Téma: Inferno

_nyugiss_ 2016 okt. 17. - 11:27:05
(12/52)
nekem az alap felállás unalmas már..langdon plusz egy nõ
a bemutatója meg kisértetesen hasonló az elõzõ két részéhez
West 2016 okt. 17. - 10:42:57
(11/52)
Akik olvasták a könyvet azokra valószínüleg csalódás vár. Nem igazán értem, hogy ha van egy sikeres könyv alap miért kell megváltoztatni a történetet. És jelen esetben pont egy olyan végkifejletet ami a könyv sikerét adja.
Maga a központi témáról a virusról annak céljáról egy elszólásban esik csak szó helyette kapunk egy erõltetett abszolút céltalan szerelmi szálat.

SPOILER

szerintem a filmet nézõk számára nem derült ki hogy a vírus célja nem az emberiség nagyrészének elpusztítása hanem sterilizálása amely folyamatot teljsen észrevétlenül fájdalom mentesen végzi el a virus így végül a populáció elöregedése és a csökkenõ születés szám miatt szép lassan lecsökken majd az emberiség létszáma

A film végére indokolatlanul bele erõszakolt török terroristákat és robbantást pedig kifejezzetten károsnak gondolom a jelenleg urolkodó hangulatban.


Ahogy a vírusnak az emberiséget úgy Ron Howardnak is sikerült meddõvé tenni ez a történetet.
6/10
blaze86 2016 okt. 16. - 22:56:28 6/10
(10/52)
Nem olvastam a könyvet, és számítottam arra, amit láttam, szerintem semmivel sem rosszabb ez a rendezés, mint az elõzõek.
Nem is elemezném szét, egy esõs estére jó lesz, de semmi több. Erõs 6-os, amit kb. eddig is kapott másoktól.
4/10
Ferrrrri 2016 okt. 16. - 20:47:05 4/10
(9/52)
Kevés jót tudnék elmondani errõl a filmrõl. Talán a nagyszerû könyvélmény miatt, de képtelen voltam élvezni amit látok. Bár ha a könyv ismerete nélkül nézem végig a filmet, azt gondolom akkor sem élveztem volna. Fura, de nehéz elválasztani ezt a két dolgot.

Aki olvasta, annak biztosan nem ajánlom a filmet, mert csalódni fog. Ha pedig valaki nem olvasta, akkor inkább tegye meg és ne nézze meg a filmet. Lebilincselõ, végtelenül izgalmas, fordulatos történet... de csak olvasva. Így filmen mehet a kukába. Sajnos.
1/10
Radio VertigoFm 2016 okt. 16. - 12:47:47 1/10
(8/52)
A film nagy csalódás volt a számomra, nekem nem tetszett.
Csalódás volt, a szinészi játék, a rendezés, és a tartalom is. Értékelve a filmet 10/4.
Balu64 2016 okt. 16. - 07:13:52 Előzmény Judit Szikora
(7/52)
Jucusom! A film két órás, irigylem az idõérzéked! :))
Judit Szikora 2016 okt. 15. - 19:04:44
(6/52)
Hálás voltam, hogy csak 1,5 órás volt a film.
A szerelmi szál kár volt bele.
A vége köszönõ viszonyban sem volt a könyvvel.
Amíg a regény elgondolkodtató volt, ez egy újabb limcsi film lett.
Ringo Alistar 2016 okt. 15. - 11:53:51
(5/52)
Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült hozni azt a feszültséget és stílust amit az elõzõ részek nyújtottak, mármint nem járt az agyam a film elejétõl a végéig, hogy most akkor mi lesz, nincsenek nyitott kérdések. Egy szájbarágós szálat kapunk Dan Brown mûvébõl. Elképzelhetõ, hogy ez saját probléma, esetleg a téma kvázi vírusok hidegen hagynak, természetesen a könyv számlájára is... De!
Személy szerint egy összecsapott, pénzhajhász, ahogy mondták elõttem is, "tucat" filmet sikerült összehozni ezúttal.
Langdon professzor szerepében Tom Hanks még mindig jó, bár mintha fásulna.
A hölgy, Sienna pedig egyenesen hitelét veszti a történet sodrása közben, nem a történetbeli szerepe miatt, hanem egyszerûen a játéka valóban csak egy "játék" számomra, amit akár el is dobhatunk a pokol legmélyebb bugyraiba.
Nem fogok ódákat zengeni róla, mert annyira nem tetszett a film, ennek ellenére egy hûs októberi esti mozizásnak a heti rutin bevásárlás után egész helytállónak bizonyult, mint idõtöltés. A negatív reklám is reklám, hiszen épp ezzel töltöm a délutáni dohányzó illetve teázó szeánszomat. :)
Dragos Károly 2016 okt. 14. - 23:52:10
(4/52)
Nagyon gyenge 12 egy tucat akciófilm, nem ér egy forintot se nemhogy egy mozijegy meg popcorn árát. Inkább megnézném bármelyik Piedone filmet századszor is, mint ezt a sz@rt még 1x, ingyér se. 2/10, a 2 pont Firenzének szól.
1/10
Máté Vas 2016 okt. 14. - 21:06:15 1/10
(3/52)
Ez a film retek, teljesen átírták a sztorit a könyvhöz képest :(
Nekem ez 0,01/10
3/10
Gábor Érlaki 2016 okt. 13. - 21:35:38 3/10
(2/52)
Nem sok köze van a könyvhöz. Csalódás, fõleg az átírt történet miatt. A könyv sokkal elgondolkodtatóbb!
somersby 2016 máj. 10. - 14:30:39
(1/52)
A Da Vinci kód és az Angyalok és démonok világraszóló sikere után értelemszerû volt, hogy Ron Howard és Tom Hanks elkészítik a folytatást, ám végül Dan Brown regénysorozatának harmadik részét kihagyták és inkább a negyediket, az Inferno-t filmesítették meg.

A misztikus sorozat harmadik részének kezdetén Langdon professzor egy olaszországi kórházban ébred fel, és semmilyen emléke nincs róla, hogyan került oda - mint ahogy a holmija közt eldugva talált morbid tárgyra sincs semmi magyarázata. Langdon egy fiatal orvosnõ, Dr. Sienna Brooks (Felicity Jones) segítségével próbálja visszanyerni az emlékeit, ám eközben menekülniük is kell az életükre törõ ismeretlen üldözõik elõl.

A rendezõ ismét Ron Howard, a forgatókönyvet David Koepp készítette, Robert Langdon professzor szerepében pedig harmadszor is Tom Hanks lesz látható. A további szerepekre Felicity Jones, Ben Foster, Omar Sy és Irrfan Khan szerzõdtek le.

Official Teaser Trailer (HD) - http://www.youtube.com/watch?v=xbNBB1D37U8

Bemutató dátuma: 2016. október 27.