9/10
offtopic
zee944 2010 dec. 17. - 18:29:21 9/10 Előzmény wukovsky
(153/253)
"Egy normális vélemény az lett volna, hogy ez egy jól kivitelezett film, csak személy szerint engem nem fogott meg."

Nem. Ez egy teljesen abnormális véleménynyilvánítás lett volna, mert gyakorlatilag éppen a véleménye maradt volna ki belõle, hogy megfeleljen a te kényes ízlésednek. Mert azt el sem lehet viselni, hogy valaki hányaveti módon rosszat szóljon egy olyan filmre, ami teuraságod szerint zseniális. Vicc.
10/10
offtopic
wukovsky 2010 dec. 17. - 11:18:21 10/10
(152/253)
Csak annyi, hogy kicsit hangsúlyozhatnád, hogy igen, nekem nem tetszett ez a film, de ez még semmit nem jelent, mert nekem semmi sem tetszik szinte.

Ez azért egy kis különbség, ha érezteted, hogy ez a film még lehet jó attól, hogy becses személyednek nem tetszik :P :D
nukleany 2010 dec. 16. - 21:36:36
(151/253)
ÁLLJ! tapsoljunk
10/10
offtopic
wukovsky 2010 dec. 13. - 13:47:40 10/10
(150/253)
A Te ízlésvilágod ahogy utána olvastam pedig különösen szubjektív, és néha még az enyémnél is ellentmondásodabb :$
10/10
offtopic
wukovsky 2010 dec. 09. - 15:00:13 10/10
(149/253)
Nem, a normalitás ott kezdõdik, hogy ha valami nekem nem tetszik, de másoknak, és sokan másoknak pedig igen, attól még nem fitymálom le, magát a filmet, és azokat sem, akiknek tetszett.

Itt ezen volt a lényeg.

Egy normális vélemény az lett volna, hogy ez egy jól kivitelezett film, csak személy szerint engem nem fogott meg.

És ez roppant nagy különbség ahhoz képest, hogy ez egy egyszer (sem) nézhetõ vacak :$
10/10
offtopic
wukovsky 2010 dec. 08. - 12:27:31 10/10 Előzmény Tereplovas
(148/253)
Tökéletes megfogalmazás.

Kiegészítve azzal, hogy elõször milyen értékeket is tartunk fontosnak, pénz, nõk, olcsó szorakozás, és csak miután rájövünk, hogy ezek csak ideig óráig boldogítanak, utána kezdjük el az igazi értékeket keresni :$
Ze74 2010 dec. 08. - 10:56:33
(147/253)
A 90-es évek egyik legjobb vígjátéka.
KÖTELEZÕ!
(kb:15-ször láttam)
10/10
filmbarbár 2010 dec. 08. - 10:49:36 10/10 Előzmény Beyond silence
(146/253)
Szerintem is figyelemre méltó a film, bár nekem nem a depis Kafkát, sokkal inkább a szürrealista Bunuelt juttatta eszembe. (Ez utóbbi a megmagyarázhatatlant evidenciaként kezeli és gyakran képtelenségnek tûnõ eseménysorokat állít logikusnak tetszõ rendbe. :DD)

A sok ismétlõdés a filmben nagyon mulatságos, és amúgy is szimpatikus nekem. 'Ismétlés a tudás anyja' vallják sokan. Pl. az angol nyelvtanulásban: http://angolmozi.5mp.eu/web.php?a=angolmozi&o=b3lof6WVYE
9/10
Beyond silence 2010 dec. 06. - 18:12:23 9/10
(145/253)
Érdekes keveréket ad a vígjátéknak és komolyságnak az Idétlen idõkig szürreális, nevetségesen furcsa világa - talán a kafkai alapvetésekhez tudnánk hasonlítani. Érdekes a nem mindennapi szerkezet, egyben sok a vicces helyzet, de a fõszereplõ valós drámája egyben egy felsõbb intelligencia ("gondviselés") ábrázolását is adja. - a Minden6ó-t hasonlíthatjuk rá.

De sajnos a végkifejlet megvalósításában igazi élet bölcsességre nem jut, inkább enyhén csöpögõs, az egyetemesség érzése nélkül. Mindazonáltal egy rendkívül figyelemreméltó film.

4/5
10/10
Tereplovas 2010 dec. 06. - 15:30:57 10/10
(144/253)
Ez egy nagyon nagy film, nagyon komoly mondanivalóval és tanulsággal; ráadásul mindez élvezhetõen, vígjáték-köntösbe bújtatva.

Aki egy kicsit is mélyebbre lát, észreveszi, hogy az egész cselekmény valójában egy szimbólum: az ember gyakran beleragad a szürke hétköznapokba, a "minden nap egyforma" érzésbe, és onnan nem tud kitörni, mert már annyira belefáradt, hogy nem látja a helyes utat a valódi értékekhez.

A cselekmény fõhõsének azonban úgymond "megadatik" ez a lehetõség – méghozzá számtalanszor -, mely lehetõsége(ke)t sokáig rosszul használja fel, mígnem a végén megtalálja az igazi értékeket, az élet igazi értelmét.
A film ragyogóan mutatja be az emberi természetet; azt az érzést, amikor "minden mindegy" alapon, számtalan zsákutcát bejárva jut el az ember a felismerésig, és azon keresztül a boldogságig.
Mindenkinek csak ajánlani tudom; és nagy kár, hogy csak kevés ilyen film van a kereskedelmi tévék mûsorában.

10 pontból legalább 12-t érdemelne.
10/10
offtopic
wukovsky 2010 dec. 06. - 14:06:36 10/10
(143/253)
Azért ha végeznénk egy kutatást, miszerint a 0-30 éves generációban hányan látták a Casablancá-t, akkor azért ......

És a Casablancá-t a régi filmek között, és a romantikus drámák között értékelték.

Az örökön-örökké pedig más mûfaj. Szóval azt a saját kategóriájában értékelték, és ez mind mind lényeg
10/10
offtopic
wukovsky 2010 dec. 06. - 14:03:54 10/10
(142/253)
Már régen is felfedezték. Nem az elveszett jelentés az elsõ kiruccanása.

Gondolja veszett kutya és glóriára.

Brilliáns volt benne, habár csak mellékszereplõ, de Õ adott igazi hitelt az egész filmnek :$
offtopic
twillight 2010 dec. 06. - 12:25:58
(141/253)
Mit jelent az, hogy "normális"? Üres szó csupán, tartalom nélküli.
10/10
offtopic
wukovsky 2010 dec. 06. - 12:15:02 10/10
(140/253)
Nem azzal van a baj, hogy neked nem tetszett, hanem az hogy flegmálod, hogy egyszer nézhetõ.

Azért, mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

Ha egy film 100-ból 98 embernek tetszik, akkor valószínûleg nem a maradék kettõ a normális.
offtopic
Endy88 2010 dec. 06. - 02:23:23
(139/253)
Ha vki 1x is megnézte, az már önmagában olyan, mintha vagy 10x látta volna... :-)
csendlerbing 2010 dec. 05. - 19:29:01
(138/253)
Szerintem egész jó ökörködés, és adjuk hozzá Andie MacDowell elképesztõen szép szemeit, kész a film. És nem is rossz.
9/10
denyiro 2010 dec. 05. - 18:29:16 9/10
(137/253)
Van akinek nem tetszik de a nagy többség számára több mint egyszer nézhetõ alkotás és ez nagy szó annál inkább, mert nem most készült. Vajon a mai filmek közül is fog a kategóriájában hasonló élettartamot megélõ, kedvelt film születni?
10/10
Venos 2010 dec. 05. - 18:26:38 10/10
(136/253)
Én is egyszer szoktam megnézni egyszerre, de aztán amikor csak tehetem megismétlem, eszméletlen jó kis vígjáték.
10/10
Cirdan 2010 dec. 05. - 17:19:44 10/10
(135/253)
olyanoknak akiknek nincs humorérzékük valóban csak egyszer nézhetõ :)
Amúgy SZENZÁCIÓS!!! :D:D:D:D:D:D
10/10
Cirdan 2010 dec. 05. - 17:19:29 10/10
(134/253)
olyanoknak akiknek nincs humorérzékük valóban csak egyszer nézhetõ :)
Amúgy SZENZÁCIÓS!!! :D:D:D:D:D:D