Zsul 2015 júl. 08. - 13:35:55
(182/202)
Valaki privátban nem tudná megírni, hogy hogyan tudnám megnézni a JAG utolsó részét? (Általam talált online forrásokban pont az a rész hiányzik. A TV-k pedig nagyon messze vannak még a végétõl.)
Bob19 2015 jún. 25. - 10:53:56
(181/202)
6. évadtól megváltozott az egész szereplõ gárdának a szinkronhangja szinkronstúdió váltás miatt. Szánalmasak e-tekintetben a magyarok. Egy szeméthúzás volt tõlük csak a pénz miatt. Innentõl feliratosan fogom nézni, mert NULLA átélés van a szinkronban. És követelem, hogy szinkronizálják le újra a régi hangokkal!
Bob19 2015 jún. 13. - 10:38:29
(180/202)
Miért nem folytattak bizonyos részeket? Például az 5x13 vagy a 5x20 részeknek is várnám a folytatását, de most utánanézve szerintem nem lesz. Pedig a 5x13-as folytatásának jó kis drámai részt lehetett volna készíteni, az 5x20-nál meg nem derült ki, hogy most a lámpa akkor zöld volt vagy piros, mikor kiugrottak az ejtõernyõsök. Ez így egy kicsit elszomorító. :-(
Zsul 2015 febr. 03. - 19:58:50 Előzmény LaDetektiv
(179/202)
Tökéletesen megértelek. Noha én szeretem a Mentalistát, de értem, hogy te miért nem.:) Az én világomban a helyszínelõk és a mentalista nincs egy platformon, de értem, hogy cinizmus meg némi fellengzõsség területén összehozhatók. Nekem még tetszett egyébként a "A halottkém" c. sorozat is, az is elütött a mai általános sláger sorozatoktól. Rátérve a JAG-re: ez a sorozat nagyon jól van elkészítve, mert törõdnek benne a fõ- és mellék karakterekkel is! Emiatt is élvezetes. Megelevenedik, szinte élõvé válik a világa. Vannak benne váratlan poénok. Csak ezek elegek voltak ahhoz, hogy elaltassák bennem azt, hogy tulajdonképpen ez egy demokrácia-USA-katonaság propaganda film, és nagyon sokan nem úgy gondolják, ahogy az a sorozatban megfogalmazódik. Nos oda akarok kilyukadni, hogy ma már kevesebb hangsúlyt fektetnek a sorozatok univerzumának kidolgozására, meg a karakterekre. Inkább egy jó ötletet vesznek, és igyekeznek minél több ingert kiváltani vele... meg nagy adag cinizmus, néha perverzió. Az ember örül, ha egy mai sorozat kevésbé ezekkel akar operálni.
LaDetektiv 2015 jan. 24. - 09:09:40 Előzmény pppppppppppppp
(178/202)
A modern sorozatokban engem semmi nem tud megfogni. Egyiket sem vagyok képes megnézni. Nem tetszenek az arcok, a jellemek, az okoskodós fellengzõs hangvételû párbeszédek. Emberietlen az egész és át van itatva a beképzeltség gõgjével.
Amikor a csatornák között lapozgatok már hányingerem támad hogy mindenhol egy sorozat fut éppen, ezért bekapcsolom a tv-t és utána ki.
A mentalista, a helyszínelõk és az ehhez hasonlók... nem tudom ki képes ezeket a szarokat nézni... de számomra nevetség tárgya mind.
LaDetektiv 2015 jan. 24. - 09:01:36
(177/202)
A 10. évadot eddig nem láttam egészében idáig. Számomra abszolút jag-etlen, inkább a modern helyszínelõs és egyéb okoskodós sorozatokra hasonlít amiket utálok de nagyon. Teljesen elveszítette az eredeti hangulatát és jellegét. A zenei aláfestések idegesítõek, a 17. résztõl a tapétát kapargatom :(((((
pppppppppppppp 2015 jan. 17. - 10:37:45 Előzmény MissPoppy_
(176/202)
Az NCIS ennek a "folytatása". (alias spin-off)
Vannak benne irritáló dolgok, pl McGee IT-s ámokfutásai, de szerintem semmivel sem rosszabb, mint mondjuk ebben, Rebb örökös, véget nem érõ kutatása az apja után.
LaDetektiv 2015 jan. 17. - 10:00:59
(175/202)
Csípem ezt a sorozatot, lazításnak jó és tetszik a hangulata.
Néha idegesítõ kicsit hogy MacKenzie gyogyós, ami a 10. évadban tetõzõdik amit épp most nézek... Ivott az apja ezért szegény nem tudta kiheverni felnõtt korára sem.... Ez gáz, ebbõl pedig fel lehet nõni. A lelki szenvelgések nélkül jobban tetszene a sorozat.
MissPoppy_ 2014 nov. 29. - 10:04:27
(174/202)
A 8. évadnál kár volt belekeverni az NCIS helyszínelõket. Utálom az összes helyszínelõs filmet mert nagyon nevetségesek és irtó gyengék a magasröptûnek szánt dumáik.
Kár hogy ide is belekeverték, nem tudtam élvezni ezeket a részeket egyáltalán.
Tomikaa_ 2014 okt. 06. - 22:44:33 Előzmény Bob19
(173/202)
Az NBC nem vetítette az utolsó epizódot, a tervezett cliffhanger miatt nem látták értelmét, ezért a 21. rész után törölték a sorozatot. Az USA-ban csak 1999-ben adta le egy másik csatorna.
Más országokban viszont adásba került, emiatt volt szükség a flashback pillanatra, mikor Rabb MacKenzire néz.
A 3.évad 19.része oldja meg az ügyet, de tele van logikai hibákkal, átírták a történetet és a gyilkos is más.
Bob19 2014 okt. 04. - 16:58:56 Előzmény napraforgó
(172/202)
Meg az is érdekes, hogy imdb szerint az 1. évad utolsó és utolsó elõtti részének sugárzása között majd 3 év telt el! (de lehet, hogy csak elírás)
6/10
napraforgó 2014 okt. 03. - 08:59:13 6/10
(171/202)
Most láttam az epizódismertetõknél, hogy a III. évad 19. epizódjának a címe Diana Song halála (igaz az I. évadban nem így írták a nõ nevét, de azonos személyrõl van szó).
6/10
napraforgó 2014 okt. 01. - 16:40:31 6/10
(170/202)
A rendezõrõl nem tudok semmit, de feltételezem, hogy igen. Harm figuráját is szolidabbra vették. Az 1. évadban jó pár embert lepuffantott, de késõbb már nem volt ilyen gyilkolászós. Az ellenfél megúszta egy fejbecsapással.

Bár itt is voltak furcsaságok, valami hõsies repülés után (valami "ellenséges" területen repkedtek egy másik géppel, amelynek leált a hajtómûve. Harm meg a szárnya alá repült és kitolta az ellenséges zónából, hogy a személyzetnek ne kelljen olyan helyen katapultálni, ahol vagy lelövik õket, vagy minimum fogságba esnek...) Harmot elõléptették altengernaggyá, vagy valami ilyesmivé, késõbb megint úgy beszéltek róla, hogy õrnagy.
Bob19 2014 okt. 01. - 16:30:23
(169/202)
Szóval NBC-CBS csata zajlott le. Ez jellemzõ a csatornákra... "nehogy már a jót folytassak, mikor el is b*szhatjuk..."
A 2. évad 1. részében nem magyaráztak semmit, csak kitüntették azért, hogy letette a gépet még az elsõ évad elõtt! Ráadásul ha jól tudom a leszállásban meghalt a társa, szóval nem tudom minek is tüntették ki... Elég értelmetlenül kezdték a 2. évadot. A rendezõ is más lett vajon?
6/10
napraforgó 2014 okt. 01. - 16:12:59 6/10
(168/202)
Az 1. évad utolsó résénél ezt írta a tartalomismertetõ:

Amikor Harm akadémiai évfolyamtársát, Schonke hadnagyot meggyilkolják, mindenki kételkedik benne, hogy Harm és a csodaszép nõ között nem volt több barátságnál. Amikor a nyomozás során az elsõszámú gyanúsítottat is meggyilkolják, a gyanú Harmra terelõdik... A kétrészesre tervezett epizód második részét már nem készítette el az NBC csatorna, a sorozatot a második évadtól átvevõ CBS pedig nem folytatta az elvarratlan szálakat, így ez az eset örökre megoldatlan maradt...
Kicsit azért furcsa, hogy Harmot épp letartóztatták, már nem emlékszem, hogyan is magyarázták, hogy elengedték. Lehet, hogy nem is magyarázták?

Cathrine Bell nyilván annyira tetszett a CBS-nek, hogy kreáltak neki egy hasonmás szerepet. Mivel más a szinkronhang, így könnyebb elhinnünk, hogy csak véletlen hasonlóságról van szó.
De az érdekes, hogy Harm és Mac kapcsolata itt is olyan felemás, félig barátság, félig szerelem, egész a 10. évad végéig nem is jutnak dûlõre.
Bob19 2014 okt. 01. - 16:04:30 Előzmény napraforgó
(167/202)
Én leszedtem a 2. évad elsõ részét és kissé értetlenül álltam elõtte, hogy miért nem ott folytatják ahol abbahagyták. Miért nem forgatták le anno a befejezését? És miért van az, hogy csak Rabb-nak tûnik fel MacKenzie és a meggyilkolt Diane hasonlósága (aki valójában egy és ugyanaz a színésznõ:))? Ezeket utálom a sorozatokban, de ettõl eltikintve a legjobb katonia sorozatnak tartom. Bár nekem Mag Austin jobban tetszett Rabb oldalán, mint MacKenzie.
10/10
6/10
napraforgó 2014 okt. 01. - 10:44:23 6/10
(166/202)
Kár, hogy az M1-en félbehagyták a sorozatot.
És az méginkább kár, hogy a félbehagyott történet folytatását le sem forgatták anno.
jani-wan 2014 szept. 07. - 08:04:59
(165/202)
kieg.
Zászlós alatt is vannak rangok, de az Anapolisból kikerült tisztek Zászlósok.
jani-wan 2014 szept. 07. - 08:01:59
(164/202)
Akkor tiszta vizet öntök a pohárba.
Az amerikai haditengerészetnél eleve nincs is olyan rang hogy õrnagy.
Olyan van, hogy:
Zászlós
Alhadnagy
Hadnagy
Parancsnok helyettes
Parancsnok
Kapitány
és az Admirális különbözõ fokozatai
http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Navy_officer_rank_insignia

Ami pedig Rabb-et illeti, a sorozat elején hadnagy, majd elõléptetik parancsnok helyettessé, amit idõnként az egyszerûség kedvéért parancsnoknak mondanak, majd elõléptetik parancsnokká, míg a sorozat végén megkapja a kapitányi rangot.
6/10
napraforgó 2014 szept. 07. - 06:33:04 6/10 Előzmény Sz Peter
(163/202)
Talán. Bár a lieutenant (hadnagy) és a major (õrnagy) sem írásban, sem kiejtésben nem hasonlít.
Szerintem csak szimpla figyelmetlenség volt...