Téma: Iron Empress

Ljerk 2015 ápr. 19. - 13:57:10
(2/2)
Empress Chun Chu (vagy Cheon Choo és variációi a névre) - Goryeo (a mai Korea) történelmének erõs asszonya, aki részt vesz a khitánok elleni háborúban (i.u. 992).

A khitánok (majd a jürchenek) nomád törzsként még a mongolok elõtt meghódították Észak-Kínát és Mandzsúriát (ahol a koreai félsziget csatlakozik a kontinenshez) . Olyan harci taktikákat használnak, amit majd késõbb a mongolok is alkalmaznak a Muhi csatában (szekértábor elleni harc).
10/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 05. - 11:08:58 10/10
(1/2)
Csuncsu itt egy nõ s õ a fõszereplõ, eredeti címen Csuncsu császárnõ lett volna.

Érdekes, mert pl. az új Sillába ott van Szadó anyakirályné is, mint tudjuk a yi sanba san apja neve volt.

Érdekes hogy a nevük férfinek is meg nõnek is adható, õk nem kavarodnak bele szerintem mi se.

A külföldi adón egy másik is ad +az idõ függvénye, ezeket már leadták külföldön azért van oldala a porton.

Tényleg jó lenne ha komolyabban kiszolgálnák a nézõket s hazánkba is kielégítenék tv nézõi igényeinket.

Megtudtam hogy amiket adnak sorozatokat a kereskedelmiken azok is pont ilyen hosszúságúak csak a reklámok meg minden miatt szegényeket megcsonkítsák.

Mindenesetre remélem hogy több ilyen alkotást adnának hazánkba is, meg az mtv a rövidebbeket bevállalná fõmûsoridõbe az nézettség terén csúcs lenne.

Kedves akárki, ezek az alkotások lényegre törõ normális mûsorok, annyira csodásak hogy én inkább ilyeneket néznék.