Téma: Holdfény

10/10
T42 2008 nov. 23. - 23:11:36 10/10
(1176/1456)
Én erre csak azt tudom mondani, mint azoknak a Gyürük ura fanoknak, akik a harry Pottert tartották szánalmasnak, hogy kinek a pap kinek a papné....

Nekem pl tetszett. De nagyon tetszik a Moonlight is.

Egyébként meg ( olgo ne figyelj ide ) nem megveri, hanem a szex hevében a kedves feleségén néhány lila folt marad. Ez megesik nemvámpirok közt is :-) mentségére szolgáljon, hogy elõször volt nõvel ( 108 éves szüz hehe ) és nagyon a lelkére veszi. Viszont miután belejönnek már csak az ágyat meg az asszony hálóngét amortizálja le :-)

Hát igen, elég fura a Breaking Dawn, de ennél SOKKAL olyanabb horrorfilmeket láttam ...

Kár, hogy a Moonlight nem jutott el az ágyjelenetig, talán abba is beleirtak volna hasonló gondokat...
olgo9 2008 nov. 23. - 21:55:01
(1175/1456)
Nyugodtság! Keverni nem keverünk semmit, de számunkra, pontosabban nem beszélek T 42 nevében, majd õ kifejti, szóval számomra, ez a perverzebb világ is bejön...lehet kicsit azért, mert veszélyesebb a kis csajra nézve...de kérlek, ne lõdd le a poént! Hogy lesz így kedvem lefordítani sötét téli napjaimon az angol könyveket???
Amúgy a Moonlight-tal természetesen nem vesszük egy lapra, ahogyan Edward-ot sem Mick-el! És valóban igaz, hogy így jó a mi magánnyomozó vámpírunk sztorija, ahogyan van, mert lehet, ha több részt csinálnak, jól elrontják és még a végén olyan dolgok derültek volna ki, amikrõl már nem akartunk volna tudni...:-)))))))))))
offtopic
olgo9 2008 nov. 23. - 20:56:35
(1174/1456)
Na ne már! 4 könyv? És abból 3-at angolul kell elolvasnom! De végül megkapom méltó jutalmamat. Bár én szeretem, hogy nem szexelnek rögtön a gyerekek, amúgy is csak gyerekek még a könyv szerint...na jó Edward kilencvenvalahány éves, de Bella tényleg csak 17. Persze manapság az már vénkisasszonynak számít, aki 17 évesen szûz...de ez inkább a mi világunkat minõsíti.
Nekem nagyon tetszik, hogy az apró érintéseknek is milyen nagy jelentõsége van, és így kellene minden emberi kapcsolatban, nem csak a könyvekben és nem csak a filmekben. Az õ komplikált helyzetüket tekintve pedig nem is egyszerû hozzáfogni ehhez a szex dologhoz, errõl Mick és Beth is tudna mesélni, ha adtak volna még nekik + egy évadot. Na mindegy! Majd képzelegünk és elemezgetünk magunkban és fejben! Aztán hátha más is így tesz, és abból is lesz egy vámpíros sorozat...MI VEVÕK LENNÉNK RÁ! Nem igaz?
10/10
T42 2008 nov. 23. - 18:49:41 10/10 Előzmény olgo9
(1173/1456)
Viszont a forgatókönyvirók szeszélye folytán a nagyvárosi vámpirok harapása nem mérgezõ.

Hmmm.. összeadva Edward Cullan problémázásait, igazán nem értem, Mick miért nem bújik ágyba ( pardon : hütõbe ) az elsõ pár rész után a lánnyal. Maximum azzal a kockázattal járna, hogy a lány megnáthásodna.

A twilightban 4 kötet kell ahhoz, hogy végre ágyba bujjanak. Mármint ágyakba, mert elég rendesen leamortizálja a srác az ágyakat :-)
olgo9 2008 nov. 23. - 16:00:27
(1172/1456)
Bocsi!

Akik szeretik a harapós pasikat, azoknak Edward Cullen még vérpezsdítõbb tud lenni, mint Mick!

Hm????????????
10/10
T42 2008 nov. 23. - 10:19:26 10/10
(1171/1456)
Kihagytad a felsorolásból azokat, akik szeretik a harapós pasikat :-)
olgo9 2008 nov. 22. - 23:43:48
(1170/1456)
Durva dolgok mennek itt, ez a szextéma felzaklat titeket drágáim, de hát voltak ezzel már mások így.
A Twilight-ot meg kell védjem attól, aki lehúzta...természetesen szíve joga, de csak a maga nevében mondja, mert szerintem sokaknak nagyon bejönne, fõleg ha olvasnák - mert a filmet ugye nem tudhatom, hogy milyen lesz - de a könyv már kettõnknek tetszett itt, és biztos vannak még sokan, azért lett bestseller. Szóval, akinek tetszik a halandó-halhatatlan felállás, érdekes szerelmi vámpír szál, de nem kötõdik az olyan kötelezõ elemekhez, hogy pl. egyáltalán nem mehetnek a napra, meg csak gonoszok lehetnek...stb...stb...illetve, akit nem zavar, hogy 17 évesekrõl van szó, annak ajánlom a Twilight-ot. A többiek pedig maradjanak csak a mi Mick-ünknél, aki tudjuk, több mint jó...és sosem elég belõle! :-)))))
10/10
T42 2008 nov. 22. - 00:38:04 10/10
(1169/1456)
Erre csak azt tudom mondnai, mint a hütlen tengerész a feleségének, amikor az megkérdezi, hogy mije van annak a nõnek ami nekem nincs ? Mármint hogy de neki itt van....

Szóval nekem is a Moonlight a favorit, de a CBS sajnos elkaszálta a vágyaimat és a rohadékok csak hitegetnek egy újabb Alex O'Loughlinos soorzattal, de még semmi konkrét nincs róla, még egy pilot sem.

Twilight viszont itt van, 4 kötet angolul, amin remekül el tudok rágódni, a film is jön, meg további filmek hát szegény ember vizzel fõz. Illetve Twilighttal :-)
10/10
T42 2008 nov. 21. - 22:12:24 10/10
(1168/1456)
A Buffyban általában 1 jó epizód után jött 2 gyenge.. legalábbis én úgy éreztem, megpróbálják ügyesen beosztani, hogy nagyon ne unjak rá.
Voltak poénos részek, mármint jó ötletek meg néhány jó szereplõ, de amikor nagyon elment misztikus irányba, akkor már nem nem élveztem :-(
Az Angellel ugyanez volt a bajom.

Viszont Seth Greent, Alyson Hanningant meg még pár arcot igazán szerettem.


Szerintem ha jobb körülmények közt indul a Moonlight ( a forgatókönyvirók sztrájkjára gondolok ) és nincs a Twilight, ami ugye az összes fiatal rajongó figyelmét leköti az USA-ban, akkor még lehetett volna jópár szezonja.
10/10
T42 2008 nov. 21. - 21:36:54 10/10 Előzmény snoopycica
(1167/1456)
A Buffyban az volt a vérlázitó és megbocsáthatatlan, hogy amig szegény Angellel n+1 részt szenvedtek végig, mindösszesen egy szeretkezéssel, annál is jött az az-elvesztem-a-lelkem-az-átokmiatt kinlódás, mint amikor a gazdálkodj okosanban vissza kell menni a kezdõkockába, na ezzel elvoltak vagy tiz részt, ledöfte, mittudomén, szenvedés volt, majd visszajött vademberként, nagynehezen domesztikálódott, kezdõdött volna ujra, osztán mi lett? anyós rábeszélésére meg a nagy lelke miatt végleg lelépett :-( Igaz ott nem volt olyna opció, hogy átalakitalak oszt jó vámpir leszel. Igaz, volt egy Buffy-s rész az Angelben, amiben eljátszottak a lehetõséggel, hogy Angel átváltozik, de azt si visszacsinálták. Jó, belenyugodtam.
Erre mi történik pár szezonnal késõbb? Buffy meg Spike kufircolnak mint a vadnyulak , még a födém is leszakad miattuk, nincs probléma selélekkel se vámpirsággal.

Akkor a SOKKAL jobb testü Angellel ezt miért nem sikerült megoldani a forgatókönyviró uraknak ?
10/10
T42 2008 nov. 21. - 21:29:41 10/10 Előzmény joz73
(1166/1456)
hehe arra irták azt hiszem a sorozatjunkie-n, hogy nagyon meg akarják fogni a nézõket, ezért bedobtak egy kis szexet is:-)

Bár nekik könnyü az HBO-n, ott lehet kicist pucérkodni is, az elõfizetéses csatorna, nem ugrik a nyakuknak a prüd szülök egyesülete meg hasonló.

Gondolom a Moonlightban is hajlandók lettek volna kicsit tüzesebb/pucérabb jelenetekre a fõszereplõk, mivel mindkettõjüknek volt korábban ilyen elõzménye, de egy nyuggercsatornán ez elképzelhetetlen.
joz73 2008 nov. 21. - 16:59:46
(1165/1456)
hát én is ezt mondom!!!
A True Bloodba jók a karakterek, csak van benne jó pár túlzás!!!Nagyon túlzás!!! De még egy ilyen sorozatban is megoldották a romantikus szál vezetését.
joz73 2008 nov. 21. - 13:23:44
(1164/1456)
Szisztok!

Már régen írtam, de rendszeressen olvaslak benneteket!:):)
Üdv az új tagoknak!

Ami a vámpír-ember szeretkezést illeti, hát a True Blood S1E6-7 részében kap ízelítõt belõle az ember, de késõbbi részekben is...
Mondjuk úgy, az eddigi hasonló témakörû filmekben ezt a témát csak körbe-körbe járták (és igen, a Moonlight 15ik részében azért a Moonlightól elvárt érzések kerülnek elõtérbe a téma kapcsán is:):)de ne mondjunk el semmit), mert gondolom nem tudták a közvélemény befogadó képeségét ilyen téren. A True Blood sorozat azonban már magában sem egy megszokott vámpíros sorozat.
És nagyon töményen van benne minden, így szex is. De az igazi romantikus szeretkezésre azért õk is a 6ik rész végéig várattak magukra, habár is is végigkiséri a sorozatot a romantikus szál, csak nagyon rendhagyóak a körülméányek...
10/10
vikocia 2008 nov. 21. - 12:56:30 10/10
(1163/1456)
Ja, lásd utolsó rész, ajtó becsukódik aztán filózhatsz rajta hogy akkor most mi a következõ lépés?
Most látom csak micsoda élet volt itt az utóbbi két napban! Egyébként ha jól emlékszem Mick nem mondott valami olyat az egyik részben, hogy pont az teszi az életet igazivá hogy tudod hogy meg fogsz halni, azért mindent jobban értékelsz, ha vámpír vagy akkor mindenkit elvesztesz akit szeretsz? Aki már látta, az tudja mirõl szól a 15. rész, aki nem az majd meglátja milyen érzés a vámpírnak, ha rájön lehet hogy mégis van családja?
10/10
molnaril 2008 nov. 21. - 11:29:12 10/10
(1162/1456)
A filmkészítõk sem tudtak erre mit kitalálni, ezért frappánsan becsukják az ajtót az orrunk elõtt.))
10/10
molnaril 2008 nov. 21. - 11:26:22 10/10
(1161/1456)
Harapásra gyanakszom.:))

Tudjuk pontosan kitõl szõlt az a zene "a vacsora a háztetõn "jelenetnél?
10/10
snoopycica 2008 nov. 21. - 11:14:12 10/10
(1160/1456)
VAgy a szex hevében megharapja a csajt, és akkor nyekk!?
10/10
snoopycica 2008 nov. 21. - 11:13:14 10/10
(1159/1456)
Ezzel egyetértek, de ott az a másik kérdés, hogy egy halandó és halhatatlan közti szex?! Ok, a vámpír nemzésképtelen. Ez tiszta! De láttunk példát a Buffyban, hogy a szex hevében a vámpír kicsit "megbolondult"! Vajon ez hogy mûködhet akkor? A mi kis sorozatunkban vajon Mick csak élvez egy nagyot és minden ok, szép a szerelem, vagy esetleg õ is becsavarodik?! Hm!
10/10
snoopycica 2008 nov. 21. - 11:08:04 10/10 Előzmény olgo9
(1158/1456)
Az biztos, hogy fergeteges volt a jelenet! :D Nagyon tetszett! És igen, a zene is tökéletes választás volt! Nagyon egybe volt ott a végén minden! :D
10/10
snoopycica 2008 nov. 21. - 11:06:26 10/10
(1157/1456)
Nem hiszem, hogy te díjazánál egy ilyen életet! Most így könnyû azt mondani, hogy jó neki, hisz örökké él... De miért lenne jó örökké élni? Én spec nem szeretnék...