abisztriczky 2016 dec. 16. - 21:32:49
(20/20)
Nekem tetszett, hogy a végén feltûnt Bruce Lee karaktere kisgyerekként, hogy IP mesternél akar tanulni. A legvégén meg bemutatták pár képkockában, hogy Bruce Lee 16 éves korában kezdett IP mestertõl tanulni.
Keresztes³ovag 2016 szept. 20. - 22:01:34 Előzmény aser10
(19/20)
az a baj, hogy a box történet csak kitalált, a wikipédián olvastam utána. De viszont így is jó film, bár nem hiszem hogy igazából egy boxolónak minimális esélye is lenne egy kung fu mester ellen.
7/10
Atis88 2015 máj. 15. - 21:00:05 7/10 Előzmény Nótárius
(18/20)
Érdekes, hogy az ellen nincs kifogásod, amit az elsõ meccs során tett a boxoló Hong Zhen Nan mesterrel. Ott érdekes módon ugyan ez volt megfigyelhetõ, amit te csak a második meccsnél nehezményeztél. Tudod Ip man helyében én is szétpüföltem volna a fejét, meg is érdemelte, talán tanult belõle és visszább vett az arcából.

Egyébként maga a film nagyon jó. Van benne 1-2 eltúlzott harci jelenet, de még így is reális harcot lehet látni benne. 7/10.
Kamella 2014 okt. 17. - 10:26:51 Előzmény Nótárius
(17/20)
Talán én emlékszem rosszul, de úgy indult a dolog, hogy a „kínai boksz" (wushu/kungfu) és a nyugati (angol) boksz kerül összevetésre, megmérettetésre. Tehát nem a boksz szabályai szerint mérkõznek!!! Csak miután kezdett felülkerekedni a Mester, kezdték el megnyirbálni a lehetõségeit, elvenni az eszközeit, azaz egyenlõtlenné tenni a harcot. Azért egyenlõtlenné, mert a bokszoló abban nyilvánvalóan képzettebb volt („világbajnok"?) nem beszélve a tetemes méret és súlyfölényrõl. Ha ehhez még hozzáadjuk az aljasságait, a sportszerûtlenségen messze túlmenõ, életveszélyes, sõt, vélhetõen az élet kioltására irányuló (Lásd, mit tett a Sammo által megformált Hong Zhen Nan mesterrel)!) technikáit, akkor, már csak puszta önvédelembõl is menthetõ, igazolható a mester megoldása.
Hasonló helyzetben talán még Teréz Anya és Gandhi is hasonlóképpen tett volna!
4/10
Nótárius 2014 júl. 23. - 14:17:31 4/10
(16/20)
Kiábrándítóan valószerûtlen, sportszerûtlenül zavaros volt Ip Man küzdelme a bokszolóval:
1. Minek volt a bokszolón kesztyû? A bokszkesztyû az ütés erejét elosztva tompítja, döntõen az ellenfelet védi.
2. Egy ilyen képzett bokszolón nem lehet harc közben ér- és idegfogásokat bemutatni.
3. Nincs olyan szabályrendszer, amiben a magatehetetlen ellenfél fejét a térdünkre fektetjük és puszta ököllel ütemesen még vagy tíz izmosat ráverünk; fõleg egy "tiszteljük a másikat" Wing Chun mester esetében. A rászámolást, a küzdelmet leállítva elõtte kell megkezdeni! Azután meg már minek?!?
offtopic
ilali 2014 jan. 23. - 00:47:16
(15/20)
***OFFTOPIC***
„Ne a régi mestereket kövesd. Azt kövesd, amit a mesterek is követtek.”
***OFFTOPIC VÉGE***
8/10
Dalmát 2013 okt. 31. - 12:39:51 8/10
(14/20)
Bocs, de ezek szerint nem értetted a filmet. Hong mester és Ip mester is a kínai harcmûvészet becsületéért állt ki. Ez nem a bölcsességrõl szólt. Hong ki is mondja a halála elõtt: "A túlélésért meghajlok, de a kínai harcmûvészetekért kiállok".
Egyébként azok számára, akik érdekesnek találták a kung-fu vs. box küzdelmet, ajánlom Jet Li A gyûlölet ára címû filmjét. Mint film nem nagy szám, a különlegességét az adja, hogy a fõhõs az angol box szabályai szerint küzd meg egy amerikaival. Az elsõ összecsapáskor alulmarad, mivel rúgni tilos, de addig edz, míg az ökölharcban méltó ellenféllé válik.
aser10 2013 okt. 30. - 10:04:16 Előzmény Viktor6665
(13/20)
Én nem is értem, hogy állhatott ki egy kínai kungfu harcmûvész egy nyugati bokszbajnokkal. Két teljesen más világ, más technika, más szellemiség. Szerintem hiba volt a kínai mester részérõl ez a megmérettetés (ráadásul az életébe is került), ha bölcsebb lett volna, nem vállalja be, de Ip Man sem.
9/10
Viktor6665 2013 okt. 30. - 00:50:30 9/10
(12/20)
Érdekesebb volt ez a kung-fu vs box, mint a kung-fu vs karate, a film összességében viszont kicsit gyengébb volt. Na persze így is az egyik legjobb harcmûvész filmek közé sorolnám. 10/9

*spoiler*

A boxos vagy 30kg-val nehezebb, de közbe boxkesztyût is visel, az elsõ két menetben ráadásul Yip man rúgásokat is alkalmazott. Az ugye elég egyértelmû ki nyert volna ha az öklét használja a boxos.

*spoiler*
aser10 2013 okt. 24. - 10:17:36
(11/20)
Ja, és végre Donnie Yen filmeket is adnak, nemcsak mindig Jackie Chan, Jet Lee és Tony Jaa mozikat, persze õket is lehet nagyon szeretni, de Donnie nálunk kissé háttérbe szorult az elõbbiek miatt, pedig korunk egyik legnagyobb harcmûvész színésze õ is (és Sammo Hung is).
aser10 2013 okt. 24. - 10:05:15 Előzmény Dalmát
(10/20)
Éljen a Film Mánia! A legjobb filmcsatorna, úgy látszik jó emberkék vannak ottan. :)
reay 2013 okt. 22. - 20:47:44
(9/20)
De jó, hogy ilyeneket ad a csatorna! Hajrá Fim mánia! Mondjuk én még mindig lemúzeumozom elég sûrûn :)
8/10
Dalmát 2013 okt. 22. - 15:36:40 8/10 Előzmény aser10
(8/20)
Pont az a lényeg, hogy az angol bajnok nem egy fair sportoló, és a pontozóbírók ezt el is nézik neki (lásd a menet végét jelzõ harangszó utáni saller).

Amúgy a Film Mánia novemberre is tartogat meglepetéseket. Miután véget ér az Ip Man sorozat, 4-én este a Flash Point címû filmet vetítik Wilson Yip rendezésében és Donnie Yen fõszereplésével. Akik vevõk a jól megkoreografált, kemény bunyókra, élvezni fogják ezt a filmet is.
aser10 2013 okt. 22. - 10:03:51
(7/20)
Ez a 2. rész nagyon durva volt (szegény Sammo, de Donnie is kapott rendesen), azt viszont nem értem, hogy verhették halálra, a nyugati boxban a fej ilyen jellegû, brutál szétverése szerintem mindig is tiltott volt.
8/10
Dalmát 2013 okt. 22. - 00:38:17 8/10
(6/20)
Nekem valahogy ez a rész jobban bejött, mint az elsõ. Talán mert ennek a végét valószerûbbnek éreztem. Kicsit furcsa volt úgy nézni ezt a filmet, hogy az Ip Man ifjúságával foglalkozó 3. részt elõbb adták le. Hogy miért? Mert a 2. rész egyik mellékszereplõje játszotta a fiatal mestert, és Sammo Hung mindkét filmben való szereplése is kicsit meglepõ húzás, mivel két különbözõ figurát alakított.
reay 2013 máj. 22. - 18:15:41
(5/20)
Bruce Lee :)
8/10
offtopic
Rahar 2013 máj. 21. - 22:30:01 8/10 Előzmény JackJeruk
(4/20)
Valóban így is nevezték, bár a legelterjedtebb neve jobb választás lenne.
JackJeruk 2013 jan. 02. - 23:24:59 Előzmény Rahar
(3/20)
Li Xiaolong
8/10
offtopic
Rahar 2012 szept. 28. - 13:09:53 8/10
(2/20)
A filmben van egy kis epizód, megjelenik a mesternél egy kisgyerek, aki akar tanulni tõle. A mester azt mondja neki, hogy jöjjön vissza ha már felnõtt, na vajon ki volt az a valós személy?
8/10
Rahar 2012 szept. 28. - 13:07:57 8/10
(1/20)
Nemrég megnéztem az elsõ részt, majd eme alkotást is. Az alaptörténet ott kezdõdik, ahol az elsõ rész befejezõdött. Yip man mester hõsi életét mutatja be. A harci jeleneteknél néhol azért látszik, hogy kötéllel történõ mozgáskorrigálás történik, de ez ritka. Megtekintését ajánlom azoknak akik szeretnének látni egy viszonylag igényes, történettel rendelkezõ, valós alapokon nyugvó, kung fuval foglalkozó, wing tsun kedvelõknek szóló filmet. Az ázsiai filmek az utóbbi idõben repülõ, sebezhetetlen, legyõzhetetlen karaktereket felvonultató alkotásokból állnak. Ez végre az emberi szinten lévõ, valósághoz közelebb álló harcmûvészeti film. Tehát aki ázsiai marvel karaktereket akar annak nem biztos, hogy tetszeni fog. Viszont aki fogalakozott és/vagy foglalkozik harcmûvészetekkel azok szerintem valószínûség értékelni fogják.