biffco 2020 dec. 22. - 21:10:51 Előzmény Hematit1
(213/253)
hááát elég földhözragadt lehetsz...pont olyan vagy mint a régi albérlötásram csaj, akinek mondtam egy jo poént és csak nézett hogy he? na az ilyenek ne nézzenek jó vigjátékot, ők nézzék az idióta shrekket
7/10
vargama 2020 dec. 22. - 09:44:19 7/10
(212/253)
Régebben láttam.
Az átlagnál alacsonyabb pontszám azért, mert bár a film csak 100 perc, de igencsak hosszúnak tűnt.
A "mormota-figyelő nap (febr. 2.) rendre megismétlődik, közben a főhős jelleme komoly változáson megy át: az apatikus, mindent elutasító, az önmagát és az embereket nem szerető időjósból segítőkész, életigenlő, az emberi problémákra nyitott férfi lesz. A film üzenete, hogy az élet minden napját (ami itt ugyanaz a nap) lehet tartalommal megtölteni, és elfogadni (főleg észrevenni) mindent, amit az adott nap kínál. A lényeg: nyitott szívvel kell leülni, aki rászánja magát a film megnézésére.
7/10
stupek2 2020 nov. 30. - 15:08:22 7/10
(211/253)
Arra voltam kíváncsi mi volt előbb az Első 50 randi, vagy ez? Nos, ez! Az majdnem ugyanerről szól, az is amerikai. Kíváncsi voltam hogyan lesz vége, de nem mondom el.
1/10
Hematit1 2020 nov. 29. - 16:20:48 1/10
(210/253)
Időpocsékolás, ez az egész bárgyú üres, semmit mondó akármi: Ez nem film! Dühös vagyok, hogy félórát elrabolt az időmből! Csak azért adtam rá 1 értékelést, hogy máskor nehogy elkezdjem megnézni! Most már tudom, hogy miért nem láttam eddig ezt a filmet ! :( Erősen túlértékelt film! -1 a tizből!
biffco 2020 nov. 29. - 10:36:13
(209/253)
már megint ismétlik ezt a filmet...:)
10/10
-duke- 2020 szept. 06. - 05:45:37 10/10
(208/253)
11/10
7/10
Nakahara 2020 ápr. 13. - 02:44:03 7/10
(207/253)
Zavarnak benne a hollywoodi túlzások, túljátszások. És sziruppal is meg van locsolva rendesen, főleg a vége. Úgyhogy részemről max. 7 pont.
wolfat 2019 aug. 24. - 10:05:32 Előzmény Edmond Dantes
(206/253)
Nem tudnám jobban megfogalmazni, amit én is gondolok erről a filmről, mint Edmond Dantes. Hogy ne kelljen esetleg senkinek visszakeresni, idemásolom:
"Akartam már valami nívós vígjátékot + megszédítettek a fórum és IMDb égbeszökõ pontszámai = megnéztem. Nem az én világom.
Wiki szócikke a film "filozófiai vonatkozásairól" is ír (igen, vannak neki vonatkozásai), ebbõl az egyik:

"Az ember örökléte hiábavaló, ha elõbb-utóbb szükségszerûen unalomba fullad." Nos, ez a film meg az én unalmamba fulladt."
Kiegészítve még azzal, hogy Andie MacDowell-t a "Zöld kártya" c. filmben nyújtott alakítása óta figyelem. Sajnos, itt sem tud igazán valami pluszt rátenni -, viszont a "Zöld kártya" női szerepét mintha neki írták volna.
Quantumleap 2019 ápr. 23. - 10:34:08 Előzmény kettyo
(205/253)
Miért kellene öregednie? Bent ragadt a hurokban, ez a lényege. Egyedül a szellemi plusz marad meg neki.
10/10
kisbogesz 2018 márc. 03. - 10:29:14 10/10
(204/253)
Imádom! Vígjáték kategóriában az egyik kedvenc! Nem tudom megunni! Bill Murray alakítása Oscart érdemelne!
10/10
wraith55 2017 dec. 21. - 23:15:25 10/10
(203/253)
De jó, megint nem ismétlik (a port.hu által jelzett idõn belül). Ha véletlenül az ember a vége felé vette észre, nem nézheti meg teljesen.
proklima@freemail.hu 2017 jún. 13. - 11:18:22
(202/253)
Szórakoztató. 9/10.
kettyo 2017 jún. 10. - 16:21:14
(201/253)
Teljesen baromság, de szórakoztató, sõt még kicsit megható is.

Amúgy mikor felrobbant a kocsiban akkor az emlékei is el kellett volna hogy pusztuljanak. Illetve elvileg az is lehetne hogy gyúrni megy és pár hónap múlva kétszer akkora tiszta izom fószer megy ugyanazon a napon a tudósításra :). És persze neki öregedni kellene a megismételt napokban, míg a többieknek nem. Így a film logikailag nonszensz, de aranyos.

Én egybõl arra gondoltam, hogy simán ki tudnám olvasni az összes könyvet amit valaha akartam, de aztán valahogy nem került rá sor.
kettyo 2017 jún. 10. - 16:09:36 Előzmény k11zoltan
(200/253)
Miért? Nagyon édes nõ. Göndör hajjal a lóarca miatt olyan mint egy szép zsidó nõ, bár a szeme nem pont olyan.
10/10
victorcreed 2016 nov. 02. - 20:26:17 10/10 Előzmény k11zoltan
(199/253)
Én is megtettem volna! :) Nekem nagyon tetszik.

A film nagyon jó, de lehetne hosszabb.
10/10
Killbox 2016 ápr. 24. - 13:10:32 10/10
(198/253)
"Elutazik ma,Mr. Connors? - Távozásom valószínûsége...80%."
:-D :-D :-D
eIemes 2016 jan. 31. - 14:50:36 Előzmény Edmond Dantes
(197/253)
Pálferi (a pap) mesélte, hogy egyszer, még azelõtt, hogy kirúgták volna a papnevelõ intézetbõl, az egyik farsangi buliban páran eljátszották a mennyországot: fekete lakkcipõben, lenyalt frizurában, modorosan beszéltek egymással. Elég rémisztõ perspektíva :-)

Szóval, az élet célja a küzdés maga.

ADJ ÉRTELMET az életednek. Lehet az Andie McDowell, vagy akár Emily Blunt is.
k11zoltan 2016 jan. 31. - 13:35:46
(196/253)
Nem rossz, de ennyit összeszenvedni egy Andie Macdowell-ért...
Edmond Dantes 2015 okt. 15. - 10:41:03
(195/253)
Akartam már valami nívós vígjátékot + megszédítettek a fórum és IMDb égbeszökõ pontszámai = megnéztem. Nem az én világom.
Wiki szócikke a film "filozófiai vonatkozásairól" is ír (igen, vannak neki vonatkozásai), ebbõl az egyik:

"Az ember örökléte hiábavaló, ha elõbb-utóbb szükségszerûen unalomba fullad." Nos, ez a film meg az én unalmamba fulladt.
kisbogáncs 2015 márc. 05. - 13:16:51
(194/253)
én is kedvelem ezt a filmet, de úgy érzem,azért kissé túlértékelt. Szerintem Bill Murray nélkül nem érne túl sokat..