Téma: Idõ

9/10
Edkó 2009 szept. 23. - 18:35:33 9/10
(43/63)
érdekes, hogy senkit nem akarsz megbántani, mégis azt teszed...
zimp 2009 aug. 23. - 15:44:12
(42/63)
bocsesz, amikor ezt írtam, lemaradtam a film elsõ 5 percérõl. :/

amúgy ha valakinek megvan a zongorás zene a filmbõl írjon üzit légyszi! kösz
minerva9 2009 júl. 08. - 12:49:41
(41/63)
Hölgyem látom hogy állandóan fikázza a koreai filmeket,akkor miért kezd el nézni ilyeneket?
Cápafej 2009 máj. 02. - 16:24:56
(40/63)
Ok, ez jogos: engem pl. elgondolkodtatott a szerelemrõl, hogy mennyire hülyeségekbõl csinálunk magunknak problémát (a csaj azt gondolta, hogy a fiú ráunt a testére), hogy mindig mást akarunk, mint ami van, a féltékenységrõl (tök érdekes, hogy tulajdonképpen saját magára lesz féltékeny a lány). Elgondolkodtatott a plasztikai sebészetrõl, hogy emberek hogy lehetnek ekkora hülyék, és persze az idõrõl is, hogyan változnak az érzelmek az idõ múlásával. Nem akarok belemenni filmelemzésbe, csak annyit mondok, hogy én ezekrõl a dolgokról gondolkodtam el a saját életemre kivetítve...
Cápafej 2009 ápr. 24. - 14:33:29
(39/63)
Nekem is jobban teteszett ennél a Tavasz, nyár... meg a Bin Jip, de azért ez is érdekes volt. Rengeteg kérdés vetõdött fel benne, amin el lehet gondolkodni...
4/10
olang 2009 ápr. 24. - 12:11:26 4/10
(38/63)
A Bin Jip, a Tavasz, nyár, õsz... nagyon tetszett.
Ez meg nem.
akkika 2009 ápr. 21. - 21:02:17
(37/63)
Hát itt mindenki ki lett osztva Árnyéklopó által: hagyjuk is meg neki
ezt a topicot, vitatkozzon saját magával :)
*mya szösz* 2009 ápr. 19. - 22:07:18
(36/63)
Szerintem (bár nem láttam), ez a radikális arcmûtét két ok miatt juthatott a rendezõ eszébe. Egyrészt, mert a hagyományos keleti színház maszkokkal dolgozik, a nõi szerepeket férfiak,a férfi szerepeket nõk adják elõ. A hagyományos keleti (japán) nõideál is torzítja a testet: az arcukon szinte maszk volt a festék, és a lábukat is mesterségesen nyomorították, hogy minél kisebb legyen.

Másrészt: a szerelmesek igen gyakran játszanak szerepjátékokat. Mást adnak elõ, mint amik valójában. Pl. az Erõszakos múltban a feleség iskolás lánynak öltözött, a Született feleségekben Lynett szobalány jelmezt vett és vörös parókát; Gaby nõvérkéset játszott, Bree dominát.

Ha erre gondolsz, talán nem annyira taszító és értelmetlen ez az ötlet.
9/10
Edkó 2009 ápr. 18. - 22:24:36 9/10
(35/63)
én nem mondtam, h ne nézd, csak azt nem értem, h miért nézed ha nem tetszik? miért mész olyan filmre, ami nem érdekel? persze ez már a te magánügyed. de engem mindig is érdekelt minden film, soha nem sajnáltam le semmit, vagy nagyon-nagyon-nagyon gagyi szarnak kellett lennie, hogy azt mondjam ez nem ér semmit sem, de akkor meg nem érdekelt tovább mentem, és nem kezdtem el lefikázni, mielõtt válaszolnál erre is, nem rád értem, hanem általánosan, és még ha akármennyire is nem tetszik nekem, el tudom fogadni, hogy másnak igen, sõt, ettõl vagyunk különbözõek, és ilyenkor mindig elgondolkozok, h jé, így is lehet nézni, jé... szerintem.
9/10
Edkó 2009 ápr. 06. - 13:59:49 9/10
(34/63)
mikor ilyen üziket olvasok, akkor mindig az jut eszembe, hogy az ilyen emberek minek mennek ilyen filmeket megnézni... nem értem. mert látható, h nem jött le neki, h mi is volt a lényeg, csak mindenhol dilis és átoperált pincérnõket ("hihi") lát... Hát mondjuk eszembe jut a Száll a kakukk fészkére, ha jól tudom, ott sem nagyon épelméjûek voltak bezárva, és baromi jó film volt, és lehetne sorolni még az ebbe a kategóriába tartozó filmeket... a féltékenység egy fokon túl õrületté válhat, ahogy itt is, szinte már saját magát üldözi, és mutatja meg a lány és a film, h milyen pusztító erejû is lehet ez az érzés, és nem tehet róla a csaj, persze bizonyos szinten igen, hisz õ csinálja, de nem azért csinálja, mert jól eisk neki, hanem mert próbál kitörni a szenvedésbõl, más kérdés hogy rosszul, és ezért lesz a történet tragédia, és nem romantikus filmdráma, meg vígjáték. tudomásul kell venni, h nem minden a földön fejezõdik be happy enddel, sõt, nézettek körül, mi??? akkor miért várjátok, hogy a hõsnõ ezt vagy azt csinálja? hisz mi sem csináljuk? mennyi "kommunikációs gáttal" teli kapcsolat van? hát vagy az esetek többsége ilyen... akkor? lehet kicsit eltúlozva de erre mutat rá a rendezõ, hogy ilyen a világ, abszurd, kétségbeesett, a saját tragédiáját ásó, õrült... a túlzás meg kell (ha egyáltalán az...) mert különben nem tudna "ütni", hogy az ember megrökönyödjön és elgondolkozzon... hogy hogy is van ez? miért?
9/10
Edkó 2009 ápr. 06. - 13:45:43 9/10 Előzmény murci
(33/63)
amúgy engem is érdekelne ez, szerintem kurva jók voltak a szobrok, kár h itt Mo.on ilyen szoborparkok nincsenek ;-))
akkika 2009 ápr. 04. - 23:22:04
(32/63)
Voltak jobb filmjei a rendezõnek.
Spoiler
Amúgy a filmre több magyarázat létezik, és nem pont az
amit leírt árnyéklopó. Ezért is nem lehetett felismerni
a kocsi elé ugrott férfi arcát.
Szóval szerintem a srác nem is mûtette meg magát,
egyszerûen elment és onnan már csak a csaj a képzelgéseinek
élt.
8/10
zee944 2009 márc. 30. - 19:22:21 8/10 Előzmény murci
(31/63)
:)
10/10
murci 2009 márc. 30. - 03:08:26 10/10
(30/63)
Árnyéklopó, most csak annyit, mert mindjárt fel kell kelnem, pedig még le sem feküdtem, s lehet, úgy ütközöm magamba mindjárt, mint a lány a filmben... szóval azért parodiagyártásnak jó ez a szûkszavú tartalmi összefoglaló, amit írtál, de a story ált. csak a csontváz, amire épül a mû - de komolyan, ha úgyanígy egy mondatban elmeséled a világirodalom legjobbjait, nem hasonló vértelen együgyüségeket kapnál?
De... :)
zimp 2009 márc. 30. - 02:52:08
(29/63)
spoiler


akik esetleg nem ismerték fel:
a végén (meg az elején) saját magába ütközik.
9/10
terika 2009 márc. 30. - 00:35:37 9/10
(28/63)
Az õrület és rögeszmés viselkedés sokminden mást fontos dolgot a háttérbe szorít. Ez a nõ számos dologra nem érezte érdemesnek magát, és számos dolog miatt nem fogadta el magát. Ezek olyan dolgok voltak, ami csak az õ kis fejében léteztek. Nem hitt a férfinak, aki szerette, és meghozott egy rossz döntést. Majd az õrületbe kergették egymást.
Amit nagyon hiányoltam, hogy igazából annak ellenére, hogy szerették egymást nem is ismerték a másikat, nem is beszéltek az érzéseikrõl, alapvetõen kommunikációs gát volt köztük. Az õszinteség, akármilyen nehéz is, jobb eredményt hozott volna, mint egy plasztikai mûtét. Illetve ha felvette volna önmagával a "harcot" a nõ is, és kéri párja segítségét, egészen más életük lett volna.
Sajnálatos, hogy emberek képesek ilyet (is) tenni egymással a szerelem nevében... :(
pozsizsuzsi 2009 márc. 30. - 00:09:45
(27/63)
Az íjat roppant tudtam élvezni. A keleti filmek nekem akkor jönnek be igazán, ha ízig - vérig keletiek. Egy nyugatias forgatókönyvvel és ábrázolásmóddal nem igazán tudnak élvezeteset nyújtani egy európainak, legalábbis nekem nem,, mert nem lesznek pápábbak a pápánál, sõt.
pozsizsuzsi 2009 márc. 29. - 23:58:54
(26/63)
Magam részérõl untam.
10/10
murci 2009 márc. 29. - 23:46:45 10/10
(25/63)
egyébként tiszta görög sorstragédia. Pusztító, önzõ szerelméért a nõ nagyon keményen - õrülettel - búnhõdik.
10/10
murci 2009 márc. 29. - 23:43:44 10/10
(24/63)
kedves Álomlopó, nem kell szó - képkockák - szerint venni... különben nézegess képregényeket.
enyni erõvel azon is filózhattál volna, hogy hiszen a kezét sem mûtik meg, meg a fogait. arról is beazonosítható vki, nekem is eszembe jutott iylesmi, de asszem ennek elhessegetése közelebb visz a filmhez.