Téma: Jackie

Kaliff 2017 febr. 27. - 05:33:15 Előzmény Anyóka
(19/39)
Én néztem és tudom mirõl beszélek. Te elaludtál rajta saját bevallásod szerint is, tehát te nem tudod mirõl beszélsz.
Nem érzed kicsit se hiteltelennek a hozzászólásodat?
Kaliff 2017 febr. 27. - 05:29:57 Előzmény tesz-vesz
(18/39)
Jóvan durung, látom nem sikerült felfogni amit írtam. Gratulálok. Bár az tény, hogy nem kell mindenkinek értelem. Elég az õstulok gondolkodás is.
Az amcsiknak a Kennedy gyilkosság olyan mint nekünk magyaroknak Trianon. Vagy Európának a Holokauszt. Soha nem lesz elég belõle.
Szóval aki fikázza ezt a filmet az semmit nem tud arról az idõszakról, fingja nincs az amerikai történelemrõl.
1/10
tesz-vesz 2017 febr. 25. - 01:57:36 1/10 Előzmény Kaliff
(17/39)
mi köze van a valóságban Jackie szenvedésének, ahhoz, hogy mit gondolunk errõl a béna, semmitmondó, felszínes filmrõl? nem kéne sértegetni a másikat, csak mert te valami sznobság miatt elvarázsolódtál a film alatt. szépek voltak a ruhák a filmben?
1/10
tesz-vesz 2017 febr. 25. - 01:51:14 1/10 Előzmény Kaliff
(16/39)
nem? hát hogy beszél azzal az újságíróval? láttad a filmet?
Anyóka 2017 febr. 23. - 20:16:55 Előzmény Kaliff
(15/39)
Nem tudom, te mit néztél, de én elaludtam rajta. Ilyen hatásvadász vackot ritkán látni, szerencsére. Ez semmi más, csak egy Oscar vadász film. Remélem Jackie Kennedy nem egy ilyen idegbeteg hiszterika volt. Legalábbis nekem eddig nem ez volt róla a véleményem. Ez a film hamis színben mutatja be õt. Méltósággal gyászolt, nem ilyen idióta módon. Ezek az erõltetett közelik, suttogások, hosszan kitartott képek szörnyûek. A zenének nevezett kakofóniáról már nem is beszélek. 3/10
1/10
benvenuto1 2017 febr. 20. - 11:55:31 1/10
(14/39)
A film után azon töprengtem, miért kellett egyáltalán végignéznem? Ha jól számolom, legalább két tucat film készült a Kennedy-gyilkosságról. Aztán még ezt is sikerül lenyomni az emberek torkán. Meddig bírja a gyomruk? Érdemes-e valóban ez a két ember arra, hogy a végtelenségig az életüket kuksizzuk. Nekem ez a film végtelenül ellenszenves volt, és sajnálom a rászánt idõmet.
Kaliff 2017 febr. 19. - 06:44:07 Előzmény florentine223
(13/39)
***moderálva***
Jackie Kennedy szerette a férjét, akármennyire is az megcsalta vagy ez csak pletyka róla.
Mellesleg arról tudtál, hogy Jackie terhes volt 1963-ban, és augusztus 7-én, pár hónappal az elnök lelövése elõtt szült?! A 4. gyereke neve Patrick volt és 2 naposan meghalt, augusztus 9-én. Ezek után november 22-én kilövik mellõle a férjét, akit aztán az elsõ fia John Jr. születésnapján, november 25-én, eltemetett az egész világ szeme láttára!!!
***moderálva*** amit ez az asszony akkor végigcsinált azt az ellenségemnek se kívánom! Errõl szól ez a film! Látom nem sikerült felfogni!
Kaliff 2017 febr. 19. - 06:18:19
(12/39)
Most néztem meg és alig tudtam elaludni utána. Ami döbbenetes, hogy a filmben egyáltalán nem látom Natalie Portmant. Csak Jackie Kennedyt. Ebben a szerepben teljesen feloldódott Portman, nemcsak utánozta Jackie-t. Nem tudom, hogy Oscart ér-e ez az átlényegülés, de szinte félelmetes ahogy játszik. Remélem nem ragad benne ebben a karakterben. Ez a film Jackie-rõl szólt és azt teljesítette is.
Amikor elõször láttam anno Abraham Zapruder filmjét, az elsõ gondolatom az volt, hogy Jackie min mehetett keresztül egy ilyen tragédia után. Amikor Kennedy a fejlövést kapta pár centire volt a feje a férjéétõl. Mondjuk az mindig érdekelt, hogy miért mászott utána a csomagtartóra, erre sajnos nem ad választ ez a film sem, de egy ilyen helyzetben, ki tudja, hogy a másik mit miért csinált. Ha belegondolunk, miszlikbe lõtték a férjét mellette. Ez bárkit megviselne akár szerette a férjét, akár nem. Mellesleg ezt csak õ tudhatja, hogy mit érzett az elnök iránt.

Huszonévesen amikor tanultam az angolt, mindent amit lehetett elolvastam az elnökgyilkosságról. Oliver Stone filmjét, Kevin Kostnerrel a fõszerepben vagy ezerszer láttam, annál jobbat senki nem csinált errõl a témáról.

Engem csak az zavar, hogy John F. Kennedy öccsét, Bobbyt is lelõtték, majd 1999-ben 30 év múlva érdekes balesetben elhunyt a fia John F Kennedy Jr. és a felesége aki akkor már terhes volt és a repülõgépen még ott volt a felesége testvére is.
Caroline, az elnök lánya az utolsó aki él ebbõl a Kennedy ágból. Mekkora az esély arra, hogy mindez véletlen?

(Caroline is politikai pályára lépett, Obama alatt Japán amerikai nagykövete volt, hivatala véget ért Obama leköszönésével. Vajon mi történne vele, ha elnök akarna lenni mint Bobby vagy az apja?)
Kaliff 2017 febr. 19. - 05:56:04
(11/39)
Neked ellenszenves. Légyszives pontosabban fogalmazz.

Millióknak meg nem volt az.
Kaliff 2017 febr. 19. - 05:55:17 Előzmény florentine223
(10/39)
5 évvel Kennedy halála után. Ha neked az rövid, akkor nem tudom mi számodra a hosszú.
1/10
tesz-vesz 2017 febr. 18. - 16:14:47 1/10
(9/39)
jó kis divatos szerep ez Portmannak, azt is gondolnám, hogy az alkotók CSAK azért csinálták a filmet, hogy valami szerepet adjanak Portmannak, mert a film nem ad túl sokat, csak bulvárklisé feleségeknek. nõknek.

én azt azért még megemlítettem volna, hogy amikor Kennedy testvére is elindult az elnökségért, õt is megölték. A Vanity Fairben Bruce Willis azt mondta, szkeptikus afelõl, hogy Lee Harvey Oswald egymaga vitte véghez a John F. Kennedy-merényletet, s célzott rá, hogy bizonyos személyek, akiknek közük volt a gyilkossághoz, ma is hatalmon vannak, tehát biztos, hogy nem magányos merénylõk állnak a háttérben, és a film nézése után elgondolkodtam, hogy vajon Kennedyék is kimentették volna a bankokat a válságból és hagyták volna, hogy prémiumokat vegyen fel a vezetõség utána a bankból?
Kennedy a titkos szervezetekrõl:
https://www.youtube.com/watch?v=_N4Kbiy21DU

valami érdemleges azért jó lett volna ha szó esik Kennedy munkásságáról, testvérérõl, kik ellen léptek fel. mi volt a céljuk, stb

és az miért jó, ha az elnök feleségérõl azt gondoljuk, hogy ellenszenves?
3/10
SSarka 2017 febr. 17. - 17:23:35 3/10 Előzmény TitusLivius
(8/39)
....háááát én is azt hittem, hogy egy életrajzi filmre ülök be! De ez nem az, Jackie ~ két hetét mutatja be.
Szerintem a mai fiatalokat már nem nagyon érdekli, akik meg még emlékeznek Jackie-re, azoknak meg irtó kevés.
De ez az én véleményem, tiszteletben tartom akinek tetszik!
10/10
TitusLivius 2017 febr. 15. - 20:20:02 10/10
(7/39)
Egy hihetõen szép mementó, zseniális rendezéssel, kiemelkedõ alakítással, felejtendõ zenével. Semmi kedvem nem volt hozzá, mégis meggyõzött. Nálam ez 10/10.
10/10
TitusLivius 2017 febr. 15. - 20:06:59 10/10
(6/39)
Már hogy nem érted, mi végre készült egy életrajzi film? Ez most nyilván nem komoly.
elemes 2017 febr. 15. - 04:20:06 Előzmény florentine223
(5/39)
...és Pókember valójában nem is létezik.
Van még ilyen leleplezés a tarsolyodban?
:))
3/10
SSarka 2017 febr. 14. - 22:10:00 3/10
(4/39)
..... baromi unalmas és tulajdonképpen nem értem, hogy mivégre készült?!
10/10
Szabcsesz 2017 febr. 09. - 23:50:42 10/10
(3/39)
Tokeletes film egy lenyugozo Natalie Portmannel!!
10/10
3/10
florentine223 2017 jan. 24. - 23:08:44 3/10
(2/39)
Borzalmasan unalmas film, semmi ujat nem tesz hozza ahhoz amit mar eddig is tudtunk Jackie Kennedy-rol, sot kifejezetten hami kepet fest rola. Raadasul rendkivul hatasvadasz modon mutatja be a gyilkossagot es Jackie reakciojat. A valosagban Jackie sosem szerette JFK-t, tudott a sorozatos megcsalasokrol es halalt kovetoen nem sokkal hozzamanet Onassihoz, ami nem epp a szomoru gyaszolo ozvegyet mutatja. A film egyedul Natali Portman miatt ertekelheto.
sornersby 2017 jan. 15. - 11:50:42
(1/39)
A Fox Searchlight közzétette az elsõ elõzetest a Jackie címû életrajzi filmhez, amelyben Natalie Portman fogja alakítani Jacqueline Bouvier Kennedy-t, a korábbi First Lady-t, John F. Kennedy feleségét majd özvegyét. A filmet Pablo Larraín Chílei rendezõ készítette, és - már csak a téma miatt is - már most komoly esélyesnek számít a jövõ évi díjszezonban.
A Jackie-ben a First Lady szemszögébõl ismerhetjük meg az egész Amerikát lesújtó tragikus elnökgyilkosságot, és az azt követõ idõszakot, amikor Jackie emberfeletti méltósággal és akaraterõvel próbálja továbbvinni férje örökségét, az eszméket és ideálokat - a világot amit együtt teremtetettek.

Pablo Larraín legújabb alkotása intim, egyben szívszorító portré, amely megreformálja az életrajzi film mûfaját. A Jackie a címszereplõ szemén keresztül mutatja be a tragédiát követõ néhány nap eseményeit - Natalie Portman megformálásában, aki lenyûgözõ alakításával a kritikusok egyöntetû véleménye szerint elnyerheti második Oscar-díját is.

A fõbb szerepekben feltûnik még Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, Billy Crudup és John Hurt.

Official Trailer 1 [HD] - http://www.youtube.com/watch?v=7cdzT05HpS4

Bemutató dátuma: 2017. február 9.