Téma: Jane Eyre

10/10
gladiátor1 2007 ápr. 24. - 18:30:03 10/10 Előzmény Lisa111
(251/831)
Igazad van, most már én is látom, de szívesen megnéztem volna abban, az õ drámai képességeivel!
kataszombat 2007 ápr. 24. - 18:28:19
(250/831)
Nekem így sikerült letöltenem a musicalt:

A musical weblapja:
download.yousendit.com

1. lépés: regisztrálj (konfirm email stb.)
2. lépés: írd be újra ezt a címet: download.yousendit.com
3. lépj be az új accountodba
4. a beérkezett fájlok (inbox) közt megjelenik a musical
5. töltsd le

Ha nem menne MSN-en átküldhetem, de az lassú lesz!
Sok sikert!
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 24. - 18:06:17 10/10 Előzmény lepling
(249/831)
Charlotte Brontë megalkotta a történetet, amelynek sokan a rajongóivá váltunk de ahogy Bridget Jones mondaná: Nekem ennyi nem elég!

Amikor egy film ennyi idõ után is megérinti a lelked és nem tudsz elszakadni tõle, az tud valamit. Toby Stephens nagyjeleneteibe inkább nem mennék bele, de olyan sötét pillantást, mint ami a kandallónál van, még életemben nem láttam vásznon, és olyan érzéki, finoman erõszakos becézgetést sem, mint ami az ágyjelenetnél történik. Az ember tényleg újra bele tud szeretni magába a szerelembe!

A musical dalszövegeit láttam csak azon a weblaponn,amit itt írtatok, kérném, hogy ismét írjátok be a musical és annak a weblapnak az elérhetõségét is, ahol a musical zenéjére vannak fent képek. Nagyon köszönöm!
csokibeka 2007 ápr. 24. - 15:38:49
(248/831)
Én azért értelek, hogy miért tetszik, azért is írtam le a részeket, amik nekem is tetszenek, mert azok tényleg nagyon jó megoldások voltak. Igen, az egész lerajzolós, gumilabdás jelenetre gondoltam, hogy jó. :) És tényleg sokkal jobban követte a regény szövegét, csak ezért azt éreztem sokszor, hogy lógott a levegõben egy-egy mondat, mert tudtam, hogy a regénybe sokkal többet mondtak. És sose tudjuk meg, hogy ki mit gondolna, ha egyik vagy másik változatot látja elõbb. Csak ide azok írnak többnyire, akik ezt látták elõbb, de azért tuti nem vagy egyedül. :)
Amúgy kicsit átkereszteltél, de nem baj. :)))
lepling 2007 ápr. 24. - 13:41:27
(247/831)
Sziasztok!
Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de annyit el kell mondanom, hogy Jane Eyre legjobb és eddig úgy tûnik utánozhatatlan változata a regény. Amit Charlotte Brontë csodálatosan megírt. Még nem találkoztam olyan feldolgozással, amelyik megközelítette volna mind minõségileg, mind tartalmilag....Engem felháborítanak az eddigi feldolgozások, maiket láttam...
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 24. - 13:05:52
(246/831)
148. hszon a dalok, ha még engedi a letöltést és 164. hsz-on a dalszövegek.
Pünkösdi Kató 2007 ápr. 24. - 12:48:51
(245/831)
ahogy olvaslak benneteket, rá kell jönnöm, hogy egyedül vagyok a Zeffirellis rendezéssel. :( Ez persze nem baj, különböznek a véleményünk. :)
Nekem a 4 részes tûnt "hiányosnak", nem bontakoztak ki jelenetek, pl. az intézetben, hiányoltam a hajvágást, Rochester többet bolondíthatta volna Miss Ingramet, ami pedig a legjobban hiányzott, az a parki jelenet, ami olyan szép a könyvben, és hosszabb is Zefferellinél is. Szinte a könyv szavait idézték vissza, akár az egész filmben is, én ezt szeretem, és szerintem ezt hiányoltam a 4 részesben. Úgy gondolom, elõítéletem van Zeffirelli rendezése miatt.

darliz (240)
Igen, a jósnõs jelenet nekem is nagy kedvenc, ez a könyvben nagyon hosszú volt, Zeffirelli ki is hagyta, de itt a 4 részesben nagyon-nagyon tetszett. Végignéztem volna a többieknek adott jóslást, bár el tudom képzelni. :))

csokibéke (243)
a rajzolásos jelenet után van, amikor mondja Rochester, hogy lesz-e õ még vajon tömör gumilabdából hús-vér ember? Ez olyan elgondolkodtató, amit akkor még Jane és aki nem ismeri az elõzményeket, nem érthet.
Vagy az a jelenet, amikor Rochester újra viszontlátja Jane-t, amikor 1 hónap múlva megérkezik, és elgondokodik, amikor Adele tortát rendel Jane-nek.
Remélem, idõvel megismétlik a 4 részeset, mert megnézném újra. Megauploaddal próbáltam, de vmi miatt nem ment.

A musical nótáját igyekszem feltenni, de ahhoz folyamatos netkapcs lenne jó, ami most géphiba miatt nincs. :(

Azt sajnáltam, hogy Vezért a filmben átkeresztelték Vitéznek. :( Ha lenne kutyám, ami kizárt, Vezérnek nevezném el. :)
darcliz 2007 ápr. 24. - 09:21:00
(244/831)
Tudtátok, h Toby Stephens-nek volt kapcsolata Jennifer Ehle-vel, aki Lizzie-t játszotta a B&B-ben? Most akadtam rá a colinfirth.lap.hu oldalra és ott olvastam. Na, ez nekem meglepetés, nem tudom ti hogy vagytok vele ...
Jennifer tudott pasit választani magának! Colin + Toby ... csak irigyelhetem ... :-)
kataszombat 2007 ápr. 23. - 13:42:25
(243/831)
Gladiátor!
Ha jól értelmezem szavaidat, te már megszerezted a musicalt, csak nem tudod elindítani.
Ami lejött az egy tömörített mappa, ki kel csomagolnod, és már látszanak is az mp3-ak Jane Eyre mappa alatt.
Ha Totalcommandert használsz, be kell tudnod lépni a tömörített fájlba (dupla kattintás), és onnan F5 megnyomásával átmásolhatod (kitömörítheted) ahova szeretnéd.
Ha nem ez a problémád, BOCS az okvetetlenkedésemért.

Tényleg jó a musical változat is. Jó lene megszerezni az elõadás videoját!!!
csokibeka 2007 ápr. 23. - 11:21:47
(242/831)
Fel van téve ide link, ahonnan letöltheted a musicalt, ha visszaolvasol megtalálod.
Most találtam a youtube-on olyat, hogy a musical számaira összevágtak jeleneteket a filmbõl. Nagyon jók!! Nekem a Sirens a kedvencem. :))
csokibeka 2007 ápr. 23. - 11:17:57
(241/831)
Azért a Zefirelli filmben is volt két jelenet, ami nagyon tetszett. Az egyik, amikor Jane lerajzolja Rochestert, és az akkor kérdi meg, hogy jóképûnek tartja-e. A másik meg, hogy a rózsa tüskéje megszúrta Jane kezét, mikor eloltja a tüzet. Ezek nagyon kedves változtatások voltak.
A sorozatból meg persze nekem is sok kedvencem van, elsõnek az ágyjelenet, mert nagyon meglepõ, nem lehet tudni, álom-e vagy valóság, szenvedélyes, érzéki, nagyon hatásos. :) És aztán olyan jó a kontraszt, hogy a film végén Jane ugrik Rochester nyakába és teperi le. :)
Lisa111 2007 ápr. 23. - 10:38:46
(240/831)
csak játszotta..
most a Betrayal címû Harold Pinter-darabban fog játszani.
Lisa111 2007 ápr. 23. - 10:37:57
(239/831)
csak Berta anyját nem látta az esküvõig, mert az elmegyógyintézetben volt...
darcliz 2007 ápr. 23. - 09:45:24
(238/831)
Nekem az egyik kedvenc jelenetem az, amikor Jane a jósnõnél volt, aki szembesitette azzal a ténnyel, h szerelmes. Nem igen emlékszem már a jelentre, sajnos... Rochester pedig elárulta magát, h õ is hallotta a beszélgetésüket. Itt már sejthetõ volt, h Rochester is vonzódik Jane-hez :-)
A másik kedvencem meg persze, h a jelenet az ágyon ... Ez az a jelenet, ami a legjobban megmaradt az emlékezetemben, talán mert tele volt szenvedéllyel és érzésekkel és mert olyan fontos mind2jük számára. Rochester számára, h Jane ne hagyja el õt, Jane számára pedig, mert döntenie kell, elfogadja-e a férfit az adott körülmények között.
A végén, amikor megkérte a kezét, az a jelenet nekem annyira nem tetszett, talán mert nem volt az az igazi romantikus lánykérés, nem volt tele érzésekkel és szenvedéllyel. Bár, már ez a jelenet is elég jól kitörlõdött az emlékezetembõl ...
zsofiv 2007 ápr. 22. - 23:21:43
(237/831)
ugyanezek plusz az összes jelenet ahol együtt votlak:)
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 22. - 22:35:26 10/10
(236/831)
csokibeka, nagyon köszönjük, hogy beírtad a Jane Eyre elõzményeit. Elõre is irígyellek, hogy elõbb látod a teljes filmet mint én.
Egyre jobban érik az elhatározásom, hogy megrendeljem a filmet angolul csak az tart vissza hogy a musical is jó volna, amibe sajnos ezidáig nem tudtam belehallgatni. Kérem valaki segítségét, ha lehet!
csokibeka 2007 ápr. 22. - 22:05:27
(235/831)
Én is kivettem végre a könyvtárból a Zefirelli változatot. A képek nagyon szépek, meg a színek, az tényleg Zefirellis, a szereplõk is külsõre hitelesek lettek volna, de a játékuk se meg a forgatókönyv se nyerte meg annyira tetszésem...
Viszont nemrég megszerezték nekem a sorozatot angolul, az eredeti 57 perces hosszal. :))))))) Alig várom hogymár hogy láthassam.
csokibeka 2007 ápr. 22. - 21:59:35
(234/831)
Úgy van, hogy kettesben sosem voltak az esküvõig, mindig volt ott valaki a családból. És Rochestert elvakította a lány szépsége, meg az hogy annyian epekedtek a lányért, de az mégis õt választotta. Legalább is a rokonok ezt mondták, szóval így húzták csõbe. De hamar kiderült, hogy a lány nagyon rossz természetû, hatalmas botrányokat kavart, mindenki kiközösítette õket, közbe meg ugye bolondnak is diagnosztizálták, és négy évig éltek így is együtt ott Jamaikán, hogy Rochester minden embertõl el volt zárva.
Késõbb szerintem annyira lelkiismeretfurdalása volt, hogy Berta halálát kívánja, hogy nem tudta volna elviselni, ha bármilyen szerepe lenne benne, ezért nem vitette a nyirkos házba, hanem próbált gondoskodni róla.
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 22. - 18:15:20 10/10
(233/831)
Zefirelli rendezésében nekem sajnos nem tetszett, pedig próbáltam kizárni a mostani mércémet. Toby Stephensnek és Ruth Wilsonnak minden pillanatban elhittem, hogy õk valójában azok, akik és azt érzik, amit.

Minden ízlés más, ez van. Én a tétova, vontatott játékot csak a homokozóban tudom kivárni, filmben nem.
10/10
gladiátor1 2007 ápr. 22. - 18:10:41 10/10
(232/831)
Attól én is tartok, hogy negatívan hatna rám más filmekben, de a kosztümösökben talán könnyebben megtalálhatjuk rochesteres jellemvonásait. Egyenlõre én nem akarom csak ilyesmiben viszont látni.

Rochester egy naív, jólelkû, engedelmes ifjú volt az én képzetem szerint, akit csúnyán rászedtek és becsülettel helytállt, amíg tudott. Nem volt rosszabb egyikünknél sem abban a korban és abban a helyzetben, sõt!