Téma: Jane Eyre

kataszombat 2007 máj. 04. - 20:24:55
(391/831)
A BAFTA díjátadásról:
Lehet, hogy én nézem nagyon rosszul, de a BAFTA hivatalos weblapja szerint a Jane Eyre-t érintõ TV-s kategóriák átadója
május 20.-án lesz.

Aki nem hiszi, itt megnézheti:
<a target="_blank" href="http://news.bbc.co.uk/1/hi/entertainment/6543947.stm" title="http://news.bbc.co.uk/1/hi/entertainment/6543947.stm">news.bbc.co.uk</a>

Akkor az HBO-n ma a FILM kategória februári átdóját ismételték???
(Én sajnos nem fogom ezt a csatornát.)
10/10
gladiátor1 2007 máj. 04. - 18:53:05 10/10 Előzmény Lisa111
(390/831)
<a target="_blank" href="http://movies.about.com/od/awards/a/baftas011207.htm" title="http://movies.about.com/od/awards/a/baftas011207.htm">movies.about.com</a>
Látom, hogy felvételrõl ment, de ha valaki tud többet, írja be majd, köszi!
10/10
gladiátor1 2007 máj. 04. - 18:45:35 10/10 Előzmény Lisa111
(389/831)
Lisa111, írtam neked. Látta valaki a ma délelõtti BAFTA díjátadást? Én felesben vettem fel de perceken belül elutazom, nem tudom visszanézni csak késõbb. Nyert valamit a Jane Eyre?
Pünkösdi Kató 2007 máj. 04. - 16:44:55 Előzmény csokibeka
(388/831)
csokibéka
Jót nevettem, hogy több szerepet ugyanaz az a színésznõ játszotta. Igaz, kicsi szerepek, így nem csodálkozom.

Lisa111
igen, az indexen is én vagyok. Melyik topicban találkoztunk? Semmi gond, hogy nem tetszett a Zeffirellis rész, különbözõ az ízlésünk. :)
Gladiátornak - és másnak is - úgy tudsz írni, hgoy belépsz a fórumra, utána katt a nevére, feljön egy kis ablak, és oda beírod az üzeneted. Emailben megkapja, a rendszer automatikusan küldi a mailcímedet, hogy válaszoljon is.
Lisa111 2007 máj. 04. - 07:59:54
(387/831)
Gladiátor ! Hogy lehet írni neked magánban?

Hogyhogy nem vagy fent az angol Tobyfórumon, ott mindenféle ember van, aki együtt rajong, köztük én is.:))
Én a honlappal úgy vagyok, Tobynak van egy nagyon jó angol nyelvû honlapja, és az infok többsége amúgyis angol nyelvû róla, szóval az nekem elég...
Matyagi honlapjának fórumán elég sokat beszélgetünk kosztümös sorozatokról, filmekrõl..nézz be oda...
Egyébként a Jane Eyre-t anno én egy éjszaka, és köv nap olvastam ki, még a suliba is becsempésztem, mert este rám szóltak a szülõk, hogy ne maradjak fent sokáig...
És a Zeffirellis nekem nem tetszett (bocsi Krysztasz, pedig ha az indexes Krysztasz vagy , akkor hasonló az ízlésünk sorik terén).....
Lisa111 2007 máj. 04. - 07:55:04
(386/831)
Szia!!
Én is most szerdán láttam a színdarabot, nekem nagyon tetszett, jó lenne újra megnézni....:))
10/10
gladiátor1 2007 máj. 03. - 23:33:34 10/10
(385/831)
Zefirelli Jane Eyre. Nos, inkább magánban írom le, mert ez a fórum nem a negatív élményekrõl szól.
csokibeka 2007 máj. 03. - 21:59:32
(384/831)
Ja, tûz gyanánt Berta miután végzett a szöveggel, meggyújt egy kis fenyõ/karácsonyfát, ledobja a földre, Jane meg eltapossa.
csokibeka 2007 máj. 03. - 21:57:51
(383/831)
Amit írtam, hogy mit gondolhatott az, aki nem ismeri a történetet, azt a barátnõm mondta, aki velem jött, és csak tõlem hallott elõtte valamennyit a sztoriról. Szóval a romantikus szál megvolt, de csak úgy össz érzésben, nem részletekben. De tetszett neki.
Az idõugrálás engem nem zavart, többet is elviseltem volna, mert ezek voltak az érdekesek, az újak. A sima narráció nem kötött le, a párbeszédek jók voltak, de az igazi különleges az az volt, mikor valami nem úgy volt, mint a könyvben.
Jane az elsõ felvonásban piros felsõ, piros térdfölöttig érõ szoknya, második felvonásban piros estélyi ruha. Mrs Reed, Mrs Fairfax és Grace Poole ugyanaz a színésznõ volt, csak a ruha volt különbözõ. Helen és Blanche is ugyanaz a színésznõ volt, Blanche csillogó ruhában, Helen sárgában. Volt még Berta, csípõben nagyon széles ruhában. Ja és Rochester az elején Mr. Blocklehurst volt, és alsógatyában, takaró alól incselkedett Jane szoknyájával, míg beszélgettek. :)
Pünkösdi Kató 2007 máj. 03. - 21:47:58
(382/831)
itt találsz képeket az elõadásról:
<a target="_blank" href="http://www.radnotiszinhaz.hu" title="www.radnotiszinhaz.hu">www.radnotiszinhaz.hu</a>

csokibéka
biztos értették a többiek is, akik nem ismerik a filmet, regényt, mert vmennyire csak kereknek kellett lennie a történetnek, szerintem észre sem vették azt, amit te ott az elõadáson, mintha hiányozna vmi.
Elolvastm újra a hozzászólásod, ez az idõugrálás neked zavaró volt?
zsofiv 2007 máj. 03. - 21:03:43
(381/831)
érdekes lehet(ett), és a ruhák milyenek voltak,?
10/10
gladiátor1 2007 máj. 03. - 20:35:33 10/10
(380/831)
Nekem az volt az érzésem, hogy sejti mit éreznek dehát ez csak megérzés, ahogyan rájuk nézett és mivel Rochesternek jó barátja volt, ismerhette már annyira a férfit, hogy talán megsejtse az érzéseit Jane iránt... holnap de. lesz a BAFTA díjátadás az HBO-n, sajnos én nem láthatom, de megpróbálom videóra rögzíteni.
Pünkösdi Kató 2007 máj. 03. - 18:18:52
(379/831)
Köszi a beszámolódat, érdekes lehetett nagyon az elõadás. Ez az idõösszevisszaság lehet, hogy nem tetszett volna nekem, nem szeretem, ha nem egymás után történnek a jelenetek. A tüzes jelenetet hogy oldották meg?

itt találtok képeket az elõadásról.
<a target="_blank" href="http://www.radnotiszinhaz.hu/index.php?id=406&amp;cid=20296" title="http://www.radnotiszinhaz.hu/index.php?id=406&amp;cid=20296">www.radnotiszinhaz.hu</a>
csokibeka 2007 máj. 03. - 16:42:27
(378/831)
Szia! Ismétlésrõl én nem tudok egyenlõre. De ha itt visszaolvasol, pl a 80. hozzászólásban van egy link egy oldalra, ahonnan letöltheted mind a négy részt, ha még élnek a linkek.
puding 2007 máj. 03. - 16:24:42
(377/831)
Sziasztok!
Nekem meg van a 4 rész. M1-röl felvéve. Ha valakit érdekelne, legyen szíves, írjon és meg beszéljük.
Lajos
csokibeka 2007 máj. 03. - 15:09:57
(376/831)
Gyorsan írok valami témába vágót is. :) Szerintem a tudós ilyen tipikus tudós volt, aki a tudománnyal van elfoglalva és nem az emberi érzésekkel. Viszont a társaságból mégis õ volt az egyetlen, aki úgymond befogadta Jane-t, szóval így is õ volt a legemberibb. De erõsen kétlem hogy bármit is észrevett Jane vagy Rochester érzéseibõl. Mindketten jól titkolták, meg ha mutattak volna is valamit, úgyis mindenki azt gondolta, hogy ebbõl nem lehet semmi a társadalmi különbségek miatt, szóval nem kell vele foglalkozni.
csokibeka 2007 máj. 03. - 15:03:11
(375/831)
Láttam tegnap a színdarabot, hát érdekes volt, inkább jó, mint rossz, bár azért fura is. Szinte minden szó a könyvbõl van (mivel olyan sokat hallottam olvastam mostanában, majdnem a színészekkel együtt tudtam volna mondani :), nagyon sok benne a narráció, Jane meséli végig, a gondolatait is, és azért ez sok, gyakran mintha egy hangos könyvet hallgattam volna, persze nagy ugrásokkal. Aki egyáltalán nem ismeri a történetet, nem tudom mennyit értett belõle, inkább csak úgy nagyjából, romantikus történet, lány beleszeret pasiba, az viszont, megkéri, nincs esküvõ, mert nõs, lány elmegy, feleség meghal, lány visszajön, boldogan élnek míg meg nem halnak.
Azért aki jól ismeri a történetet, annak volt benne egy-két nyalánkság. Pl az elsõ találkozás jelenetét az idõrendben majdhogynem kihagyják, csak szimbólikus, és mikor Jane visszatér a végén, akkor játszák el a párbeszéddel. Úgyhogy nagyon hatásos volt a honnan való, ki a ház ura, ismeri Mr Rochestert, kérdések így a végén. Ezután játszák el a Helen halála elõtti beszélgetést, és ez a vége is.
Az egyik kedvenc variálásom, hogy mikor Rochester megnézi Jane festményeit, Jane mondja, hogy kedves olvasó, akkor leírom, hogy mi van a képeken. De nem írja le, hanem tovább megy a jelenet. És mikor Berta bemegy Rochesterhez, hogy felgyújtsa az ágyat, Berta akkor mondja el mi van a három képen, közben meg Jane, fel-fel riad, hogy ki van ott.
De a legjobb az volt, mikor Blanche és Rochester egymás mellett ül, Jane szmben velük, Rochester elõveszi a Jane Eyre könyvet és elkezd felolvasni belõle, ahogy Jane mondja, hogy beleszeretett Rochesterbe (Blanche és Rochester jól rábámul Jane-re), majd hogy Blanche mennyire nem méltó hozzá, ezért nem lehet rá féltékeny (ekkor Blanche-ra bámul a másik kettõ), és így tovább, nem tudom ezt visszaadni, vicces is meg hatásos is volt nagyon. És közben Rochester szépen átcsúszik Jane mellé.
Nem tudom, mennyire érthetõ, vagy érdemes így leírni, de azért élmény volt, és ha a darab annyira nem is tetszett megoldásilag, a színészek fantasztikusak voltak. Terhes Sándor is nagyon jó Rochester volt. :))
10/10
gladiátor1 2007 máj. 02. - 21:37:40 10/10
(374/831)
Arra kiváncsi lennék, hogy az angol Toby fórumokon melyik szerepében a legkedveltebb és miért. Mielõtt visszatérnénk a való életbe, mindenkinek romantikus, szép álmokat kívánok! Mindannyian megérdemeljük.
10/10
gladiátor1 2007 máj. 02. - 20:42:36 10/10
(373/831)
Holnap kapom meg a Zefirellit, majd megírom magánban, hogy hogyan érintett. Azt hiszem, úgy leszek én a BBC-s Jane Eyre-rel mint a festészet szerelmesei egy-egy gyönyörû alkotással, nézik-nézik de nem tudnak betelni vele. Ha belekezdek egy jó könyvbe vagy filmbe, képtelen vagyok abbahagyni, inkább féléjszakát alszom.
miklosildiko 2007 máj. 02. - 16:54:57
(372/831)
Persze, elolvastam az egészet, beletelt egy kis idõbe :)
Nagyon jókat írtatok, a kivágott részeket meg a Széles Sargasso tengert röviden, mind nagyon jó volt.
És tudjátok, nekem mi tetszik még nagyon ebben a feldolgozásban? Hogy Jane, amikor történik vele valami "nagy" dolog, vagy ha vihar dúl benne, mindig a tükörbe néz. Ez vissza-visszatér és nagyon jó.
Azt meg ma vettem észre, ahogy néztem az angol epizódokat a YouTube-on, hogy Mrs. Fairfax hangja angolul is és magyarul is totál ugyanaz :)