Tia. 2010 okt. 19. - 22:15:38 Előzmény miri86
(62/202)
Bocs, de mi az az Encore? Légyszi, megírod nekünk?
10/10
miri86 2010 okt. 10. - 20:52:03 10/10 Előzmény mengyan
(61/202)
Eddig is tudtam, hogy az emberi figyelmetlenség és hülyeség szinte határtalan, de most már tudom, hogy nemcsak szinte.....
Basszus: 9.évad, 13. rész: Macet "leõrnagyozzák".... De elõtte-utána persze ezredes...
És az új gyöngyszem, ami szerintem überelhetetlen: szintén 9. évad (nem emlékszem pontosan, mert egymás után néztem a részeket, de asszem 8. rész) : az irodában eligazításkor az Coats õrnagynak szólítja Macet, majd az admirálisé a következõ mondat rögtön utána : " - Leléphetnek! Ezredes! Maga maradjon!" ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ WTF :S:S:S Ennyire nem lehet odafigyelni????:S:S Kész!! :S
Encore-ra elkezdték felrakni DVDripben a le nem adott részeket is, remélem az egészet felrakja az illetõ, nagyon hálás lennék érte....
mengyan 2010 okt. 06. - 20:45:01 Előzmény miri86
(60/202)
> de nem ezredessé (mert az a rendfokozat a tengerészgyalogságnál, vagyis
> szárazföldi erõknél van), hanem kapitánnyá.
Ez így igaz. Azért neveztem ezredesnek, mert ezt ismerik az emberek. Legalábbis aki volt katona, az biztos. A szárazföldnél a kapitány százados, ami félreértésre adhat lehetõséget.

Egy kis infó. Rábukkantam, hogy milyen kitüntetést kap Harm az S2E01-ben. Distinguished Flying Cross (Kiemelkedõ repülésért kereszt) Elvileg a 4-ik legmagasabb kitüntetés, de itt még nagyobb a káosz, mint a rendfokozatoknál.

Írtam korábban egy linket. Onnan letölthetõ a teljes 8-ik évad, szinkronnal. De nem ellenõriztem még le. Tartok tõle, az utolsó két évad nem lesz egyhamar elérhetõ.
10/10
miri86 2010 szept. 30. - 14:26:21 10/10 Előzmény Seven9
(59/202)
Na ezt meg inkább nem is minõsítem, mert nem biztos, hogy szalonképes lenne, de annyit legalább, hogy rohadjanak meg ott, ahol vannak!!!!!!!
Annyira elbeszélgetnék azzal, aki az ilyen állatságokat kitalálja, mint egy jó sorozatot abbahagyni, amikor fele van vissza a 8.évadnak és még 2 teljes évad..... Viszont eddig meg adták rendesen, akkor nem tom, mi változhatott?????!!!!!!!! :S:S:S:S:S:S
Mindenesetre köszi az infót!
VALAKI LÉGYSZI!!! Honnan lehet legalább angolul letölteni??? DVD rip esetleg??? Elõre is köszi!
10/10
miri86 2010 szept. 30. - 14:23:30 10/10 Előzmény mengyan
(58/202)
Igen, bizony egyszer-kétszer altengernagyozzák( 5.évad, Macet már elõléptették alezredessé és most nem emlékszem pontosan, de lehet, hogy akkor mondják, amikor Harmot is elõléptetik, de lehet, hogy késõbb, de 5. évad az tuti) és igazad van, az utolsó részben léptetik elõ (Harmot), de nem ezredessé (mert az a rendfokozat a tengerészgyalogságnál, vagyis szárazföldi erõknél van), hanem kapitánnyá.
Az 1x22 és a 3x19-beli eltéréseken igazából nem lepõdtem meg.... Ha már az 1x22ben sem volt 100%-os a megszólítás, akkor a 3x19-ben pláne nem lesz, mert 1: lusták utána nézni és 2: lusták azt is megnézni, hogy szinkronizálták az elsõ évadot... :S:S:S
A totális káosz a szinkronhangok változásával együtt következett be (nekem mellesleg jobban tetszett László Zsolt, Stohl András és Barbinek Péter, de szerencse, hogy Mac hangjához nem nyúltak, nem tudnám elképzelni õt Tóth Auguszta nélkül..). Szóval a totális káoszt nálam a rangjelzések nem állandó, de gyakori keverése, Mac alezredesi-ezredesi rangjának teljes homálya jelenti (és igen, legalább a rohadt gallért nézték volna :S:S:S....
De még kutatok majd leíróbb példának.... :D
Seven9 2010 szept. 28. - 14:27:54
(57/202)
Kaptam választlevelet a Story TV4-tõl. Annyit irtak várhatóan jövõre folytatódik a sorozat.
Seven9 2010 szept. 28. - 03:38:15
(56/202)
Nagyon szép mondthatom. A Story TV4 leveszi a mûsorról a sorozatot. Hogy lehetnek ilyen kegyetlenek? Nem lehet igaz, hogy 2 évadot (ami kb. 2 hónap) nem bírtak volna kibírni. És hiába szerzi meg az ember angol nyelven a maradék 2 évadot és azt a pár 8.évadbeli epizodot, nincs hozzá magyar felirat fönn a neten. Nem lehet mást tenni, reménykedjünk hogy a csatorna ha nem is idén, de jövõre újra müsorra tûzi a JAG-et és persze a folytatásokkal.
mengyan 2010 szept. 26. - 16:11:15
(55/202)
A francba! jancsiweb pont com a kimoderált rész.
mengyan 2010 szept. 26. - 16:07:52 Előzmény miri86
(54/202)
Én itt fogom: hxxp://jancsiweb.com/sfree/sorozat.php?id=474
Viszont félek, hogy a szinkron a Story TV-rõl van, ezért ez is megreked itt, a 8x21-nél. Elvileg még 3 rész hiányzik a 8-ik évadbõl, + 9-es, 10-es évad.
mengyan 2010 szept. 26. - 16:04:10 Előzmény miri86
(53/202)
- Harm, mint altengernagy... :S:S:S
Melyik részben? Hiszen elvileg az utolsó részben léptetik elõ ezredessé.

Közben nálam is kiütötte vmi a biztosítéskot: 3x19, magyar címe: Diane Shonke halála. Ez az elsõ évad záró epizódjának, és annak nyitott kérdéseinek lezárása. Ami kiverte a biztosítékot: amikor megérkezik Harm és szõke társa, bemutatkoznak, mire a szemüveges kopasz nyomozó azt mondja: "Ismerem a rangjelzéseket!" Viszont a bemutatkozások:
1x22: Rabb fõhadnagy, ez pedig J. J. Austin hadnagy.
3x19: Rabb õrnagy és Austin õrnagy.
Az egészben az a poén, h Rabb õrnagy volt, Austin pedig fõhadnagy (szó szerint al-százados :-) ). Jól látszik a szöszke gallérján a kis téglalapocska. Ráadásul hadnagyoznak egy olyan tisztet, akinek 2 téglalap van a gallérján, tehát feljebbvalója annak, akinek csak egy. Való igaz, nehéz kiigazodni a rangjelzéseken, és akkor még nem volt wikipédia sem, de volt amerikai követség, meg küszöbön állt a NATO csatlakozás (elvileg a 4-ik évadtól vagyunk NATO tagok, mintha lenne is olyan rész, ami a bõvítéssel foglalkozik), biztos volt valaki, aki ismeri új szövetségeseink rendfokozatait. Emlékszem, amikor katona voltam, a tisztek nem gyõztek iskolába járni.
10/10
miri86 2010 szept. 24. - 16:19:46 10/10
(52/202)
Amúgy nem tudja valaki, mi a francért kezdte el a Story Tv elölrõl adni a JAG-et??????? Leadhatták volna teljesen és aztán kezdték volna el ismételni.... :S:S:S:S Így most honnan lesz meg a maradék bõ két és fél évad????? :S:S:S
10/10
miri86 2010 szept. 24. - 16:18:09 10/10 Előzmény mengyan
(51/202)
Hali!

Sajna Macet az 5. évadtól folyamat ezredes-nek nevezik...:S Bár néha befigyel egy-két alezredes is... Pedig pl. a 6x05-ben (JAG Tv) még ki is van írva a rangja a sorozatban (Lt. Colonel), nem igaz, hogy erre nem lehet odafigyelni...
Viszont, ami nálam kiütötte a biztosítékot:
- Harm, mint altengernagy... :S:S:S
- és Roberts, mint PARANCSNOK (WTF)....(bizony-bizony, ekkorát is tévedtek, igaz csak egyszer, egy tárgyalótermi jelenetben...)
mengyan 2010 szept. 19. - 22:19:59
(50/202)
Tudom, hogy az elõzõ hsz-em meglehetõsen hosszú volt, így most most rövidre fogom. Rájöttem, hogy a 2-ik évad dual audio-s, így megnéztem angolul, ahogy bemutatja az admirális Harm-ot és Mac-et egymásnak. Jól hallható, hogy Major Sarah MacKenzie. Mivel õ tengerészgyalogos. Viszont a 2x01-ben nem elõléptetik, hanem kitüntetést kap. Ezt jól benéztem. Az elõléptetést nem az elnök szokta adni. Bocsesz! És sajnos az NCIS pilot JAG S8E20-21-ben is ezredesnek nevezik Mac-et, holott jól látható az ezüst jelzés, azaz csak alezredes.
mengyan 2010 szept. 19. - 12:46:49 Előzmény Phoenix16
(49/202)
- Shadow - Az árnyék (S1E03)
- Defending His Honor (S7E22)
- Enemy Below (S7E24)

Sajnos csak az elsõnek tudom a magyar címét
mengyan 2010 szept. 19. - 12:44:34 Előzmény Phoenix16
(48/202)
- Shadow (S1E03)
- Defending His Honor (S7E22)
- Enemy Below (S7E24)
mengyan 2010 szept. 19. - 12:04:18
(47/202)
> Ha valaki katonai tárgyú film magyarítására adja a fejét, illene
> utánanézni a hadsereg szárazföldi és tengeri alakulatainál használt
> rendfokozatok magyar megfelelõjének.
És ha fikázza a magyarítást, akkor sem ártana utánanézni, igaza van-e. A sorhajóhadnagy, fregattkapitány és hasonló "magyarítások" csak arra jók, hogy összezavarják az egyébként sem egyértelmû rendfokozat neveket.

> Ha ez nem megy, biztosan talál szakértõt, ha máshol nem, a wikipedia
> magyar nyelvû meghatározásai között.
Na az sztem egy kalap k..., inkább az angolt használnám.

> Harmon Rabb fregattkapányt (CDR) rendszeresen õrnagyozzák, bár tegnap
> már idõnként "parancsnok"-nak nevezték, amely az eredeti megnevezés
> tükörfordítása, de nem a magyar megfelelõje.
Harmon Rabb (LCDR!) A középsõ sáv vékony! (2-3ik évad) Szárazföldi erõknél: major, ami bizony õrnagy. Majd figyelem, ha kiszélesedik a középsõ sáv, mi lesz-e belõle.

> Mac-et is örnagyozzák, holott a vállán/gallérján ezüst színû jelzés
> van, amely alezredesi rendfokozat.
Én még csak a 3-ik évadnál tartok (DVDRip-ben töltöm le), és jól látszik, hogy ARANY jelzés van a gallérján. Talán TV-ben nem ennyire egyértelmû. Direkt kikockáztam az elsõ találkozásukat a 2x01-ben. A rendfokozat eredeti neve: Lieutenant commander, szárazföldi erõknél és a tengerészgyalogságnál major a megfelelõje. Ugyanis Õ elvileg tengerészgyalogos. Gondolom ez indokolja, hogy rendszeresen (de nem mindig) más egyenruhában van, mint Harm. Arra gondolni sem merek, hogy azért, mert sokkal jobban néz ki a khaki színûben ingben, mint a kosztümben. :-D

> Roberts sorhajóhadnagy (LT) is "hadnagy", bár a megfelelõje a
> szárazföldi erõknél százados.
Ez sem nyert. Sub-Lieutenant Roberts (LTJG) fõhadnagy. (ha a Lieutenant százados, akkor szó szerint al-százados) Egy könyvem* szerint pályakezdõ hadnagy a karján látható 1 széles, 1 vékony csík és a csillag.

De azt se felejtsük el, hogy sok az elcsúszás a rendfokatoknál az egyes erõk között. Pl a Lieutenant az szárazföldieknél hadnagy (2LT) és fõhadnagy (1LT), addig a haditengerészetnél százados. Ami a szárazföldieknél százados (Capt.), az a haditengerészetnél ezredes. Ezen kívül van egy sor rendfokozat, amit nem lehet más erõknél megfeleltetni semminek.

Ami viszont elkerülte a figyelmedet, és teljesen jogosan reklamálhattál volna, az az elsõ évad. Hadnagynak nevezik mindkettõt, holott Harm százados (LT), a szöszke pedig fõhadnagy (LTJG). És így már nem is olyan nagy az ugrás rendfokozatilag Harm részérõl az 1x22 századosa és a 2x01 õrnagya között.

* Brian L. Davis: Egyenruhák és rendfokozatok a NATO-ban. Akkor vettem a honvédségnél, amikor beléptünk a NATO-ba.

Forrás:
http://en.wikipedia.org/wiki/Lieutenant_Commander_%28United_States%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Lieutenant_%28junior_grade%29
http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Navy
http://en.wikipedia.org/wiki/Military_ranks_of_Hungary
Phoenix16 2010 aug. 21. - 17:34:32 Előzmény kcharlie46
(46/202)
Sziasztok! Nem tudom ki mennyire olvassa itt a komikat de kéréssel fordulnék hozzátok.
Valaki meg tudná mondani Jeffrey Dean Morgan melyik részben szerepelt?
Aki tudja írjon ide: pbius1@vipmail.hu
Elõre is köszi.
kcharlie46 2010 júl. 07. - 19:49:55
(45/202)
A sorozat tényleg jó, nekem is a kedvencek közé tartozik, de ... Ha valaki katonai tárgyú film magyarítására adja a fejét, illene utánanézni a hadsereg szárazföldi és tengeri alakulatainál használt rendfokozatok magyar megfelelõjének. Ha ez nem megy, biztosan talál szakértõt, ha máshol nem, a wikipedia magyar nyelvû meghatározásai között. Harmon Rabb fregattkapányt (CDR) rendszeresen õrnagyozzák, bár tegnap már idõnként "parancsnok"-nak nevezték, amely az eredeti megnevezés tükörfordítása, de nem a magyar megfelelõje. Talán még mindíg jobb, mint az elõléptetésekor használt "altengernagy" (Chagwiddennél magasabb, rang). Mac-et is örnagyozzák, holott a vállán/gallérján ezüst színû jelzés van, amely alezredesi rendfokozat. Roberts sorhajóhadnagy (LT) is "hadnagy", bár a megfelelõje a szárazföldi erõknél százados. Azon is jókat szoktam derülni, amikor a gallérján sasot viselõ tengerészkapitányt (szárazföldön ezredes) "százados"-nak fordítják. (A kerületi rendõrkapitány is százados?) Tudom, hogy ez régebbi szinkron, de ilyen marhaságot a jövõben talán kevesebbet látnánk-hallanánk, ha jobb szinkronfordítással találkoznánk
10/10
duckshoot 2010 márc. 02. - 14:01:03 10/10
(44/202)
Egyszerûen jó. 10/10
Azóta is csak egy krimi sorozatot szeretek igazán.
De az sem meglepõ miért jó.
8/10
vixa 2010 márc. 02. - 12:19:53 8/10 Előzmény Romantica
(43/202)
Az csak a 3. évadban fog kiderülni, hogy ki ölte meg Dianne Schonke hadnagyot.