6/10
martontoth92@gmail.com 2015 dec. 27. - 23:33:31 6/10
(47/67)
Van benne egy-két jó jelenet,de nem nagy szám,egyszer meg lehet nézni... Nálam 6/10
6/10
martontoth92@gmail.com 2015 dec. 27. - 23:31:40 6/10
(46/67)
Van benne egy-két jó jelenet,de nem nagy szám,egyszer meg lehet nézni... Nálam 10/6
6/10
beo71 2015 okt. 15. - 22:32:52 6/10
(45/67)
Az, hogy jó film, óriási túlzás.
Egyszer nézhetõ, az eredetiséget messzirõl elkerülõ, esõs délutánra való tv feeling.6/10.
dunpeal1 2015 aug. 07. - 16:44:23
(44/67)
Egyik este véletlenül kaptam el ezt a filmet, ami talán pár perce kezdõdhetett el. Percekig tanakodtam, hogy érdemes lenne-e ezzel az alkotással befejeznem a napomat; egyfajta baljós árnyékként vetõdött rá az IMDB-s (méltatlanul alacsony) pontszám és a már megjelenésekor (vagy már az elõtt) elszaporodó negatív vélemények sokasága. A véleményem az, hogy aki úgy gondolja, hogy lefekvés elõtt nem szeretne látni egy feszes tempójú, izgalmas, jó szereplõkkel megspékelt akciófilmet az ne nézze meg ezt a filmet!
A korábbi Jack Ryan filmek közül én teljes egészében csak a Vörös Októbert láttam, de tudok a Harrison Ford és a Ben Affleck fõszereplésével készült filmekrõl is (elõbbibõl valamennyit, míg utóbbiból semennyit sem láttam). Az hamar leesett, hogy a karakter nem azonos a Vörös október történetében megismerttel, de ez Chris Pine alkatából adódóan nem is baj. Én a színészt korábban a Star Trek filmekbõl ismertem meg, ahol - véleményem szerint - kiemelkedõen játszotta a szerepét. Ez döntõ fontosságú volt abban, hogy végül a film megnézése mellett voksoltam, számítva arra, hogy itt is jó akciójelenteket izgulhatok végig, és legalább annyira szimpatikussá fogja tenni az általa megformált karaktert, mint a fent említett filmjében. És ez bejött! Persze nem csak ezek voltak meghatározóak, hanem a többi színész munkája is: Kenneth Branagh kiválóan rendezte magát, mint fõgonoszt, Kevin Costner alakítása sem hagyott semmi kivetni valót, és Keira Knightley is jól alakította a fõhõs szerelmét. Ennyi. Én mezei filmnézõként ettõl a filmtõl többet nem vártam.
A magyar szinkron teljesen rendben volt, minden elismerést megérdemel: a Zámbori Soma-Chris Pine párosítás zseniális, Csernák János egyszerûen profi, Csankó Zoltán hozta a tõle elvárható minõséget, Major Melinda pedig Keira Knightley magyar megfelelõje.
Röviden: ez egy jól összerakott film. Bízom abban, hogy a készítõk folytatni fogják!
8/10
szabzero 2015 jún. 21. - 17:04:00 8/10
(43/67)
Azért messze nem olyan rossz film.
Kicsit sablonos, szokványos, egy a sok közül,
de bõven a nézhetõ kategória.
8/10
6/10
Újvállalkozó 2015 márc. 23. - 22:34:49 6/10 Előzmény grubesa
(42/67)
6/10

Nem egy Bourne film, de azért jó volt, izgalmas. Újra az oroszok a rosszfiúk. A régi James Bond filmeket idézi. :) Érdemes legalább egyszer megnézni, Kevin Costner is jó benne.
8/10
Gladyator 2015 márc. 20. - 02:04:38 8/10
(41/67)
Jó film ez na..
Bár szokásosan túlteng benne az amcsi sajáthátbaveregetés és a melldöngetés meg zászlólobogtatás feeling.
Ott legalább van nemzeti öntudat, azt sulykolják is az emberekbe még Hollywoodon keresztül is.
Aki ilyen 1-2 pontra értékeli az javaslom nézegessen Gyilkos cápát Óriáspolippal, 2,5 pontért az biztos jobb lesz neki.
Hátha rájön a különbségre.

Ha régen nem a gonosz hétfejû sárkánynak szurkoltál az árgyélus királyfi ellen, akkor neked is be fog jönni :D
Querelle 2014 dec. 24. - 18:41:11 Előzmény filoszemitabélus
(40/67)
De jó sem :)
Querelle 2014 dec. 20. - 20:00:31 Előzmény zegorias
(39/67)
Én speciel a Mission Impossible filmeket többször is képes voltam végignézni ( na nem egymás után ) , ezt viszont egy óra után meguntam.Egyszerûen nem tudott lekötni.Biztosan nem rossz, de lényegében egy kaptafára , jó kivitelben készült sokadik ilyen film.Jack Ryan meg egyre hülyébb lesz.Elõször volt a szõrös Baldwin, azután Ford, eddig még jó volt, de Afleck Gézától már esett a színvonal, ez a fiú meg katasztrófális.Az idõrend meg egyszerûen nem stimmel.A Végveszélyben egyértelmûen a 90'es években történik ahol Ryan olyan 50 éves lehetett, ez a mostani 2013-ban történik, és Ryan 20 év alatt 20 évet fiatalodott.Érdekes.
filoszemitabélus 2014 dec. 15. - 11:06:28
(38/67)
Nem volt rossz film. Végig fenn tudta tartani a feszültséget. Nekem az üzenetével és a céljával vannak bajaim.
Ahogy váltózik a politikai paletta, úgy igazodnak hozzá az amerikai filmek. Mikor éppen ki az ellenség.
Hol a koreaiak, hol a vietnamiak, hol a szerbek, hol a perzsák (300, Argo hadmûvelet) az afgánok voltak már barátok a "Rambó ki tudja hányban", újabban ellenségek.
Az viszont nem sok jót ígér, hogy most az oroszok az ellenségek, mert azt az egész emberiség nagyon megszívhatja.
Szinte látom lelki szemeimmel, ahogy a derék, egyszerû amerikai Józsi kijön a moziból atomcsapást kíván a "köcsög oroszok" ellen.
6/10
doktormacko1 2014 dec. 14. - 22:18:22 6/10
(37/67)
6 / 10Amerikai partizán film orosz környezetben. Kevés hihetõ jelenet volt benne .
10/10
Kukucsa 2014 dec. 14. - 21:51:50 10/10
(36/67)
Elolvasva a hozzászólásokat egy kicsit az jutott eszembe, hogy akik szapulják ezt a filmet, azok többsége csak néz, de nem lát. A helyzet az, hogy ezt a "fikciót" éppen most készül megvalósítani Kína! Leállította az amerikai kötvényfelvásárlást, ami napi egymilliárd dollár kiesést jelent az USA-nak. A filmben az oroszok is pont a dollár megbuktatásán fáradoztak, azaz mégsem fikció ez a film, hanem nagyon is valós, mondhatnám megtörtént esemény mostantól kezdve. Lehet egy filmet szapulni, de ha egy kicsit a mögöttes tartalmat is figyelné valaki és nem csak a szilikon szájakig terjedne ki a figyelme, akkor talán értené is azt, amit lát. Nagyon nagy baj van készülõben a világpiacon és érdekes módon ez egy évvel ezelõtti alkotás, ami jelen pillanatban válik valósággá.
2/10
csontfej 2014 nov. 15. - 05:37:43 2/10
(35/67)
Fujj de rossz...
Paccar 2014 aug. 25. - 17:44:12
(34/67)
Nagyon gyenge, szégyen a korábbi jack ryan-ekre nézve.. Eleve nem is illik bele a sorba sehogyan sem. Akkor már találtak ki volna egy új figurát, ez így nagyon hiteltelen. Ezenkívül logikai bakik is vannak a filmben(pl jack tud oroszul "egy kicsit", mégis át kell neki küldeni a cirill betûs szót, hogy mit nyomjon meg..). Ezenkívül totál hiteltelen hogy mindenkit lenyom, mint egy Jason Bourne, holott õ nem "terepmunkás", hanem irodai. A korábbi Ryan is ugye elemzõ volt, aki néha akcióba keveredett, de ott csetlett-botlott. Izgalom sem sok volt a filmben. Talán egy 5öst megérdemel.
4/10
m3246 2014 júl. 08. - 01:12:14 4/10
(33/67)
Harmatgyenge történet, pláne a megvalósítás... összelopkodott klissék, rossz színészi alakítások... Nagyon gyorsan kukába ezzel, úgy felejtõs ahogy van. Erõsen ellenjavalt pazarolni rá az idõt. 4/10
kybuck 2014 jún. 22. - 05:00:51
(32/67)
Szombat esti popcornmozinak megteszi. Valahol a kilencvenes évek kémfilmjeit hozta vissza, ami nem baj, csak ma már kissé más a divat, értsd a cselekmény naiv, butított, mi fasza csillagsávos amcsik jók, õk csúnya ruszkik rosszak, akik ráadásul még pancserek is. Az igazi hírszerzõk biztos jókat derülnek az ilyen filmeken.
5/10
Sunboy 2014 jún. 21. - 02:39:18 5/10
(31/67)
Errõl a filmrõl egy szám jutott eszembe:

"Gyermekként álmodtam és azt hittem úgy lesz,
hittem az életben és nem fájt a szívem.
Tudtam, hogy én váltom meg majd a világot,
láttam a jövõmet és semmi sem bántott."

Õszintén reméltem, hogy sikerül a filmgyárosoknak egy új és izgi történetet kitalálni... De nem -_-. Most komolyan, annyi realitás nincs az egészben, hogy ne egy ezredes legyen kint terepen a feláldozhatóval -_-... Kedvencem a néger biztonsági ember, de túl hamar eltûnt, mielõtt vicces lehetett volna :/ Ha nincs más csak akkor nézd meg, 5/10
7/10
grubesa 2014 jún. 01. - 20:50:18 7/10
(30/67)
Nem volt rossz film, semmivel sem rosszabb a Bourne filmeknél. 7/10
4/10
Sadenal 2014 máj. 28. - 20:36:07 4/10
(29/67)
Branagh óriásit bukott evvel a filmjével és még milyen jól indult amikor még a Hamlet-et rendezte. :O Knightley karaktere iszonyúan erõltetett, ahogyan a sztori is nagyon szenvedõsen halad elõre. Egyszerûen nem ajánlom senkinek. Rég láttam ilyen rossz akciófilmet, amiben sztárok a fõszereplõk. :O


4/10
1/10
Mr 8 2014 máj. 27. - 15:25:53 1/10
(28/67)
Aki szeretne egy szilikonnal feltöltött szájú CIA ügynököt látni az nézze meg. Aki ezt végig tudja nézni annak fizetni kellene. Chris Pine miért töltöd fel a szád, köcsög vagy? :D