Téma: Inferno

k11zoltan 2017 jan. 22. - 22:31:05
(32/52)
Ez a sorozat egyre gyengébb lesz.
Ez tetszett a legkevésbé.
9/10
Okulare 2017 jan. 20. - 22:47:45 9/10
(31/52)
Nekem, - aki sem a Da Vinci kódot, sem az Angyalok és Démonok c. filmeket nem láttam és az alapjául szolgáló könyveket (és ezt a könyvet sem) sem olvastam - tetszett a film. Volt benne izgalom, fordulat, akció. Bár valóban voltak életszerûtlen megoldások, de nem hitették el velünk, hogy a szereplõk azok James Bond-ok vagy John McClane-k. Az egész az nagyjából hihetõ volt, tudomásul véve, hogy az egészet egy 2 órás filmbe kellett belezsúfolni. Én jól szórakoztam!
6/10
pihes 2017 jan. 19. - 15:16:15 6/10
(30/52)
Nagyon hasonló, legalábbis felépítésében, mint a DVK. Egy idõ után, nem tartotta fent a figyelmet.
A repülõs film, határozottan, jobban tetszett.
7/10
kobax 2017 jan. 10. - 13:49:59 7/10
(29/52)
A könvy egyértelmûen sokkal jobb volt.

A film ott úszott el szerintem, hogy az elsõ 30-40 percben szinte betû szerint követte a könyvet, aztán valószínûleg félúton jöhettek rá a "szakik", hogy ez így nem lesz jó, mert különben 4 órás monstre alkotás kerekedik, úgyhogy a végét becsülettel összecsapták.
A végkifejlet nyomokban tartalmazza Dan Brown gondolatait.

Más és offtopic: az "Elveszett jelkép"-et senki sem akarja megfilmesíteni?!
Pedig szerintem a legjobb Dan Brown regény - kb. egy ültõ helyemben olvastam ki anno!
10/10
krys19 2017 jan. 01. - 21:15:50 10/10
(28/52)
Nagyon jó volt!:)
izabo69 2016 dec. 03. - 10:15:36
(27/52)
Nekem a könyv nagyon tetszett,végig izgalmas,alig vártam mindig,hogy újra továbbolvassam.
Fõleg azért izgultam,mert a téma már bennem is megfogalmazódott,és lám más is gondolt ily megoldásra.
A filmet majd letöltöm és úgy nézem meg.Én ha moziba megyek azt a látványért teszem.
Fõleg sci-fi amiért beülök.
3/10
fantyoyo 2016 dec. 02. - 06:42:58 3/10
(26/52)
ritka szar film.

A mûfaj - a rejtvényrõl rejtvényre haladó hõsök harcolnak az idõvel és az üldözõkkel - egyik titka, hogy hogyan lehet a nézõnek is legalább lélegzetvételnyi ideje arra, hogy kattogtassa az agyát, hogyan lehet a tétet megoldásról megoldásra emelni, a feszültséget fokozni, ebben a filmben az elsõ pillanattól tökön van szúrva: a történet egy alig elviselhetõ magas c-n indul, majd egyetlen pillanatnyi szünet nélkül darálja egymás után a fordulatokat, amikbõl már az elsõ negyedórában sokkal több gyûlik össze, mint amennyit még érdekesnek, izgalmasnak lehet érezni (arról nem is beszélve, hogy a hosszú, irritálóan túlexpresszív flasback képsorok rettenetesen laposak és idegesítõek.

A tempó nem biztosít lehetõséget arra, hogy a helyszínek, terek, mûalkotások értékét, jelentõségét átérezzük, ezt a robert langdon filmek általános szájbarágós, általános iskolai mûveltségi színvonalábal végképp hazavágják, és persze azon már le se ragad az ember, hogy mi az isten .szának kell bedecker reisen-t csinálni olyan információkért, amit a google egy átlagfelhasználónak se tart 3 percnél tovább megszerezni.

A végén a dialógusok pedig már parodisztikusan ostobák és felszínesek voltak.

Kovács kolléga 2016 nov. 10. - 19:59:54
(25/52)
Olvasd el a könyvet és ha kedveled Dan Brownt, akkor élvezni fogod.

A film egy erõs közepesre sikeredett. Nekem a fináléja jobban tetszett, mint a könyvé (az se rossz, de kissé túlságosan sötétre sikeredett). Inkább az a bajom, hogy ha már változtattak az eredeti cselekményen, akkor ezt bátrabban kellett volna megtenni. A Dan Brown-regények jó alapanyagot jelentenek, de ami könyvben mûködik, az egy az egyben a filmvásznon már kevésbé jó.

6/10
proklima 2016 nov. 01. - 18:32:06
(24/52)
A Da Vinci-kód és az Angyalok és démonok tetszett, ez viszont naggyon gyengére sikeredett.
timisske 2016 nov. 01. - 14:56:23
(23/52)
Az elõzõ 2 filmhez képest igencsak gyenge. Felesleges megnézni szerintem.
10/10
Tuti Ágika 2016 okt. 31. - 19:15:43 10/10
(22/52)
Jó film, néhol egy kicsit vontatott, de ettõl eltekintve jó film!
10/10
AgiMoha 2016 okt. 31. - 19:00:42 10/10
(21/52)
Jó volt, hozta a várt színvonalat!
6/10
doktormacko1 2016 okt. 26. - 22:22:40 6/10
(20/52)
6 / 10 Többre és jobbra számítottam.
LadyBella 2016 okt. 23. - 22:30:29
(19/52)
Csalódás a film, pedig nagyon vártam miután elolvastam a könyvet, amit nem tudtam letenni, annyira izgalmas volt! Kár, hogy ami a könyv mondanivalója, alig volt jelen a filmben. Untam, és vártam már, hogy vége legyen. Nagy színészi játék sem volt, de nem is tudtak volna kihozni többet szerintem egyik karakterbõl sem. Az Angyalok és Démonokat, a Da Vincit is többször megnéztem már, ezt sajnos nem fogom.
LadyBella 2016 okt. 23. - 22:16:25 Előzmény Celsie
(18/52)
Teljesen egyetértek!!
olloczky 2016 okt. 23. - 15:26:34
(17/52)
A könyveket nem olvastam csupán az elsõ két film (amiket imádok) miatt mentem el megnézni, reménykedve még egy hasonlóan lebilincselõ filmélményben. Hát csalódnom kellett.. sokkal kevesebb az a fajta rejtély, ami az elõzõ filmekbõl kimaradt, volt kb vagy 3 dolog amire rá kellett jönni a fõszereplõnek, és annyira nagyon nem késztette gondolkodásra a nézõt.. SPOILER a végén az a küzdelem a bombáért tényleg olyan volt, hogy a lélegzetemet is visszatartottam, de ezen kívül nem sok dolog volt benne ami miatt tudnám ajánlani ezt a filmet. 6,5 - 7 pontot adnék rá 10bõl.
magicvoice 2016 okt. 22. - 10:25:25
(16/52)
Dan Brown egy átlagos író nagyon jó marketinggel. Mondom ezt úgy, hogy minden könyvét olvastam. Egy kaptafára készülnek a regényei, így az Inferno stílusa és eredetisége már megkopott. Semmivel nem tud több vagy jobb lenni, mint a korábbiak.
A filmes adaptációi eddig se hoztak lázba, de legalább nézhetõek voltak, ez viszont kimondottan unalmas és szájbarágós. Jó szívvel senkinek se tudnám ajánlani.
xdm 2016 okt. 19. - 19:56:12
(15/52)
A könyv valóban jó lehet, de ez a film iszonyat unalom. A megszökéseik minden helyzetbõl pedig már elviselhetetlenné teszi az egészet. Csak úgy kisétálnak mindenhonnan, senki utol nem éri õket, senki el nem kapja, észre nem veszi stb. Aztán a jelkép találása, ami megmutatja hol a következõ szimbólum, amin rajta lesz az a hely, ahol a következõ helyre mutató jelet megtalálják, ami majd a végkifejletnél lesz hasznos... Unalmas egyszerûen. Nem jók a folytatások, de hálivúd ragaszkodik az 1,2,3 részekhez. Csak a birkát megnyúzni 1x lehet...
8/10
cifej 2016 okt. 18. - 22:03:40 8/10
(14/52)
Egy kicsit gondolkozzon már el mindenki aki olvasta a 600 oldalas könyvet, mielõtt olyat ír hogy a film gyenge vagy kifejezetten rossz lett. NEM és ismétlem NEM lehet megvalósítani egy könyvben leírt világot egy 2 órás filmben. Ha ezt megpróbálnák, akkor ugyanúgy elcsesznék mint a legtöbb mostanában 2 részre szaggatott mozifilmeket, amik szintén könyvadaptációk.
Szerintem a maga nemében ez a film nagyon jól sikerült, igaz az érzésem a moziból kijövet egy kicsit olyan volt, hogy ez nem olyan nagy durranás, mint a Da-Vinci kód vagy az Angyalok és démonok. Na bummmm, de éppen ezért én nagyon várom, hogy mit is fog hozni a jövõ, gondolok itt az Elveszett jelképre. :)
Celsie 2016 okt. 17. - 18:01:01
(13/52)
Hatalmas csalódás a film annak, aki olvasta a könyvet. A történet nem tükrözi a könyv mondanivalóját. Egy sablonos történetet kapunk a könyv elgondolkodtató végkifejlete helyett, egy teljesen elferdített mondanivalóval.

A könyv egy világméretû problémát fejteget, ahol nincs jó megoldás, nincs helyes döntés; a fõgonosz talán nem is gonosz, csak mer tenni egy hosszabbtávú cél, az emberiség megmentéséért, és a kisebb rosszat választva nem népirtást, hanem születésszabályozást idéz elõ a tudomány segítségével; és a nõ, aki meddõségének árnyékában élte az életét, fontolóra veszi, hogy a világunk megmentésének egyik lehetõsége lehet az õ életének legnagyobb fájdalma.

A könyv sikerét az adja, hogy mindenkit elgondolkodtat, hogy hová vezet a mai társadalmunk útja, a túlnépesedés, az erõforrások kizsákmányolása… és hogy tudnánk e támogatni egy járvány útján megvalósuló népirtást, vagy egy szolid formában végrehajtott genetikai születésszabályozást.
Olvassátok el a könyvet, mert olyan városokat, tereket, épületeket mutat be, ami ámulatba ejt, és olyan témát feszeget, melyen mindenkinek el kell gondolkodni.