Ferrer 2010 jún. 08. - 20:24:47 Előzmény ghostraider
(158/258)
Ha valaki kellõen le van fáradva, akkor simán be tudja venni :) Én se a 90-es években láttam elõször, igazából a 2. részt vettem meg elõször, mert occó' volt és ismerõs volt a címe. Van, aki szerint nagyon jó horror, én majdnem elaludtam rajta, és rendkívül zavarosnak találtam az egészet. Aztán leszedtem az elsõt is, és félelmetesebbnek találtam, annak ellenére, hogy nekem már a Paranormal Activity nevû borzalom már lelõtte a poént. A színészek szerintem kiemelkedõen játszottak benne. De a történet maga félelmetes, ha elhiszed, hogy igaz (és látva a sok marhaságot, ami az USA-ban történik, miért ne lehetett volna akár..?) Kövek, voodoo szarság, boszorkány, éjjel vihogó gyerekek.. Nevetséges dolgok a saját környezetükben, de így összerakva...

Mondjuk akkor már lehetett volna egy rendes horrorfilmet is csinálni ebbõl, és több elemet összekapcsolni, pl. **SPOILER** a film elején a bolond nõ lehetett volna a boszorkány :))
ghostraider 2010 jún. 08. - 18:55:37 Előzmény Sweet Merci
(157/258)
A hollywoood-i filmek között is van rengeteg jó, sõt MESTERI is. A független filmezés meg inkább hajoljon el (_a mai világban_) egy belsõségesebb sokat mondó stílus felé, és ismerjük el, hogy ez a film már nem korunk meséje, rémtörténete.(Ahogy a többi klasszikus sem.[Sikoly,Rémálom az ...stb.]) :)
ghostraider 2010 jún. 08. - 18:53:03 Előzmény Ferrer
(156/258)
Ez a része átjött és tudtam, hogy alapban így került kiadásra. Én csak azt mondom, hogy ez inkább egy olyasfajta film, ami késõbb utat mutatott a kamerarángatós-selffilmer-hogyisvoltezvalójában stílusnak. De attól, hogy klasszikus és télleg jelentõs (ezt se tagadtam), ma már hiába ül le elé valaki nem fog átjönni semmi. A mai világban már nem lehet megetetni az embert ilyenekkel (szerintem). És ilyen szemmel nézve a sztori (_szerintem_) gyenge és értelmét veszti. Úgy ahogy már korábban is írtam. Aki meg elakarja hinni, hogy azok ott télleg bekattantak az nyogodtan higgye el...
Ferrer 2010 jún. 03. - 16:45:54 Előzmény ghostraider
(155/258)
Látom nem jön le neked. Ezt a filmet annó nem úgy reklámozták, hogy horrorfilmnek szánták, hanem beadták a jónépnek, hogy a rendezõk csak megtalálták az eltûnt fiatalok szalagjait és filmjeit az erdõben, és abból vágták össze. És ezért volt az a sok amatõrködés (kamera folyamatos rázása, túl közel archoz tartása), hogy ezt az illúziót fokozza. Én élhettem át, de hatalmas élmény lehetett ilyen hiedelemben nézni haverokkal egy szombat estén..
twillight 2010 jún. 03. - 16:19:24
(154/258)
Az elsõ és második kép a port.hu galériájában a második részbõl származik.
Sweet Merci 2010 jún. 03. - 15:13:51
(153/258)
szomorúan vettem tudomásul a kommenteket olvasva, hogy mindenki nagyon hozzá van szokva a hülye Hollywoodi filmekhez! ugyanaz a story. a jó nyer a gonosz kikap. fûszerezve, qvákkal, akcióval, poénnal. Pedig a legnagyszerûbb filmek ILYENEK!!! kicsit elvont, kicsit más. nem tod a történetet egy héttel azelõtt h megnézted volna..
Én az igényesebb horror rajongóknak AJÁNLOM! mesteri :) 10/10
ghostraider 2010 máj. 24. - 00:02:59 Előzmény zsivany20
(152/258)
Figyelni szoktam a filmekre...
Az volt vele az igazán nagy problémám, hogy nem nagyon jött le mi értelme volt. Azaz nem a filmnek hanem az elkészítésének. Rémisztgetni akartak vagy felhozni valami új-filmes vonalat. Mert a második bejött, de még akkor is kezdetleges volt (anno), az elsõ pedig nem jött be, abszolut azt az ódivatú feeling-et adta vissza amit a Sikoly meg a Rémálom az Elm utcában adott. (Kb.: idióta horrorcsaj nekifut az ajtónak menekülés közben ezért lekaszálja a gyilkos.) De azért megérte megnézni, legalább tisztán látni hová fejlõdött ez a mûfaj, azaz honnan indult.
10/10
zsivany20 2010 máj. 07. - 02:23:20 10/10 Előzmény ghostraider
(151/258)
Máskor figyelj jobban, a sztori már ott elkezdõdik, amikor az elején a helyieket kérdezik a boszorkányról... és egészen az utolsó képkockáknál is visszaköszön ez... 10/10
ghostraider 2010 ápr. 22. - 10:54:15
(150/258)
Hát megnéztem.
***SPOILER***
Leegyszerûsítve annyi a sztori, hogy eltévednek az erdõben, csávó táskája taknyos lesz, aztán bekattannak szépen sorba.
***SPOILERVÉGE****
Hát ahhoz képest amilyen alap-filmnek mondják, annyira nem volt nagy cucc. 6/10
pacica 2010 márc. 19. - 14:06:21 Előzmény monnci
(149/258)
szerintem brad pittnek tiszta boszi feje van, fõleg amikor hunyorog
ghostraider 2010 márc. 15. - 21:11:38 Előzmény Darkcomet
(148/258)
Az áldokumentarista mûfajnál nem nagyon használnám a koppintás szót mivel ez pont az a mûfaj ahol nem nagyon lehet variálni. A történetvezetés pedig igenis más-más mindegyik sztorinál, akárcsak maga az alaptéma. Viszont a legtöbbel az a baj hogy aki nem nyitott az ilyen emberentúli jelenségek felé az nem nagyon kajálja be az ilyen sztorikat. Ezt így mind látatlanbe mivel ezt a filmet special nem láttam, de amint az idõmbe belefér meglesem.
1/10
gimbiikeeh 2010 márc. 02. - 16:31:31 1/10
(147/258)
Háát õt azéér nem...
Deh vmi hiresebbet igen. :)
monnci 2010 márc. 01. - 18:23:07 Előzmény gimbiikeeh
(146/258)
a szörnyû színészek amatõr színészek voltak, pont amiatt, hogy hitelesnek tûnjön a film.
el tudnád képzelni ebben a szerepben mondjuk Brad Pittet? [:
6/10
!!!666k 2010 márc. 01. - 18:15:23 6/10
(145/258)
Hát, nem ANNYIRA rossz, de már sokkal jobbat is láttam, de a költségvetéséhez képest jó. Lehetett volna izgalmasabb. Az a legrosszabb, hogy szinte alig derül ki vmi az egész film alatt, zavaró volt, hogy sokszor nem annak a hangját hallani, akinél a kamera van, és még a boszorkányt se lehet látni. A végén se kellett sokat gondolkodni. 6/10
1/10
gimbiikeeh 2010 febr. 14. - 17:23:41 1/10
(144/258)
Háát nem tudom... :S
Szerintem a film akkor is szörnyû... :(
A R.E.C 100xor jobb... ;)
Darkcomet 2010 febr. 14. - 16:23:55 Előzmény gimbiikeeh
(143/258)
Na, azért itt nem árt tisztázni egy-két dolgot, amit lehet, hogy már leírtak, de nem volt kedvem százvalahány hsz.-t végigbogarászni.

Ez a film igaz, hogy hozzánk mint horror jutott el, de az USA-ba kõkeményen komolyan vették. Ugyanis promóként leforgattak a fiúk/lányok egy álriportfilmet is, ami az állítólagos Blairi boszorkányról szólt, tokkal-vonóval kitalálva a legendát, úgy beállítva magát a filmet, hogy valós eseményeket rögzítettek (akár a Cannibal Holocaustnál). Magyarán ténylegesen dokufilmként tálalták az amcsi közönségnek, akik persze jól be is szopták. Mentségükre legyen mondva, hogy anno a nyolvanas évekbe, az Olajfaló címû áldokumentum filmet európában is szépen megették. Ettõl függetlenül az egyik kedvenc "horrorom", és azóta mást sem csinálnak, mint koppintják az alap elképzelést (az amcsi oriás szörnyes film, vagy a REC, stb.)
1/10
gimbiikeeh 2010 febr. 12. - 20:11:41 1/10
(142/258)
Háát én átéreztem ... deh akkor se nagyon fogott meg a film. :S
Lehet h. a szörnyû színészek miatt. :S
Talán meg kéne lesnem még 1xer... :)
Talán jobban érteném vagy nem is tudom...
tombenko 2010 febr. 12. - 19:45:59
(141/258)
Szerintem vannak olyan filmek, amiket csak úgy lehet igazán élvezni, ha az ember át tudja érezni a szereplõk helyzetét, és ez is ebbe a csoportba tartozik. Én éppen ezért élveztem, átérezhettem a feszültséget. (De lehet, hogy csak jó a képzelõerõm...)
1/10
gimbiikeeh 2010 febr. 12. - 15:30:40 1/10
(140/258)
Miért nem ?
Amugy neked tetszett ? :O
tombenko 2010 febr. 12. - 15:27:03
(139/258)
A jelek szerint nem sok beleérzõ-képességed van... Ami nem gond, csak az ilyen filmeket nem fogod igazán élvezni.