Téma: Iránium

drProktor 2012 nov. 08. - 23:10:55
(89/109)
Értem.
És akkor mi van?
Nem hiszem, hogy valami iszonyat bonyolult gondolatmenetben megzavartalak volna.
Ha mégis, számolj be a problémádról, hát ha segíthetek
offtopic
-csengõzoli-- 2012 nov. 08. - 23:04:21
(88/109)
Az a hozzászólásom,amiben azt taglaltam "ki dönti el,hogy melyik állam ilyen?", nem neked szólt.
drProktor 2012 nov. 08. - 22:55:49
(87/109)
Már megnéztem, de az amerikaellenes paroxizmushoz
én már nem tudok hozzáasuzólni se.
Ez az ország Abszurdisztán
drProktor 2012 nov. 08. - 22:53:51
(86/109)
póbálj érthetõbb lenni. Melyik hozzászólás szólt nekem? Miért mondod?
Meg, hát persze,hogy nekem szólt. Én meg válaszoltam rá, vagy nem?
offtopic
-csengõzoli-- 2012 nov. 08. - 22:25:16
(85/109)
Gyurikám, az a hozzászólás nem neked lett címezve...
danton-b 2012 nov. 08. - 22:14:10
(84/109)
Küldtem több privit egymás után, de csak az egyiket hívtad le,amelyikben válaszolok neked.nincs valami technikai hiba a privát üzenet fiókodban?
drProktor 2012 nov. 08. - 22:12:59 Előzmény -csengõzoli--
(83/109)
"ki dönti el,hogy melyik állam ilyen?"
Javaslom Zoli, döntsd el te, csak nyughass.
danton-b 2012 nov. 08. - 22:11:34
(82/109)
Nem kérdeztem a véleményedet és nem is neked írtam ,mert te még azt sem tudod mikor volt a világháború.Ígyhát nem vagy mérvadó okosabb emberek vitájában.
A történelemhamisítás az az, elmondom hogy egy kissé okosodj ,ami kedvelt komcsi propaganda is volt egyébként ,hogy a Vörös Hadseregnek köszönhetõ a németek legyõzése ,a többiek meg csak asszisztálgattak hozzá.Egyébként az olyan náciknak mint Te, tisztelnie kell pl Göring véleményét ,amit a nürnbergi per során mondott el ,és ahol a németek vereségének legfõbb okaként Amerika belépését tartotta a háborúba ,és nagyon is igaza volt.
drProktor 2012 nov. 08. - 22:09:33 Előzmény -csengõzoli--
(81/109)
Nem Izraelt "csepülték", hanem "antiszemita értelmezési keretben" gyalázták.
De hagyjuk már, nekem ennyit nem ér meg!
offtopic
-csengõzoli-- 2012 nov. 08. - 17:16:25
(80/109)
Ügyes...
olahmiki1959 2012 nov. 08. - 15:57:57
(79/109)
Annak idején nagyon szerettem ezt a sorozatot, az akkori technikai fejlettséghez képest a képi megvalósítás, a díszletek, az eszközök, jármûvek, makettek meglepõen jók voltak.
És én még hallottam a legelsõ, eredeti szinkront, amelyben Kristóf Tibor volt Martin Landau magyar hangja. Gondolom, a hang-kópia annyira tönkrement az évek során, hogy az eredeti szinkron ma már gyakorlatilag hozzáférhetetlen, ezek az újabbak is biztosan jók, de a réginek a közelébe sem jönnek. (Mint általában.)

Ez a sorozat még ma is nézhetõ, értelmesek az epizódok, jók a színészek, ahhoz képest pedig, hogy maga a sorozat milyen régi, egyenesen fantasztikus.
offtopic
_goldie_ 2012 nov. 08. - 15:24:22
(78/109)
offtopic
-csengõzoli-- 2012 nov. 08. - 14:52:13
(77/109)
Houston van egy kis problémánk!
-Csubi! Kapcsold be a tartalék áramköröket!
-Wáõõõ
adamnagysweetmovie 2012 nov. 08. - 14:47:36
(76/109)
Sztem vitázni úgy van értelme, ha nem ragaszkodunk hajlíthatatlanul a saját nézõpontunkhoz és ha a másik felvetéseire válaszolunk.
Ezt a jövõre vonatkoztatva írom, az Irak-Irán-US-Izrael-ENSZ kérdésben már mindent leírtam.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 08. - 14:44:54
(75/109)
Távol vannak az álláspontjaink (ezt nem ragozom tovább), részben pedig ugyanazt mondod, amit Bushról és Irakról írtam.
Részben pedig egy csomó dolgot figyelmen kívül hagytál a hszeimbõl, ami talán árnyalhatná a beállítottságodat.
Üdv,
-csengõzoli-- 2012 nov. 08. - 14:38:01
(74/109)
Jaj Ádám,végtelenül leegyszerûsítesz mindent.
2011 valóságtartalmáról kb. ismered a véleményem.
Nem tudom,hogy volt,de hogy a hivatalos verzió nem igaz,az szerintem biztos.

"Egy más államokat fenyegetõ nacionalista-teokratikus államot nem lehet ölbe tett kézzel hagyni.... "

Igaz,csak ki dönti el,hogy melyik állam ilyen?
Irakba tömegpusztító fegyverek miatt vonultak be és eredmény?
Se vegyi fegyverek,sesemmi.
Cserébe a demokrácia jegyében földig rombolták.
Nem,nem sajnálom Szaddámot, de hogy ez az egész nem az igazságosságról és a demokráciát fenyegetõ veszélyrõl szólt az biztos.
Azt értsd meg,hogy vannak más berendezkedésû, gondolkodású államok, melyeket lehet szeretni vagy utálni, tökmindegy.
A lényeg,hogy ezeket lerombolni nincs joga egyik országnak sem.
Az USA a te gondolkodásodra apellálva rájuk süti,hogy veszélyeztetik a világot és lerombolja.
Mûholdas kamerákkal a seggedbe is be tudnak nézni,úgyhogy nyilvánvaló hazugság,hogy nem tudták,hogy ott nincsenek vegyi fegyverek.
A demokrácia védelme is hazugság,hisz korábban puszi pajtások voltak Szaddámmal.
Akkor miért nem érdekelte õket,hogy milyen rendszer van Irakban?
Vedd már észre,hogy ez nem álomvilág, ez nem magasztos elvekrõl szól,hanem érdekekrõl.
Mikor az volt az érdekük,hogy jóban legyenek,akkor baráti ország volt Irak, mikor féltették az olajkutakat,akkor lerohanták ezt a szörnyû diktatúrát.
Ádám,te ezen tényleg nem látsz át vagy csak eljátszod a naivát?
adamnagysweetmovie 2012 nov. 08. - 14:32:57
(73/109)
Sztem az iráni fenyegetést 2 szempontból lehet nézni: hasonlítani a talibánhoz (ennyiben jogos veszély, én ezt vallom), vagy hasonlítani az iraki "tömegpusztító fegyveres" mondvacsinált háborúhoz (amit sztem ti vallotok és amire számos cáfola felhozható).
Szerencsére Amerika élén nem egy olyan ipari érdekeltségei mozgatta, mûveletlen, agresszív redneck áll, mint ifjú Bush.
olahmiki1959 2012 nov. 08. - 14:30:29
(72/109)
"a jó ügy érdekében hajlandó lennék ezt az esõidézõ táncot ellejteni nektek :D"

Ez az! Úristen, milyen régen vártunk már erre, goldie!
Végre egy használható ötlet itt a porton.
Remélem, te nem vagy ennyire "sovánka", mint ez a gyerek, aki szegény úgy néz ki, mintha éppen az éhenhalás elõtti, "még utoljára összeszedem minden erõmet, aztán kalap, kabát" stádiumban leledzene.
Szegény Csengõnek - aki éppen a Neptun felé száguld egy ûrhajón, - majd valahogy elküldjük a felvételt, hogy tudja, mekkora élménybõl maradt ki...
adamnagysweetmovie 2012 nov. 08. - 14:27:47
(71/109)
Egyébként Izraelt sok tekintetben el lehet ítélni (telepek építése, falhúzás), mert a térségben szokásos temperamentumot az Európából hozott mentalitással keverik - és ez a szükségesnél is több konfliktust eredményez a térségben.
Persze az arabokkal sem könnyû együttélni, de az õ kultúrájukat (ami az Európába település elõtt szervesen illeszkedett a zsidókéhoz)a visszatelepülõ és államot foglaló Izraelnek illene tiszteletben tartani.

Nekem személy szerint az arab/muszlim kultúra sok tekintetben vonzóbb is, mint a zsidó-keresztény, de sok tekintetben (egyéni-politikai jogok) meg nem.
Az iráni (tálib stb) fundamentalsta vezetésben ettõl függetlenül nem tudok mit szeretni, sõt.
adamnagysweetmovie 2012 nov. 08. - 14:06:26
(70/109)
A harmadik részhez: emlékszel még 2001-re és a talibánra? Hitleri 3. bircsire már nem is utalok.
Egy más államokat fenyegetõ nacionalista-teokratikus államot nem lehet ölbe tett kézzel hagyni....
Felõlem a ruszkik és indiaiak (és az ENSZ) is megfenyíthetnék õket, de õket csak a biznisz érdekli, a demokratikus jogok nem. (És most itt nem dobom be a Jokeremet, hogy miért barátkozik pont ezekkel a mókusokkal).
Na üdv, e témában mindent elmondtam.