Téma: Invázió

Cool if AI 2009 szept. 20. - 16:48:02 Előzmény Mankamanga
(39/119)
Elég Egoista hozzászólás, "Isten férfi nincs, csak istennõ, ezért isten az istennõ becézése..."
Na ja Kovács sem Kovácsné férje, hanem Kovácsné becézése.
Amúgy Isten neme nem attól függ hogy egy asszonyember mit gondol, hanem attól hogy mi a neme...
Mankamanga 2009 szept. 13. - 23:33:19 Előzmény digitalisnomad
(38/119)
Most lett vége az Invázió c. filmnek, és elgondolkodtatott...

Mindig is érdekelt az élet eredete -Van-e Isten, evolúció van e? barmelyik is a valasz, "az" honnan lett...-

Az Invázió c. film megnezese es abbol való gondolatmenetem levezetése alapján Valamire rajöttem... ;-)

A film lényege: Az anyai szeretet (megtámadja a Földet egy földönkívüli vírus, melyet ha elkapsz, érzéketlenné válsz, és nem lesz több háború, de boldogság sem... sz'al nem valami jó megoldas, de az ember ezt annak erezte, miutan elkapta -a filmben elhangzik egy mondat "az ûrsikló nem véletlenül pottyant le" melyen a vírus volt- tehat konkrét támadás érte a Földet melyet valami földönkívüliek terveltek ki Ellenünk.
Visszaterve az anyai szeretetre, a filmben az anyuka kisfia immunis a földönkívüli -szeretetre- vírusra, es ezert az anyja nem engedi, h õ maga megfertõzõdjön, mert akkor a kisfiát érzéketlenül megölik, melyet akkor már õ is érzéketlenül fog végig nézni...

Mivel még ember, szembe száll velük és megöli azt aki bántani meri a fiát.

Nna most jön a párhuzam a "honnan lettünk" és a film között:

Biblia szerint Isten teremti a világot: egy nõt és egy férfit a paradicsomba.
A nõ szakít a jó és a rossz tudásnak fájából, elötte meg a férfi oldalbordajabol lett.
A nõt hajtotta a kíváncsiság, melybe a férfi is belement.

A világot egy nõ és egy férfi teremtette ha van isten és sátán.
sátán: isten angyaliból egyikük fellázadt ellene -lucifer- és ezert az isten kirakta a mennybol (de hova?) (...)

Ez van: ballansznak kell lennie, ha nincs az, az szar.
Ha nincs ballansz akkor mi van?

Amugy még arra jutottam a filmbõl ;-) h Éva az Isten , hiszen õ baszta ki a mennybõl a Sátánt, és Isten teremté a világot........
Isten azt mondja tökékleteset alkotott. Az édenkertben mindenük megvan, csak EGY feltétel van: ne egyenek a jo és a rossz tudásnak fájáról, aztan maga Éva szakított...
a pasi belement.

Istennek hiányzott Lucifer...............

Lucifer vajon behodol valaha Istennek?

Örök haboru.

***Jézust Mária szülte, Jézus meghalt a bûnökért... A bûnbocsánatért. -az "emberek" bûneiért***

Én se hagytam volna a fiamat, mint a filmben az anyuka...

Mikor Ábrahám kész volt feláldozni Izsákot Istennek, Isten azt mondta NE!!!

ANYAI SZERETET

Honnan lett? Öröktõl fogva volt-van-lesz.

By the way: Olyan szó van, h istenférfi? vagy férfi isten?
Istennõ, és Isten van -utóbbi az Istennõ "becézése" ;-)))

Sz'al gyerkek, mi találtuk ki saját magunkat! :-DDD
8/10
digitalisnomad 2009 júl. 10. - 21:23:35 8/10
(37/119)
Nem rossz film.Érdemes megnézni.
9/10
real_madrid 2009 márc. 27. - 23:37:05 9/10
(36/119)
érthetetlen, h ennyire le van pontozva. engem teljesen magával ragadott ez a film, ezt látni kell mindenkinek.
IamWhoIam 2009 márc. 01. - 18:42:18
(35/119)
Nekem nagyon tetszett a film, tényleg pörgött minden percben és végig izgultam az egészet.! aki meg nem szereti az ilyen témájú és kicsit fantasztikus ízû filmeket miért nézi???
nadir 2009 márc. 01. - 07:26:07
(34/119)
Hú, nekem nagyon nem jött be... Ráadásul a Quantum-fiú sem illett a Stepford-nõcihez.
1/10
karibtenger 2009 márc. 01. - 05:02:29 1/10 Előzmény Szabibéby22
(33/119)
Nagyon szenvedtem, mire végig tudtam nézni.
Tipikus amerikai, túldramatizált, valóságtól elrugaszkodott, sikeréhes sztori, ami nem szól másról, mint a bevételrõl (ismét) és arról, hogy "mondjunk nagyot".
Az tény, hogy Nicole Kidman - s csak miatta néztem meg ezt a nézhetetlen filmet - agyon van botoxolva.
Nálam ez épp, csak, hogy a nézhetõ kategória, de semmiképp nem több, mint 3/10.
8/10
King Diamond 2009 febr. 06. - 18:58:44 8/10
(32/119)
Nekem is tetszett a film. Habár eléggé megoszlanak itt a vélemények, hogy ezerszer látták már ezt a sztorit filmen, én ezt nem éreztem. Az meg, hogy mihez hasonlít...akkor meg nem kell megnézni. Nicole Kidman jó volt a szerepében, meg jól is nézett ki.
8/10
Szabibéby22 2009 febr. 03. - 21:30:45
(31/119)
Nekem tetszett! Megnéztem már vagy háromszor! :) Nicol Kidman ha szét van botoxozva,:) ha nem, jól játszott! :) Amúgy is az egyik kedvenc színésznõm ... A kisfiú aranyos volt benne. Daniel Craig szimpatikus volt, de ettõl még nem nézem meg a Quantum csendjét! :):)
kol3 2009 jan. 31. - 22:42:16
(30/119)
Egyszer mindenképp érdemes megnézni a vége viszont elcsépelt..7/10
mimoza777 2008 dec. 30. - 22:09:59
(29/119)
Nicole Kidman-nek már annyira szét botoxozták az arcát, hogy semmilyen érzelem nincs már rajta. TÖKÉLETES zombi lett volna. :-)))
8/10
Kendy 2008 nov. 30. - 17:44:26 8/10
(28/119)
Most néztem meg ezt a filmet és tetszett.
Kifejezetten szórakoztató volt.
Ebben a témában számtalan film készûlt már és azt hiszem az alapja ennek a filmnek a Testrablók támadása ami az '50-es években készûlt.
Ez a film az anya-gyerek kapcsolatra helyezi a hangsúlyt és ez volt benne a jó.
Mert sokféleképpen elõadták már ezt.
Nicol Kidman jól hozza az aggodó anya karakterét.
Jól is áll neki és jó nézni õt a vásznon.
Szép mint mindig.

Csípen az ilyen földönkívûli inváziós filmeket!
Kedvencem ezek közül a Átutazó invázió(Terminal Invasion) ami 1 kis költségvetésû tv-film Bruce Campbellel a fõszerepben.
Bruce Campbel RULEZ!!!!!!!

Amit meg anno az ilyen filmek közül elöször láttam a tékából az Donald Shuterland fõszereplésével készûlt.
Most sajna nem ugrik be a film címe de az eléggé izgalmas volt és pörgös.
Meg az is tetszett amit Abel Ferrara csinált anno.
Sajna ennek sem ugrik be a címe és igazság szerint most lusta vagyok utánna keresni.

Összefoglalva szerintem egyszer mindenképpen nézhetõ és szórakoztató film ez.
akos015 2008 okt. 05. - 10:18:52 Előzmény blackman
(27/119)
érdekes film,de jó!!
tommytm 2008 aug. 19. - 14:22:52
(26/119)
szerintem sem volt rossz, igaz hogy ezerszer lerágott csont a sztori de szerintem jó volt. valami azért mégis hiányzik belõle, valami nagyobb durranás vagy izgalmasabb végkifejlett.
aki azért nézte meg mert össze akarta tojni magát vagy vért akart, az elhiszem hogy csalódott, de nem is ez a lényege. szerintem izgalmas volt érdemes megnézni.
csibu 2008 júl. 27. - 12:58:21
(25/119)
Nah ez is egy remake...

Kb. 10 éve láttam az egyik magyar csatornán egy hasonló filmet - sajna nem emlékszem a címére, ha valaki tudja leirhatná. Ott is elszabadult egy vírus és ha elaludt valaki azt "élõhalottá" változtatta... (Szinte teljesen ugyanaz a történet mint ebben)

Nem egy nagy durranás a sztori, de mivel ezt az újabb verziót még nem láttam magáról a filmrõl nem tok véleményt alkotni, hacsak az nem vélemény, hogy én nem látom értelmét hogy megnézzem...
blackman 2008 júl. 26. - 12:47:04
(24/119)
Lehet,hogy nem valami eget rengetõ alkotás,de azért annyira rossz se volt számomra.
4/10
skillet 2008 júl. 26. - 10:06:23 4/10
(23/119)
gyengus. nem azért mert nincs benne vér, vagy borzongás, meg egyéb, hanem azért mert gagyi. nem is kicsit. megnézni szerintem fölösleges idõpocsékolás. este pörgesd ha jót akarsz aludni rajta. kb ennyit ér.
VADÓCFIU 2008 ápr. 22. - 22:55:45 Előzmény Dillinger
(22/119)
Éppen a filmnézés közben szakíttok rá pár percet hogy véleményt írjak a filmrõl mert nézése elõtt olvastam a negatív kritikákat róla........sajnos.....amugy vonakodva kezdtem el nézni de szerintem semmi gond nincsen vele..........izgalmas film de 10 bõl nem lesz nálam 10 es! csak kb 7-8 as.....:)

ez nem horror film ezért nem is aborzongást kell keresni benne és a hiányakor pedig nem negatívumként kell felfogni.....elgondolkodtató a sztori----de a legenda vagyok c filmmel szerintem egyenértékû vagy látványra kicsit gyengébb...de nézhetõ és izgi.:))
üdv
9/10
Dillinger 2008 márc. 17. - 20:58:15 9/10
(21/119)
Semmi baj ezzel a filmmel!Nem unatkoztam a nézése közbe szerintem is a maga mûfajába kiváló!10/9
wolody 2008 febr. 22. - 01:59:18
(20/119)
Hát azért max. közepes. A sok menekülés unalmas, és teljesen kiszámítható. Sokminden tetszett az elsõ félóra pl végig, de onnan egyre kevésbé. Egyszer nézhetõ.