Téma: Igazgyöngy

beakiddo 2014 szept. 17. - 08:37:11
(2314/2414)
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Nagymamám nézi a sorozatot, (84 éves, és képes hajnalban ezért felkelni) és azt mondja ma nem volt vetítés.
Megnéztem, és látom az elkövetkezendõ napokban sem lesz.
Vége a sorozatnak?
Ha valaki tud errõl valamit (vége van -e, folytatják -e a vetítését) az legyen szíves írja meg.
Köszönöm a Nagymamám nevében!
9/10
offtopic
napraforgó 2014 szept. 17. - 05:59:06 9/10
(2313/2414)
Off
Ma reggel, mikor a szokott idõben felébredtem, bekapcsoltam a TV-t és a számítógépet. De sajna már végetért a sorozat és nem tudtam írni a tartalmat szinkronban az adással. Hiányzik....
Remélem hamarosan megörvendeztetnek bennünket egy újabb török sorozattal...û
Üdv mindenkinek. Azért még találkozunk itt-ott.
9/10
Érsekvári 2014 szept. 16. - 19:00:54 9/10
(2312/2414)
Megnéztem a Karadayit ahogy szoktad írni oscar díjas alakítások vannak benne , valóban az.
Mahír karaktere teljesen megfog változni , nem a jó értelemben , már bemutatkozott. Ebbõl a sorozatból nem elég a heti 1 , de a színészeknek éppen elég lehet , nagyon komoly színészi teljesítményt nyújtanak .
Az ACI HAYAT-hoz meg gratulálok , hogy rátaláltál nagyon szuper sorozata Kenannak .
Képzeld én augusztusban fedeztem fel , nem is láttam még .
59 . részes és nekem az eleje kicsit nehezen jött be , de úgy a 15-16 résztõl beindul és teljesen az EZEL -hez hasonló történet kerekedik belõle . Kenan itt is bosszút áll . Kábitószer , nagy pénzek , jó autók , bandaháború , szerelem ,féltékenység, bunyó stb .
2005-2007 ig forgatták a sorozatot és itt Kenán a 30-as éveiben járt. Nagyon jól néz ki , fõleg amikor gazdag már és jó öltönyökbe jár luxus terepjáróval . Szóval nagymenõ lesz.....
Jó szórakozást hozzá !!!!
9/10
gabus53 2014 szept. 16. - 17:03:00 9/10
(2311/2414)
Szia mankos!
Köszi a választ, én is csak idáig jutottam az infóban, hogy szeptemberben indul az új évad. Én mindenféleképpen figyelni fogom, hogy mikor indul a sorozat, és ha érdekel, üzenek majd Neked.
Szép napot.
9/10
gabus53 2014 szept. 16. - 15:05:43 9/10
(2310/2414)
Kedves mankos!

Megköszönném, ha megírnád, hogy hol adják a Kurt Seyit... 2. évad új részét, mert a Star TV-n nem látom. Vasárnap este már azt hittem hogy indul az új évad, de csak a 13. részt ismételték meg, ami gondolom azt jelenti, hogy hamarosan indulni fog az új évad.
Akárhogy is kerestem, végignéztem az egész heti mûsort, de nem találom a Kurt Seyit sorozatot.
Egyébként "érsekvári"-val szoktam levelezgetni, õ is figyeli, de õ sem tud ennél többet.

Elõre is köszönöm és további szép napot Neked is és a fórumtársaknak is!
9/10
napraforgó 2014 szept. 16. - 14:23:34 9/10
(2309/2414)
Jól összeszedted, egyet is értek veled. 5 év alatt is sokat változtak a szereplõk, hát még az azt követõ 13 évben...
--------
Kicsit irígyeltem Mehmetet, õ 30 éves korában kapta meg a cég elnöki pozicióját, 35 évesen meg már vissza is vonult. A végén még nem volt 50 éves, de már bejárta a világot és nem csinált semmit, csak a családjának szentelte magát.... És milyen luxusban éltek!
Az apja már kb. 55-60 éves volt, amikor a szívrohama miatt nyugdíjazta magát, a kisfia meg épp csak 35! Jól megy a törököknek, nemde?
9/10
napraforgó 2014 szept. 16. - 14:16:00 9/10
(2308/2414)
Nem tudom, hogy rosszul emlékszem-e, de amikor legutóbb a nagyapa értekezletett tartott benn a cégnél, akkor mintha arról tájékoztatta volna a családtagokat, hogyan változtatta meg a végrendeletét a korábbihoz képest. Hogy senki ne lepõdjön meg majd ha meghal. És akkor elmondta, hogy kinek hány százalékot szán a cég részvényeibõl, meg kinek melyik házat, nyaralót szánja. Meg elmondta a többit, hogy fizetést ad Dilrubának és Kenannak, akkor is, ha nem dolgoznak a végnél.
Na már most egy végrendelet akkor lép hatályba - ha meg nem változtatják -, ha az örökhagyó meghal. Ezért egy kicsit furcsa volt, hogy Dilruba visszaadta a részvénypakettjét - holott akkor még nem is halt meg az öreg! Ami azt jelenti, hogy még nem is szállt át rá!
Azt hiszem, hogy a fizetés az azonnaltól járt volna, de a többi csak a halála esetére.
9/10
Érsekvári 2014 szept. 16. - 12:44:48 9/10
(2307/2414)
Elérkezett a sor vége. Azért a vége némileg kárpótolt , mert mindenki révbe jutott , kitartottak egymás mellett. Sok gyerkõc született és Gyöngy is babát vár újra.
Érdekes volt ahogy Gyöngy bemutatta az elmúlt 13 év történéseit a napló írás közben .
Helyes Gyöngy új frizurája , Mehmet bajusza nem annyira . Angyal , Rukye- Gyöngye és kismehmet is szép fiatalok lettek .
Bilurt üzletasszonnyá tette a jósorsa .
A végén még megis sajnáltam Dilrubát , pedig csak a saját hülyesége áldozata l
Minden szép , jó lett és mint a dalban ...csak a szépre emlékezünk .
Kedves fórumtársak !
Remélem a következõ török sorozatnál ismét találkozunk !!!
9/10
Érsekvári 2014 szept. 16. - 10:43:25 9/10
(2306/2414)
Szia !
Tegnap egy érdekes dolgot fedeztem fel , a két írónõnek van egy sorozata 2010-es a címe LALE DEVRI , belenéztem a 1 bölümbe kiváncsiságból és a helyszín a ház a kert ugyanaz mint a Gyöngyben , sõt a Fikri dolgozószobája is ugyanaz ebben a sorozatban . Nem hiszem , hogy nézem , de váratlan volt ez a pár jelenet a helyszint újra látni .
Lehet tudsz róla , tegnap elkezdõdött a Karadayi új évada. Nagyon drámai , rengeteg új szereplõvel , sok az alvilági figura .
Orhánt alakító színész is ilyet játszik itt . Éjjel 1 kor kidöltem nem tudtam végignézni , ma folytatom . Nagyon jó .
Remélem a Kurt seyit sorozatnál a fórumon újra összejövünk , addig is üdv Neked.
malvinkicska 2014 szept. 16. - 10:35:56
(2305/2414)
Végül választ kaptam mindenre amire szeretem volna, a szép nagy családnak a következõ évei békében fognak telni. Pinár és Onur jó nagy családjuk lett a kisfiuk a nagyapák nevét kapták a kislánynak, már barátja volt a féltékeny apuka ez így van nálunk is. Bahar Gökhan csak a szerelem gyõzött és a szeretet, mert megbocsátott az apjának is, sikeres lett az igazgatói poszton is. Dilruba bele szeretett Fikribe visszaadta ráruházott 20%-ot. mert õ csak az öreggel együtt szerette volna. Az öreg nem tért vissza lehet az énje nem engedte, hogy becsapottnak érezte magát. Bilur sem maradt ellátás nélkül, gondoskodtak róla, mint ahogy el is mondta. Berk és Didem aranyos volt a két gyerek azoknál, is a szerelem gyõzött, de B továbbra is vádolta magát a történtekért. Serefnek kérõje lett végül õsem lett magányos. Mehmet és Gyöngy boldogan várták a következõ utódot. A kis M legénnyé nõt és kezdõdhet egy új generációs M és Gy sztori. Alapjában szép volt a színészek magukat adták a helyszín csodálatos volt, a díszlet, smink. Ki felejtettem R-t és Orhánt õk is jól vannak megtanult élni azzal amit egykor elkövetett. Minden kedves fórumtársamnak , további szép õszt kellemes, idõtöltést kívánok, másik fórumon találkozunk.
9/10
napraforgó 2014 szept. 16. - 08:45:44 9/10
(2304/2414)
Nyilván ezt akarta mutatni a vége: hogy minden kezdõdik elõlrõl... a fõhõsök gyermekeivel.
9/10
napraforgó 2014 szept. 16. - 06:37:58 9/10
(2303/2414)
Defnét egy fiatalember kíséri haza, mindenki õmiatta aggódik. defne tanulni akar a sráccal, de az apja és a kamasz Doruk ostáblázni kényszerítik a fiút. A két kisfiú meg kontráz a bátyjuknak. (na hát ennyi lett Pinár mûvészi ambicióiból... 4 gyerek...)
A kb. 14 éves Angyal az anyjához megy, vegye be a vitaminjait, majd közli, moziba készülnek.
Rukiye belenyugodott a megváltoztathatatlanba, megbékélt a sorsával. Valami tésztát gyúr, Orhan segít neki. Szeher is bejön valamivel, jelenti vendég lesz este, na látjuk, õ is megvan, jól van.
Serefhez egy idõsebb férfi látogató jön, kávéznak, a férfi meg eléggé udvarol neki...Majd arra kéri, a további életüket éljék le együtt...
Nihán a nagyfiát elengedi az apjához, aki nem igényli, hogy Ilker sofírozza.
Gy örül, hogy vidám nagy családja van, az idõ sok mindenre megtanította õket. elpakolja a füzeteit az íróasztal fiókjába. Látszik, hogy terhes. Odalenn a kertben kajálnak és viccelõdnek. Lehet, hogy gy megint a kocsiban fog szülni? M is viccel, nem baj, már van gyakorlata. seref örömmel nézi az unokáit. M ronda bajusszal kismehmet felõl érdeklõdik. a nõk közlik, hogy már ettek kisgyönggyel a konyhában. aztán a fiút látjuk (kb 18 éves), aki a kb 16 éves, nem túl szép kislánynak udvarolgat egy kerti hintában. engedd, hogy neked szenteljem az életem, mondja patetikusan, mire a lány megengedi. a fiú megfogja a kezét és ezzel VÉGE!
9/10
napraforgó 2014 szept. 16. - 06:14:34 9/10
(2302/2414)
Seref arról beszél, hogy gyöngyöt európába kellene küldeni a legjobb orvosokhoz. Gy lejön a reggelihez, mindenki õt kényeztetné, még Rukiye is. Gy kéri, ne bánjanak vele gyerekként.
Onur arról beszél mtel, hogy megbánja, unatkozni fog. De M azt mondja, Baharnak megvan az ereje a cég vezetéséhez. õ azt tervezi, hogy a családjával körbeutazza a földet. Mahjd m onurra bízza berket, figyeljen rá. O megigéri.
Vacsoránál mehmet elmondja, hogy átadta baharnak a céget baharnak. Mindenki meglepõdik, hiszen már jól vagy, miért tettél ilyet? mert a családomnak akarom szentelni az életem.
13 év múlva
Gy naplót írogat, filozofálgat az eltelt rohanó évekrõl.
leírja, hogy dilruba nem tudta elfelejteni fikrit, még évekig várt rá. Bilúr valami butikot vezet komoly üzletasszonyként. beállít hozzá Kenan, a gyerekei felõl érdeklõdik, majd a felesége iránt érdeklõdne.
Gy azt írja, berk soha nem heverte ki a lelki sérüléseit. Berk kétgyerekes apuka lett, a kicsinyeit etetgeti. Dídem a kitartó szerelmével visszanyerte Berket, szépen élnek.
Foat horgászik az öbölben unokájával és a vejével (elég ronda kissfiú lett Yigit)
Bahar kiválóan vezeti a céget, egyre több elismerést és díjat kap.
Pinárból sokgyerekes anyuka lett, két kicsi fiát is kommandírozzza, defne meg már felnõtt nagylány, aki önálló életet él.
9/10
napraforgó 2014 szept. 16. - 05:59:07 9/10
(2301/2414)
Na kérem, itt a várva várt utolsó rész. Habár mankos jóvoltából, aki idõnként megajándékozott minket egy-egy aktuális bölümmel, már nagyjából tudjuk, mi várható....

09.16.
Pinár és Onur beszélgetnek az ágyban. pinár már sajnálja, hogy évekig eltitkolta elõle a lányát.
Gökhán bahart gyõzködi, aki sír, nem akarja elfogadni az apját. Mehmet és gy is ágyban, gy m vállán alszik, aki megfogadja, hogy mostantól minden lélegzete a feleségéé.
Reggel m már öltönyben készül elmenni. Búcsúzik gy-tõl, siet haza, ígéri.
A teraszon reggeliznek, rukiye fõztjét dícsérik. M érkezik közéjük, seref, de a többiek is nehezményezik, hogy máris dolgozni akar.
M irodájába bejön dilruba. Örvendezik, hogy egészségesen látja. Dilruba bocsánatot kér, hogy az õ családja miatt majdnem meghalt. m biztosítja, hogy kenan bûne miatt nem hibáztatja õt és a lányát. D átadja neki a ráhagyott részvényekrõl (20%)szóló okmányt és elmondja, õ tényleg szerette fikrit, neki nélküle nem kell semmi. Majd Fikrirõl érdeklõdik. M elmondja, jól van, de nem mondhatja meg hol van. D megköszöni és elmegy.
Családi vezetõségi tanács a cégnél. Onur nem hisz d õszinteségében, de m igen.
M döntést akar bejelenteni, lemond bahar javára a cég vezetésérõl. Bahar kéri, gondolja meg. Nagyapa rád bízta a céget. Dolgozz kevesebbet, mi mindannyian segíteni fogunk, mondja. de M hajthatatlan, majdnem meghalt a cégért, a felesége meg feláldozta érte az egészségét. eztán csak neki akar élni. Majd minden iratot átad baharnak.
khajni87 2014 szept. 15. - 21:45:08
(2300/2414)
Én inkább a látható dolgok helyett azt nézem hogy a kezdethez képest amilyen karakterek voltak mik most , hogy idõsebbek pár évvel ,érettebbek lettek

Mehmet-Gyöngy teljesen szerepet cseréltek most Gyöngy titkolózik és Mehmet a rajta lógó buggyanásig szerelmes....de mindketten jobbak lettek bizonyos szempontból mert közösen hoznak döntéseket és Mehmet is ha néha hirtelen de képest változtatni a rossz döntésén mint láthattuk

Onur-Pinár szerintem jól összeszoktak, Onur szerencsejátéka kimerül a passziánszban, Pinár pedig nem az a tökkényes,hisztis mûvész hanem érettebb és gondoskodóbb lett kicsit

Gökhán-Bahar õk is szerepet cseréltek Gökhán is érzelmesebb lett és Bahar kemény volt a legelején, érzelemmentes hideg, most pedig azért kimutatja és mondja mit érez....

Berk végig összevissza volt, rossz-jó-rossz-jó , de a végére õ is normális lett és fejlõdõképes
Didem jóból-rossz, talán még nem reménytelen

Dilruba-Bilur õk aztán velejéig romlottak, pénzmániás mindkettõ de talán végre észrevették magukat és Dilruba akármit is tartok róla talán ténleg a végére szerelmes lett az öregbe, annyi rossz cselekedet után és most az egyszer ténleg õszinte

Seref meglepett viszont õ amilyen kekec volt sokáig, annyira emberi lett az utolsó kb 1 évnyi idõre és még mikor Gyöngyék elváltak és gonoszkodott az se volt túl komoly szerintem mert gyorsyan kedves lett újra, talán csak neki is fájt a dolog....

Nagypapa-Ahmet-Gülsün és a többiek már nincsenek igy ezt nem irom, de a lényeg itt szerintem az hogy honnan indultak és hol tartanak most, nem a csöpögés-düh-stb hanem az hogy mi lett a család tagjaiból a körülmények hatására amik talán néha eltúlzottak de mégis emberiek bizonyos mértékig....
malvinkicska 2014 szept. 15. - 19:21:31
(2299/2414)
Orhant alakító színésznek nagyon szép hangja van tele érzelemmel amiket énekelt, én le is írom amelyik le van fordítva olyan a mondanivalója.
Veronika Steffel 2014 szept. 15. - 17:21:38 Előzmény gmarta5
(2298/2414)
A "nyekergõ,idegesítõ "zenérõl azt gondolom,hogy a magyar fülnek talán szokatlan ez a keleti zene.Habár a török népzene (amit Orhan énekelget és amit nagyapa játszik a zenekarával) nagyonis rokon a magyar népzenével.Bartók Béla 1936-ban járt népzenegyûjtõ körúton Törökországban,és ezt írja : "....alig hittem a fülemnek:uramfia,hiszen ez mintha egy régi magyar dallamnak változata volna....."Azután (Amerikában)publikált a magyar és török népzene elképesztõ hasonlóságáról.
Engem tényleg nem idegesít ez a zene,sõt ,kifejezetten szépnek találom.Izlések és pofonok.....
Cameron007 2014 szept. 15. - 08:51:35
(2297/2414)
Komolyan Gyöngy viselkedésébõl lassan már az jön le, hogy direkt arra játszik, hogy belepusztuljon ebbe a szervadományozásba, mert akkor elmondhatnák róla, hogy õ annyira szerette Mehmetet, hogy az életét is feláldozta érte.

Nem értem meg, és semmilyen indokot nem tudok elfogadni arra, hogy õ nem volt képes a kórházban maradni, de annyi esze nincs, hogy legalább betartsa az orvos utasításait, és feküdjön, pihenjen.

De Mehmetet is elítélem, amikor tudomást szerzett Onurtól Gy állapotáról, rögtön be kellett volna vinnie Gy-t a kórházba, ahogy mondta is méghozzá másik orvoshoz. Nem szabadott volna, hogy meghassák a felesége szavai.

Azért Bahart megértem és sajnálom is, elõször kiderült, hogy az apja nem is az apja, a szülei nem balesetben haltak meg, hanem az egyik megölte a másikat, majd saját magát is. Mire ezt feldolgozta úgy-ahogy, most megint kidrült, hogy az a történet sem kerek igazán. Újra sokkolták.
9/10
napraforgó 2014 szept. 15. - 08:32:43 9/10
(2296/2414)
Gyöngy könnyelmûsége valóban idegesítõ. Senki nem szeret kórházban lenni, ezt elhiszem, de ha nincs jól, minek játszik az életével?
Ja, mert mehmet gyorsabban gyógyul, ha õ ott van körülötte és áhitattal bámul fel rá....
Amúgy meg egy ilyen komoly mûtét után miért cipelik állandóan a 10-13 kilós lányukat? Szerintem ilyenkor egyáltalán nem szabad emelni, kb. fél évig!
Milyen jó, hogy megfogadták egymásnak Mehmettel, hogy nincs több titok, meg mindent megbeszélnek... Úgy tûnik, ez itt épp mégis kívül esik ezen a körön... vagy gyöngyre nem vonatkozik...
Még jó, hogy Pinárnak, meg Onurnak több esze van és szólnak Mehmetnek. Remélem visszazsuppoljkák a buta tyúkot a kórházba, de rögvest.
Bahar lehet, hogy késõbb megenyhül, mindenesetre az anyjától nem volt szép, hogy azért hagyta ott a kevésbé tehetõs szívszerelmét, hogy egy gazdag pasi felesége legyen... Bahar meg olyan régen elvesztette az apjának hitt Alit, aki mellesleg megölte az anyját, én nem is értem, hogy ezek után miért nem kíváncsi erre a frissen föltünt apára...

Viszont kevés idõ maradt a holnapra, amikor már a 13 év múlva idõnél, meg a boldog végkifejletnél kell legyünk.
malvinkicska 2014 szept. 15. - 08:13:23
(2295/2414)
Szép hetet kívánok mindenkinek lassan vége a kedvenc sorozatunknak, igaz a végére nem olyan lett nekem mint, amit vártam tõle. A Gy titkolózása már idegesítõ, azért a naiv szerepét végig hozta , de most már fárasztó. M- Istenek tekinti, vagy minek , mert ez már alázat a részérõl az egészségével játszik. Bahar nem tud megbékélni az igazsággal, ezért hárít, igaz ilyen korban, már nem könnyû az ilyen hírek feldolgozása. Seref fél az egyedül léttõl hiszen végig egy nagy problémás család vette körül, azért mindenki vágyik a saját otthonába. Az öreg a testvérénél van ennyi kitudódott de D nagyon aggódik érte úgy néz ki beleszeretett, a lánya bármit mond nem akarja elfogadni. A kis M-rõl semmi szó nem esik nem hiányzik senkinek, pedig mit küzdöttek, érte.