Téma: Internátus

E-Zsolesz 2019 jún. 06. - 12:19:34 Előzmény Pindur_
(232/232)
Vágatlanul 16+.
E-Zsolesz 2019 jún. 06. - 12:17:15 Előzmény Weva1408
(231/232)
Na most az angol season valójában nem teljesen egyenrangú a mi évad szavunkkal és bizonyos országok egy éven belül több történetszálra is használhatják ezt a kifejezést. Ezáltal a mi évad szavunk valóban nem megfelelő pl. a spanyol Internátus esetében és animék esetében sem. Az Internátus készítői alapvetően előre kitalálták az egész kerettörténetet és így egyre komolyodó történetszálak által bontották úgyszólván szezonokra. Na meg kis nézői csigázás miatt. :D Ha mi is szezonnak nevezzük, az úgy rendben van.
Weva1408 2016 dec. 29. - 11:27:12
(230/232)
\"Az Internátus egy spanyol televíziós sorozat, amely 2007 és 2010 között 71 epizódot és 7 évadot élt meg. \" 3 év alatt 7 évad? Biztos Chuck Norris rendezte. :D
sanderson 2015 jún. 20. - 12:09:58
(229/232)
Elírtam a linket, remélem ez már jó lesz.
https://www.youtube.com/watch?v=ivlUMWUJ-1w
sanderson 2015 jún. 20. - 11:57:42
(228/232)
A filmsorozat egyik jelenetében lemezjátszón operát hallgat egy szereplõ. Ismerõsnek tûnt a zene, de nem voltam teljesen biztos benne, hogy hallottam már korábban is. Ebben az esetben is úgy éreztem, mint már sokszor más filmeknél is, hogy muszáj utánajárnom mit is hallottam. Nem könnyû itt a neten úgy megkeresni egy zenemûvet, vagy egy dalt, ha sem a szerzõt, sem a mû címét nem tudjuk. A siker kulcsa végül a keresésben, a történetben fontos szerepet játszó hajó neve: Dido és Aeneas. Tehát Purcell operájából hallottam abban a jelenetben egy részletet, amit a youtube-on meg is találtam.
https://www.youtube.com/watch?v=ivIUMWUJ-1w
Az énekesnõ neve Xenia Meijer
Spanyola 2015 ápr. 06. - 18:02:18 Előzmény Eviee
(227/232)
Ezt nem tudtam, mivel csak a 7. évadot láttam, most kezdtem megint elõrõl.
Pindur_ 2015 ápr. 03. - 18:17:13
(226/232)
Meg szeretném kérdezni, hogy hány éves kortól ajánljátok megnézni a sorozatot?
Köszi!
Eviee 2014 aug. 11. - 13:14:45 Előzmény Spanyola
(225/232)
... csak elvileg Paulànak 152-es az IQ-Ja...
Eviee 2014 aug. 11. - 13:09:58 Előzmény lacrimae
(224/232)
Mi volt a csattanó? Vagyis mi volt az, ami frenetikus? Õszintén kérdem... Sok volt benne szerintem, de te konkrétan mire gondolsz?
lacrimae 2014 ápr. 02. - 01:05:59
(223/232)
Láttam a sorozatot, és Internátus-függõvé váltam. Szerencsémre többször megismételték, és van felvevõ berendezésem is. Bár nem szeretem a 3 évadnál hosszabb sorozatokat, de ezt megérte végig nézni. A feszültséget folyamatosan fenntartotta a rendezõ, mindig történt valami új csavar, amely felkeltette a figyelmet, és a nézõ a folytatást várta. A végén a csattanó frenetikus volt. Gondolom, a rendezõ Hitchcock rajongó lehetett, vagy tanítvány. Ennek köszönhetõen kezdtem el a többi spanyol filmsorozatra figyelni, mint pl. A Bárka, vagy a Gran Hotel. Ajánlom mindenki figyelmébe. Az elõbbi fikción alapszik, míg a másik kosztümös, némi romantikával fûszerezve. Egyáltalán nem unalmas!
Spanyola 2013 okt. 22. - 18:32:20
(222/232)
Akik utáljàk Paulát és Evelyn!
Figyu,igazából a sok baromságuk azért van,mert õket 4 évesen bedobták az Internátusba. Ezért õket senki.nem világsította fel + senki nemigen nevelte õket.
szajuri84 2013 júl. 30. - 13:24:32
(221/232)
Nincs véletlenül valakinek meg a sorozat?
10/10
zizik 2013 febr. 06. - 14:59:47 10/10
(220/232)
Körülbelül 1 hónapja fejeztem be a sorozatot. Sajnos a TV-ben lemaradtam a vetítésrõl, így online néztem, de szerintem csak jobban jártam, mert nem bírtam volna ki, míg leadják az összes részt. Én is nagyon szeretem Spanyolországot, ezért is kezdtem bele ebbe a sorozatba. Nagyon megérte :) A történet, a karakterek, a forgatókönyv mind nagyon jól kidolgozott. A színészek jól játszottak, hitelesek voltak,(egy két kivétellel) egyik se lógott ki a sorból. A helyszín és a díszletek szintén tetszettek. Az egész sztorit aprólékosan építik fel. Mindegyik részben kapunk egy csattanót, ami garantáltan odaszögez a képernyõhöz (jelen esetben a monitorhoz)és alig várjuk, hogy mi lesz a folytatásban. Mindegyik epizódban újabb titokra derül fény, szóval a sztori egy percre se laposodik el, nem lesz unalmas, mindig van miért izgulni. Az elsõ rész megnézése után sose találtam volna ki, hogy ez lesz a végkifejlet. :) És az egészet egyfajta misztikus hangulat lengi körül, szóval nekem nagyon bejött.

SPOILER

Viszont nekem a hetedik évad valamelyest kilóg a sorból. Ott már nagyon sok az abszurditás és szerintem felesleges volt ennyi részen keresztül húzni a karanténos dolgot. Engem a végén már idegesített: például a katonák, akik nem az Otoxnak dolgoztak és nem tudtak semmirõl simán lelõtték volna a gyerekeket? Csak a végén kezdtek el lázadni és szegték meg a parancsot. Nem volt telefonkapcsolat az iskolában a szülõk nem tudták elérni a gyerekeiket, mégse ment el csak egy szülõ az internátus közelébe, hogy megtudja mi a helyzet, pedig mindegyik gazdag és befolyásos valamit csak tudtak volna tenni. Hector hogy maradhatott ennyi napon keresztül életben? Még nagyobb rejtély: Camillo hogy maradt életben? Illetve minek? Szerintem teljesen felesleges volt, úgy ahogy Sandra elrablása is. Nem értem mi célja volt vele. Jó lett volna tudni, hogy pontosan milyen sorsa lesz Noiret-nak, de sajnos õ a 7. évadban már nem szerepelt. Valamint szerintem jobb finálét is csinálhattak volna, egy kicsit olyan érzésem volt, hogy "rendben vége, akkor gyorsan zárjuk le". A 6. évad befejezõrésze nekem sokkal jobban tetszett, ahogy felrobban a katakomba, azok a záróképek nagyon ütõsek lettek. Na de ettõl függetlenül 10 pontos a sorozat számomra, nagyon a szívemhez nõtt és hiányzik is.
9/10
Denerys 2012 szept. 11. - 16:28:34 9/10
(219/232)
Teljesen egyetértek az elõzõ hozzászólással. Elfogult vagyok a spanyolokkal kapcsolatban...imádom a nyelvet, a focit,az országot, az embereket. Ennek ellenére még nem láttam spanyol sorozatot, mert nem kedvelem a csöpögõs, cigarettát szívogató, whiskyt iszogató topmodelles szereplõket felvonultató szappanoperákat és persze ezután sem fogom.

Teljesen véletlenül akadtam rá elõször a Bárkára, majd az Internátusra....és csak jót mondhatok. Jó történet, kiváló karakterek,szereplõk és természetesen izgalom,amit az utolsó percig lehetett fokozni. Nézzétek meg, csak ajánlani tudom én is mindenkinek. Egy percet sem mulaszthatsz el, mert állandóan történik valami.
9/10
Deidara91 2012 jún. 14. - 23:00:48 9/10
(218/232)
Nem vagyok híve a nevelésbõl elcsattanhat egy-két pofonnak, viszont ennek a két kislánynak(paula és evelyn) egy akkora pofont adnék, hogy Kínáíg repülnek. Olyan degeneráltak és idegesítõek.....
Letty72 2012 ápr. 28. - 20:55:23 Előzmény jakibabu
(217/232)
Az AXN Crime adja május 2-tõl.
10/10
jakibabu 2012 márc. 26. - 20:36:27 10/10
(216/232)
Valaki tud közelebbit,hogy az AXN mikor adja a 7.évadot?
elinternadofan 2012 márc. 18. - 13:49:05 Előzmény axie
(215/232)
de nem úgy volt hogy tavasszal lesz 7. évad szinkronosan?
mindig úgy szokott lenni hogy az új évadok az Internátusból tavasszal jönnek :(
nem?!
k11zoltan 2012 márc. 11. - 09:47:17 Előzmény axie
(214/232)
Kösz, akkor én is inkább feliratozok.
melanett 2012 márc. 07. - 18:39:30 Előzmény csipagyu
(213/232)
Szerintem nyugodtan nézd meg feliratosan, úgy is baromi jó. Én is azt hittem, hogy zavarni fog mert nem szeretem a feliratos filmeket, de nagyon jól lehetett követni.