7/10
sexykex 2019 szept. 07. - 19:02:27 7/10 Előzmény elemes
(116/136)
Nos, ha jól értem Te magad leszel az informatikus szakértő és a közeljövő megkerülhetetlen felhőplatformját, az OpenStacket tanulmányozod. Ugyanakkor szívesen foglalkozol a kommunikációelmélet és az információelmélet egyes kérdéseivel, ami érthető, ha Data Scientist-nek és rendszertervezőnek készülsz. Én nem gondolnám, hogy ez a fórum igényelné ezt a szintű megközelítést.
Jobb lenne, ha a filmek, az egyszerűbb szavak és a hétköznapibb gondolatok maradnának a főszereplők. Az ubuntu legyen veled. Uff!
elemes 2019 szept. 07. - 08:46:04 Előzmény sexykex
(115/136)
Szia,
Nincsen elkésett válasz :)

<off> hamar megoldottam a magyar billentyűzet is (most kell az ubuntu: openstack tanuló rendszert buherálok, később visszatérek az uncsi linuxhoz). </off>

Bizony impresszionista befogadók vagyunk akár akarjuk akár nem.

Nade, két ember egymás közötti kommunikációja mennyire lehet impresszionista? A kommunikáció egyik alapvető paradoxona szerint a közlés tartalmát mindig a befogadó fél határozza meg. Ez az impresszionista értelmezés.

De egy kapcsolatban (legyen bár az egymástól kétezer kilométerre -- vagy kétutcányira -- levő egymást nem ismerő emberek névtelen csevegése) meddig engedhetek a saját benyomásaimnak, és mikortól kell odafigyelnem a másik emberre, megérteni a belső világát, gondolatait, érzéseit, szándékait, hangulatát, mennyire legyek együttérző és elfogadó vele? Adott esetben akár a történet írójával és rendezőjével, aki néhol szép -- másutt mesterkélt eszközökkel de azért igyekezett átadni egy üzenetet, vagy Veled, aki a képernyő másik oldalán ülsz és úgyszólván semmit nem tudok rólad, barátaidról, gondolataidról, hangulatodról.
9/10
Oooo 2019 szept. 06. - 11:36:50 9/10 Előzmény sexykex
(114/136)
7/10
sexykex 2019 szept. 04. - 17:42:31 7/10 Előzmény elemes
(113/136)
Minden nap más. Lehet az ember nyugtalan, kedvetlen, fáradt, de lehet mindezek ellentéte is. Minden film, kép, vagy könyv más. Van, amikor a mű és az ember egymásra találnak és van, amikor nem. Objektív értékelést adni egy filmről – olyat, amit nem bánsz meg holnap, vagy egy hónap múlva – nem igazán egyszerű. Legtöbbször nem is sikerül: becsempészi magát a sorok közé aznapi hangulatod, világnézeted, pszichéd minden apró rezdülése.
Tiszteletre méltó, amit elmondtál. Ha alkotói szándékot és hasznos mondanivalót keresel egy alkotásban, olyan üzenetet, ami javadra válik a hétköznapok során, akkor jóval több vagy egy átlagembernél. Ezzel szemben én inkább impressziókat gyűjtök magamba és habitusomnak megfelelően – keményen, őszintén, de sötét színeket használva – szubjektív véleményt fogalmazok meg.

PS: elkéstem a válasszal, mert azzal kezdtem a pihenést, hogy kikapcsoltam a virtuális világot, még a filmművészetet is. Viszont azt hallottam valamikor a linuxról, hogy nagyon stabil, de csak akkor, ha szakértő telepítette fel. „Ha ezt választod, akkor olyan embert bízz meg a beállítások elvégzésével aki tényleg tudja hogyan működik. Viszont utána évekig nem lesz több gondod.” – mondja egy informatikus.
elemes 2019 aug. 22. - 09:27:21 Előzmény sexykex
(112/136)
orulok hogy nem bantodtal meg. valojaban nem ertek a festeszethez sem, meg a filmmuveszethez sem, ezert is van bennem akkora joindulat, hogy az alkoto szandekat, szamomra hasznos mondanivalojat probalom megtalalni. ez nagyon egoista szemlelet, merugye ha megtalalom azt az uzenetet, ami nekem hasznos, akkor elegedett vagyok, a tobbiek meg oldjak meg a sajat eletuket.

a konstruktiv kritika az lenne, hogy a celkozonseggel empatikusan probalom megfogalmazni, mit es hogyan lehetne jobban csinalni, hogy kisebb erofeszitessel is atmehessen az uzenet.

PS: tegnap ejjel telepitett ubuntu, elvileg bekonfiguraltam a magyar billentyuzetet gyakorlatilag egyelore nem mukodik
7/10
sexykex 2019 aug. 21. - 17:09:45 7/10 Előzmény elemes
(111/136)
No, ez valóban tetszett. Egy szellemes elemes – és ezt minden gúny nélkül mondtam. Viszont az idézett kritikusnak 1896-ban akár igaza is lehetett. Száz évvel később mindig másképp nézünk a műalkotásokra, mint keletkezésük idején. Továbbá másképp beszélünk mi magyarok Munkácsyról, mint például kortársáról Gustave Courbetről. (Én az Ecce homo-ra gondoltam, de a kritikus lehet, hogy a Krisztus Pilátus előtt-ről elmélkedett, ami 1881-ben készült el. A fikát viszont ne firtassuk.)
elemes 2019 aug. 21. - 08:46:20 Előzmény sexykex
(110/136)
nagyon jó a kritikád, ebben a stílusban dobok egy parafrázist:

"Nagyon mesterkélt, beallított jelenet, minden fontos szereplő egyszerre van katakterét kifejező pózban, a megvilágítás is túl idealizált, a képkivágás sem természetes. A perspektívában mondjuk nincs hiba, de a szereplők öltözéke távolról sem korhű, Munkácsy igazán utánanézhetett volna a korabeli júdeai viseletnek..."

szóval aki fikát keres az fikát talál.
aki üzenetet keres, üzenetet talál.
7/10
sexykex 2019 aug. 20. - 21:02:53 7/10 Előzmény elemes
(109/136)
1./ A film egy kedves, szórakoztató. finom humorral átszőtt történetet mesél el. Ha süti lenne, azt mondanám: kellemesen édes és omlós, szinte elolvad az ember szájában, miközben mennyei ízeket hagy hátra maga után.
2./ A film hibáit már korábban elmondtam. Gyakorlatilag egy idealizált világban játszódó, a nézők igényeihez igazított szirupos mázzal átitatott mese, minimalizált valóságtartalommal. Ha süti lenne meg kellene említenem, hogy rengeteg E-betűs összetevője van. Az ízfokozók és aromák tömkelege egy egészségtelen műanyag ételt eredményezett, amire ráadásul rá lehet szokni. Gyerekeknek ne adjunk belőle.
3./ Felvetésedre nincs konkrét válasz. Még azt sem tudná senki precízen megfogalmazni, hogy milyen is a jó ember. Ki számít ma Magyarországon jó embernek? Annyi ismeretlen van az egyenletben, hogy nem tudunk egyértelmű megoldásra jutni. Mást jelent a jóság egy hívőnek és mást egy drogosnak. Nincs abszolút jó, csak relatív jó van. Ami ez egyik embernek áldás, az egy másiknak lehet átok.
Mondhatja azt a szív, hogy a jó ember van annyira jó, hogy csak pozitív dolgokra használná a tudományát. Valószínűleg már ezzel is károkat okozna másoknak, hiszen a múlt megváltoztatása kiszámíthatatlan eseményeket idézhetne elő a jövőben, de ha ettől eltekintünk, akkor is meg kell hallgatnunk, mit mond az ész. A logika segítségül hívná a tapasztalatot és nagy bizonyossággal kijelenthetem: nem találna egyetlen jó embert sem, aki ne használná néha-néha kizárólag saját javára ezt a tudományt. Hiszen tudjuk, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze. Hiszen láttuk, hogy Tim azonnal levakart egy férfit a nőről, akit meg akart szerezni. Láttuk, hogy már az első szexnél repetázott és minden félresikerült tettét azonnal kijavította. Még ebben az idealizált filmes világban – ahol a pénz és a hatalom nem is létezett – még itt is követett el csibészségeket.
4./ Most, hogy ismét megnéztem, a közepestől eltekintek – hiszen annyira édi. Még a fekete bárány tesó (talán Kit Kat) is első szóra megváltozott. Istenkém, de szépek is ezek a tündérmesék. Adok egy hetest.
elemes 2019 aug. 19. - 10:08:55 Előzmény sexykex
(108/136)
"Ezáltal irreális lesz az egész, mert a jó embereket is megszédítené a lehetőségek kimeríthetetlen tárháza."

vagy talán mégsem.
offtopic
Szabó Simon 2019 aug. 19. - 09:52:55 Előzmény Újvállalkozó
(107/136)
, proklima; Miért kell kioktatni másokat,akiknek esetleg nem tetszik a film? Piszkosul nem vagyunk egyformák. Mindenki egy egyéniség, különböző ízléssel. Nem az határozza meg az egyén ízlését, műveltségét, hogy milyen művészi alkotást kedvel. Elég szűk látókörű, aki másokat az alapján ítél meg, hogy milyen filmet szeret, vagy nem szeret.
10/10
pityu88 2019 ápr. 07. - 21:29:16 10/10
(106/136)
Ez a film is bizonyítja hogy nem mindíg azok a filmek jók amelyekben nagy színész nevek szerepelnek. Nagyon jó kis vígjáték, jól szórakoztunk végig rajta. 10/10
8/10
Nótárius 2019 jan. 11. - 01:36:51 8/10
(105/136)
Könnyeden elgondolkodtató és szellemesen laza ötleteléssel fikciózó; mindvégig simogatón romantikus,
üdítően sajátos humorú és derűs emberségűen jó hangulatú film!
Aki viszont bármely időutazást paradoxonok nélkül szeretne látni, az mindétig csalatkozik; ezért aztán legjobb, ha előre megy az időben, ... és vissza se néz!


7/10
sexykex 2018 máj. 29. - 11:28:48 7/10
(104/136)
Mese a jó emberről, aki többnyire csak jó dolgokra használja a különleges képességét. Ezáltal irreális lesz az egész, mert a jó embereket is megszédítené a lehetőségek kimeríthetetlen tárháza. Egyedül a drámaíró tűnik hús-vér embernek a többiek egy Walt Disney rajzfilmben is megállnák a helyüket.
A magas pontszám a romantikus szálnak és a „szeressük egymást gyerekek” üzenetnek szól, a film inkább csak közepes.
ABanonym 2018 máj. 07. - 14:28:48
(103/136)
Mcadams miatt néztem meg, számomra egyszernézős, de tényleg tetszett, szomorú is, belegondolva hogy az ember nem tudja megváltoztatni a múltat soha, csak egy esélye van.
Viszont a pasas miatt alig bírtam nézni, olyan bűnronda.
10/10
csomolungma 2018 márc. 22. - 17:14:17 10/10
(102/136)
Ez egy csodalatos film az eletrol, milyen gyorsan elmegy.En haromszor lattam, leginkabb erettebb gondolkodasu embereknek. Az emberi let uzenetet hordozza: szeretet mindenek felett e s a mulandosag miatt az idot ertekelni kell...Szep mondanivaloja van, meghato film.
8/10
etoc91 2018 márc. 17. - 23:14:39 8/10
(101/136)
Ez egy kifejezetten meglepetést okozó film! Kötelező darab!
10/10
cperger 2017 szept. 07. - 16:50:15 10/10
(100/136)
A kedvenceim között van, óriási film!
offtopic
elemes 2016 dec. 08. - 22:05:05
(99/136)
Kedvelem ezt a filmet, figyelni kell és gondolkodni közben. Nem akciófilm :)
10/10
kissesofrain 2016 dec. 08. - 21:04:10 10/10
(98/136)
Ez a film fantasztikus. Az elején csak egy egyszerû tinivígjátéknak indul, aztán a egész átlendül egy családi drámába, ez alatt az idõ alatt viszont már rengeteg karakterfejlõdéssel találkozhatunk, sok minden történik egyszerre, a mellékszereplõk jelentõsége nem vész el - igaz, az õk jellemére nem tudtak eléggé rávilágítani, de ebben az esetben ez elfogadható, hiszen akkor a film vagy 3-4 órás lenne. Az idõutazás csupán egy metaforaként jelenik meg az élethez való hozzáállás értelmében. A végén értelmet is nyer az egész, mi szerint mindannyian ugyanabban a cipõben járunk, viszont meg kell tanulnunk értékelni azt, ami a jelenben van, és az élet mindennapjait úgy értékelni, hogy azokat már nem kapjuk vissza. Ez a film az élet élvezésére tanít, és arra hívja fel a figyelmet, hogy figyeljünk oda a részletekre, ne hagyjuk elveszni a pillanatokat azért, mert éppen felhúzott a fõnök, vagy mert valami nem úgy alakult, ahogy szerettük volna. Ennek a tanulságnak a bizonygatására véleményem szerint tökéletes alkotás. 5 csillag.
10/10
agathasirmio 2016 máj. 15. - 23:43:00 10/10
(97/136)
Hasonló témát hasonló kiindulással boncolgat, mint az örök klasszikus Groundhog Day, de a magától értetõdõ poénok kötelezõ körei után továbblép és egy nagyon jó sztorit hoz össze, igazán nagyszerû film. Ha nagyon máshoz akarnám hasonlítani, akkor azt mondanám, hogy keresztezi a Groundhog Dayt és a Forrest Gumpot, csak nem tesz a fõszerepbe sztárt, ellenben beteszi Bill Nighyt egy fõbb mellékszerepbe, akirõl ugyan tudjuk, hogy jó, de a Love Actuallyben csak poénos és kedves volt, itt meg kötõdni kezdünk hozzá.

Néha vannak logikai bukfencek, de nem igazán feltûnõek, könnyen elengedni az ember.
A plakát elég gejl. Igazán kár, hogy nem különböztették meg a Nagy Nap szintû borzalmaktól egy jobb darabbal.
Randifilmnek ideális.