Téma: Insidious

Ottó Kovács jan. 04. 17:39:12
(40/40)
Azért, amikor a néni a hármas méretű gázálarcot felhúzta, és abban esett transzba -vagy a franc tudja mi történt vele - még elég vicces is volt.
Zahire jan. 01. 22:40:29
(39/40)
Na mégis végignéztem valahogy.Harmatgyenge.Nem is értem, hogyan lehetett ennek még folytatást is készíteni...nem is egyet ?
2/10
joey l 2023 okt. 19. - 22:54:28 2/10
(38/40)
ez kimaradt
2/10
joey l 2023 okt. 19. - 22:53:28 2/10 Előzmény Ildikó Nóra
(37/40)
Tetszett?? Hüm. Nincs ízlésed, egy gagyi 0.
2/10
joey l 2023 okt. 19. - 22:51:13 2/10 Előzmény Dörflinger
(36/40)
Pontosam. én a hangját vettem le.
3/10
Dörflinger 2023 okt. 14. - 19:14:05 3/10
(35/40)
Nekem nem tetszett ez a film. Hatásvadász hangeffektekkel operál, nyikorgásokkal, hangos zenei "ijesztgetéssel" és hasonló dolgokkal. Látványra ultragáz. Néha legszívesebben abbahagytam volna a megtekintését, lehet, hogy jobban is jártam volna, mert nem félelmetes, hanem inkább idegesítő volt.
3/10
Zahire 2023 júl. 29. - 18:42:26
(34/40)
Mivel huszonötpercig semmi jelentős nem történt, abbahagytam, hogy utána mennyire volt félelmetes nem tudom.
3/10
méregfog 2023 júl. 08. - 10:10:18 3/10
(33/40)
Sajna a kategóriájában elé gyengécske. A párbeszédek, a szövegek katasztrofálisak, a jelenetek gagyik. Egy Démonok között közelébe sem ér. A film átlagos, egyszerű. Időnként a kamerakezelés is silány, de ez van. A főszereplőket is láttam már jobbnak más filmekben, de ide ez tökéletesen passzolt. A többi rész elvileg jobb lett, úgyhogy adok még esélyt. Ez viszont... Csak a legelvetemültebbeknek ajánlom, akik az ilyen jellegű filmekből "mindenevők".
9/10
Ildikó Nóra 2023 márc. 11. - 18:00:14 9/10
(32/40)
A film újra nézve is tetszett, érdemes megnézni, érdekes, nem hétköznapi történet. Tetszett a szereposztás, a filmzene, a szinkron is. A főszereplőknek jól állt az adott szerep.
10/10
Alizka3 2023 jan. 08. - 15:07:34 10/10
(31/40)
10/9
5/10
pihes 2022 aug. 06. - 14:29:48 5/10
(30/40)
5/10
8/10
BBali06 2020 nov. 18. - 22:39:40 8/10
(29/40)
Nagyon jó volt, várom a következő részt.
10/8.

(Ez a Rose Byrne kár hogy ennyivel idősebb nálam :( )
8/10
BBali06 2020 nov. 11. - 22:11:25 8/10 Előzmény Nettus1980
(28/40)
Angolul fentvan magyar felirattal egy videó oldalon ( a hasonló webcíműn)
Nettus1980 2020 máj. 29. - 12:46:12
(27/40)
Sajnos seholsem tudom megnézni nincs fent a neten csak az előzetese!
8/10
Farkas Erik 2019 jún. 18. - 14:46:47 8/10
(26/40)
Nagyon jó film.
8/10.
6/10
muci07 2019 jún. 14. - 09:15:52 6/10
(25/40)
Mostanában James Wan nevével fémjelzett filmek viszik a pálmát a horror iparban. Egy film maradt ki az életemből tőle, ez pedig az Insidious. Mostanában moziba szoktunk eljárni, az Apácát, vagy a Gyászoló asszony átkát nem rég premiernél néztük meg, amik amúgy elég jók voltak, de valahogy úgy éreztem, hogy ez az egész James Wan világ kezd elfáradni. Így hát - ahogy az előttem hozzászóló - elég nagy elvárásokkal ültem neki megnézni a filmet, mert akármennyi hozzászólást olvastam különböző fórumokon, mindenki dicsérte, vagy éppen élete legjobb filmjének nevezte. Fogalmam sem volt miről fog szólni, így teljes homályban kezdtem neki, de bennem a Péntek 13, Rémálom az Elm utcában-filmek, a Démonok Között, Ideglelés, Az ördögűző, Paranormal Activity sokkal nagyobb nyomokat hagytak.. kár érte.

--SPOILER--

A sztori olyan tipikusan horror-klisé. Család, új ház, gyereket megszállja valami démon, elköltöznek, hátha jobb lesz majd, belép egy médium/látó, jön a férfi, aki nem hisz a "szaktekintélynek", aztán végül is igaza lesz, csavar a történetben, hogy már volt ilyennel dolga a családnak, aztán megmenekül a gyerek, aztán még egy csavar, hogy lehessen folytatni. Egy rész volt, ahol kicsit megijedtem, de mivel nem emlékszem rá - pedig cirka 10 óra telt el a film megnézése óta - nem hagyott maradandó nyomot bennem úgy érzem.
Őszintén szólva lehet, hogy én vártam túl sokat a filmtől a visszajelzések alapján.
Amúgy a film kb odáig volt számomra tényleg jó, amíg át nem költöztek a másik házba. Valahogy ott teljesen elvesztettem a hitemet, hogy klisé-klisé hátán jön és zúdítják rám. Sajnálom nagyon, pedig én tényleg vártam, hogy akkor na most, és az utolsó percig bennem volt, hogy na majd most.
A már megszokott James Wan jumpscare-k itt valahogy még(?) nem ütöttek akkorát. Kiszámítható volt.

Összességében nem volt amúgy rossz film, nézhető volt teljes mértékben, de csak egyszer, szóval szerintem felejthető. Ennek ellenére azért 6 pontot megérdemel.
10/6.
5/10
sawyerx 2018 aug. 13. - 16:13:59 5/10
(24/40)
George A. Romero az egyik horrorokkal foglalkozó könyvben nyilatkozta, hogy nagy szarnak tartja a mai horrorokat, kivéve az Insidious-filmeket, azokban "még van valami".
Hát nem vagyok nagy horrorrajongó, pont a lerágott csontok és zagyvaságok miatt, de szerintem ennél a Paranormal Activity-filmek sokkal jobbak és hatásosabbak, vagy még a Kísértetjárás Connecticutban volt hatásos anno, bár utóbbira annyira nem emlékszem.

===SPOILEREKKEL==

Úgyhogy VISZONYLAG nagy elvárásokkal feküdtem le megnézni eme filmet (bár nem értem, ez miért nincs szinkronizálva, a folytatások pedig igen), VISZONYLAG csalódtam. Nagyon nyögvenyelősen indul, a család mindegyik tagja a középszintet súrolja mind színészileg, mind karakterileg, jóformán unott mindenki. A felépítés a jól megszokott ijesztegetés, itt azonban pozitívum, hogy sokszor tudja az ember, hogy most fog történni, mégis befosik.
A zenék kellően nyomasztóra és hatásosra sikeredtek, és azért is nagy plusz pont, hogy egy kreatív alapsztorit hoztak ki az egészből a felénél, legalábbis nálam nagyot dobott ez az asztrál kivetüléses dolog, és nem csak egy balfasz démont vagy szellemet raktak bele.
Aztán mikor a főhős is kilép a testéből, hogy megkeresse a gyereket, na onnantól számomra bezuhant, mondom, ilyennel nem igaz, hogy elbasszák a filmet. Nem a kivetülés a gondom, hanem hogy ezt így próbálták meg bemutatni. Ha nem létezik tér és idő, teljesen mások a fizika törvényei abban a dimenzióban, akkor könyörgöm, ne egy faszomadta sötét utcával és házakkal mutassák be, meg egy sötét kontraszttal, ahol igenis fontos a tér és idő. Úgy tűnt, mintha a gyerek csak a szemközti házba röppent volna át. Aztán a lánc leoldása és az az ördögfigura... Akkor hatott, mikor távolról mutatták, hogy a sötét szobában áll, de ennyire közelről nem kellett volna őt sem mutogatni. A legtöbb horrort azzal cseszik el, hogy a sok sejtelmes, fosató jelenet után konkrétan megmutatják a mumust, amit általában valami idióta trükkel simán el is lehet pusztítani.
Úgyhogy ez a film is sajnos abba a hibába esett, mint a sok hozzá hasonló, és lényegében egy kreatív alapötletet valósított meg tucatsablonokba építve.

1. - család, gyereket betámadja a természetfeletti
2. - rejtélyes történések, anyu kezd megkattanni, de nem hisznek neki
3. - profi médiumok, akik mindent tudnak a dologról és természetesen ők osztják meg ezt meg hőseinkkel
4. - további hitetlenkedés
5. - kiderül, hogy a családnak már volt dolga ezzel a fenyegetéssel
6. - kapcsolatfelvétel a természetfelettivel, ami nagyon, nagyon, nagyon veszélyesre sikerül
7. - harc a természetfelettivel, látszólagos győzelem...
8. - de mégsem

Azt még elismerem, hogy annak ellenére ütött a csavar a faszival kapcsolatban, hogy biztos voltam benn, hogy ez lesz, mert igazából semmiféle összetűzés nem volt a démonokkal a menekülésen kívül, és az apácafejű is túl könnyen lekopott. Illetve még emlékezetes maradt, mikor a konyhában a hapsi feje mellett hirtelen megjelenik a démon, ott beledobbant a szívecském.

Összességében egyszer nézhető, de van ennél jobb horror is: 5/10

10/10
bunndda 2018 júl. 07. - 13:43:46 10/10 Előzmény idõjós1010
(23/40)
Egyáltalán nem langyoska film, inkább ütős. Én nem pont úgy látom a spirituális valóságot, ahogyan ebben a filmben ábrázolták, de az általános laikus elképzelésnek megfelel. És rendkívül ijesztő, hátborzongató és izgalmas.
SPOILER!!! SPOILER!!!SPOILER!!!
A fiút nem "az ördög" tartja leláncolva (ez már tiszta keresztény-vallási-kép lenne, és valóban buta) hanem egy démon. Csak egy a sok közül. A sötét ház nem "maga volt a túlvilág", hanem csak egy nagyon kis része.
"Kivehetetlen volt a cselekmény": vagy nem neked való értelmileg, vagy nem figyeltél eléggé.

Spoiler-mentesen:
Ez - még ha nem is értek egyet a teljes világképével - fantasztikusan ijesztő, érdekes és logikusan felépített film volt. 10/10 pont. Ritka a logikus, spirituális horror. Ez az volt.
Persze, olvastam olyan kritikát pl. az index.hu-n, ahol a District 9 című filmet paródiának hitte a nagyon "művelt" kritikus. Az ilyeneken nem lehet segíteni.
7/10
idõjós1010 2018 máj. 07. - 16:39:56 7/10
(22/40)
langyoska film, de megtartotta az érdeklődésemet, és elégedett voltam az alá pakolt sztorival. Mindösszesen a vége volt katasztrofális. SPOILER
Csávókánk átmegy a túlvilágra, a fia után, akit az ördög őriz leláncolva, a kénköves pokolban. Veszett nagy agymenésbe ment át így, az amúgy (egészen addig) teljesen vállalható történet. Az a rengeteg bóklászás a sötét házban, ami elvileg maga volt a túlvilág......., egyrészt kivehetetlen volt belőle a cselekmény, másrészről rettentően hosszúra sikeredett.
troy1989 2017 dec. 20. - 19:25:53 Előzmény olahmiki1959
(21/40)
Bizonyos értelmi szint,és intelligencia kell ahhoz,hogy az ember megértse amit néz.. neked ez nem sikerült. :D én nekem bejött a film nagyon,egy ponttal talán még jobban is,mint a the conjuring. egy bajom van ezzel nem szinkronos a többi részhez képest. :(