6/10
The Cortez jan. 05. 23:17:28 6/10
(10/10)
Újabb nőközpontú thriller Polanskitól. A játékidő első felében precízen van építve az érdekesnek ígérkező történet meg a hangulat, ám a második szakasz a Tortúra nyílt, pofátlan koppintása, ami csalódást keltően lehúzza az összképet, még akkor is, ha az készítők csavartak párat King népszerű regényén.
A Vénusz bundábanhoz hasonlóan, ez a mozi szintén FPS-nézettel indul, valamint ebben ugyancsak Polanskiné az egyik főszereplő, aki itt egy meggyötört, lestrapált, középkorú írónót alakít. Vele ellentétben partnere, Eva Green egy izgalmas, rejtélyes femme fatale-t hoz. A feszültség végig jól lett adagolva, amelyen sokat segít a végre kellően bőr alá mászó zene.
A sztorinak az irodalom a főtémája, ezen belül újra előkerül a szellemírás intézménye. Ezek mellett a magányról, az alkotói válságról, illetve magáról az alkotásról akar a leginkább szólni. A képi megvalósítás nagyjából esztétikus, kapunk 2 rémálomjelenetet, ráadásul még Rocco Siffredit is megemlítik benne. Mindenesetre érthetetlen, hogy ehhez a nem túl bonyolult forgatókönyvhöz, miért kellett összeállnia a rendezőnek Olivier Assayasszal.
6/10
Lady Roxána 2022 jún. 04. - 17:30:42 6/10
(9/10)
Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a filmből. Két részre osztanám az egészet, hogy egyszerűbben megfogalmazhassam, mi tetszett benne és mi nem. Az első fele lekötött, már a legelején felkeltette az érdeklődésemet, nyilván ebben benne van az is, hogy nagyon kedvelem Eva Greent mint szinésznőt, tetszik a kisugárzása meg a karakter, amit legtöbbször alakít.

Egy író és egy rajongó. Természetesen ez nem egy egyedi ötlet, de az atmoszféra, amit eleinte maga a film megteremtett, azt sugallta, elterelik majd valami sajátos irányba a szálakat. Ezt is vártam végig, de ami a film második felét illeti, csalódnom kellett, noha már eleinte is merültek fel problémák.

A két nő kapcsolatának kibontakozására, bár a történet vontatott volt, nem hagytak elég időt. Tulajdonképpen az az érzésem támadt, hogy az alkotó fejéből kipattant egy előre meghatározott - toxikus - kapcsolat, amit ő nyomban meg akart jeleníteni a vásznon, és nem hagyott időt, hogy a néző lekövesse a kibontakozást.



A film második felét nem szívesen szólom le, mert én még sosem rendeztem filmet vagy alakítottam karaktert, így nem tudhatom, mennyi munka áll mögötte, de tényleg a Tortúra koppintása volt. Ez volt az egész legnagyobb hibája, nem szabadott volna ebbe az irányba elvinni az eseményeket. Jó volt az alapötlet, eleinte sikerült megteremteni egyfajta elvont hangulatot - Eva Greennek köszönhetően -, ezek után szerintem ki tudtak volna találni valami egyedibb folytatást is. Stephen King nagyot alkotott, ez tény, de a nézők többsége olvasta és (vagy) látta a Tortúrát, nem is értem, miből gondolták, hogy nem fog ez a párhuzam nyomban feltűnni. Tulajdonképpen ezzel a kis másolással el is veszett a kezdeti atmoszféra.

Mindentől függetlenül egyszer meg lehetett nézni, az elejéért legalábbis mindenképp megérte. Hét csillagot szerettem volna adni neki, de a lezárás miatt nem tudok.
1/10
paripapimpi 2020 aug. 01. - 20:59:50 1/10
(8/10)
Mocsok.
Bogshit 2020 márc. 30. - 14:09:42
(7/10)
Tortúra remake
3/10
pihes 2019 dec. 01. - 14:37:12 3/10
(6/10)
Nem különösebben élveztem egy pillanatát se ennek a filmnek!

3/10
5/10
berto49 2019 nov. 26. - 17:03:16 5/10 Előzmény zorad
(5/10)
Nekem is eszembe jutott, hogy ez a film az alábbi felszólítás után születhetett: "Ugyan Roman készíts egy filmet, a főszerepben természetesen velem, mert egy rendezőnek sem jutok az eszébe, hogy velem forgasson!" Seigner mellőzése nem lehet véletlen, mert tehetsége, ha egyáltalában volt neki, az idők folyamán egyre csökken.
8/10
botta-melinda 2018 jún. 01. - 15:46:17 8/10
(4/10)
Nekem túl valóságos volt, tökéletes, nem nézném meg többször...
Cleo. 2018 máj. 19. - 21:12:58
(3/10)
Csak a félreértések elkerülése végett írom azoknak, akiket érdekel: ez nem egy leszbikus film, hanem egy pszichohorror.
2/10
zorad 2018 máj. 16. - 22:53:18 2/10
(2/10)
Úristen! Imádom Polanskit, de ez a filmje valami gyötrelem volt. Polanskiné, meg sajnos még mindig tehetségtelen, csak most főszerepben jobban zavaró. És sikerült lenyúlni a Tortúra sztoriját, minimális változtatásokkal.
mit ? 2018 máj. 16. - 15:26:28
(1/10)
Roman Polanski fimje nagyon érdekel !!!!!!!