Téma: Isten Fia

Robicruz 2014 szept. 20. - 08:14:49 Előzmény crash48
(25/125)
Hat jol mellefogtal azzal hogy szemita kinezetunek vartad volna Jezust, mert Jezus nem volt zsido! A tanitvanyok (apostolok) kozul is csak Judas volt zsido, de ot a farizeusok kuldtek hogy epuljon be Jezus kornyezetebe es jelentsen. A tobbi apostol Jezussal egyetemben a zsidok altal gunyneven Galileanak (Hagil Al Gojim - tehat a gojok) nemzsidok foldjenek neveztek Azt a tartomanyt, melybol Jezus es a tobbi tanitvany szarmazott - marpedig ott a nevnek megfeleloen nem eltek zsidok!
ogertsz 2014 szept. 19. - 22:21:34 Előzmény kovacs.agi.elte@gmail.com
(24/125)
Majd ha újra eljõ, már sokan várják kb 2000 éve, de lehet, hogy még 2000 évet várhattok rá. Aztán majd megint mondhatják, hogy úgy is eljõ. Mint 1600-ban, amikor tömegesen vonultak az emberek az utcára, hogy mindjárt jön Jézus...


A filmrõl: Nagyon gyenge és giccs az egész film, ebbõl semmit nem tudunk meg a valódi Jézusról, az emberfiáról.
kovacs.agi.elte@gmail.com 2014 aug. 06. - 19:42:08 Előzmény crash48
(23/125)
Megkérdezhetem, hogy mikor jön az Isten fia Magyarországra a mozikba? Honnan tudom kideríteni? köszönöm elõre is
crash48 2014 júl. 27. - 23:25:42
(22/125)
Szerintem közepes a film.A történetvezetés több helyen eltér a bibliában leírtaktól.Filmként nem rossz a képi világ,kivéve mikor pl.Jeruzsálemet messzirõl mutatják az kiábrándítóan "mû".A szereplõk játéka tûrhetõ.A karakterek túl idealizáltak,Jézus giccsbe hajlóan szép férfi totál európai arccal.Mária(most J.anyjára gondolok)tényleg kiélt prostiként néz ki-nem volt szerencsés választás.
Én egy igazi szemita külsejû emberként próbálnám elképzelni Jézust(persze ez nehéz,hiszen az évszázadok során a mûvészetekben,templomokban az alkotók saját korukat és eszményüket vitték bele mûveikbe,így ez erõsen befolyásoló hatású).Isten fiaként biztosan nem lehetett ronda ember,a tekintete nagyon tiszta lehetett.Még egy észrevétel:bár õ az isten fia-ezt nem is tagadta vádlói elõtt-mégis emberként élt itt a földön,emberi tulajdonságokkal,erõvel kinézettel.Ugyanúgy éhes és szomjas volt és a korbácsütés,keresztrefeszítés éppúgy fájhatott neki ,mint bármelyikünknek fájna.
Kisajátítani nem szabad semmilyen gyülekezetnek,vallásnak sem SOHA,hiszen ez az õ tanításaival szemben áll-tehát Jézus mindenkié aki szereti õt!
Marry Ann Laudy 2014 jún. 14. - 15:23:11 Előzmény Deján Kudó
(21/125)
Csak annyit a komidhoz, egyetértek veled abszolút, a karizmatikus csoportok tényleg hatalmas erõt adnak nekünk és valóban élõ kapcsolatot tudunk ápolni a Szentlelken keresztül Krisztussal és az Atyával. Csodálatos ajándékokat, karizmákat kaphatunk ott és át élhetjük a Lélekben nyugvás ajándékát is. DE A MISE NEM KAMU! A mise az utolsó vacsora felelevenítése! Amit maga Jézus Krisztus bízott ránk! Az evangélium is tartalmazza "Ezt cselekedjétek az Én emlékezetemre." Amit pedig Jézus mond az nem kamu. Nem szeretném felülbírálni se a te sem pedig a barátos értékrendjét, de ti sem bírálhatjátok felül Jézus (ha úgy tetszik) egyik végrendeletét. Ha nem szeretitek a hagyományos miséket akkor járjatok karizmatikusokra. Van nagyon sok karizmatikus érdekeltségû atya, évente van a nagy Országos Karizmatikus Találkozó, ahol szintén van szentmise! "Kis mise nagy mise, nem történik semmi se" Keresztény ember ilyet nem mondhatna ki! Hogy ne történne! Az Úr Jézus valóságosan jelen van az oltári szentségeben, az Õ szent testét és vérét veszed magadhoz a szentáldozásban! Ez a lényeg. A karizmák nem ez ellen, hanem ennek a bizonyosságnak, hitigazságnak megerõsítésére szolgálnak!
Remélem nem háborítottalak fel ezzel az üzenettel, nem ez volt a célom, csak úgy gondoltam nem árt ha egy ilyen nézõpontot is hallasz. Ha szeretnéd akkor tudok neked olyan embert mondani aki a Karizmatikus találkozó egyik alapköve és emellett apáca.
Sir_Extreme 2014 máj. 22. - 22:09:06
(20/125)
"Az elõzetes alapján megjelenõ Jézus kiválóan tükrözi, hogy milyen lehetett a valóságban élõ."

Nem tudod, milyen volt, de kiválóan tükrözi...
postata 2014 máj. 18. - 16:37:37
(19/125)
Ez a film minden, ami szûklátókörû maszlag a világban létezik. Elkeserítõ, hogy ennyire félre lehet értelmezni az Evangéliumot. Nagyon szomorú...
sonny777 2014 máj. 11. - 14:00:26 Előzmény CPCompany
(18/125)
Bolcsen szoltal, remelem mindenki vagni fogja a filmet es aztan fel is tudja majd dolgozni!
CPCompany 2014 máj. 01. - 13:28:17 Előzmény MaxwellRobinson
(17/125)
Szia!

Én senki vagyok ahhoz, hogy megítéljem, amit írsz. De! Jézus kijelentette: "Én és az Atya egy vagyunk!"
Emberi tudatunk szerint Istent nem láthatjuk, míg itt élünk a Földön.
Hát akkor hogyan láthatnánk mégis? Ha eljön emberi alakban hozzánk. Eljött!
Mi kellett ehhez a Földi világban, hogy Isten és az ember (Mária) között fogantatás legyen? A Szent Lélek
Most ilyenkor jön az emberi fantázia... Na de miért érdekel ez minket?
Ne akarjunk már olyanokat tudni, amit csak Isten ért! Ez a lényeg! Nem ezért jöttünk a világra. Mi emberek vagyunk és maradjunk is csak azok!!!
Mert annak a fának a gyümölcse, nem csak a bûnt, a gonoszságot és a halandóságot hozta el nekünk, hanem az örökkön-örökké való tudálékosságot is...
A lényeg: Jézus az Isten Igéje! Egyszerre volt Isten és ember és külön-külön is! De ne akarjuk ezt megérteni csak kövessük Õt!
balazsa121 2014 ápr. 30. - 18:12:41 Előzmény Sir_Extreme
(16/125)
Az elõzetes alapján megjelenõ Jézus kiválóan tükrözi, hogy milyen lehetett a valóságban élõ. Szerintem nem volt erõsebb, de a fizikai erõ egyébként sem döntõ. Amit csinált, az teljesen világosan érthetõ, ha valaki fel szeretné fogni. Ajánlott az elõzményeket is elolvasni, hogy még tisztább kép legyen az egészrõl, például a bibliai elõzményeket. Anélkül is nézhetõ, csak nem lesz annyira egyértelmû az egész. Az is segít, ha a bibliai evangéliumokat tanulmányozzuk egy kicsit, így még inkább átjön a film mondanivalója.
Sir_Extreme 2014 ápr. 27. - 19:09:12
(15/125)
Csak az elõzetest láttam, de én még mindig egy olyan feldolgozásra várok, ahol Jézust egy olyan munkásembernek mutatják be, aki 15 évet lehúzott tetõ és hajóácsként. Az elõzetesben olyan alakja van, mint egy visszahúzódó könyvtárosnak. Szerintem picit izmosabbnak kellene lennie, vagyis szálkásabbnak. Az biztos, hogy roppant erõs lehetett.
8/10
Rrose Sélavy 2014 ápr. 22. - 10:13:03 8/10
(14/125)
szerintem ez a film a tökéletes példa arra, hogy az ilyen örökérvényû, fontos történeteket nem lehet kimeríteni. mindenki tudja, hogy mi fog történni, de a képi világ annyira gyönyörû, hogy az utolsó percig izgalmas és megható marad a film. én fiatalabbaknak, nagyobb gyerekeknek is ajánlom, talán segít megérteni és feldolgozni a történetet.
donna40 2014 ápr. 19. - 07:53:43
(13/125)
Véleményem szerint a valaha látott legérdektelenebb ilyen témájú film. Jézus gyönyörû ember, a képek szépek. A történetet sikerült elég vontatottra "koreografálni". Ahányszor Máriát megláttam, felröhögtem - és nem voltam vele egyedül - nem igaz, hogy az álomgyárban nem találtak egy hitelesebb, kevesebb plasztikai mûtéten átesett asszonyt erre a szerepre. Nekem hatásvadász csalódás volt.
9/10
Temy 2014 ápr. 18. - 12:36:41 9/10
(12/125)
tegnap láttam, nagyon megfogott. ezt mindenkinek látnia kell, csodálatos történet.
Keló Scofield 2014 ápr. 14. - 01:02:32
(11/125)
A "Passio" volt eddig ami megfogott, mert az az volt, ami.
Érdekel ez a film, kíváncsian várom.
10/10
bodza_ 2014 ápr. 11. - 15:03:17 10/10
(10/125)
Gyönyörû film, különösen tetszett a szereposztás. Érdemes moziban nézni annyira szép a kép.
10/10
zscukor 2014 ápr. 11. - 14:39:07 10/10
(9/125)
Nekem tetszett, mindenkinek ajánlom, legyen keresztény vagy sem, mert ez a világ talán leghíresebb történetének hiteles feldolgozása.
MaxwellRobinson 2014 ápr. 10. - 23:56:59
(7/125)
Ja, csak egy apróság. Jézus hiteles története nem a wikipédiában van, hanem a Bibliában...
MaxwellRobinson 2014 ápr. 10. - 23:53:54
(6/125)
Mielõtt "okosat szólnál", olvasd el az eredeti (!) szöveget, s értelmezd :)

Lehetsz te a saját fiad? Vagy a saját apád? Hmmm...

Szentháromság és annak halvány sejtetése sem található a Bibliában. (A szentháromság tanítását i.sz. 325-ben a sötét katolikus vallás találta ki.) Jézus úgy beszél Istenrõl, mint az Atyjáról. Isten úgy beszél Jézusról, mint Fiáról. Isten teremtette Jézust, elsõ teremtményeként. Ugye, nem saját magát teremtette? Késõbb Jézus meghalt, s az Atyja, Isten feltámasztotta. Ha Jézus és Isten azonos lenne, akkor nem lett volna, ki újra életre keltse. Jézus mindig nagyobbnak tekintette az Atyját saját magánál, sohasem tartotta magát egyenlõnek vele. Mi miért tennénk?

Amirõl te írtál, az a Biblia szerint nem "Isten volt", hanem egy "isteni lény" (=nem emberi, hanem "isteni", tehát szellemteremtmény).

Ez a film tehát nem Istenrõl (=JHVH) szól, hanem Isten Fiáról, Jézus Krisztusról.