nagi 2009 jún. 25. - 06:50:58
(60/120)
Anyegin, hm. Érdekes gondolat. Csak egy jó rendezõ is kellene hozzá. Talán egy orosz. Mert hiába jó színész Ralph Fiennes és jó rendezõ a tesója, az õ Anyeginjük szerintem nem sikerült. Szerintem hinyzik belõle az orosz (de legalább kelet-európai) lélek.
Most fejezett be egyébként egy filmet, (Last station) egy Bulgakov-adaptációt. Remélem, Magyarországra is eljut majd valahogyan. Nagyon kíváncsi vagyok rá.
Isabella00 2009 jún. 24. - 10:56:24
(59/120)
Megmondaná valaki hogy magyarul hogy van a "Becoming Jane".
Mert én nem vagyok biztos a saját fordításomban
Isabella00 2009 jún. 23. - 13:59:08
(58/120)
Hûha ez a film... Nem szoktam elhamarkodottan ítélni a trailerek felett de ezt a filmet látnom kell! Plusz James McAvoy hihetetlenül jól néz ki!
Majd még írok ha láttam.
10/10
dreenn 2009 máj. 27. - 17:55:28 10/10 Előzmény nagi
(57/120)
Teljesen egyetértek veled, én is csodálkoztam, hogy milyen szépen beszél akcentussal. És úgyszintén dettó én sem tudom sírás nélkül végignézni, bár már rengetegszer láttam, tudom a végét, de egyszerûen imádom minden percét.
nagi 2009 máj. 26. - 13:13:58
(56/120)
Hú, én nem is tudom elmondani, mi a legjobb ebben a filmben! Ez volt az elsõ szerep, amiben a kis skótot láttam, aztán rávetettem magam a filmjeire, mert beszippantott a varázsa. Talán mégis az epilógus a kedvencem, *****SPOILER***** amikor sok évvel késõbb találkoznak. Leírhatatlan, amikor Tom rászól a lányára, Jane pedig döbbenten emeli fel tekintetét és találkozik a pillantásuk.*****SPOLER***** Nem bírom bõgés nélkül végignézni.
Hathawayt is ebben a filmben láttam elõször, neveletlennek nem ismerem ;). Sztem méltó párja volt McAvoynak. Amiért külön szerettem itt: amerikai létére milyen szépen megtanulta a brit akcentust!
nagi 2009 máj. 22. - 11:47:43 Előzmény dreenn
(55/120)
:)
Mi értjük (és megértjük) egymást ;).
nagi 2009 máj. 22. - 11:46:49
(54/120)
Hát a díszdobozos példány beszerzésében sajnos nem tudok segíteni :(.
Megnéztem a klipet, nagyon szép, csak gratulálni tudok. Láttam, másoktól is kaptál elismerõ szavakat ;).
10/10
dreenn 2009 máj. 22. - 00:24:22 10/10
(53/120)
Teljesen igazatok van, vissza is vonom a kijelentésem, hogy miért nem szinkronizálják le, úgyanis egészen hozzászoktam az eredeti, angol nyelvûhöz is. Amikor pl. a könyvtárszobában Jane-nek olvassa fel azt a rövid részletet a könyvbõl... hát attól egyszerûen elolvadok.:P Zseniális egy pasas. És persze a kedvenc jelenetem, mikor táncolnak, és egyszercsak hirtelen Mr. Lefroy is megjelenik. :)
Sokszor láttam már a filmet, és ezután is sokszor meg fogom még nézni. Tényleg megéri!
nagi 2009 máj. 20. - 23:39:33
(52/120)
Úgy érted, hogy angol felirattal vagy angolul, magyar felirattal? De ha jól veszem ki szavaidból, már láttad a filmet. Mivel moziban nem vetítik, gondolom vhogyan megszerezted, akkor mi a probléma? Ha még sincs meg neked a film, írj egy privit nekem: magyar és angol feliratom is van hozzá. Mondjuk van néhány félrefordítás a magyarban, de azért nem vészes.
Nem mellesleg szvsz még hosszan idézhetnénk Lefroy szövegeit, hogy mit nem lehetne visszaadni szinkronnal :). Most hirtelen ez jut eszembe: hányféleképpen szólítja meg Jane-t amikor elõször találkoznak a selborne-i erdõben, azzal az egyszerû szóval: miss! Vááá, egyszerûen hihetetlen!
nagi 2009 máj. 20. - 23:18:28
(51/120)
Abszolúte egyetértek :).
snepi76 2009 máj. 20. - 16:35:16 Előzmény nagi
(50/120)
iMÁDOM EZT A FILMET,MÁR 2-SZER LÁTTAM,DE MÉG VAGY 22-SZER MEG FOGOM NÉZNI...
nagi 2009 máj. 10. - 22:28:35 Előzmény Natesz
(49/120)
A könyvet Jon Spence írta, címe: Becoming Jane Austen. Magyarul nem jelent meg, de angol nyelvû kiadása kapható nálunk is:
http://bookline.hu/product/home.action?type=200&id=399913
Natesz 2009 ápr. 17. - 10:43:56 Előzmény nagi
(48/120)
Nem tudjátok véletlenül, mi a könyv címe, ami alapján a film készült? Mert én olvastam a Jane Austen naplóját, de az egy másik történet...
nagi 2009 ápr. 04. - 23:03:22 Előzmény dreenn
(47/120)
Jaj, ne!!! Le ne szinkronizálják! Amilyenek mostanság a magyar szinkronteljesítmények, félig tönkrevágnák vele a filmet. Elõször is nem szabad kihagyni McAvoy orgánumát, akcentusát! Kétszer mondja úgy a filmben: "please", hogy az ember - bocs, a nõ ;) - szíve összefacsarodik és potyogni kezdenek a könnyei. Anne Hathaway is kétszer mond "Mr. Lefroy"-t olyan megindítóan, hogy azt lehetetlen lenne szinkronnal visszaadni.
Káprázatos! Klassz, szellemes, pergõ párbeszédek, gyönyörû képek, fülbemászó zene, kis humor, nagyszerû színészek. És van egy, aki zseniális: McAvoy! Hogy ez a pasas mit tud mûvelni a hangjával, az arcával a mozdulataival, minden kis rezdülésével! Nem tudom, mi van a "hûvös" britekben, de hemzsegnek náluk a fantasztikus színészek, akik olyan elementáris erõvel tudják megmutatni a szenvedélyek (és fõleg a visszafojtott szenvedélyek) sokszínûsgét és mélységét, hogy egyszerûen a székbe szögezik a nézõt. (Hú de egy cirádás körmondat lett :D!) Lám, az ifjabb generáció sem szûkölködik tehetségekben.

OFF Az brit színészekrõl meg az eredeti hangról eszembe jutnak Colin Firth "yes"-ei is a Valmontból. Szinte botrányosan erotikusak ;). Itt azért a szinkron is egész jó, igaz már több, mint öt éve készült.
dakarina 2009 febr. 25. - 16:39:20 Előzmény dreenn
(46/120)
Olvastam a könyvet és nagyon, nagyon tetszett.:D A barátnõmnek megvolt a film tehát kölcsönkértem.Hát...elég nagy csalódás.( Mármint a film nagyon jó és Anne Hathaway is nagyon jó szinésznõ.A könyv meg mint már említettem csúcs, és külön jó a 3 regény ( Büszkeség és Balítélet, Értelem és Érzelem, A mansfieldi kasély) "együtt" még kiforottabb és érthetõbb.) A kettõt nem lehet egy kalap alá venni. Még a történet is egy kicsit más. Belegondolva viszont elég uncsi lenne az eredeti naplót filmen látni.
10/10
kitty-89 2009 jan. 17. - 18:57:53 10/10 Előzmény dreenn
(45/120)
Mozi premir elõtt áll film még ezért nem jöttki dvd-én .
Remélem minnél hamarabb jáccák!!!:)
10/10
dreenn 2008 dec. 30. - 00:38:50 10/10
(44/120)
El sem tudom képzelni, hogy ez a film miért nem lett szinkronizálva, miért nem került a mozikba, és egyáltalán még miért nem jött ki DVD kiadásba! Elképesztõen gyönyörû film, és Jane Austen rajongóknak egyszerûen kötelezõ. A napokban kaptam meg a Jane Austen naplója címû könyvet, és nem tudom letenni. Minden létezõ mûvét elolvastam, de a legélvezetesebb maga a róla készült történet.
A filmrõl még annyit, szégyen, hogy egy ilyen fergeteges színészekkel és színészi játékkal teli filmet nem osztanak meg a nagyközönséggel, ellenben más, most mozikban futó, gyatra teljesítményû filmekkel.
Edit23 2008 dec. 03. - 00:10:53
(43/120)
Sziasztok!
Mostanában jelent meg a Jane Austen naplója címû könyv. Én most olvastam ki, és nagyon, de nagyon tetszett! Mindenkinek ajánlani tudom, akinek ez a film is tetszett!
Gabriella54 2008 okt. 03. - 16:03:28
(42/120)
Ezt a filmet hol láttátok? James McAvoy az egyik kedvencem!!! Szeretném látni!
kenee 2008 okt. 03. - 15:44:33
(41/120)
Nekem annyira nem tetszett ez a film...nem rossz, de...hát olyan semleges. Különösebb érzéseket nem váltott ki belõlem. De ez csak az én véleményem, lényegében nem rossz