Téma: Jackie Brown

Tenebra Mors 2008 jan. 22. - 12:51:43 Előzmény Dantes
(44/204)
OFF:
Az igencsak nagy vicc lenne XD. Szerintem ezzel is csak viccelt Tarantino. Igaz, a téma jó, de Tarantino ne menjen el ebbe a cicababázós irányba.
Jók a nõk a filmjeiben, és a megjelenésük is ott van, de szerintem ne essen át a ló másik oldalára. A Négy szoba c. filmje vicces volt, de tény, hogy neki sokkal jobban áll a fekete humorral átszõtt film noir-krimi paródiák készítése.
Szerintem.
Vikke 2008 jan. 21. - 18:27:10
(43/204)
Nemtudom mit lehetne hozzáfûzni, az, hogy QT filmje már eleve elárul mindent, én szétröhögtem a fejem.
8/10
Dantes 2008 jan. 18. - 12:35:02
(42/204)
Hát igen. Tarantino valahogy mindig jó szinészeket, és jó csajokat válogat be, olyanokat akik tökéletesek a szerepre.

Huh, most olvastam, hogy újraforgatná Russ Meyer 1965-ös filmjét, a Faster, Pussycat! Kill! Kill! címût. Ez még hihetõ is lenne, de hogy a Variety szuperinfói szeritn Britney Spears-szel, Eva Mendes-zel és Kim Kardashiannel. QT még szakadtabbra csinálná meg.

De én ezt nem hiszem, szerintem QT csak beszívott, vagy viccelt, hisz azt is mondta lesz Vega Brothers, meg Kill Bill 3...
neugassaman 2008 jan. 18. - 07:54:24
(41/204)
Ja - ja! + Qurva nagy poénok voltak benne!(pl-amikor lelõtte a parkolóban a sõkét:))
Most néztem meg a Faterok Motoron-t! Állat! Szerintem naon nagy!
Tenebra Mors 2008 jan. 18. - 01:33:48 Előzmény neugassaman
(40/204)
Szerintem is egész jó volt a fekete nõ. Pedig én alapvetõen nem szeretem a fekete nõket. Nem, nem rasszizmus miatt, hanem nem tetszik általában a kinézetük (ez a nagyon telt ajak, meg kissé kidülledt szemek a jellemzõ a legtöbbnél). De ez a nõ valóban jól nézett ki, fõleg abban a kék ruhában XD.
Nekem még a szõke csaj is bejött. Pl. mikor De Niro-val "megvolt" nekik, és a csaj seggel kifelé távozott. Huh! A szöszinek igencsak jó tompora volt XD. Tarantino ért hozzá, hogy milyen nõt kell választani (jó, Uma Thurman-on lehet vitatkozni - egészen odáig, amíg nem látja az ember a Veszedelmes viszonyokban - szerintem).
neugassaman 2008 jan. 16. - 19:30:02
(39/204)
a végére egész dögös lett a Pam -i , sõt, a 44 év ide, v oda sexy egy feke lady a bitang!
norton15 2008 jan. 16. - 18:43:10 Előzmény Zitike
(38/204)
Igaz, az nekem is tetszett, de attól nekem lassú marad...:P De az elsõ 5 perc nagyon ott van.:D
7/10
zee944 2008 jan. 16. - 13:07:00 7/10
(37/204)
Vicces, milyen sokan leírjátok, hogy "nem Tarantino stílusú". Két filmet csinált elõtte, könyörgöm... az még kicsit kevés, hogy Tarantino-stílusról beszéljünk. A Kill Bill vagy a Halálbiztos meg nem hasonlít jobban Tarantino elsõ két filmjére, mint a Jackie Brown, sõt.

Mellesleg sztem a Jackie Brown Tarantino utolsó normális filmje, a Kill Bill és Grindhouse nekem nem pálya.
kisbogáncs 2008 jan. 16. - 12:37:32
(36/204)
ott a pont :)
Dantes 2008 jan. 16. - 09:10:07
(35/204)
Üdv neked is.
Gondoltam hogy a film tetszeni fog.

Igaz, nem olyan ,,õrült" mint a Ponyvaregény, ez nyugotabb film.

Én ezt láttam elõszöt Tarantinótol, így nem volt viszonítási alapom a többi filmjéhez, így akkor nagyon ütött. Persze most is.

Viszont, az is lényeges szerintem, hogy Tarantino itt megmutatta hogy nem csak ,,Ponyvaregényt" tud rendezni.

Akit meg zavarnak a káromkodások(ilyenek mindig vannak QT filmjeinél)....hát nekik ez a mûfaj nem való
10/10
Zitike 2008 jan. 16. - 00:56:44 10/10
(34/204)
Számomra épp ez a lassú tempó a poén benne: a cselekmény, az életformájuk feszültségekkel teli, mégis végig nyugis zenei betéteket hallunk, közben pedig komótosan zajló történéseket látunk... Nagyon ott van!
10/10
Zitike 2008 jan. 16. - 00:54:46 10/10
(33/204)
"Idegileg totál felb*szta az agyam'...!" -- A magyarítása szövegekkel, hangokkal együtt nagyon jó!
(Még jó, hogy a Viasat adta, mert a retekklubon tutira átszinkronizálták volna, hogy kihagyhassák belõle azt a pár káromkodást.)
norton15 2008 jan. 15. - 20:12:19 Előzmény Zitike
(32/204)
Na jó, csak nekem lassú, de ettõl nem lesz rossz a film!:) Nekem tetszett, csak számomra kicsit idegen volt ez Tarantinotól.
efes 2008 jan. 15. - 20:11:47
(31/204)
de niro híres arról, hogy sokat szöszmötöl figurái megteremtésénél a mozgásukkal is. itt ugye, a figura egy sutyerák, gyengeértelmû gyilkos, ennek megfelelõ, korlátolt, merev, gorillaszerû a mozgása is. meg a bamba tekintet, arckifejezés. szerintem zseniális volt.
Tenebra Mors 2008 jan. 15. - 20:05:01
(30/204)
OFF:
Ja, bocs az OFFért, de elfelejtettem:
Üdv itt is Dantes!
ON
Tenebra Mors 2008 jan. 15. - 20:04:20
(29/204)
Tegnap láttam elõször, sajnos. Mármint azért sajnos, hogy eddig még nem volt szerencsém hozzá.

Eleinte kissé el voltam veszve, hogy most mi is van. Tarantino-nál ezt amúgy sem könnyû kibogozni, de ebben a filmben aztán végképp el lehet veszni, ha nem figyel az ember.
De lassan-lassan összeállt a kép.
Persze a sztori másodlagos. A szerzõ, Tarantino, zseniális stílusa itt a lényeg. A jó kis elmélkedések, magvas és humoros dialógusok azok, melyek kiteszik a filmet és magasba emelik.
SPOILER!
Az egyik kedvenc jelenetem ahhoz az idézett párbeszédhez tartozik, amit alább írtak. Mikor Robert de Niro lelövi a csajt. Az hatalmas! Szerencsétlen nem tud mit kezdeni a folyamatosan hisztizõ csajjal, így kiszámíthatatlanul elõveszi a fegyvert és lelövi LOL.

Viszont azzal volt bajom, hogy:
-de Niro mintha kicsit visszafogta volna magát. Bár a szerepe is elég bugyuta volt (szándékosan), de mintha kicsit már "fáradt" lenne a mester;
-kissé kevesebb volt benne a Tarantino-féle abszurdítás. Ahogy írták alább "kevésbé aberrált filmje ez Tarantino-nak". Hát igen... Nekem pont ez volt kicsit szálka a szememben.

Persze még így is nagy alkotás, és kedvencek közé (Ponyvaregény, Kill Bill, Kutyaszorítóban pl.) beírta magát.

9/10
efes 2008 jan. 15. - 18:03:56
(28/204)
ja, ez tarantino egyik legjobb filmje, itt, a csúcson kellett volna abbahagynia... ;)

spojler



de niro és bridgett fonda kivégzéssel végzõdõ "évõdése" frenetikus.
dash 2008 jan. 15. - 17:59:42
(27/204)
QT legnagyobb filmje, tegnap újra néztem TV-ben és rájöttem, hogy zseniális a szinkronja, angolul sem kevésbé rossz persze, de nem veszít az értékébõl a film szinkornosan, sok másikkal ellentétben.
Dantes 2008 jan. 15. - 15:36:45
(26/204)
Ja, nagyon nagy. Egyszerûen zseniális, ilyet is csak Tarantino tud.
kisbogáncs 2008 jan. 15. - 14:18:40 Előzmény Dantes
(25/204)
legjobb az azt követõ párbeszéd az autóban szerintem :)
- Hát tudod...hogy szóljak rá? Tudod milyen...
-És ha csak leütöd?
-Talán...de ott abban a percben, nem tudom...
-Lelõtted? Kétszer? Meghalt?
-Hát..eléggé.
-Hogyhogy eléggé, b*szd meg? Ez nem válasz! Igen vagy nem? Meghalt?
-Azt hiszem.