Téma: Inland Empire

tinodialfred 2010 dec. 13. - 09:14:32 Előzmény feketevipera
(95/115)
Twin Peaks, Kék bársony, Radírfej, Veszett a világ, stb. Én ezeket a filmeket kb. ilyen sorrendben láttam. Ezek után láttam az összes Lynch-filmet, és imádom az összeset, de egyet kell, hogy értsek veled: rá kell hangolódni a nyelvére. A Twin Peaks kiválóan alkalmas arra, hogy valaki megszeresse Lynch gondolkodását, humorát. Lehet, hogy ha nem azzal kezdtem volna, nem is szerettem volna a többit. De így rajongója vagyok. Ennek a filmnek is.
offtopic
feketevipera 2010 dec. 13. - 09:06:25
(94/115)
Kösz. Amúgy is õrült vagyok, nem csak filmõrült. (Ez csak vicc.) Az NDK-bolgár-szovjet sci-fik, izlandi és üzbég filmdrámák után az Inland Empire már csak könnyed szórakozás. :))
Ford Mustang 2010 dec. 12. - 22:41:59 Előzmény Caline
(93/115)
Hát valóban elég érdekes egy film, fõleg hogy még milyen hosszú is... képtelen végignézni az ember, pedig kár érte, J. I. nagyon jó színész.
BOKORARCU 2010 dec. 12. - 20:53:51 Előzmény feketevipera
(92/115)
Bakker, te egy igazi filmõrült lehetsz! Egyébként tutkeráj a komment!:)
8/10
Caline 2010 dec. 12. - 16:49:10 8/10
(91/115)
Ez a film számomra eleinte érdekes, majd kibírhatatlan lett. Nem tudtam megszeretni. Agyroham. ...Kísérlet ... Sokk-hatás ...
1/10
tulok tuvok 2010 nov. 04. - 00:37:36 1/10
(90/115)
egy mûvésznek is kordában kell tartania az egoját, mert ha így elengedi magát mint lynch az nemjó
10/10
jovianus 2010 okt. 02. - 10:36:59 10/10
(89/115)
Én szeretem D.Lynch filmjeit.
Az Inland Empire 2006ban jött ki, melyhez 2007ben talán kiegészítésként(még én sem néztem meg ezért nem merem biztosan állítani) a 'Mester' leforgatott ugyancsak Laura Dern fõszereplésével egy filmet a 'more things that happened'-et.
Ez talán segíteni fog az Inland Empire megértéséhez.
feketevipera 2010 júl. 19. - 09:37:03
(88/115)
Nos, Lynch sosem volt könnyen érthetõ, és nem is vagyok nagy rajongója, igaz, csak pár filmjét láttam. Azt hiszem, az Inland Empire esetében beigazolódni látszik a mondás, hogy a zsenit az õrülttõl csak egy hajszál választja el. Az emberek többsége szerintem nem tudja, hogy Lynch a hajszál melyik oldalán áll (sõt hogy mirõl szólnak a filmjei), ehhez képest milliók rajonganak érte. Úgy gondolom, aki úgy akarja megnézni az Inland Empire-t, hogy mindenféleképpen értelmet keres benne, az meg fog zakkanni. Van egy olyan érzésem, Lynch jókat röhög rajtunk, hogy azon morfondírozunk, vajon mi a francról szól ez vagy az a filmje, különbözõ értelmezéseket találunk ki. És mi van akkor, ha valójában csak játék az egész, és õ maga sem akar értelmet csempészni a filmjeibe? Megszoktuk, hogy egy filmnek, egy regénynek stb. lineárisan folyó cselekménye van, és ha ez hiányzik, akkor nem tudunk mit kezdeni az egésszel. Drága rendezõnk pedig elégedetten vigyorog, és dörzsöli a tenyerét, mert mi mindenáron valami logikát akarunk rákényszeríteni a filmre.
Ha mindenféleképpen valami mondanivalót szeretnénk keresni, akkor talán azt mondhatnánk, hogy a film utazás a lélek legsötétebb bugyraiba, a szorongások, rémálmok birodalmába (és persze közben betekintést nyerhetünk a filmkészítés rejtelmeibe is). Szerintem erre utalhat a cím is, amit ugye általában illik figyelembe venni egy-egy mû értelmezésekor. Mondjuk nekem sok volt a szürrealizmus és a 180 perc kombinációja, úgy éreztem, kevesebb is elég lett volna terjedelemben, fõleg így, hogy már-már nézhetetlenül túlbonyolították az egészet. Lynch-fanoknak persze kötelezõ darab, másoknak nem ajánlott. Olyan, mintha egyfajta életmû-összegezés lenne, szinte minden benne van, ami Lynchre jellemzõ, de azon túlmenõen nem sok pluszt nyújt. Talán jobb lett volna, ha a rendezõ korábbi munkáiból többet láthattam volna, úgy biztosan könnyebb "értelmezni" (és élvezni) a filmet.
9/10
kgyuri0 2010 júl. 17. - 15:07:59 9/10
(87/115)
Sztem ez remekmû.
Igazat adok Jakovlevnek, „Õrült, követhetetlen és egyben borzongást keltõ 1-2 jelenetnél... Hihetetlen jó film(…)”

Azzal nem értek egyet,hogy angolul érdemesebb nézni. Ez az a film,amelyben a szöveg stzinte érdektelen,igazából messzeátlagon fölüli szinten kell ahhoz tudni, hogy ne zavarjon önkéntelenül is a szövg követése.
Ez olyan, mint wegy balett, egy multimûészeti balett, hiszen jelentõsége van a zenének(igazából a hangnak), a sokat emlegetett képi világnak.
Talán nem is érdemes elemezni, miként hat.De maga a csoda.
Hogy aszongya: „misztikus” film. Hát, jobb híján nevezhetjük annak. Magam igen erõs ódzkodást érzek a misztikus filmekkel szemben, az ilyen írásmûvekkel szemben is egyébként, pl. mi(sz)tikus realizmussal engem a világból lehetne kikergetrni. Aztánaz „ezortéria” a végzetem, hát féltem is kicsit, de ez bizony nem az!
Ahogy a humorban nincs(Karinthy nem ismer) tréfát, úgy a misztikában nincs történet, mert attól csak gagyivá válik az egész, hogy akkor mi van? Hát, ott az embernek a tudatalattija(tudattalan). Ahhoz persze tehetség kell, nem hátrány, ha akkora, mint Lynché.

Mindenesetre Tarantinot bármikor zsebre teszi!
10/10
jakovlev 2010 júl. 17. - 12:54:48 10/10
(86/115)
Én angolul néztem, sokkal jobb! Õrült, követhetetlen és egyben borzongást keltõ 1-2 jelenetnél... Hihetetlen jó film, mint a többi Lynch remekmû. Akinek kissé zagyva a történet, ajánlom figyelmébe a Kék bársony c. filmet, ahol egy baromi jó és egyben követhetõ sztorit élvezhetünk, néhol abszurd jelenetekkel megspékelve. Félelem garantálva!
10/10
rosner 2010 júl. 17. - 07:22:51 10/10
(85/115)
teljesen félrevezetett a port.hu "misztikus film" megjelölése, nem terveztem, hogy megnézem, aztán véletlenül mégis ennél a filmnél kötöttem ki tegnap este. És nagyon tetszett, igaz, az utolsó 30-40 percben már nagyon vártam, hogy vége legyen. De kifejezetten izgalmas, kaotikus film, fõleg akkor, ha feladod az összefüggõ történetre való igényedet elõtte. Nem unalmas, csak hosszabb a kelleténél.
1/10
orbus 2010 febr. 16. - 08:39:57 1/10
(84/115)
David Lynch most már nem csak értelmetlen, de unalmas is.
leguan 2009 nov. 23. - 14:23:48
(83/115)
Nos már írtam egyszer e filmhez, de azóta
még vagy tucatszor végigrágtam magam Lynch
háromórás álomkép-kavalkádján. A jómultkorában olvastam valahol egy "kritikát"
a Direktor Úrról, amelyben a cikk írója
nemes egyszerûséggel arról beszélt, hogy
D.L. a Lost Highway óta folyamatosan csak
blöfföl és voltaképpen hálívúdot ostorozza
rémlátomásaival. Miután e cikket elolvastam
(sajna! már nem tudom h. hol) rászántam egy
kis (sok) idõt és végignéztem a Lost Highway-t, a Mullholland Drive-ot és az INLAND EMPIRE-t. Az való igaz, hogy a M.D. ott a
hállivúd tábla, és az I.E-ben pedig ha
úgy vesszük a színészet maga kerül "górcsõ"
alá, én ezt nem tudnám ilyen könnyen elintézni. Hogy Lynch blöffölne? Nos? Szíve
joga, de valahogy nem tudom róla elképzelni,
szerintem sokkalta komolyabb ember õ ennél,
semhogy ilyet mûveljen. Egyszerûen, végre
szabad kezet kapott, hogy megvalósíthassa horrorisztikus, szürrealisztikus látomásait,
olyan nekem ez a film, mintha anno Dalí-t béklyók kötötték volna és egyszer kapott volna egy lehetõséget hogy mindent elmondjom. Szóval véleményem szerint az I.E. nem blöff, hanem
LYNCH MESTER LEGÕSZINTÉB ÉS LEGSZEMÉLYESEBB alkotása. Minden tiszteletem és megbecsülésem az Övé.
VADÓCFIU 2009 okt. 23. - 13:17:14 Előzmény Krájcsek
(82/115)
SZIASZTOK ! ,, meszkalinos rámálom" és a többi és atöbbi!! attól féltem mikor még csak terveztem hogy fórumra feljövök hogy én leszek az egyetlen aki nem érti a filmet!! de már nem félek!! EGYÉBKÉNT MI VOLT A LÉNYEGE VALÓJÁBAN? MI-HOL-MERRE MEDDIG? KÖSZI
Krájcsek 2009 szept. 22. - 20:02:56
(81/115)
Lynch filmjeit szeretem.
De ez...Szóval ha egy film össze-vissza zagyvaság attól nem lesz mûvészfílm.
Borz alom.
10/10
Tuningszöcske 2009 szept. 06. - 02:11:07 10/10
(80/115)
Így magya ráz taki Árpi....mikó...valami hidraulika....mittoméééééénn
Anteris 2009 szept. 04. - 23:28:09
(79/115)
meszkalinos rémálom.
Dr.Mouse 2009 júl. 18. - 21:16:25 Előzmény lesliew8
(78/115)
Sajnos láttam... moziban, q..va hosszú, borzalom, mindenem fájt.. Bocs, ha megbántom a rajongókat, szerintem az operatõri munka mû-amatõrködése (jujj, a sok kézi kamerás ingatag felvétel, OK kis költségvetés, meg "belefér", mert csak még nyomasztóbb lesz a végeredmény), borzalom.. Én nem nyomasztani járok moziba, nem is bocsájtottam meg, annak, aki elhívott.. ;-D
Laura Dern számomra egy hórihorgas túldimenzionált "fogas", akit rossz nézni. David Lynch eme alkotása, valószínûleg skyzo-paranoid álmainak és maradék fel nem használt ötleteinek keveréke, amihez megint tudott annyi pénzt szerezni, hogy a sznobok örömére megrendezhesse ezt a látleletet.
Végig szenvedtem, vártam, hogy az eszelõs alkotónak a pszichózisán kívül is lesz-é valami üzenete. Volt:
elfogyott a gyógyszere és nem találja a doki számát. - Forduljon terapeutához, lehetõleg még tegnap!
lesliew8 2009 jún. 14. - 08:13:29
(77/115)
az operatõri munka abszolút 10/10, de a történetvezetés már elég homályos. én láttam ezt a filmet, és az a benyomásom róla, hogy nem érthetetlen a sztori, de az akar lenni. és ez az erõltetettség nyomja egy kissé agyon az egészet, plusz rövidebben is meg lehetett volna csinálni, vannak benne igen felesleges dolgok is. nem mondom, hogy nem tetszett, a mûvészfilmek és az elvonatkoztatott dolgok bejövõsek, de ebben sok a hiba. nem attól lesz valami mûvészfilm, hogy totálisan érthetetlenné válnak benne bizonyos szálak. és a jó mûvészfilmeket a nem szakavatott is megérti elsõre. az alakítások felemelõek, Laura Dern fantasztikus, nekem a melékszereplõk is tetszettek (különösen az elején az öregasszony a horrorisztikus ábrázatával:D) összevetve, nem ócska, de tényleg nem errõl fogom beazonosítani David Lynch-et. felejthetõ kategória.
10/10
s.gabriella 2009 jún. 04. - 15:40:34 10/10 Előzmény mókusfõnök
(76/115)
Ez a film egyszerûen zseniális, akárki akármit is mond!