10/10
JYJ.3 2021 jan. 17. - 12:17:08 10/10
(119698/120438)
https://youtu.be/l0Re-QQovLg

Világviszonylatban is a BTS album kelt el a legnagyobb mennyiségben.
10/10
JYJ.3 2021 jan. 17. - 12:15:44 10/10
(119696/120438)
folyt:
10/10
JYJ.3 2021 jan. 17. - 12:15:23 10/10
(119695/120438)
K-POP ügynökségek a legmagasabb albumértékesítéssel a Gaonban 2020-ban

A COVID-19 járvány ellenére a K-pop albumértékesítés 2020-ban 64% -kal nőtt 2019-hez képest, ami a Koreai Zenei Tartalom Szövetsége szerint megdöntötte a kpop történetében a legnagyobb növekedés rekordját, és 2020-ban több mint 40 millió albumot adott el.

" Az albumeladások növekedése 2017 óta jelentősen befolyásolta a tengerentúli szállításokat" - kommentálta Kim Jinwoo, a Gaon Chart kutatója. "Az eredmény azt a fajta megtorló fogyasztási jelenséget tükrözi, amely akkor fordul elő, amikor a külső rajongói tevékenységek, például a koncertek a COVID-19 és a globális rajongások folyamatos terjeszkedése miatt lehetetlenek " - tette hozzá Kim. Ez azt jelenti, hogy a kpop a globális rajongások biztosítása felé tart. Még néhány ügynökség, mint például az SM, lokalizációt végez a Super Junior-M, az EXO-M, a WayV és egy újabb soron következő NCT egységgel, amely a 2016-os NCT konferencián alapul. Szintén JYPE a japán NiziU-val és a Big Hit hamarosan megjelenő japán csoportjával.

A Gaon szerint itt vannak azok a kpop ügynökségek, amelyek a legnagyobb albumértékesítéssel rendelkeznek 2020-ban:

10/10
JYJ.3 2021 jan. 14. - 22:50:31 10/10
(119694/120438)
A hallyu-rajongók száma világszerte meghaladja a 100 milliótFeladva: 2021-01-14 15:56Frissítve: 2021-01-14 21:13





A Koreai Alapítvány csütörtökön közölte, hogy a koreai zene, tévés drámák és filmek, köztük az Oscar-díjas Parazita című film sikere hozzájárult a hallyu tavalyi növekvő népszerűségéhez. A CJ ENM jóvoltából
A Koreai Alapítvány csütörtökön közölte, hogy a koreai zene, tévés drámák és filmek, köztük az Oscar-díjas "Parazita" film sikere hozzájárult a hallyu tavalyi növekvő népszerűségéhez. A CJ ENM jóvoltából

Dong Sun-hwa
Hallyu, vagy a koreai popkultúra hulláma az egész világon látta, hogy rajongói száma világszerte meghaladja a 100 milliót - közölte a Koreai Alapítvány csütörtökön. Tavaly szeptemberben 98 országban 1835 hallyu rajongói klub működött, 104 millió taggal - közölte a nyilvános diplomáciai szervezet a Külügyminisztériummal együttműködve kiadott "Globális Hallyu 2020" éves jelentésében. Az alapítvány becslése szerint 99 millió hallyu rajongó volt 2019-ben.




A Koreai Alapítvány csütörtökön közölte, hogy a koreai zene, tévés drámák és filmek, köztük az Oscar-díjas Parazita című film sikere hozzájárult a hallyu tavalyi növekvő népszerűségéhez. A CJ ENM jóvoltából
"Globális Hallyu 2020" / Korea Alapítvány jóvoltából
"Hallyu nagy előrelépéseket tett a tavalyi COVID-19 járvány ellenére, köszönhetően a különféle tartalmak sikerének, például az Oscar-díjas Parazita fekete vígjátéknak és a B-K-pop fiúegyüttes Life Goes On című dalának, amely túllépett a nyelvi korlátokon és globális közönség "- mondta. "Hallyu ugrása mögött az online koncertek térnyerése is állt."
A jelentés szerint az Egyesült Államok vezette a tendenciát; a rajongók száma 15 millióra emelkedett, ami 30 százalékos ugrást jelent 2019-hez képest. A Hallyu bővítette jelenlétét Európában, Afrikában és a Közel-Keleten is. De a jelentés rámutatott, hogy az ázsiai rajongói klubok száma csökkent, valószínűleg a japán koreaiellenes hangulat, valamint a koreai filmek, zene és tévés drámák Kína által vezetett állami korlátozásai miatt.

"A Global Hallyu 2020 révén láthatjuk, hogy a koreai kultúra terjesztése ezekben a nehéz időkben is folytatódott. Reméljük, hogy jelentésünk megkönnyítheti az emberek megértését Hallyu jelenlegi helyzetéről, és segíthet a hallyuval kapcsolatos szervezeteknek üzleti tervek megfogalmazásában" - mondta Lee Geun szövetségi elnök. .

https://www.koreatimes.co.kr/www/culture/2021/01/703_302463.html?fbclid=IwAR1BYPfiw1FTA7X_K2HtdfvVV-Vosixhr4pxWMlcoOrB-aY56fVkuPrBV50
10/10
JYJ.3 2021 jan. 14. - 15:18:50 10/10
(119693/120438)
Gyűlöletbeszéd miatt tiltott le egy mesterséges intelligenciát a Facebook Dél-Koreában
2021. január 14. – 09:39

A Lee Luda nevű csetbot egy 20 éves koreai egyetemi hallgató személyiségével felruházott algoritmus, melyet a Facebook letiltott, miután Ludáról kiderült, erősen homofób üzeneteket ír használóinak, írja a Guardian.

Lee Luda – Fotó: Scatter Lab
Luda indulása után 20 nap alatt 750 ezer felhasználót szerzett Dél-Koreában, ahol a Facebook Messengerében volt elérhető. Aztán egyre több panasz érkezett ellene azért, mert

ha szóba került a szex, Luda erősen homofób gondolatokkal válaszolt

A szöuli székhelyű Scatter Lab fejlesztette ki Ludát, a céghez érkezett panaszok alapján Luda nemcsak homofób, de a fogyatékkal élőkről is diszkriminatívan beszélt. A cég nyilatkozatában a héten azt írta,

„Ez nem tükrözi vállalatunk gondolatait, folytatjuk a frissítéseket, hogy az ilyen diszkrimináló és gyűlöletet keltő mondatok ne ismétlődhessenek meg”

A csetbot újra megjelenik majd azután, hogy a cég kijavította a hibákat. Luda gondolatainak alapja a KakaoTalk nevű üzenetküldő alkalmazásból vett 10 milliárd valódi beszélgetés: ezek dél-koreai fiatal párok között zajlottak le.

Nem Luda az első csetbot, aki elfajult a közösségi oldalakon, korábban Kínában kellett a Xiaoice nevű mesterséges intelligenciát lebutítani, mert a Kínai Kommunista Párt ellen kezdett felbujtani embereket. Ugyanebben az évben a Facebook algoritmusait le kellett állítani, mert saját, az emberek számára ismeretlen nyelvet kezdtek el kialakítani egymás között.
10/10
JYJ.3 2021 jan. 13. - 16:45:25 10/10
(119692/120438)
https://fb.watch/2_PLfhix6f/

Ez a világ legokosabb madara..
Tényleg az....
10/10
JYJ.3 2021 jan. 13. - 12:41:43 10/10
(119691/120438)


[xiaxiaxia1215 IG]
210113 #XIA #Junsu #J_JUN #Jaejoong ;
Ketten boldogok vagyunk, valahányszor találkozunk .
10/10
JYJ.3 2021 jan. 13. - 12:34:29 10/10
(119690/120438)
A K-media arról számolt be, hogy a Coca-Cola tisztviselője szerint a BTS globális szerződést írt alá a Coca Colával és részt vett annak globális kampányában, amelyet Indonéziában indítottak először, és ezt követően más országokban is bemutatják.

https://youtu.be/CKaTCk2d43I

Ez a reklámfilm tényleg nagyon ki van találva, szuper.
10/10
JYJ.3 2021 jan. 11. - 16:56:17 10/10
(119689/120438)
A BTS Jin végül találkozott színész ikonjával, Kim Nam Gillel a 2021-es GDA-knál
A legendák a legendákkal találkoztak a 2021-es Golden Disc Awards-on.

BTS „s Jin egy világhírű énekes, de ő egyszer álmodott, hogy színész. Az egyik legnagyobb inspirációja Kim Nam Gil színész volt .

Kim Nam Gil leginkább a filmekben ( Pandora, Egy gyilkos emlékirata, A kalózok és egy szépség portréja ), valamint a Tüzes pap K-drámájában játszik főszerepet . A BTS debütálása körüli időben Jin elárulta, hogy Kim Nam Gil nagyban befolyásolta a színészi tanulmányok elhatározását, és azóta sokszor mutatta szeretetét a színész iránt.
Ez a csodálat most kölcsönös. Tavaly Kim Nam Gil műsorvezetőként vett részt a GDA-n , de nem tudott találkozni Jinnel. Során egy rádiós interjúban azt mondta, „Én személy szerint nagyon szeretett volna találkozni Jin” , és egy videó üzenetet, felkérte őt, hogy lógni.

Idén Kim Nam Gil és Jin végül találkoztak, amikor Kim Nam Gil bemutatta a Daesang (nagydíj) fizikai albumot .

A színpadon Jin állítólag felkereste színészi ikonját, és közölte vele, hogy szeretne találkozni vele. Válaszul Kim Nam Gil ugyanezt mondta Jinnek, és játékosan azt mondta: „ Én is szeretlek.”
10/10
JYJ.3 2021 jan. 10. - 14:44:31 10/10
(119688/120438)
folyt..

A BTS Jungkook egy nyugati médiában szerepelt
Az arany maknae rendelkezik az "it faktorral", mivel ő az, aki hatalmas sikerrel hozta a BTS-t világszerte. Ennek ellenére nemrégiben megjelent egy cikk a Jungkookról, amelynek címe Jeon Jungkook: Ismerje meg a szupersztárt, aki segítette a BTS-t a zene világuralma felé lendíteni .

A lenyűgöző írás kiemeli és kiemeli a Junkook kiemelkedő együttműködését, ideértve az egyéni sikereit, az intenzív hírnevét és az általános munkákat, amelyek elősegítették a BTS hatalmas sikerét.

A Jungkook, mint a zenekar vezető táncosa, főénekese, zeneszerzője, al-rapper, dalszerző, producer és zenei videó rendező művei jelentős hatással voltak a septet sikerére. Ő lett a Kiárusítás királya , háztartási név, és a BTS képviselete zenei videóiban és élő előadásain, az Allkpop szerint.

"A Jungkook rendelkezik azzal, amit Hollywoodban általában" It Factor "-nak hívnak. Jungkook azzal a képességgel született, hogy elbűvölje, elcsábítsa és a pályáján lévő minden embert különlegesnek és kívánatosnak érezze ."

https://www.kpopreporter.com/articles/3467/western-media-jungkook-superstar-who-helped-propel-bts-worldwide-music?fbclid=IwAR2C7KlsBeiOcGRSoC0w2jNrE2aMEVklUiuI0MGY3IC-AAAErHJWhplT6t4
10/10
JYJ.3 2021 jan. 10. - 14:43:33 10/10
(119687/120438)
A Western Media a Jungkooknak: "Szupersztár, aki segítette a BTS-t a zene világszintű uralmában"
2021. január 8. | írta Rosen Seth
A BTS Jungkook bebizonyítja, hogy ő a világméretű informatikai fiú, hatalmas részvétellel abban, hogy az együttest a történelem legsikeresebb K-pop zenekarává tegye. A K-pop bálvány leköti a különféle médiaoldalak figyelmét, és ezzel a BTS egyik létfontosságú tagjává válik, amely a zenekart sikerhez vezette.
10/10
JYJ.3 2021 jan. 09. - 22:24:02 10/10
(119686/120438)
A Koreai JTBC TV Golden Disk Avards díjátadó ünnepsége ma volt. A nyitó szám ez a kisfiú volt.

A 35. aranylemez] A Digital Music Park nyitó szakasza - Ji-chan'The Grand Opening '♬ | JTBC 210109 adás
https://youtu.be/P-SVrERh36A
10/10
JYJ.3 2021 jan. 09. - 21:24:04 10/10
(119685/120438)
V (BTS) továbbra is a legnépszerűbb koreai csillag Japánban 2020-ban

2020-ban V - a BTS fiúcsoport tagja továbbra is a legnépszerűbb koreai sztár lesz Japánban. Ez az eredmény a Twipple Celebrity Ranking alapján készült, amely összefoglalja a 2020 januárjától decemberig elért eredményeket. Ismert, hogy a Twipple Ranking a japán rajongók népszerűségének és erejének legpontosabb mérőszáma. , tükrözve a közérdeket a Twitter elemzése alapján.

A fenti teljesítmény mellett V a Twipple Japan éves listáján is az 5. helyet szerezte meg, és ez segített abban, hogy a lista legmagasabb (tengerentúli) sztárja legyen. Nem csak, hogy a férfi énekes egyben a legmagasabb rangú szóló-előadó is a listán (az első 4 pozíció olyan híres japán bálványcsoportokhoz tartozik, mint a SixTONES, a Nogizaka46, a King & Prince és a Kis-My-Ft2).

V az 5. helyet szerezte meg a Twipple Japan éves listáján.

Csak 2020-ban V-nek több mint 1,6 millió kapcsolódó tweetje volt, és a történelemben az egyetlen koreai sztár, aki Kim Jaejoonggal együtt bekerült a lista első 5 közé. Mivel Kpop bálvány, amely hónapok óta folyamatosan magas rangú a japán hírességek listáján, V népszerűsége Japánban összehasonlítható sok más híres japán művésszel.
10/10
JYJ.3 2021 jan. 09. - 21:22:32 10/10
(119684/120438)
V (BTS) több mint 10 millió online nézettséget vonzott, a közönség ismét csodálkozását fejezte ki a BTS rajongói közösségének mértéke miatt.

A közönség ismét csodálkozását fejezte ki a BTS rajongói közösségének mértéke miatt. A közelmúltban egy koreai online fórum megvitatta, hogy a BTS milyen megdöbbentő hatással van a rajongókra szerte a világon. Az író „Még mindig csodálkozom, amikor ezt látom a BTS-ről” az író képernyőképeket tett közzé az V. tag élő közvetítéséről, több mint 10 millió élő nézővel.
V élő közvetítése 10 millió élő nézőt vonz.

A rajongók ezt a bejegyzést látva beismerték, hogy még soha nem szokták meg az ARMY (BTS rajongói közösség neve) számát szerte a világon. Az egyik legnépszerűbb megjegyzés így hangzik: „ Tudod, mi a még félelmetesebb? Az a tény, hogy ebből a 10 millió emberből, kivéve a koreaiakat és egy maroknyi etnikai kisebbséget, a legtöbb ember még nem is érti, mit mond V, mégis csak azért jönnek be, hogy lássák az arcát és hallják a hangját legalább egy nappal a közvetítés után. A koreai ismét olyan nagy előnyé vált. „

Néhány további észrevétel a netezőktől: „El sem tudom gondolni, hány BTS rajongó van ezen a világon”, „Mint azt valószínűleg tudjátok, Szöul teljes népessége kevesebb, mint 10 millió. "," Kiváló "," A koreai nyelvet nem értõ külföldi hadseregek meglátogatják V-t, hogy elmagyarázzák, hogyan kell csomagolni a kimbapot ... olyan aranyos "." Emlékezz, amikor Yoongi (Suga) azt mondta, hogy vége lesz. az élő közvetítés 10 millió résztvevővel “,” Csodálkoztunk is ”,…
10/10
JYJ.3 2021 jan. 09. - 16:38:29 10/10
(119683/120438)
GDA 2021 - Suga beszéde (Best Digital Song)
Jó látni mindenkit, Itt Suga. Visszatértem. A Dynamite-ig léptem fel, aztán műtéten estem át, így kb. 2 hónapra mentem el, de úgy éreztem az emberek kezdenek elfelejteni 😃
Tehát úgy éreztem, hogy a lehető leghamarabb vissza kellene térnem, ezért most azt teszem, amit tudok. Suga vagyok, aki keményen dolgozik azért, hogy ne felejtsék el.
10/10
JYJ.3 2021 jan. 08. - 14:12:15 10/10
(119682/120438)
5 ALKALOM, AMIKOR RM (BTS) BEBIZONYÍTOTTA, HOGY IGAZI VEZETŐJE A CSAPATNAK....... MÉG AKKOR IS, AMIKOR AZT GONDOLTA, HOGY SENKI NEM FOG TUDNI RÓLA
A BTS tagja RM a k-pop csapatok egyik legjobb vezetője és bizony sok olyan idol van, aki ezért tiszteli és néz fel rá.
Az évek során rengeteg olyan eset volt, amely ezt bizonyította, most csak kiemelünk 5 ilyen pillanatot.
1. MAMA 2016 - "LEGJOBB FÉRFI CSAPAT TÁNCELŐADÁS" DÍJ ÁTVÉTELEKOR AZT AKARTA, HOGY J-HOPE VEGYE ÁT A DÍJAT
Amikor elnyerték ezt a díjat és mentek fel a színpadra, RM kifejezetten azt szerette volna, hogy J-HOPE legyen az, aki átveszi és elmondja a köszönő beszédet, hiszen J-HOPE a csapat táncos vezetője.
Ezért a színpadra menet J-HOPE-ot határozottan és nagyon udvariasan az átvételhez terelte, s mellé még a két másik tagot, JUNGKOOK-ot és JIMIN-t is.
2. ÚGY VÉLI, HOGY A TÖBBI TAG TESZI ŐT NAGYSZERŰ VEZETŐVÉ
Bár RM remek vezető, emellett még hihetetlenül alázatos is. Valahányszor arra kérik, hogy mondja el véleményét arról, milyen is vezetőnek lenni, legtöbbször azt válaszolja a többiek az okai annak, hogy ő ilyenné vált.
RM: "Igazság szerint egy kicsit sem szenvedek attól, hogy én vagyok a vezető.
Természetesen vannak bonyolult és bosszantó helyzetek is, de mivel ezeket a többiek is elismerik és beismerik, így tényleg könnyű dolgom van vezetőként.
A tagok többre értékelik amit teszek, mint amilyen az valójában, és ennyi nekem elég."
3. BESZÉLGETÉS A BIG HIT ÜGYNÖKSÉG VEZETŐIVEL, AMIKOR J-HOPE ELHAGYTA A CÉGET
A 'Burn The Stage' című műsor egyik epizódjában J-HOPE elárulta, hogy gyakornokként elhagyta a BigHit Ügynökséget.
Amikor J-HOPE meghozta ezt a döntését, a többiek nem akarták elhinni.
Ezt követően RM beszélt az ügynökség vezetőségével, mert úgy vélte szükségük van J-HOPE-ra.
Szerencsére végül J-HOPE is meggondolta magát és maradt.
RM: "Egyszerűen csak elmondtam nekik, hogy szükségünk van JUNG HO SEOK-ra (J-HOPE). Nélküle nem tudunk boldogulni.
Keményen megdolgoztam azért, hogy meggyőzzem a vezetőket."
4. POZITÍV ÜZENETE A GYAKORNOKOKNAK
JIHOON, aki még BRIGHTOON-ként is ismert a youtube csatornáján, valaha BigHit gyakornok volt és a BTS tagokkal edzett együtt.
Ő mesélte a történetet, amikor RM számára is bebizonyította, hogy ő bizony nagyszerű vezető.
Egy napon az összes gyakornok éppen edzett, amikor RM mindenkit összehívott s azt mondta nekik, ugyan versenyeznek egymás ellen a debütáló helyekért, de ne feledjék, hogy mindezt jó lélekkel, jó szellemben kell tenniük.
RM: "Lehet, hogy nem leszek a BTS tagja, lehet hogy JIHOON lesz az, vagy bármelyik másik gyakornok barátom.
Nem tudjuk kik lesznek a tagok. De amikor egymással versenyzünk a tagságért, azt tegyük becsülettel, jó hittel."
RM még azt is elmondta az összes gyakornoknak, hogy segíteniük kell egymást, nem szabad hagyni, hogy bárki is lemaradjon.
5. BESZÉDE AZ ENSZ KÖZGYŰLÉSEN
Igazán hathatós beszédet mondott az ENSZ Közgyűlésén a UNICEF együttműködésével.
RM: "Tegyünk meg mindannyian még egy lépést. Már megtanultuk szeretni magunkat, most pedig arra kérlek benneteket, hogy beszéljetek magatokról.
Szeretném megkérdezni, hogy hívnak? Mi izgat és mi dobogtatja meg a szíved? Mondd el a történeted. Szeretném hallani a hangod és hallani a hited.
Nem számít ki vagy, honnan származol, milyen a bőrszíned, mi a nemi identitásod, csak beszélj magadról!
Találd meg a neved, találd meg a hangod, hogy beszélhess magadról!"
Ebben a beszédében köszönetet mondott a tagoknak is, amiért lehetővé tették céljai elérését. Valamint köszönetet mondott az ARMY-knak (BTS rajongó táborának neve), az összes szeretetért, amit nekik adnak.
RM: "Miután kiadtuk a "Love Yourself" albumunkat és megkezdtük a "Love Myself" kampányunkat hihetetlen történeteket kaptunk a rajongóinktól a világ minden tájáról! Ez mind arról szólt, hogy miképpen voltunk segítségükre, hogy legyőzzék a nehézségeiket, és hogy elkezdjék szeretni önmagukat.
Ezek a történetek emlékeztetnek minket a saját felelősségünkre.
A BTS tagjai hatalmas stadionokat töltenek meg és albumok millióit adják el - ennek ellenére én csak egy hétköznapi 24 éves srác vagyok.
Bármi amit elértem az csak azért lehetett, mert a többi tag is mellettem van, valamint azért, mert az ARMY-k szeretnek és támogatnak a világ minden táján."
(forrás: https://www.koreaboo.com/)
#방탄소년단 #BTS #RM #NAMJOON
10/10
JYJ.3 2021 jan. 05. - 19:26:38 10/10
(119681/120438)
https://youtu.be/SKlHWT_M6Ak

6 év után először jelent meg a KBS-en Kim Hyun Joong, a topik névadója.

6 év pereskedés után nyert pert, de még most is rémálmai vannak. Sajnos a riporton csak koreai felirat van.
De itt egy fordítás- googléval.
A koreaiak még most is azt írják neki, hogy ne merjen szerepelni. Pedig nem volt bűnös.
Szörnyű, hogy valakit ha feljelentenek arról az isten se mossa le, hogy rossz ember. Csak ennyi kell a bukáshoz.

Kim Hyun Joong elmondása szerint pánikbetegségben szenvedett volt barátnőjével folytatott 6 éves

Kim Hyun Joong beszélt erről a barátnővel folytatott vitáról, amely hatéves perhez vezetett.

Január 4-én adásba került a KBS Joy " Kérdezz tőlünk bármit jósnőtől " új epizódja . Ezen a napon Kim Hyun Joong volt televízióban három év után először, és idegesnek tűnt.

Vallani kezdte aggodalmait azzal, hogy: " Aggódom, hogy mit gondolnak rólam az emberek, tehát valójában fényes ember vagyok, de lesüllyedtem."

Elmagyarázta azokat az okokat is, amelyek miatt lesüllyedt és visszahúzódó lett. Kim Hyun Joong továbbra is azt mondta: " Megértem, hogy rosszul tettem, de minden este rémálmaim vannak. Amikor a családom előtt vagyok, fényesebb és nyitottabb vagyok. De idegenek előtt mindig éber vagyok, attól tartva, hogy kritizálhatnak. Nem tudtam rávenni magam, hogy felvegyem a kapcsolatot a szórakoztatóipar ismerőseivel, mert úgy gondoltam, hogy önmagamban való jelenlétem árt másoknak. Semmit sem nyernek azzal, ha barátságosak velem. "

Kim Hyun Joong arról is beszélt, hogy mikor mentett meg valakit Jeju-sziget egyik éttermében . Elmagyarázta, hogy azonnal ment a helyszínről, miután segített a mentésben, de hamarosan végtelen telefonhívások érkeztek. Kim Hyun Joong magyarázkodni kezdett "A végtelen hívások miatt pánikbetegség alakult ki bennem. "

Folytatta: " Tehát kikapcsoltam a telefonom és elaludtam. Aztán másnap megláttam a nevemet a valós idejű keresési rangsorban, de még a nevemre sem tudtam kattintani, mert olyan szorongtam."


Seo Jang Hoon azt tanácsolta neki: " Ki kell ürítenie a szívét, és meg kell tanulnia, hogy elégedett legyen magával azáltal, hogy megteszi azokat a dolgokat, amelyek tetszik neked. Nincs gyógymód. Azt kell gondolnod, hogy ezzel együtt kell élned."

Kim Hyun Joong ekkor bólintott és azt mondta: " Így van. Mindig azzal a céllal éltem, hogy meggyógyítsam. Nem gondoltam ennyire. Soha nem gondoltam volna, hogy a fájdalmaimmal együtt kell élnem."
10/10
JYJ.3 2021 jan. 02. - 20:11:35 10/10
(119679/120438)
Egy olyan szorongás és cinizmus által jellemzett korszakban a BTS hű maradt a kedvesség, a kapcsolat és az önelfogadás üzenetéhez. Ez a rajongóikkal való kapcsolatuk alapja. Dél-koreai filozófus és szerző, Jiyoung Leea BTS rajongásának szenvedélyét a „horizontalitásnak” nevezett jelenségként írja le, amely a művészek és rajongóik közötti kölcsönös csere. Az ikontól követõiknek fentrõl lefelé irányuló utasításokkal szemben a BTS igazi közösséget épített fel. "Mi és rajongóink nagy hatással vagyunk egymásra" - mondja J-Hope. "A zenélés és a visszajelzések fogadása során tanulunk." A BTS rajongója nem csupán a zenekar elsőbbségének biztosításáról szól, hanem a zenekar pozitivitás üzenetének a világra való kiterjesztéséről is. "A BTS és az ARMY a zeitgeist változásának szimbóluma, nem csak a generációváltás" - mondja Lee.

Júniusban pedig a BTS az ifjúsági aktivizmus szimbólumává vált világszerte, miután egymillió dollárt adományoztak a Black Lives Matter mozgalomnak az Egyesült Államokban zajló nagy tüntetések közepette (régóta támogatják olyan kezdeményezéseket, mint az UNICEF és az iskolai programok.) A BTS most azt mondja egyszerűen támogatta az emberi jogokat. „Ez nem politika volt. A rasszizmushoz kapcsolódott ”- mondja Jin. „Úgy gondoljuk, hogy mindenkit megérdemel a tisztelet. Ezért hoztuk meg ezt a döntést.

Ez értelmesnek bizonyult olyan rajongók számára, mint Yassin Adam (20), a grúziai ARMY, aki népszerű BTS közösségi médiafiókat vezet, és megosztja a híreket és frissítéseket, és aki fekete. "Nagyobb tudatosságot fog felmutatni ebben a kérdésben az olyan emberek, mint én, ebben az országban" - mondja. "Látom bennük önmagamat, vagy legalábbis önmagam egyik változatát." Májusban és júniusban a K-pop rajongók széles koalíciója a rendőrségi alkalmazásba való beavatkozásért és a Trump kampánygyűlés jegyeinek megvásárlásáért tett híreket, ezzel kimerítve a személyes jelenlétet. Azon a nyáron később az ARMY helyi adománygyűjtési erőfeszítései 24 órán belül megegyeztek a BTS egymillió dolláros adományával a Black Lives Matter számára.

Az ázsiai-amerikai 28 éves Nicole Santero számára az Egyesült Államokban elért sikerek a képviselet diadalát is jelentik: "Még soha nem láttam olyan embereket, mint én, ilyen mainstream színpadon" - mondja Santero. Doktori disszertációját a BTS rajongások kultúrájáról írja, és népszerű Twitter-fiókot vezet, amely elemzi és megosztja a BTS adatait. "Bármikor ébren vagyok, a BTS-hez kapcsolódó valamit csinálok" - mondja. "Ez egy mélyebbfajta szeretet."

Az ilyen odaadás büszkeség a BTS számára, különösen egy olyan évben, amikor ennyire bizonytalannak érezték magukat. "Nem vagyunk biztosak abban, hogy valóban tiszteletet érdemeltünk-e" - mondja RM. "De egy biztos, hogy [az emberek] úgy érzik, hogy rendben van, ez nem csak valamiféle szindróma, jelenség." A megfelelő szavakat keresi. - Ezek a koreai kisfiúk ezt csinálják. - Aria Chen / Hong Kong jelentésével; Mariah Espada / Washington; Sangsuk Sylvia Kang és Kat Moon / New York

Divathitelek

RM: dzseki, ing, nadrág és cipő HERMES; SUGA: CELINE dzseki, ing és nyaklánc. Nadrág GIVENCHY. Cipő LOUIS VUITTON; Jung Kook: dzseki, ing, nadrág és cipő FENDI; J-Hope: Kabát, ing, nadrág és cipő LOUIS VUITTON. Nyaklánc HERMES; Jin: Öltöny, kötött felső és cipő BALENCIAGA; Jimin: dzseki, selyeming, nadrág és cipő CELINE; V: Öltöny, ing és cipő ALEXANDER McQUEEN. Nyakkendő THOM BROWNE.