10/10
JYJ.3 2019 ápr. 15. - 12:29:00 10/10
(116758/120438)
Hyun új száma, még nem tettem ide fel..

https://www.youtube.com/watch?v=BszPm_1q7vc


kimhyunjoong606
Közzététel: 2019. ápr. 11.

KIMHYUNJOONG (김현중)

2019 NEWWAY Concert HighLight #3 Paradise

--------------------------------------
For more information @
http://www.facebook.com/kimhyunjoong
http://www.hyun-joong.com
http://weibo.com/hyunjoongk
10/10
JYJ.3 2019 ápr. 15. - 12:17:43 10/10
(116757/120438)
https://www.youtube.com/watch?v=AVOm6PyyXGo

ジェジュン (JAEJOONG 김재중) 「IMPOSSIBLE」(short ver.)

Flawless Love CD ről Jae új száma..
10/10
JYJ.3 2019 ápr. 15. - 12:09:59 10/10
(116756/120438)
https://www.facebook.com/xiajunsuPH/videos/333335204038852/

[INSTAGRAM UPDATE] 190414 # Junsu

Elképesztő!!! Köszönöm mindenkinek!!! Látod, Nagoya !!!

Vajon hogy csinálták? 25 ezer ember volt kíváncsi Junsukára!!
Min-Rin 2019 ápr. 14. - 21:27:51 Előzmény hanguktaekwondoo
(116755/120438)
Értem, hogy a török, spanyol és japán nyelv jelentősen könnyebb lenne a magyarok számára, mint az angol, francia, vagy akár a német. Nálunk az utóbbi két nyelv nem is túl népszerű az utóbbi időben, legalábbis a könyvtárak nyelvkönyv-kölcsönzései ezt jelzik. Az angolt viszont boldog-boldogtalan tanulja azon egyszerű oknál fogva, mert a határainkon kívül is a legtöbben ezen a nyelven tudnak vagy legalábbis pöntyögnek. Magyarán, ha az embert a jó sorsa Törökországba vagy Japánba juttatja, akkor is boldogul az angollal, meg szinte mindenütt máshol is.
Jellemző viszont, hogy a koreai központ álláshirdetései - menetrendszerűen évente, néha még ennél is gyakrabban keresnek recepcióst, vajon miért? :) - minden esetben kikötik a koreai nyelv ismeretét. Ők nem elégednek meg a Budapesten működő intézményben a magyar és az angol nyelv tudásával.
Min-Rin 2019 ápr. 14. - 21:16:59 Előzmény Éva Vidéki
(116754/120438)
Teljesen egyetértek, a készségtárgyakat nem szerencsés osztályozni. Persze azért szögezzük le, hogy egy intelligens tanár ezt a kérdést kezelni tudja, és a kötelező értékelésnél ilyen esetben nem az adottságot, inkább a tantárgyhoz való hozzáállást veszi figyelembe. Hogy mentesíthető-e egy diák az éneklés vagy rajzolás alól amiatt, hogy nincs zenei hallása, ill. négy balkézzel született, nem tudom. A rajzolást előző beírásomban azért említettem, mert a legügyetlenebb gyerekek is nagyszerű műalkotásokra képesek, hiszen a vonalak szabályosságának nincs jelentősége - mielőtt az iskola elszántan be nem avatkozik.

A finnek hosszú idő óta az elsők, vagy az elsők egyikeként szerepelnek a PISA teszteken. (Az utóbbi alkalmakkor a szingapúri diákok végeztek az élen. Szingapúrban az oktatás hasonló a többi kelet-ázsiaihoz, tehát a gyerekek kizsigerelésére épül. Ők feltehetőőleg ezért tudnak a sokak által jogosan vitatható értékű PISA teszten az élre kerülni.) A finnek sikerének elsődleges oka viszont, hogy náluk az olvasástanulás nem fejeződik be az általános iskola második osztályában, hanem további éveken keresztül megmarad, átalakult formában, azaz a gyerekek a szövegértést gyakorolják. Nem tagadhatjuk, hogy ez óriási dolog manapság, amikor - nagyrészt a számítógép-használat és az internet áldásos :) hatása eredményeként - egyre nő a funkcionális analfabéták száma. Az ilyen emberek tudnak olvasni, de nem, vagy alig képesek értelmezni az olvasott szöveget.
DE: "A PISA monitorozó jellegű felméréssorozat, amely három területen (alkalmazott matematikai műveltség, alkalmazott természettudományi műveltség és szövegértés) vizsgálja a 15 éves tanulók képességét." Tehát a finn siker estében jogos a gyanú, hogy a szövegértéssel jutnak előre, s nincs bizonyíték rá, hogy a gyerekek kreativitása szerepet játszana.

Ennek ismeretében, és az általad linkelt írások olvasása nyomán sem vagyok teljesen meggyőzve, hogy a finn iskolarendszer a gyerekekben az iskolakezdéskor meglévő kreativitást képes fejleszteni. Lehet hogy igen, lehet hogy nem. A felsorolt előnyök egyértelműen jelzik, hogy meglehetősen liberális az oktatás, de ez önmagában még nem garancia a kreativitás kibontakoztatására. Sőt! Az oktatásban-nevelésben a liberalizmus gyakran nagyon ijesztő eredményeket produkál.

Az azonban elképzelhető, hogy a finn gyerekek számára az iskola kellemes hely, nem okoz stresszt. Ez pedig igen jó kiindulópont.

Nagyon érdekesnek találtam, amit a rajzolásod fejlődéséről írtál! Vajon minek köszönhető? Én hasonlót tapasztaltam, de nem készségtárgyban, hanem a fizikánál. A gimnáziumban a világból tudtak volna kizavarni vele, ám mikor néhányszor a fiam kínlódott vele, a tiédhez hasonló dolog történt: én tudtam megértetni vele, amit az órán a tanárnak nem sikerült. :)
10/10
JYJ.3 2019 ápr. 14. - 19:29:20 10/10
(116753/120438)
10/10
JYJ.3 2019 ápr. 14. - 19:24:24 10/10
(116752/120438)
hanguktaekwondoo 2019 ápr. 14. - 18:38:02 Előzmény Min-Rin
(116751/120438)
a kreativitás kiölésével képzendő a birkaember.
A birkaember nem gondolkodik, hanem engedelmeskedik, érez, eszik és vásárol.
Ennek következtében nem néz se jobbra, se balra, hanem jó esetben is csak előre
de általában inkább hátra, mert azon jól el lehet álmodozni, sírni, süppedgetni.

Szomorú, hogy teszik mindezt oly sarkában a világnak, ahol ilyen és hasonló gyöngyszemek maradtak fenn
hanguktaekwondoo 2019 ápr. 14. - 18:34:17 Előzmény Éva Vidéki
(116750/120438)
Ezzel, sajnos, egyet kell, hogy értsek. M.o. -n ma nem képzik helyesen és hatékonyan a nyelvtanárokat. A tanítási gyakorlat vicc, az azt megelőző szakmai metódusok elsajátítása és berögzítése pedig nevetséges keretek között mozog.
de nem csak itt van a gond.
A magyar anyanyelvű embernek sokkal nehezebb megtanulnia egy európai nyelvet -a többit is- mint pl. egy franciának, németnek, angolnak, egy csehnek vagy akár egy orosznak.
A magyar szigetet képez az európai nyelvek sorában, ugyanolyan árva, mint az albán vagy a baszk.
A körülöttünk lévő nemzetek valamilyen szinten -nemcsak genetikailag, de nyelvileg és/ vagy kulturálisan- egymás rokonai, így könnyebben boldogul egy szerb a lengyellel, mint mi egy olasszal. A spanyol és a francia is kellemesen elvan, az olasz és a francia anélkül is tud beszélgetni, hogy egymás nyelvét különösebben tanulták volna és a holland -német kommunikációban sem nagy cucc megérteni egymást.
Sajnos, különböző, részben érthető- okok miatt nálunk az angolt, a németet nyomják;
utóbbi a kulturális rokonság és sokszázados együttműködés, no meg a tiszta, átlátható rendszerű és logikájú nyelv miatt még csak -csak
-ugyan kemény munka szükséges hozzá-
de az angol már távol áll tőlünk.
Mivel alapvetően primitív -csak a felsőfok után kezd el bonyolódni- sokan eljutnak benne elfogadható vagy akár magasabb szintre.
Az orosszal is el lehet evickélni szépen és eredményesen, nagyon nagy kár, hogy rendszerváltás után néhány évre kivágtak minden fát -mi anno ált.isk. negyedik évfolyamában kezdtük és négy év alatt simán el lehetett jutni erős középszintre vagy kicsit annál is feljebb. Akinek esze volt, megtette.
De, valóban, ehhez, főleg ifjúkorban, szükséges a jó tanár is.
Amiből kevés van. jelenleg.

Ám, mint említettem, nem lehet mindent a tanárra kenni, és a nebuló lustasága sem mindig indok.
Az utóbbi húsz évben felívelőben van M.o.-n a francia nyelv tanítása. Tanítása, mert nagyon kevesen tanulnak meg gallul. Mármint jól.
Nem is nagyon értem, miért erőltetik ezt a komázást -nekünk a franciák mindig csak a szart hozták. Kivéve a negyvennnyolcas időket, amikor kimagasló szellemiségű francia alkotók ismerték fel, hogy remek barátág lehetne a miénk. csak aztán utódaik marhára elcseszték.
Mentalitásunk úgy különbözik, hogy alig van híd és a francia amellett, hogy nem érdeklődik irántunk, nem is tud semmit rólunk, viszont elvárja, hogy a seggit is kinyaljuk mert ő a francia.
csak súgva gondolkodom el, hogy a gyarmat- és rabszolgatartó, saját országát manapság idegen hatalmaknak odaprédáló.
és nemzeti ünnepét olyan napon ünneplő, mely fémjele a tömeggyilkosságoknak és a valódi európai kultúra elpusztításának.
Ami viszont a magyar anyanyelvű ember szemszögéből, nyelvtanulás szempontjából fontos: a francia nyelv szerkezete,a francia nyelvi és egyéb gondolkodás semmilyen hasonlóságot nem utat a magyaréval. Teljesen más bolygó, táj -és szellemidegen tőlünk.
Mo.on ez a nyelv megtanulhatatlan -ellentétben pl. az angollal- és nagyon ki tud b...szarintani az emberrel, mert nemcsak tájegységenként változik az idióma, de az sem mindegy, Párizs melyik kerületében és hogyan kéred a kisboltban a fél liter tejet az árustól.

Magánéletet ált.ban nem rakok fórumra, de idevaló példa a következő: a középiskola első három osztályát Bulgáriában, az utolsót Franciaországban végeztem. A bolgároknál már a cocalizmusban is kiterjedt franciaoktatás folyt és ezt a jó szokásukat később is megtartották. A bolgár gyerekek -fiatalok könnyebben sajátították el, mint a magyarok, ráadásul a nyelvin kívül voltak kult. -tört.i kapcsolatok is, melyek ezt segítették. A bolgár nyelv sokban hasonlít a törökre, a törökök pedig játszva tanulják a franciát.
A bolgároknál pedig nem kellett bolgárul tudni, mert a bolgár áll a legközelebb az ószlávhoz, így az orosszal remekül lehetett akár mélyebb témákról is diskurálni.
De hiába a jó tanárok, hiába kentük -vágtuk a gallt, jól a nyelvet csak az utolsó egy évben F.o.-ban sajátíthattam el igazán, mert ott a nyelvi közegben lehetett megtapasztalni a kificamodott gondolkodást, mondat- és ideafűzést, mely része és lenyomata a népléleknek.
Ilyen probléma az angollal, a némettel -legyen utóbbinak akárhány nyelvjárása mert az is kemény ám, pl. Ausztriában- nincs.

Véleményem szerint a magyaroknak olyan nyelveket kellene tanulniuk, melyek hasonlítanak a sajátjukhoz. Könnyebb megtanulni, használni, nagyobb sikerélményt ad. És a kapcsolatrendszer egyre erősödik ezekkel az országokkal.
Mely nyelvekre gondolok?
Pl. a törökre.
Igen gyorsan lehet benne előrehaladni, csak középfok környékén durvul be.
Nagyon sok esetben a magyarhoz hasonlóan viselkedik.
példa: oda -szoba lar -többesszám jele dan - -ban, -ben
Tehát: odadan -szobában odalar -szobák odalardan -szobákban

és még számos példa

A japán igen könnyen tanulható. van néhány dilije, de azt be kell vágni és kész.
Az írást most nem számítom :-) az egyfajta bebetonozódott neuropszichiátriai tünetcsoport.
De a kommunikációs japán olyan mint egy simára vasalt tiszta lepedő a tatamin.

És ha már latin nyelvek, akkor a spanyol. Véleményem szerint a legkönnyebb európai nyelv.
Francia után fél -egy év alatt megtanulható, egyébként 1-2 év. Semmi nagyobb fakszni, teljesen logikus, nem kínozza sok mindennel nyelvtanulót.


10/10
JYJ.3 2019 ápr. 14. - 15:16:16 10/10
(116749/120438)

SHINee Minho a rajongók előtt szívesen látja a szívét

Minho írja a rajongóinak, mielőtt felveszi.

A SHINee Minho-ját április 15-én állítják be a Tengerészgyalogságba. A SHINee hivatalos Instagram-jára feltöltött felvétele előtt egy hosszú levél, amit Minho a rajongóinak, a SHINee Worldnek címez.

"Szia mindenkinek ~ Ez a SHINee Minho !!

Úgy tűnik, sokáig tartott, mivel a szavaimat / gondolataimat szavakon keresztül írtam. Tudod, igaz? Április 15-én felveszem a hadsereget. Egy ideig eltávozok tőled, ha azt mondod, hogy rövid, akkor rövid, ha azt mondod, hogy hosszú, hosszú.

A 2008. május 25-én debütáltam, és nagyon boldog voltam, hogy sok dolgot csinálok veled, és azok voltak olyan pillanatok, amelyeket soha nem felejtettem el. Azt hiszem, ez a gondoskodásnak és támogatásnak köszönhető, hogy srácok adtak nekem, hogy sok dolgot tudok érezni és nőni.

Visszatekintve egy rövid pillanatra, amit én kaptam, soha nem tudtam volna elképzelni, hogy én, aki valójában nem volt, szilárd támogatást kapnának a SHINee World-nek, ami meleg vigasztalássá és hatalmas menedékévé vált számomra, aki csak arra gondolt, hogy keményen dolgozik és jobbnak lenni. Tisztelettel, köszönöm még egyszer. 



A boldogság hatalmas formája számomra, hogy tudom, hogy valaki létezik ilyen mellettem, és úgy gondolom, hogy tényleg hiányozni fogok a SHINee világunktól, aki engem tett, aki csak erőteljesen várta, hogy visszanézzen és lehetővé teszi, hogy legyek lágyak és rugalmas, tudván, hogy a szigorú / merev nem minden.

Sajnálom, hogy nem tudok többet elérni, többet kifejezni magam, bocsánatkérő szívem hatalmas… ^ ^ Akárhogy is, mindannyian tudjátok, hogy szeretlek srácokat és hálás vagyok (mindnyájunk felé) ??? Biztonságban tartom a támogatást, amit srácok adnak, és jól és egészségesen visszatérek. 


Én is működni fogok! nehezebb ~ a katonai életemben, hogy ne csalódjak meg mindent, és hogy képesek legyek minden jó és pozitív energiát adni. Köszönöm, és köszönöm. Is szeretlek !!!!!
Mindenki mindig a reményem 


2019.4.14 SHINee Choi Minho.


PS. Tudod, hogy Choi Minho vagyok? Ne aggódj! Győzelem!!!"
A levelek mellett Minho képei is vannak a szalonban, ahol a haját készen áll a felvételre.
10/10
JYJ.3 2019 ápr. 14. - 15:12:43 10/10
(116748/120438)
https://www.facebook.com/DBSKITALIA/videos/450115502391231/

A TVXQ Eunhyuk és Doonghe koncertjén! ))))
10/10
JYJ.3 2019 ápr. 14. - 15:10:51 10/10
(116747/120438)
10/10
Éva Vidéki 2019 ápr. 14. - 14:37:08 10/10 Előzmény Min-Rin
(116746/120438)
Szia. Én az éneket szenvedtem mindig végig. Nekem abszolút nincsen hallásom 2 hangot nem tudok megkülönböztetni. Ráadásul mindent osztályoztak meg az egész osztály előtt kellett énekelni. Borzalmas égés volt minden alkalommal. Miért kell az ilyen készségtárgyakat is osztályozni? Mit tehetek én arról, ha úgy születtem, hogy nincs hallásom, vagy nem tudok rajzolni? De nagyon érdekes, hogy az iskolába nem tudtam 1 almát lerajzolni, amikor meg a fiammal meséltünk egész történeteket kellett lerajzolni neki. Több spirálfüzetünk lett tele. Akkor már tudtam és felismerhető volt. A kettő között semmit nem gyakoroltam.
A kérdésedre a válasz: A finneknél. Nagyon irigylem őket.
https://nemzetnapszamosa.cafeblog.hu/2015/03/24/a-finn-iskolarendszer-ujabb-meresz-huzasa/
http://www.fzolee.hu/fw/a_finn_iskolarendszer_a_jo_iskola
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/14-ok-amiert-minden-gyerek-finn-iskolaban-szeretne-tanulni/
10/10
Éva Vidéki 2019 ápr. 13. - 17:30:03 10/10 Előzmény JYJ.3
(116745/120438)
Megérdemelten, mert jók is.
10/10
Éva Vidéki 2019 ápr. 13. - 17:29:13 10/10 Előzmény JYJ.3
(116744/120438)
Én is remélem. Nagyon hiányozna.
10/10
Éva Vidéki 2019 ápr. 13. - 17:27:54 10/10 Előzmény JYJ.3
(116743/120438)
Hát a hosszú évek masszív ivászata senkinek nem tesz jót. Anyu öccse az élő példa volt. Sikeresen elitta az agyát, pedig rendkívüli volt. 2 évig nálunk lakott gyerekkoromban. Addig nem nagyon ivott, de azután szinte nem is józanodott ki. A feleségével evés helyett is ittak, pár év elég volt nekik. Azóta nagyon érzékeny vagyok a részegekre, undorodom tőlük. Később egy unokatesóm is a család helyett a poharat választotta. Ő nő volt. Ez még undorítóbb, neki is pár év elég volt, sajnos.((((
10/10
Éva Vidéki 2019 ápr. 13. - 17:15:48 10/10 Előzmény JYJ.3
(116742/120438)
Tényleg jól néz ki, ez tagadhatatlan. Viszont nem szokták így dicsérni egymást a fiúk.
10/10
Éva Vidéki 2019 ápr. 13. - 17:13:18 10/10 Előzmény JYJ.3
(116741/120438)
Biztosan jó volt a koncert. Jó sokat beszélt. Jó hosszú volt. Viszont nincsenek a fellépőruhái kimosva előtte? Mi minden ruhát kimosunk. Némelyik nagyon piszkos. Nehogy valami bőrbaja legyen tőle, ahogy izzad benne.
Min-Rin 2019 ápr. 13. - 15:04:17 Előzmény hanguktaekwondoo
(116740/120438)
Milyen kár, hogy a gyerekkorban meglévő szabad szárnyalást kiírtja az oktatási rendszer annak érdekében, hogy az előírt tananyagot lenyomja a gyerekek torkán! Sokáig azt gondoltam, a legeklatánsabb példa erre a rajzolás kérdése. Az óvodások nagyszerű rajzokat készítenek, majd az iskolában elkezdődik fantáziájuk módszeres megnyirbálása. Felejthetetlen számomra, hogy mennyit sulykolták a kúp, henger, kocka és társai helyes rajzolását, árnyékolását, s eközben elveszett az egyéni látásmód értékelése. Ünnepi pillanatok voltak azok, mikor szabadkézi rajz volt az óra anyaga. És akkor még nem beszéltem a legfőbb mumusról, a redisztollal való kínlódásról. Mondom ezt úgy, hogy soha más osztályzatom nem volt rajzból, mint ötös.
A két videóban a kis ürgéket még nem béklyózza semmi. Ezt lenne jó megőrizni. Nem tudom, van-e olyan nemzet, amelynek oktatási rendszerébe ezt a szempontot beemelték, de hogy Korea nem tartozik közéjük, az nyilvánvaló. Náluk a kreativitás helyett a szorgalmas másolás és az igazodás a szempont. Pocsék dolga lehet azoknak a koreaiaknak, akikben ettől eltérő vágy van.

A kutya valószínűleg ott van elásva, hogy a japán magyar szakosok szívük szerint választották a szakot, míg a koreai legények-leányok jobb híján érkeztek a magyar szakra.

A Korea Herald egyik tegnapi cikke a koreai nyelv iránti növekvő érdeklődésről ír. Az utóbbi években a nyelvtanulás indítója sok esetben a kpop által felkeltett kíváncsiság. Úgy tűnik, még ez a populáris műfaj is képes hasznot hajtani, de ahogy a cikkíró is megfogalmazza, egy idő után tovább kell lépni. A kpop rajongók először csak azzal a szándékkal csapnak a tanulásba, hogy megértsék, miről danol kedvencük, aztán magasabb célokat kell kitűzniük. Igazi érdeklődés és cél nélkül a dolog nem megy.
http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20190328000785

Meg persze kellenek ehhez a megfelelően képzett és elhivatott tanárok is. A koreai központban és az eltén erre is gondolhatnának. Rendszeresen hallom az egyik ismerősömet panaszkodni, hogy a központ egyik "tanára" milyen reménytelenül rossz módszerrel tanít. A szorgalmas hölgyben sokévi tanulás után egyre erősödik a meggyőződés: abba kell hagyni a tanulást.
10/10
JYJ.3 2019 ápr. 12. - 19:16:52 10/10
(116739/120438)
Junsuka is Japánban koncertezik,(ma)ő is 8 ezres csarnokban lép fel, 2 nap egymás után Kobéban.
Jae is szintén 8 ezres csarnokban tartott 2 koncertet Nagoyában, egyformán szeretik őket- ez jó hír..