7/10
Sadenal 2012 júl. 26. - 17:28:41 7/10
(27/47)
Tényleg kicsit lassú volt de aki bírja az ilyen tempójú filmeket, annak nem lehet gondja vele. A színészi gárda ismét remek, a sztori meg néhol-néhol igen zagyvának tûnt. Remélem Caprio meg fogja kapni az Oscarját, mert már nagyon kijárna neki.



7/10
kybuck 2012 jún. 20. - 04:09:58
(26/47)
Mivel Eastwood kõkemény konzervatív naná, hogy a "Nagy Amerikai Értékeket" hangsúlyozza ki Hooverrel, aki maga is nagy "értékmentõnek" hitte magát, egy amúgy teljesen képmutató és prûd társadalomban, ami manapság is jócskán érzõdik (lásd "szeretlek" minden filmben és sorozatban egy pár vagy szülõ-gyerek között - mintha ennyi elég volna). Én azt szeretem Eastwoodban, amit a Heti hetesben is: ha adják magukat és szórakoztatóak minden ok, de a politikai vagy világnézeti véleményüktõl ideges leszek. Eastwood is akár rendez, akár nem, inkább álljon a kamera elé, mondogasson oda, meg ragadja meg a stukkert és durrantson szét néhány valagot, nekem az az Eastwood tetszik.
6/10
Mike088 2012 máj. 20. - 20:25:24 6/10
(25/47)
Türelem és megfelelõ fokú érdeklõdés szükségeltetik a film megnézéséhez, ugyanis kissé unalmas. A történet ugyanakkor nem rossz a színészi játékok pedig igazán jók. 10/6
4/10
Rahar 2012 máj. 10. - 20:51:37 4/10 Előzmény Atari85
(24/47)
Nekem is hasonló véleményem van. A színészek kiválóak, a kameraállások, képi megvalósítás, a vágások mind kiválóak. A párbeszédek is nagyon jók. A történet és a cselekményvezetés nem volt túl izgalmas, de hát ez egy ilyen téma, bár engem lekötött. A fõszereplõ bemutatása számomra kicsit hiteltelen, több mocskos húzás van az FBI háza táján amiket megcsináltak és a film nem érinti. Nemcsak vezetõket és radikálisokat figyeltek meg illegálisan, ennél sokkal több van a rovásukon. Mivel ez egy valós dolgokat bemutató film és számomra nagyon fontos a hitelesség, ezért engem kifejezetten zavar ez a dolog. Persze pozitív hozzáállással jobb úgy felfogni, hogy Eastwood legalább néhány aljas tettet bemutat a filmben.
zandrs 2012 máj. 10. - 09:37:44 Előzmény Lex86
(23/47)
Kétségtelen hogy nem egy rohanós film... de melyik Eastwood film az...
viszont melyik Eastwood-film rossz, vagy értelmetlen? Egyik sem... ez is simán 8-as erõsségû robbanás... ha a modernkori történelem, vagy amerika nem érdekel valakit, nyilván ne nézze... de sokminden kiderül belõle a "nagy emberekrõl" hogy ez a bigott "konzervativizmus" meg "a demokrácia" milyen is... s közben amilyen mocskos, annyira emberi is...
Leo sem roszabb mint általában... õ még mindig kijövõben van a szépfiú-szerepbõl a nagy színész felé... csak még nem elég öreg s karakteres hozzá :)
szerintem...
4/10
baz00kahu 2012 máj. 04. - 14:15:02 4/10
(22/47)
kisterem, vagy szûk baráti kör filmje, akiket érdele az USA közelmúlt történelmének Klintísztvúdszemüvegénát történõ megtekintése.
A maszkmesternek gratula!
6/10
djhoffman 2012 ápr. 18. - 20:39:47 6/10
(21/47)
Egy AMERIKAI történelmi dráma...Nem igazán izgat az amerikai történelem,vagy az FBI,de mégis megnéztem ezt a filmet,kissé lefárasztott de meg lehetett nézni...
1/10
Lex86 2012 ápr. 17. - 20:27:15 1/10
(20/47)
Hát gyerekek, én csípem DiCapriot és Eastwoodot is, de ezt a filmet egy óránál tovább nem bírtam nézni, és még abba az egy órába is belealudtam....lefárasztott....
AttilaHun 2012 ápr. 16. - 14:26:51
(19/47)
Még nem láttam ezt a Filmet, mert Clint Eastwood filmjeitõl gutaütést kapok. Az utóbbi 2-3 évben 3 filmét néztem meg, nagy elvárásokkal és kivétel nélkül csalódtam.
Clint képtelen kilépni a közhelyekbõl. Még a nyilvánvalót is szájbarágósan adja elõ. Ha jó témához nyúl, akkor is elrontja a végén valami banális, materialista, a valóság szar érzéssel. Egy megcsömörlött, kiégett siker- és pénz orientált amerikai félig kész lélek, aki megragadt egy sem érett, sem éretlen ember szintjén és ez sugárzik át filmjein is. Minden mag van benne ami kell, pénz, történet, szereposztás, lehetõség és mégsem sikerül a katarzis, sõt van hogy antikatarzis a vége. Õ a legjobb példa arra, amikor valaki olyan szerepet játszik a életben, amihez nem nõtt még fel csak a lehetõségei vannak meg hozzá. Mint a magyar újgazdag, aki Hammert vesz, mert megteheti és azzal megy korcsolyázni is.
Kérem, azokat akik látták ezt a filmet, hogy cáfoljanak meg. Akkor talán kap tõlem még egy esélyt Clint Eastwood és ez a filmje.
Atari85 2012 ápr. 16. - 01:11:05
(18/47)
Nekem nem tetszett ez a film. Jól megvolt csinálva, jó képvilág, hiteles, csak kifejezettem egy amerikai maszlag, hogy piedesztálra emeli az államokat hogy az mennyire jó, szép, és ott csak olyan emberek élnek akik mindent megtennének a hazáért, egy mindenki tapsol, mindenki örül, mindenki boldog. Valószínû hogy ezt csak én nem tudom értékelni de nekem nagyon nem jönnek be ezek a filmek. Tipikusan amerikai embereknek szóló tipikus amerikai sztori.
9/10
floid 2012 ápr. 16. - 00:15:47 9/10
(17/47)
Nekem is nagyon tetszett a film, bén elfogult vagyok Leo-val kapcsolatban! :)
A maszkírozás szerintem nem sikerült túl jól, és Hevér Gábornak nem sikerült túl jól az öreg kori szinkron.....
Mindezek ellenére nagyon jó volt! Várom már nagyon a Tarantino-val most készülõben lévõ filmet!!!
9/10
Carlo Abarth 2012 ápr. 13. - 01:45:18 9/10
(16/47)
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából:

Hoover szinte mániákusan ragaszkodott konzervatív, viktoriánus értékrendjéhez és az FBI-t is gyakorlatilag arra használta fel, hogy a szerinte másként gondolkodó embereket megfigyelje, kompromittálja és adott esetben zsarolhassa, legyenek akár híres emberek is. Az egyik legismertebb ilyen személy Martin Luther King volt, de más ismert politikusok, tudósok, mûvészek is szerepeltek Hoover megfigyelési listáján.
9/10
Carlo Abarth 2012 ápr. 13. - 01:39:01 9/10
(15/47)
Remek film,igaz nem a legjobb,de érdemes megnézni!És Dicaprio színészi képessége,szerintem már már nem vita tárgya!Pl:Tégla,Véres gyémánt,Kapj el ha tudsz,Eredet.
10/10
eike82 2012 ápr. 06. - 12:26:10 10/10
(14/47)
Megint zseniálisan alakított, dolgozott Clint Eastwood! Kicsit hosszú volt, de megérte végignézni. Csodálkozom, h nem kapott csomó Oscar jelölést, szerintem, nem akarták, h ismét taroljon, mint pl. Millió dolláros bébi, vagy Titokzatos folyó, vagy Elcserélt életek, h a legjobbak közül említsek. DiCaprio ismét jól alakított, egyre érettebb, és szerintem, elõbb-utóbb Oscar-díjas lesz, ha nem mostanában, akkor 50-55 évesen megkapja, mint Colin Firth. :) Barna szemmel alakított, nagyon jól áll neki ez a szín. :) Többi színész is kitett magáért, szóval 10/10.
10/10
offtopic
Kendy 2012 márc. 20. - 12:45:35 10/10 Előzmény Szaki
(13/47)
Nekem pont ezért is tetszett a film nagyon!
Mivel mindig mindenhol csak a negatívot lehetett hallani J.Edgar Hooverrõl.

Szerintem 1 igazi kemény fõnök és szervezõ volt.
Na meg ultrakonzervatív.
Aki nem tûrte a radikalizmusnak semmilyen formáját.
Pl a Klu Klux Klan vezért is letartoztatta.
10/10
Kendy 2012 márc. 20. - 12:40:49 10/10
(12/47)
Tegnap este sikerûlt megnéznem a filmet!
:)

Nekem nagyon nagyon tetszett!
Szuper!

Clint Eastwood megint csinált 1 igazán remek filmet.
Csak szuperlatívusz!

Leonardo Di Caprio zseniálisan hozza J.Edgar figuráját.
De a többi színész is frenetikusan teljesít!

Örültem,hogy láttam ezt a filmet!
fenegyerek18 2012 márc. 09. - 15:45:32
(11/47)
Nagyon sok jó színész van akit még csak nem is jelölnek Oscar díjra!
9/10
offtopic
CrucioIsAwesome 2012 márc. 08. - 13:45:35 9/10 Előzmény fenegyerek18
(10/47)
Igen, de az a Némafilmes egy olyan dolog, amit nem hinném, hogy állandóan elõvennének az emberek, teljesen középszerû a történet, a látvány semmilyen, a hang semmilyen, egy két jó pofa zene.. De egy J.Edgar-ra még csak jelölést sem adni.. Ráadásul nem ez az elsõ remek színészkedése Leonardonak. Vagy pl ott van Gary Oldman, aki szintén zseniális színész - és komolyan, annak is mit kell tennie, hogy Oscart kapjon? Ezt a gondolatomat csak még jobban erõsítette a Hollywood Hírügynökség... Remélem azért nem érkeznek mostantól ömlesztve a némafilmek
9/10
mr.nobody 2012 márc. 07. - 09:12:12 9/10
(9/47)
Nagyon szuper,igényes film ez kérem szépen. Estwood bácsi megint nem egy gyenge filmet csinált nekünk. Dicaprio szenzációs volt sztem szégyen ,hogy legalább egy oscar jelölést nem kapott,de ami késik nem múlik. Annyit kiemelnék,hogy Clyde Tolsont játszó Armie Hammer méltó partnere volt Dicaprionak nagyon jól játszott. A film egy 9es. PEACE
fenegyerek18 2012 márc. 07. - 03:39:55 Előzmény CrucioIsAwesome
(8/47)
Egyetértek, Leonardo jó színész, én nem láttam a Némafilmest de nem is hiszem, hogy lekötne! De így utólag gondolni lehetett, hogy az a film fog söpörni az Oscar gálán!