Téma: It

Xxy92 2019 dec. 14. - 15:00:30
(124/144)
December 14. - Szombat
23:45 VIASAT6

Na, a mai napig kellett várni, hogy az HBO-n kívül más csatorna is leadja. :)
8/10
sorozatneked.hu 2019 szept. 25. - 22:15:50 8/10
(123/144)
8/10

Nagyon jó lett, végre egy Stephen King történet, aminek a filmes feldolgozásában nem kellett csalódnom. A karaktereket jól eltalálták, a gyerekek jól játszottak, poénos volt és egy-két helyen még ijesztő is. Persze mindent nem lehetett a könyvből a vászonra vinni, de azért így is érezhető volt az atmoszférája. Kíváncsian várom a második részét.
7/10
szimbol 2019 szept. 15. - 20:15:38 7/10
(122/144)
A közepesnél csak egy fokkal volt jobb, a horror műfajban. Egyáltalán nem volt sem nyomasztó, sem félelmetes. Pedig egy horror filmnél erre számít az ember. Viszont - ha eltekintünk a viszonylag kis számú ijesztőnek szánt jelenttől - nagyon szép ifjúsági film volt. Barátságról, összetartásról, szerelemről. Szépen volt fényképezve. Jól játszottak a szereplők. Ha nem lett volna benne a bohóc, úgy is jó lett volna.

Igazából szerintem a bohóc motivációja, meg a jelleme kellet volna, hogy a film törzsét képviselje, de ehelyett csak néha feltűnt itt ott, és "hú de haragszok, bántalak, meg megharaplak" - na és? Ennyi a személyisége, hogy a gyerekeket megijeszti, meg elrabolja? Meg a félelmére épít és abból táblálkozik? Erre egy sima gonosz ember is képes. Plusz túl könnyen sebezhető is volt. Megütik, vagy beleszúrnak egy vasrudat és akkor elszalad? Ez mi már?


10/10
E-Zsolesz 2019 szept. 08. - 14:40:31 10/10 Előzmény Naphinel
(121/144)
Pedig a könyvnek vannak indokolatlanul gusztustalan horror-elemei és nem odavaló szexuális abúzusai is. Amíg a film belefér a 18-as karikába, a könyv vagy egy teljesen könyvhű film X-et kaphatna.
10/10
Katalin Balog 2019 júl. 02. - 15:57:33 10/10
(120/144)
Szàmolom a napokat a màsodik rèsz bemutatòjàig
Naphinel 2019 máj. 26. - 20:13:44 Előzmény bubo
(119/144)
Az a rész a gyerekkorukban (is) van, úgy üldözték el idő előtt a démont...
bubo 2019 máj. 26. - 16:56:02 Előzmény Naphinel
(118/144)
Az a rész a felnőtt korukban van, vagyis az a második részben lesz valószínű. Egyébként a film hibája az, hogy valahogy nem merték bevállalni a nyilvánvalót, hogy lesz második része. Csak a gyerekkorra koncentráltak, ami még nem is volt baj, a gyerekek ráadásul baromi jól játszottak, és belegyömöszöltek mindent.:

az emberrablást, ahol voltaképp a felnőttkorukban Bill feleségét Audrey rabolják el (itt ugye Bevet gyerekként, az a könyvben nincs benne), eljutnak a fő rejtekére, ahova szintén csak felnőttként jutnak, kiderült, hogy miért lebegnek odalent, meg a lidércfény, Henry Bowers beesik a kútba, ami nem kizárt, hogy túlélt, de valahogy annak csodával határosnak kéne lennie és neki még fontos szerepe van a következő részben. Egyedül az eskü, ami utal a folytatásra, az alkotók mintha nem bíztak volna a sikerben s abban, hogy zöld utat kap a folytatás.


Naphinel 2019 máj. 26. - 15:50:25
(117/144)
Hmm... nem volt olyan borzalmas, épp csak a LÉNYEG ! (chüd) maradt le. De semmi gond nincs ezzel.

SPOILER!
Oké, azt értem, hogy nem akarták láttatni a nézőkkel, ahogy Bevet minden srác "felavatja" (mint a könyvben), de a többi mehetett volna, mert az, ahogy szembeszállnak a valódi formáját felvett "Az"-zal, határozottan az egyik legjobb része.
kovacskoko628@gmail.com 2018 okt. 07. - 22:06:59
(116/144)
Mit ne mondjak nem vágott földhöz! Szerintem a karakterek klisések és túljátszottak, a bohóc pedig inkább röhejes mintsem ijesztő és feltűnően pici:O nem beszélve arról, hogy kegyetlen hatásvadász a film is ez inkább teszi kínossá mintsem ijesztővé. Az eredeti 1990'-es szerintem sokkal jobb Tim Curryvel. Átlagos, egyszernézős tucat film. 10/6 de csak a látvány miatt
5/10
Károly Keresztesi 2018 szept. 24. - 13:03:13 5/10
(115/144)
Azt nem mondanám, hogy rossz film, de jónak sem nevezném.
Maga a történet nagyon bugyuta, gyerekek ijesztgetésére jó.
Lehet velem van a baj, és a liveleak.com-on túl sok szörnyűséget láttam már, de a lényeg, hogy én egy percre sem tudtam félni a filmen. Számomra inkább unalmas volt, a film közepére pedig már semmi újat nem tudott nyújtani, hiszen minden esetben ugyanazokkal a hatásokkal akartak félelmet kelteni amivel az első 10 percben is tették.
A gyerek színészek meglepően jók voltak, pedig általában nem szeretem a gyerek színészeket.
Naphinel 2018 szept. 12. - 16:38:39
(114/144)
Még jó, hogy ez NEM horror... a könyv legalábbis, ami alapján íródott nem az, hanem lélektani dráma - leginkább. :)
7/10
ResidentEvil 2018 aug. 29. - 18:28:06 7/10 Előzmény sawyerx
(113/144)
Teljesen egyetértek a véleményeddel.7/10.
7/10
sawyerx 2018 aug. 29. - 14:37:42 7/10
(112/144)
Ja és hagyjuk már azt a baromságot, hogy olvastad vagy nem olvastad a könyvet, leszarom, a film önmagában állja meg a helyét. Ha az étteremben rendelsz egy kaját és szar, ott sem érdekel, hogy a szakácsnak éppen szar napja van, vagy ez meg az, a végeredmény legyen jó.
7/10
sawyerx 2018 aug. 29. - 14:35:34 7/10
(111/144)
A hangulat és az operatőri munka nagyon bejött, de horrorként nálam megbukott. Először azt hittem, a bohóc magyar szinkronja lett ratyi, de angolra váltva is béna :D Kicsit több a film, mint az átlag jumpscar ijesztegetős zs horrorok, de csak mert nagyobb büdézsből készült.
A gyerekek nálam nagyon betaláltak, a magyar szinkron is tetszett, csak a zsidó és néger srácnak nem volt nagyon értelme a filmben, és ezt nem az etnikum miatt értem, hanem mert semmit nem adtak hozzá, nem volt érdemleges megszólalásuk sem. A négerrel azt hittem, többet akarnak, mivel az elején viszonylag kiemelték a kecskeölős vagy húsboltos résznél, de aztán nem kezdtek vele semmit. A kiscsajból és a törött kezű gyerekből viszont hatalmas színész lesz még, ők kiemelkedően jól alakítottak.
Továbbá meglepett, hogy egy ennyire agyonreklámozott blockbuster meglépte a durvább dolgokat, gondolok itt a beteg apára, az elmebeteg tinibandára vagy a sok káromkodásra. Ezek nekem hitelesebbé tették a filmet, nem finomkodtak, sőt, legtöbbet talán a néger gyerek kapott a veséjébe, ami a mai polkorrektség miatt kissé hihetetlen. Mondjuk azt nem értem, hogy mikor a bohóc szétvágta a dagi gyerek hasát, miért nem rohantak egyből az ügyeletre, hanem inkább parádéztak egyet egymással. Elég szép mély seb volt a háján.
Keveset tudtunk meg a természetfelettiről, és nem várom el, hogy egy folytatásos filmben mindent azonnal lelőjenek, de ez így kurva kevés volt. Pár újságcikk a múltból, aztán kész. A többit meg nyeljük le, mert a készítők most épp így gondolták. Azt a felesleges időt, amit a gyerekek sablon-keresgéléssel és sötétben mászkálással töltöttek, simán fordíthatták volna arra, hogy jobban bemutassák a karaktereket vagy valami pluszt szolgáltassanak a film mitológiájáról.
Összességében felüdülés volt egy ilyen minőségi filmet látni, ahol még van minőségi felvezetés, csak ez a felvezetés sok is volt és bizonyos oldalról kevés. Engem nagyon emlékeztetettt az Állj mellém! és a Stranger Things-re - utóbbiban a szemüveges gyerek főszerepet is alakít. Hangulat csillagos ötös, horror átlag közepes, karakterek viszonylag jók, sztori elmegy kategória, bohóc nulla.

7/10
1/10
Bodellger 2018 aug. 01. - 04:20:40 1/10
(110/144)
Ahogy néztem a filmet (se a könyvet, se a korábbi feldolgozást nem vágom) volt egy kis Stand by me feelingem a gyerekbanda és az atmoszféra miatt. Erre utána pötyögök és látom, hogy az a film is King nevéhez fűződik. Nem semmi.
Egyébként valaki írta, hogy a bohóc totál felejthető, és őszintén szólva valami ilyesmit éreztem én is. Nem az, hogy nagyon jó, de a srácok bandázása még egész nézhető is volt. (a magyar szinkron mondjuk ritka szarul sikerült) Szóval ez a része, meg az összetartás valamellyest tetszett is. Aztán ahogy a bohóc megjelent mindig inkább kínosan éreztem magam. Félelmetes kicsit sem volt a karakter poénos szintén nem. Leginkább szánalmas és erőltetett. Egyébként mi a pláne ezzel a bohóccal? Szval miért pont bohóc a szimbóluma a félelmeknek? Csak mert én, aki nem vagyok képben a mű előéletével nem tudtam meg semmit a bő két óra alatt. Úgyhogy sajnos maga a film nem jött be, mivel a bohóc a poén, de nálam valahogy kurvára nem működött, ráadásul megbasztatta szegény Georget is, akit nagyon sajnáltam, aranyos kisgyereknek tűnt. Egyébként az volt az érzésem, hogy minél több a bohócot játszó srác fizimiskájára hajazó színészt válogattak be. A csaj arca is számomra picit hasonló volt, és az idegbeteg vadbarom gyereké is. Na, szóval egyszer meglehet nézni, és adhatnék is rá egy 7est, de nem adok. Kapja be ez a gyökér Skarsgard a hitvány karakterével együtt.
Veterano. 2018 jún. 03. - 07:49:41
(109/144)
Nekem nagyon tetszett, bár a regényre csak nyomokban emlékeztet. Remélem a második része, mikor felnőttként visszatérnek leszámolni Azzal is ilyen jó lesz.
4/10
Warthog82 2018 ápr. 10. - 13:03:24 4/10
(108/144)
A gyerekszinészek jól játszanak,horrornak viszont gyenge.A kör,A Silent Hill,A sziklák szeme.stb után nem hiszem hogy komolyan beparázik valaki egy selypitő,354 fogú bohóctól.Főleg az a tànc..Inkàbb idegesítően kínos.
7/10
Trap 416 2018 márc. 16. - 17:52:32 7/10
(107/144)
Az eredetihez képest a gyerekszinészek szempontjából érezhető az előrelépés, de sajnos a többi fronton nekem jobban bejött a 90-es verzió, még ha nem is a többségét képviselem a véleményemmel. Ennek ellenére nem volt ez rossz film, de a horror kategóriát nem mondanám, hogy maradéktalanul kimeriti, és kicsit elnyújtottnak is éreztem, ebből lazán faraghattak volna 20-25 percet. 10/6.5
1/10
csomolungma 2018 márc. 08. - 18:18:13 1/10
(106/144)
bun gyenge film, raadasul a kiscsaj nagyon gazosan viselkedik.Nem gyengen bena
ADIZS 2018 márc. 04. - 13:05:52
(105/144)
Röviden: nem tetszett. Nem rossz a film, csak olyan semmilyen, egyszer meg lehet nézni, de 3 nap múlva nem emlékszel rá.

Olvastam a könyvet és egyáltalán nem zavart, hogy néhol változtattak rajta, meg az sem, hogy nem szuszakolták bele egy filmbe mindkét idõsíkot (hanem abból lesz majd egy második rész). Az a bajom, hogy túl sokat akartak belegyömöszölni a filmbe és erre még a kifejezetten hosszú játékidõ sem volt elég. Vagy ki kellett volna ollózniuk egy csomó mindent a sztoriból és a lényegre koncentrálni, vagy inkább sorozat formájában elkészíteni és akkor lett volna mindenre normálisan idõ, mert most mindenbe csak belekapdostak, de nem kezdtek ezekkel a dolgokkal semmit.
Kár érte, mert látszik rajta, hogy igényes a technikai megvalósítás és a gyerekszínészek is kifejezetten jók voltak, a párbeszédeik is elég jól sikerültek, csak hát nem tartott az egész cselekmény semerre, ijesztõ meg abszolút nem volt. (Mondjuk a könyv alapanyag sem az.)

Ha nem lett volna ez a hatalmas hype körülötte, akkor talán nem csalódok ekkorát.