Téma: Holiday

5/10
Vadrenalin 2012 máj. 20. - 23:42:01 5/10
(205/285)
Ez a film a karácsonyi mûsorkínálatba való, amikor szigorúan óvják a családokat bármiféle izgalomtól. Ott még meg is állja a helyét, talán jobb is egy árnyalattal, mint a többi sablonos édelgés, amit olyankor nyomatnak. Tényleg nem szívesen szidom, mert tipikusan az a film, ami nem árt senkinek, nem hagy rossz érzéseket maga után, és még az agyat sem terheli gondolodással. De azt azért mégis sajnálom, hogy ilyen remek színészeket pocsékolnak el benne, ráadásul a két hõsnõt iszonyatos rossz színészvezetéssel instruálták, hozzájuk nem illõ ripacskodással alakítják a fõszerepeket, amiket pedig természetes kedvességükkel sokkal hitelesebbé tehettek volna.
10/10
ida97 2012 máj. 10. - 17:13:46 10/10
(204/285)
Én személy szerint imádtam ezt a filmet.A szereplõ választás szuper volt, Cameron Diaz és Jude Law nagyon illettek egymáshoz.Ha pedig vlakinek azért nem tetszik a film mert "nyálas" akkor azt ajánlom válasszon inkább Horrort, Romantikus vígjáték helyett.
10/10
Kiccike 2012 ápr. 22. - 11:16:04 10/10
(203/285)
Lehet, hogy most kilógok az elõzõ hozzászólások írói közül... de én csak simán élveztem a filmet. Lehet, gagyinak tûnök emiatt, de én nem gondolkodtam közben, nem néztem a hibákat, nem vártam világmegváltó történéseket, csak nevettem, mosolyogtam, és kellemes hangulatban végignéztem a filmet. Szerintem ez - és az ehhez hasonló - filmek mindösszesen erre valók. 2 órán át kikapcsoltam magam. Ráérek hibákat keresni és elemezni a munkahelyemen is. :)
Alapvetõen nem szeretem a romantikus vígjátékokat, de ezt Kate Winslet miatt néztem meg anno. Szerintem nagyszerû színésznõ. A Titanicot kihagyhatta volna, mert ott eléggé tudattalan volt még, de onnantól kezdve egyre jobb és jobb lett. (Apró titkok, A felolvasó, stb)
Cameron Diazról jót nem tudok mondani, de tõle nem is vártam mást, hozta az általam várt formáját.
Az, hogy ki öregedett meg, és ki nem... hát nem hiszem, hogy pozitívumként vagy negatívumként betudható egy film "elemzésénél" :) Persze, hogy öregszenek. A Maszk és e film között azért eltelt 12 év.
Szóval szerintem ez egy nagyon jó film. Tetszett.
7/10
Castia 2012 ápr. 18. - 12:00:13 7/10 Előzmény napraforgó
(202/285)
Annyira nem lehetett hangszigetelt, ha közben a hangja kihallatszott...
Á, megtaláltam youtube-on, jól emlékeztem: http://youtu.be/1rMph8HzcDE
Ajtózárástól ajtónyitásig egész pontosan 10 mp. Semmilyen csobogás-öblítés hangja nem hallatszik, de igazság szerint ennyi idõ alatt amúgy is legfeljebb a cipzár lehúzásáig juthatna, nemhogy az egésszel végezne. Na mindegy, ez már a legkevesebb.
napraforgó 2012 ápr. 18. - 06:19:37
(201/285)
Teljesen egyetértek veled, nekem is ez volt a véleményem a filmrõl.

A Titanicot láttam anno a moziban, jó volt, hatásos volt - és kb. elég is volt. Azóta többször adta a tévé, de mindig kikerültem. Valahogy nem tud érdekelni sem a hajó katasztrófája, még kevésbé a gazdag lány vergõdése Billy Zane és Leonardo di Caprio között.
napraforgó 2012 ápr. 18. - 06:15:13
(200/285)
Vagy csak olyan jól szigetelt volt a fürdõszoba, hogy nem hallatszottak ki ezek a hangok...
7/10
Castia 2012 ápr. 17. - 21:45:09 7/10 Előzmény napraforgó
(199/285)
A Titanicra 15 éve nem bírom magam rávenni... Pedig lehet, hogy ha egyszer végre rászánnám magam, még tetszene is. :)

A végére összegyûlt kis bosszantó dolgok ellenére, a 7 pont nálam még mindig nem olyan rossz, az utóbbi években látott romkomok közül még így is a felsõ 1/3-ban van. Éppen az bosszant, hogy ha egy kicsit pofozgatják még a forgatókönyvet, több energiát fordítanak rá, nekem se maradt volna hiányérzetem.

(Azt még meg se említettem, hogy miután Jude Law bekéretõzött az elsõ este a házba pisilni, nem húzta le a wc-t és nem is mosott kezet. Pedig akkor még a film elején voltunk, és nem is figyeltem direkt hibákra. :D)
napraforgó 2012 ápr. 17. - 05:38:45
(198/285)
Teljesen egyetértek veled, azzal együtt, hogy én is ezt a könnyed szórakozást választottam a könyökömönjönkiaTitanicsztori helyett.
Ettõl függetlenül egy romantikus filmet is meg lehet igényesen csinálni, még akkor is, ha a könnycsatornákra építenek.

Összegezve: voltak hibái, de azért nézhetõ volt. Nekem ennyi.
7/10
Castia 2012 ápr. 16. - 21:59:44 7/10 Előzmény Zizi86
(197/285)
A végével kapcsolatban hadd idézzek itt egy régebbi hozzászólásból, ahogy kicsit visszaolvastam: "A filmkészítõknek nem volt egy hihetõ ötletük se, úgyhogy szépen átsiklottak a dolgon. Ez egy látszat happy end."

Egyetértek vele, a befejezés nagyon is sablonos, hiszen egymásra találnak a párok, ünnep van, mindenki boldog - ezzel nincs is baj, hiszen romantikus filmrõl van szó, mindenki tudja már az elején, hogy így lesz -, de a készítõk egyszerûen lusták voltak bármilyen megoldást találni, ami rendes lezárása lehetne a történetnek, így maradtak a megúszós befejezésnél (megint csak: azzal nincs olyan sok meló). Fõleg ahhoz képest, hogy õk maguk lovagoltak elég sokat azon a témán, vajon Diaz és Law (bocsánat, nem emlékszem most a filmbeli neveikre) képesek-e megoldani a távkapcsolatot, vagy valamelyik feladná-e az addigi életét a másikért. Maguk is sejtették, hogy az igen válasz kevéssé hihetõ, így inkább hagyták a fenébe, ne essen róla több szó, mert az "agya kikapcsolására vágyó" nézõnél csak bezavar, hogy nem tökéletes a happy end.
7/10
Castia 2012 ápr. 16. - 21:38:37 7/10 Előzmény napraforgó
(196/285)
Nyilván volt más hátsó szándéka is, de ezzel együtt se érthetõ: a nyaralásból volt hátra kb. két nap, vagy csak egy, sokkal kézenfekvõbb lett volna ha megvárja, amíg a nõ visszaér Londonba. De ha már ennyire sürgõs neki, és amúgy is egy számító szemétláda, akkor simán lehazudja a csillagokat is az égrõl, és nem kap õszinteségi rohamot a kanapén, még mielõtt eléri a célját. Szóval akárhogy is, ez egy hajánál fogva elõráncigált jelenet marad. Akárcsak az, hogy Miles miért rohan el a volt barátnõhöz, hogy aztán - természetesen a legalkalmasabb pillanatban - visszatérjen. Még ha nem is róluk szólt a sztori, egy fél mondat utalás csak belefért volna, hogy mi történt, de ez is egy lezáratlan szál maradt. Akárcsak az öreg író története, a beszéde után még csak említés szintjén se került elõ többet. Legalább elbúcsúzhattak volna tõle, vagy egy mondatot lezárásként megérdemelt volna - ha már úgyis a vele közös jelenetek vitték a hátukon a filmet, ahogy itt jópáran említették már.
Adry87 2012 ápr. 16. - 20:21:45
(195/285)
Nekem megvan dvd-n, de azért én is megnéztem tegnap, most is nagyon tetszett.Jude Law itt nekem is szerethetõbb karakter volt, jól összeillettek Cameron-nal.
10/10
Sonic8 2012 ápr. 16. - 19:36:51 10/10
(194/285)
Szerintem is kellemes film volt egészen jó színészekkel,és jó volt látni Jude Law-t normális szerepbe mert eddig eléggé elvont karaktereket játszott pl: Watson,meg az a kapitány na mind1 az a lényeg jó idõtöltés csak nem értem hogy egy ilyen karácsony jellegû filmet miért tavasz közepén kell leadni de hát ez tv2...
offtopic
Zizi86 2012 ápr. 16. - 19:31:51
(193/285)
Én tegnap láttam elõször, és nagyon tetszett:)
Egy könnyed kis kikapcsolódás vasárnap estére:)Igen, voltak benne kiszámítható, és néha nyálas jelenetek, de ez a film tényleg arról szól, hogy az ember lazít egy kicsit, kikapcsol, 2 órára ki tud zökkenni a mindennapok unalmából és gondjaiból, tud egy kicsit nevetni, vagy sírni a szereplõkkel.Nekem tetszett, hogy nem fejezték be sablonos módon a filmet, hanem a nézõ fantáziájára bízzák, hogy kitalálja, hogy oldják meg a karakterek.
Nem vagyok egy nagy Jude Law rajongó, de vannak filmjei, amikben tetszik, és ez is közéjük sorolható:)
3/10
kiskiss 2012 ápr. 16. - 19:20:49 3/10
(192/285)
Sokat vártam a 9.1 port-pont alapján, így elég pozitívan ültem le megnézni.
Sajnos annyira unalmasan középszerû volt az egész, hogy ha az öreg Eli Wallach nincs benne, nem is tudom végignézem-e.
Voltak ugyan benne jó poénok, de lehetett volna több is.
Kiidegelt a hihetetlenül vontatott történet és a hibák, amiket lentebb már említettek páran (plusz 1: amikor Diaz megérkezett, a taxi nem tudta bevinni az ösvényen, ez még egyszer elõfordult a végén, de amikor õk kocsikáztak a film közben, akkor ebbõl soha nem volt gond). A reklámok alatt rendre megremegett a kezem, hogy ne kapcsoljak vissza.
Nálam csak 3 pontot ért, amit sajnálok.
ad mala 2012 ápr. 16. - 18:54:47
(191/285)
Cameron Diaz csücsörkéje és folyamatos dumája sok volt, Jude Law egész meggyõzõ volt, pedig nálam a mínuszból indult, Jack Black nem hozhatta a formáját (túl kicsi volt a szerepe), de azért bírtuk, Winslet mindig jó, bár túlbõgõs volt a szerepe (egyébként egymásra találásuk teljesen hiteltelen volt), Eli Wallach meg zseniális. A legjobb a videótékás jelenet, Dustin Hoffmannal!
Kedves, helyes, éppen ízlésesen romantikus kis vígjáték volt, bátran meg lehet nézni, szórakoztató.
offtopic
sofi 72 2012 ápr. 16. - 17:24:23
(190/285)
Ezzel a hsz-al bearanyoztad a napomat! Imádom a világosságot! :-)
Köszi.
napraforgó 2012 ápr. 16. - 17:21:47
(189/285)
Iris volt pasija, ez a Jasper nem egy kufirc kedvéért utazott Los Angelesbe. Már egy hete elküldte az irományát, ami nyilván nyengécske volt. Iris már 3 éve javította - gyakorlatilag átírta - az írásait. Szerintem a pasi a kufirccal "fizetett" érte. Tudta, hogy addig, amíg a nõ odavan érte, gyakorlatilag dolgozik helyette. És mivel a nõ nem ugrott azonnal, nem küldte vissza már másnap a javított mûvet, kénytelen volt odautazni. Egy kis kikapcsolódás neki sem jött volna rosszul abban a luxusvillában.
napraforgó 2012 ápr. 16. - 17:16:07
(188/285)
Szerintem meg igen.
Pont olyan, csak kihagyták a végérõl a latin-amerikai szappanoperák szokásos végét, a nagyszabású esküvõt.
Na legalább addig nem butították le a történetet.
10/10
Encyy 2012 ápr. 16. - 16:17:04 10/10
(187/285)
Hát igen... nem egy nyilvánvaló fordulatokkal (és botoxal) teli mexikói szappanopera.
7/10
Castia 2012 ápr. 16. - 16:04:03 7/10
(186/285)
Aranyos kis film volt, de a végére már zavartak az életszerûtlen jelenetek és logikai hibák, amik egyre inkább halmozódtak. Például --SPOILER -- Jude Law telefonjának kijelzõjén két nõi név jelenik meg, miközben az új barátnõjénél van, aki ezt persze gyanúsnak találja. Késõbb kiderül, hogy a fickó lányait hívják így, akik kb. 5-7 évesek. Ezek szerint mindkettõjüknek saját mobilja van, hiszen ha a nagyitól telefonáltak volna, akkor annak a nevét jelezné ki a készülék. Ráadásul az egyik hívást a férfi simán kinyomja, mondván, hogy majd hívja újra. Ez érthetõ lépés akkor, ha az új szeretõ elõl akar eltitkolni egy régit, de teljesen valószínûtlen egy szeretõ apától, ha a kislánya keresi.
Aztán ott van Iris volt pasija, aki egyszercsak megjelenik a Los Angeles-i ház ajtajában. Vagyis pénzt és idõt nem kímélve utazott vagy 10 órát és többezer km-t egy reménybeli kufirc kedvéért. Egye fene, lehetséges. De ha már így van, akkor az az egy biztos, hogy nem fogja bevallani még elõtte, hogy továbbra is egy másik nõt tervez feleségül venni. Teljesen felesleges és értelmetlen jelenet volt. --SPOILER VÉGE --

Ezek mind csak azért zavaróak, mert egy kis pluszmunkával megoldhatóak lettek volna, de helyette inkább maradtak a kliséknél: és ilyenkor mindig az az érzésem van, hogy a rendezõ/forgkönyvíró (jelen esetben egy személy) lenézi a nézõt, mondván az úgyse akar gondolkodni, vagy nincs is agya, jó lesz neki így is, minek strapáljuk magunkat.

A végére halmozódtak fel bennem ezek az apró, de bosszantó kis hibák (több is volt még), de kb. a film 3/4-éig jól szórakoztam. Kár érte, hogy nem tudtam teljesen elégedetten felállni a végén, csak kicsivel kellett volna több energiát fordítani a történetre, és akár 9-esig is feltornázhatta volna magát. Így csak 7/10.