sipka 2009 márc. 11. - 21:04:43
(10/30)
A "Szippancsok" szimpatikus szösszenete szinte magába szippantja a szórakoztatást szeretõ személyeket :P
Szóval jó rajzfilm :)

UI: Intro:

www.youtube.com/watch?v=nuCq0aZiPT0
sipka 2009 márc. 10. - 19:32:49
(9/30)
Na jó, ez lesz az utolsó retro beírásom :)
A "Tiny Toon Adventure" egy népszerû újragondolása a Tapsi Hapsi humornak, amely kacagtató 24perceket varázsolt az unalmas mindennapokba.
Igaz, hogy ez is eltûnt a televíziózás pusztító ködében, de az élmény amit okozott az feledhetetlen maradt :)

UI: Intro:

www.youtube.com/watch?v=FWwEMZ5xqy0&feature=related
sipka 2009 márc. 08. - 09:10:42
(8/30)
Nem szeretném túlságosan telezsúfolni ezt a topicot a marhaságaimmal, mivel ezen hely témája a "James és az óriásbarack" lenne. (Bár nem sokan tolonganak, hogy kifejtsék véleményüket :)
A következõ múltbéli alkotás a "Házibuli", amely több részt is megélt az évek folyamán. Pörgõs táncok, menõ számok, vicces helyzetek, és Martin Lawrence :) Mérhetetlenül bosszant, hogy egy ennyire szórakoztató filmet nem képesek elõkeríteni... Talán majd egyszer leadja a Film+ :)

UI: Egy táncos jelenet a filmbõl:

www.youtube.com/watch?v=Z1l5PFs2eTc
sipka 2009 márc. 07. - 23:03:04
(7/30)
Még nincs vége az emlék-leltárnak, amely felszínre hozta a "Barbapapa" címû mesét, amiben érdekes gyurma fazonok vannak :)
Szerintem nincs is olyan ember, aki ne emlékezne erre az érdekes világra :P

UI: Ennek sem hiányozhat az introja:

www.youtube.com/watch?v=fom6D2-2hR0
sipka 2009 márc. 07. - 20:34:26
(6/30)
Ismét kutatgattam, és ráleltem a "Punky Brewster" nevezetû vidám rajzfilm sorozatra.
Ez is egy kellemes színfoltja volt a régi televízió adásoknak :) Ám senki se higgye azt, hogy beszerezhetõ. Igazából abban bizakodom, hogy valamelyik tv csatorna felfigyel a hozzászólásomra, és leadja az alábbi alkotásokat :DD Szerintem meg van rá az esély :)

UI: "Punky Brewster" introja:

www.youtube.com/watch?v=0lGnaIMCmU8
sipka 2009 márc. 07. - 18:52:58
(5/30)
Egyszerûen képtelen vagyok elszakadni a nosztalgiától :) A soron következõ rajzfilmet is kedveltem, melynek címe: "Ikó, a bátor lovacska".
A gyermekkori videóállományomban fellelhetõ volt ez a klasszikus rajzfilm, de azóta sajnos elhasználódott :I
Mennyi elfeledett cím, és semmi esély a beszerzésére.
De aki tud valamit, az írjon!!!! :)

UI: Mily váratlan dolog, hogy ennek is van videója a "Youtube"-on:

www.youtube.com/watch?v=gzRjxhneq-E
sipka 2009 márc. 07. - 08:26:10
(4/30)
Úgy tünnik, hogy most minden régi kedvencemet megtalálom :)
Ilyen volt a "Mac and Me" is, amely kísértetiesen hasonlít az "E.T." alapötletére: Egy földönkívüli lény elszakad a családjától, így néhány gyerek segít neki, hogy visszataláljon...
Szuper kis alkotás volt, amit nehéz elfelejteni a filmben felhangzó ûrlény fütyülés miatt (amelyet most meglehet hallgatni a második link megnyomásával).
Szóval aki véletlenül emlékezne erre a könnyeket fakasztó alkotásra, és tud valamit magáról a film hollétérõl, az nagyon király lenne :)

UI: Az elsõ linken pedig a film elõzetese látható:

www.youtube.com/watch?v=H2N2Bv3111U&feature=related

www.youtube.com/watch?v=NfJ5HAfRZdE&feature=related
sipka 2009 márc. 06. - 21:06:38
(3/30)
S itt van még egy elfeledett mese sorozat, amely simán megérdemel egy helyett a topic oldalán.
Az "Icipici pók"-ból se készült sok rész, de még így is emlékezetesebb, mint a manapság elhülyülõben lévõ 2D-s alkotások. Nemcsak hogy vicces, de még a bevezetõ zenéje is fülbemászó :)
S érdekességképen még azt is megemlíteném, hogy maga Jim Carrey is részt vett a szinkronizálásban (õ volt az Exterminator).
Egyébként ezt is régen adták le (úgy kb. 10 éve)... Bízom benne, hogy hátha egyszer valaki kényszert érez a rajzfilm újbóli sugárzására, és ismét együtt énekelhetem majd a fõcímdalt a Tv-ben hallható énekesnõvel :)

UI: Ennek is felraktam az introját:

www.youtube.com/watch?v=wux96Stj9XU
sipka 2009 márc. 06. - 19:57:46
(2/30)
Megtaláltam a választ az elsõ hozzászólásomban feltett kérdésre: "DOG CITY"!!!! :)
Jajjj, de szerettem ezt a rajzfilm sorozatot, amelyet már hosszú-hosszú idõ óta nem láttam (nem is csoda, hogy elfelejtettem a címét).
Olyan érzelmi állapotba kerülnék ha végre újra leadnák, hogy még a Tokio Hotel-ért rajongó (szinte már túlzásokba esõ) lányok õrjöngését is lepipálnám :P (Nem is értem, hogy mit lehet szeretni ezen a lányos fiú bandán... Mindegy.)
Ha valaki hír értékû infoval rendelkezik a sorozatot illetõen, azt örömmel venném :)

UI: A rajzfilm introja a link által megtekinthetõ:

www.youtube.com/watch?v=SI_zRK2SEqY&feature=related
sipka 2008 ápr. 06. - 20:33:39
(1/30)
De régen láttam már ezt a családi filmet...
Kár, hogy nem árulják, és nem sugározzák sehol sem :( Nem is értem, hogy mi lett a régi filmekkel, illetve sorozatokkal!!!
Mostanában csak úgy halomra gyárják a csomó szemetet, vagy éppenséggel Steven Segal-nak készül egy újabb "Valamilyen közlekedési eszköz erõd" típusú filmje, miközben simán leporolhatnának egy régi klasszikusnak számitott alkotást... DE NEM!!! Helyette jön a "Boa vs. Bálnaember", "Hangyák a Pandában", "Legesleghalálosabb iramban", meg stb. Na mindegy. (Remélem, hogy az elöbb felsorolt filmeket senki sem kezdi el keresgélni, mivel ezek (meglepõ módon) a képzeletem szüleményei :DD

Szóval a filmre is rátérve: Ez egy félig húsvér szereplõkkel, és félig stop-motion technikával készült alkotás. (Szóval olyan mint a "Karácsonyi lidércnyomás"-ban látottak.)
Amúgy nagyon király "movie", én még most is megnézném (20 éves fejjel).
Ha valaki tud róla valamit: Kérem közölje!!!

UI: Ja, persze. Egy kérdést szeretnék feltenni, amelynek középpontjában egy rajzfilm sorozat áll.
Szóval régebben még az HBO-n ment, de aztán egy idõ után eltünt a csatornáról.. Egy rajzoló kutya volt az egyik fõszereplõje, aki éppen egy rajzfilmet készitett, egy nyomozó kutyáról. Az alkotó és a lerajzolt eb, kommunikáltak egymással, és ennek folyományaként a rajzoló mindig segített a lepingált kutyának.
Azt hiszem, hogy az elsõ epizódjában gumi állatkákat loptak el a negatív szereplõk, és ezt kellett megoldania, a rajz-kutyának.
Hát elég bonyodalmasan írtam le, de remélem, hogy valaki emlékezni fog rá... S a kérdésem az, hogy: Mi volt a címe? Mert egész egyszerûen nem tudok rájönni.. A választ elöre is köszönöm...ha egyáltalán lesz ilyen :)