hogy megváltozom. :-))) Én tegnap is úgy sikoltoztam azon a koncerten, mint valami 14 éves a Beatles koncerten! :-))) És ami a legrosszabb, már nem érdekel, hogy égõ! Bár még tartom magam, és annyira nem süllyedtem, hogy menjek zaklatni a "mûvészurakat", de annak is eljöhet az ideje!

Hát szívesen megnézném a Vámpírok bálját, biztosan jó kis film vagy darab! Na majd dolgozom az ügyön! :-)
Te meg dolgozd meg a lányokat, menjenek Twilight-ra anyával...:-))))))
SIKÍTOZVA! Természetesen!
10/10
T42 2008 nov. 16. - 20:11:50 10/10
(1047/1456)
Van, az egy Roman Polanski film és még tul.képp vicces is, mármint afféle stilusparódia. Lehet, hogy emiatt szerettem meg a vámpirfilmeket?

Itt a linkje:

http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=2632

Most készülök megvenni, mert kiváncsi vagyok mit szólnak hozzá a gyerekeim. Egyébként mindig én sikoltoztam meg ugrabugráltam a leginkább amikor a gyerekeimmel elmentünk moziba,akár egy Harry Potter filmre, õk meg röhögtek rajtam.
olgo9 2008 nov. 16. - 19:40:52
(1046/1456)
Kiröhögtek..mi?
Vámpírok bálja, van olyan film? Én azt hittem, csak színdarab van. Látod, ezt még nem láttam. (megjegyzem színpadon sem) Ajánlod? Vagy csak akkor volt menõ? És tényleg ennyire rémisztõ, vagy akkoriban még félénk kislány voltál? :-))))))))))))))
10/10
T42 2008 nov. 16. - 19:19:28 10/10
(1045/1456)
Elmeséltem a gyerekeimnek, hogy olyan 25 évvel ezelõtt az elsõ mozis randimon a Vámpirok bálja cimü filmet néztem meg az akkori Filmmúzeumban és annyira féltem, hogy hónapokig rémálmaim voltak, arról nem is beszélve, hogy szegény srácra rá se birtam nézni...
olgo9 2008 nov. 16. - 19:13:23
(1044/1456)
Ne is mondd! Egyszer ez a november borzalmas, hideg van és sötét, ki nem állhatom! Aztán meg a Moonlight...Már csak 4 hét? Jesszusom! Szörnyûséges lesz! Bár gyanítom én még megnézem párszor angolul, magyarul, minden hogyan! És a Twilight-tal is hasonlóképpen leszek...mozi, esetleg még egy mozi, aztán dvd...sokszor egymás után...:-)))))))))))))))

Szegény Craig, ha ezt tudná...:-)))))))))))

Az Ausztrália jónak tûnik, Hugh Jackman-t is szeretem, igazából nekem olyan nagy szívem van, sok színész szépfiú belefér. De Alex-nek már külön fakkja van, és ez a Robert Pattison is kaphat egyet, ha meggyõz engem durván két hét múlva a moziban! Bár elsõ vámpír nálam már nem lehet belõle, de a részvétel a fontos...nem igaz?
10/10
T42 2008 nov. 16. - 19:03:26 10/10
(1043/1456)
Ja, azt hsizem én is elmegyek moziba. Valamit kell csinálni magammal... sose vagyok a topon novemberben :-(
james Bondot nem nézek, aljas szubjektiv okokból : utálom Daniel Craiget :-(

Majd azt az Ausztráliát nézném meg, Nicole Kidmannal meg Hugh Jackmannal. Meg a Twilightet :-))) hmmm azt hiszem kinyomozom, adják-e valahol premier elõtt.

Elkeseritõ, hogy 4 hétmúlva véget ér a Moonlight. Aztán nézhetek Dextert... na jó, azt is kedvelem, de az nem az a sorozat amin romantikázni lehet.
olgo9 2008 nov. 16. - 18:53:53
(1042/1456)
Igen, errõl beszéltem, én nem értem, miért kell...mert a szinkron más...ott néha nem lehet azt mondani, mert nem úgy mozog a szájuk...de leírni baromságokat! Számomra érthetetlen!

Amúgy a moziplakátot én sem utcán láttam...mert már leszedtem volna...hehe :-)))))..hanem neten, amikor néztem mozimûsort, és megnéztem a premiereket, azt hiszem ott találtam egy ilyet!
Amúgy megnéztem a James Bond Quantum Csendjét. Jó volt, bár az elõzõ jobban tetszett, de én szeretem Daniel Craig-et Bond-nak, úgyhogy nekem bejött. :-))))
10/10
T42 2008 nov. 16. - 18:32:11 10/10
(1041/1456)
Hmm.. én még nem is láttam a magyar moziplakátot...azt hiszem a depressziómnak nem tesz jó, hogy az életem a munkahely-piac-otthon háromszögben zajlik.


Jajisten.. jó ez a one republic szám. Szerintem a Moonlightba nagyon jó számokat válogattak össze, azt irtam si múltkor, hogy a Josh halálakor meg a 13. részben a legjobb résznél szóló zenébe szerelmes vagyok.

Hülye forditás :

BETH: It can't be all that bad to live forever. You'll see things when I'm gone, when everyone's gone, that we can't even imagine now.

MICK: Like what?

BETH: Cars that can fly. A diet soda that doesn't suck.

Ez még az én közepes angoltudásommal is érthetõ , ugye az örök élet azért jó, mert amikor én már nem leszek , olyna dolgokat láthatsz amit most elképzelni sem tudunk. Mint például? Például repülõ autókat és olyan diétás üditõt, aminek nem pocsék izû.

Ezt a zseniális forditó a következõképp forditotta :
Például repülõ autókat és olyan diétás üditõt, aminek nem ragad.
olgo9 2008 nov. 16. - 17:54:20
(1040/1456)
T 42! Ha már itt vagy, akkor ide másolom annak a klipnek a linkjét, ami alatt az általam említett One Republic All fall down címû száma megy, és amiben nagyon jó képek vannak a Twilight-ról, a szereplõkrõl!

http://www.youtube.com/watch?v=vq37pDJKKCQ

És itt megjegyzem, ez az itt látható képekbõl is ki fog tûnni, hogy eszméletlen tekintete van ennek a fiúnak, azt hiszem igen nagy bajban lennék, ha ilyen középiskolás fiúk rohangálnának mifelénk! :-)))))))))))))))))))))

Másik, hogy a magyarokat nem értem, miért kell egy tökéletes moziplakát feliratot hülyeségre változtatni. Ugye kevés angol tudásommal lefordítottam, hogy az eredeti plakáton ez áll: Amikor örökké élsz, miért élsz? Ebbõl lehetne szép magyar mondatot csinálni, pl: Ha tiéd az örökkévalóság, miért érdemes élned? vagy Miért érdemes élned, ha halhatatlan vagy? - mit tudom én...ehelyett mit írnak rá?...Most minden megváltozik! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ...Tényleg, na ne mondjátok! Ez kb akkora baromság, mint azért levenni mûsorról a Moonlight-ot, mert kijön a Twilight. És? Szerintem az egész pont fordítva mûködött volna. Kijött volna a Twilight, és több tini nézte volna a Moonlight-ot, nálunk ez volt, csak fordítva...nem?
olgo9 2008 nov. 16. - 17:44:59 Előzmény molnaril
(1039/1456)
Ide másolom és olvashatóvá teszem a 8. rész végének feliratát, aki lemaradt ezekrõl a fontos mondatokról, az most bepótolhatja! Tehát a tetõn vagyunk és Beth odatolja a képeivel teli mappát Micknek:

Beth: Tudom ki mentett meg,
mikor kicsi voltam.

Mick: Azt hiszem,
tudod már egy ideje.

B: Talán igen.

M: Mit tudsz még?

B: Azt hogy meg kellett ölnie a nõt,
aki fontos volt neki.

M: Talán egyébként is
megtette volna.

B: Talán.
De azon az éjjelen azért tette,
hogy engem megmentsen.

M: Hogyan kellett volna
elmondanom neked?

B: Miért titkoltad el?
Hitetted el,
hogy a képzeletemben van?

M: Minden jogod megvan ahhoz,
hogy mérges légy.

B: Nem vagyok mérges.
Megtaláltam az õrangyalomat.
Csak azt kívánom...
Azt kívánom,
bárcsak beszélne hozzám.

M: Elõször megölöm a feleségem,
aztán meg titokban megfigyellek.
Egyre érdekesebb, nem?

B: Nem.
Leélhettem volna
az életemet félelemben.
De valahogy mindig biztonságban
éreztem magam.
És most már tudom,
hogy miért.

M: Most már azt is tudod,
miért nem mûködhet ez soha.

B: Csak azt tudom,
hogy mióta téged ismerlek,
már nem használom azt a szót,
hogy "soha".

- és felkel a nap, Mick az arca elé tartja az egyik kezét, Beth megfogja azt a kezet úgy, hogy a nap továbbra se bánthassa szeretett vámpírunk arcát és egy puszit lehel rá! Mick félénk szemlehunyása, majd eloldalgása következik...

Remélem sok mindenkinek örömöt szereztem...adni jó! :-)))))))))))))))))))
olgo9 2008 nov. 16. - 17:36:02 Előzmény molnaril
(1038/1456)
Ha nem is forróan forró, de nagyon jó jelenetek várnak ránk most szerdán...hullámozni fogunk lét és nemlét között, ebben biztos vagyok, öröm és szomorúság egyszerre fog küzdelmet vívni a lelkünkben, de minden bizonnyal ez volt a cél! :-) Iszonyatosan jó zenék lesznek, bár számomra a 12. rész végén, amikor Mick hazaér jól összeverve és elõször hajcsizik emberként, ezeknek a képeknek a zenéje tetszik nagyon, a One Republic-tól az All fall down címû szám, aki teheti olvassa el és fordítsa le a szövegét, én megtettem, és iszonyatosan jó, nagyon szomorú és mégis nagyon igaz! És nagyon illett ehhez a részhez! Mindenkinek szeretettel ajánlom! Ahogyan a most szerdán következõ 13. részt, ami szerencsétlen szám ide vagy oda, nekem a legfõbb kedvencem! :-))))))))))))))))
10/10
T42 2008 nov. 16. - 17:33:20 10/10 Előzmény molnaril
(1037/1456)
Sajnos egy Tv-sorozatnál, amit nyugdijasok is néznek, nem lehet várni, hogy letépik a ruhát és egymásnak esnek az ebédlõasztalon, de szerintem sikerült pár szexisebb pillanatot elkapniuk a szereplõknek, ami beinditja a nézõk fantáziáját.