10/10
Niburta 2013 márc. 29. - 09:20:16 10/10
(30/30)
9 éves kisfiammal néztük meg egy otthoni "moziest" keretében. Szerintünk nagyon aranyos kis mesefilm, mindkettõnknek nagyon tetszett (pedig megvallom õszintén, hogy nem rajongok annyira a mesefilmekért). Az biztos (hál' istennek!), hogy nem egy tipikus, giccses, unalmas amerikai katyvasz-mesefilm, ami csak a látványra hegyezi ki a történetet.
10/10
Witch of Avonlea 2012 okt. 03. - 21:17:08 10/10 Előzmény Coffin Kittie
(29/30)
Igazán sajnálom, hogy nincs érzéked a kifinomult dolgokhoz, de akkor menj, és nézz amerikai giccsáradatot!
Ev@ 2011 nov. 06. - 20:09:34 Előzmény sipka
(28/30)
Én még nem láttam sajnos ezt a mesét, csak hallottam, hogy Tim Burton keze benne van, Roald Dahl írta és Henry Sellik rendezte, úgyhogy ez rossz nem lehet. Nagyon megnézném, csak nem tudom megszerezni. :( Igazán kiadhatnák már!!! Vagy valaki feltehetné vm torrentre! Nem érdekel, hogyan, de látni akarom!!!
1/10
Coffin Kittie 2011 jún. 29. - 20:23:40 1/10
(27/30)
Akinek ez a hihetetlenül gagyi, primitív és gyenge rajzfilm tetszett, akkor az még nem látott igazi lebilincselõ történetû és képvilágban gazdag rajzfilmet! Marhára vontatott és sekélyes.. Még (Tim Burton) utánzatnak sem megy el!! Nem tudom, hogy gyártók kit akartak átvágni, de ezt senkinek sem ajánlanám, fõleg nem gyerekeknek. 10/0
marineni 2009 okt. 06. - 23:07:06 Előzmény norton15
(26/30)
Tudnál segíteni esetleg, hogy a gyerekemnek megmutathassam a filmet? A Charlie és a csokigyárat már ezerszer látta... :)

Üdv
marineni a frímélen
sipka 2009 jún. 20. - 18:05:47
(25/30)
Kissyfur. Szerintem nincs olyan aki még nem hallott volna róla. De ha mégis akadna ilyen akkor elmondanám, hogy ez egy aranyos, tanulságos, emlékezetes, és szerethetõ mese. A magyar szinkronmunka pedig tökéletes.
Régebben még képesek voltak normális rajzfilmeket készíteni, melyek mellõzték a manapság menõnek számító durva poénokat. Csipázom a "Kissyfur"-t! :)

Intro:
www.youtube.com/watch?v=sivKUzpPpjo
sipka 2009 jún. 19. - 07:12:13
(24/30)
Milyen jó kis thrillerek vesztek el a múlt ködében. Az "Uncovered" is ilyen, amelynek a magyar címe az igencsak találó "Lóhalálában" volt. Egy nõi restaurátorról szólt, akinek a következõ munkája egy sakkozást ábrázoló festmény, amelyen rengeteg rejtély leledzik. Ezek után könyörtelen gyilkosságok zavarják meg életét, melyben egy-egy sakkbábut hagynak hátra.....
Na, valaki látta már? Iszonyúan hangulatos és izgalmas alkotás, csak hát sehol se lehet kapni :I Még elõzetes se található róla, így csak egy "Kate Beckinsale"-t méltató videót tudok beszúrni, amin látható pár rövid jelenet a filmbõl.
Ha valaki mégis tud valamit a hollétérõl az (értelemszerûen) írjon!! :)

www.youtube.com/watch?v=eT3oQBebDeA
sipka 2009 jún. 19. - 01:06:02
(23/30)
Ja, tényleg egy gyerekkori kincs ez a mese! Nekem is megvan valahol gyûrött filmszalag formájában, így lehet hogy majd elviszem egy szakemberhez, aki talán képes lesz nézhetõvé tenni a (jelenleg fehér kric-kracokkal teli rámolt) lovacskát :) Bár kétlem, hogy sikerülne.
Egyszerûen senkinek se jut eszébe a DVD forgalmazás?! Pedig ez egy valódi klasszikus :)
sipka 2009 jún. 19. - 00:48:11
(22/30)
A "Maszk" a "Kullancs" és az "Animánia" ötvözetének tekinthetõ rajzfilm, õrületes lendületével és nem kevésbé õrületes poénjaival szegezett a Tv képernyõje elé, hogy belém táplálja az idiotizmust :)
Adhatnák már valahol, mert jelentkeznek az elvonási tünetek!!!! :)

Intro:
www.youtube.com/watch?v=sUURjSpQt7s
norton15 2009 jún. 19. - 00:43:52 Előzmény sipka
(21/30)
Azta, ez a rokonomnak megvan videón!:) Amikor még úgy jó régen náluk voltam, szinte állandóan ezt néztem. Az beugrik, hogy a szinkron nagyon jó volt.:)
sipka 2009 jún. 19. - 00:31:17
(20/30)
A Retro rovat bõvül és gyarapszik, mégpedig a "Gargoyles" címû rajzfilmmel. A borongós és akcióval fûtött sztori szinte túllépett a rajzolt történetek sablonos határain. Szóval egyértelmûen kafa volt!! :P

Intro:
www.youtube.com/watch?v=bzSxGFetr-Y
flóracorn 2009 jún. 02. - 15:26:27 Előzmény sipka
(19/30)
Jesszusom! Szippancsok! De szerettük ezt a mesét a bátyámmal! Emlékszem, mikor hat éves voltam, és eltörtem a kezemet, mire kijöttünk a kórházból a bátyám épített nekem Lego-ból három darab Szippancsot... =D
Elég morbid hogy ez jut róla eszembe... :D
norcz 2009 márc. 31. - 22:16:43 Előzmény sipka
(18/30)
Youtube-on már megtaláltam a darabokat,de azt hiszem úgy nem igazán tudnám élvezni.Azt hiszem megkeresem rendesen vhol és megnézem.Végülis igazad van.Csak 75 perc és lehet,h még tetszeni is fog.:)
sipka 2009 márc. 30. - 18:35:55 Előzmény norcz
(17/30)
Hát ha tetszett a "Karácsonyi lidércnyomás", vagy a "Coraline és a titkos ajtó", akkor ez se fog csalódást okozni. Bár Tim Burton itt csak produceri feladatokat látott el, mégis érezhetõ az a szomorú-vidámság, amely paradoxonként jelen van szinte mindegyik mûvében.
A vicces és jellemes rovarok mellett még pozitívumnak tekinthetõ a kreatív ötletek sorjázása, amit nagyszerûen megvalósítottak a technikai látványért felelõs szakemberek.
Mondjuk elég régen láttam ahhoz, hogy most minden jót leírjak róla, de azt minden kételkedés nélkül állíthatom: ez egy igazán szerethetõ, fantáziadús film, ami szinte mindenkinek ajánlható :) (Ám ha véletlenül mégse válik be, akkor elmondhatjuk hogy csak 75percet pazaroltunk az idõnkbõl :P

Elõzetes:
www.youtube.com/watch?v=73ax6ZrcUx4

UI: Amúgy a "Youtube"-on meg lehet nézni az egészet angolul :)
norcz 2009 márc. 30. - 01:47:01 Előzmény sipka
(16/30)
Nekem igazából a nagyon nagy kedvencem a Tom és Jerry volt.Amit még a mai napig szoktam látni néha tvben.
Ami még így eszembe jutott nosztalgiából a Cápali és Cápeti.Bár rájuk annyira nem emlékszem csak a zenéjükre.Felvettem magnóval és azt hallgattam egyfolytában :)
http://www.youtube.com/watch?v=Gs7dg6BZWDw
A James és az óriásbarackot amúgy ajánlanád megnézésre?Mert igazából amiatt keveredtem ide.Imádom Tim Burton alkotásait,de ezt még nem láttam.
sipka 2009 márc. 28. - 21:15:49
(15/30)
Örülök ha feldobtam a napodat :) Akkor már volt is értelme hogy felraktam ezen elfeledett alkotásokat, amelyet majd a késõbbiekben még szeretnék kibõvíteni.
Csak az a baj, hogy az ember nagyon nehezen emlékszik vissza egy-egy filmre vagy sorozatra. Állandóan homályos foltokként vannak elõttem, majd egyszer csak váratlanul beugrik egy jelenet vagy szereplõ, ami nagyszerû kiindulópontja lehet a megkeresésükre.
S ez egy sikerélményé válik, amely (sajnos) késõbbiekben átcsap a megtalált mû utáni vágyódásba, ami elégé idegesítõ :) De azért jó, hogy emlékszem rájuk, és találok róluk videókat :P Amúgy a "Punky Brewster" tényleg baromi jó volt :D

UI: Esetleg ha neked is volt valami kedvenced, akkor nyugodtan felrakhatod. (Hiszen a "James és az óriásbarack" eddig nem sok embert hozott lázba :)
norcz 2009 márc. 28. - 20:33:19 Előzmény sipka
(14/30)
Hali!
Véletlenül jutottam ide,de jót nevettem azon milyen jól elbeszélgetsz magaddal. :) Ezt ne vedd sértésnek!Komolyan feldobta az estémet.Lehet azért,mert kicsit én is nosztalgiáztam.
Egyébként nem hittem volna,h van még vki rajtam kívül,aki ismeri "Punky Brewster"-t.Valszeg azért,mert én sosem láttam tvben csak videón.De imádtam!Rongyosra néztem a szalagot. :)
sipka 2009 márc. 12. - 19:40:28
(13/30)
S itt van még egy bizarr történetû alkotás, amelyben "Power Ranger"-es macskák egy pizza üzletet vezettek....
De ettõl függetlenül szórakoztató volt :DD

Intro:
www.youtube.com/watch?v=bXiJYcK4-GU
sipka 2009 márc. 12. - 16:58:39
(12/30)
Hoppá, már megint felleltem egy népszerû sorit, ami leginkább a "Tini nindzsa harciteknõnöc"-re emlékeztetett :)
A címe az "Extreme dinosaurs", amelyben igazi kõkemény izomzatú dinók rugdosták szét egymást :P

Intro:
www.youtube.com/watch?v=8ErufN2Yp5c
sipka 2009 márc. 12. - 14:26:17
(11/30)
A "Swat kats"-ra nem emlékszem különösebben, de azért valami dereng róla..

Intro:
www.youtube.com/watch?v=K_AdxJWFUh4&feature=related