Téma: János vitéz

10/10
CinkaPanna 2011 febr. 07. - 21:37:52 10/10
(16/16)
Tegnap sajnos el kellett búcsúztatni mindkét elõadást:(( Óriási siker volt mindkettõ,megérdemelten!Remélem mostanra már mindenki megértette (odafönt is),hogy ez a Kacsóh Pongrác-Heltai Jenõ féle daljáték volt,minden az eredeti Petõfi költeményhez képesti eltérés miatt hozzájuk lehetne fordulni,ha élnének.Továbbá azt is remélem,hogy "illetékesek" is megjegyezték,hogy a János vitézben,mind az eredeti mûben,mind a daljátékban, a fõhõsnõ neve: Iluska (nem Juliska!)
kekszemu12 2010 aug. 11. - 18:55:58
(15/16)
en nagyon elveztem , hogy nem a szokasos happy enddel vegzodott a darab .a legjoban termeszetesen Udvaros Dorottya tetszett .A megsavanyodott exfaluszepe aki beleszeret Jancsiba nagyon jo huzas volt a daraabban. De a legtalalekonyabb az volt amikor Marton Robival szidtak egymast .
Nekem nagyon tettszett csak ajanlani tudom midnkinek :)
10/10
kisoroszlan 2010 ápr. 11. - 23:46:22 10/10
(14/16)
Ma láttuk az elõadást egy kisebb csoporttal, baráti társasággal, és mindannyiunknak nagyon tetszett. Szarvas József hangja lenyûgözött. Nem gondoltam volna, hogy ilyen jól énekel. Stohl Andrásban most sem csalódtam. Minket igazán megfogott az elõadás!
Gabriella54 2009 dec. 03. - 21:32:00
(13/16)
Ízlésrõl nem lehet vitatkozni, úgyhogy Veled sem teszem. Néhány észrevételem azért lenne: Kacsóh Pongrác és Heltai Jenõ eleve megváltoztatták a János vitéz végét, hiszen Kukorica Jancsi ott is hazamegy Tündérországból, sõt az is kiderül, hogy Bagó - bár reménytelenül - mindig is szerelmes volt Iluskába. Úgyhogy legalább a daljáték egy régebbi feldolgozását megnézhetnéd, mielõtt "lehúzod" a mûvet.
offtopic
Gabriella54 2009 nov. 12. - 11:42:25 Előzmény suzyrider
(12/16)
Mármint Petõfi története szánalmas? Ezt ugye nem gondoltad komolyan?!
Vagy ha neked csak ennyi jött át az egészbõl, akkor nagyon sajnállak...
suzyrider 2009 nov. 11. - 19:09:09
(11/16)
Egy alapjában véve szánalmas történetbõl élvezhetõ, humoros, látványos produkciót varázsoltak. Ajánlom mindenkinek, csak gratulálni tudok hozzá!
3/10
rues 2009 febr. 27. - 15:45:54 3/10
(10/16)
Kár volt megtekinteni és még ennél is rosszabb,
ha Petõfi müvébõl ennyit tud a rendezõ bemutatni ilyen "egyéni" fals szemlélettel.
Gabriella54 2009 jan. 25. - 12:06:55 Előzmény Reiner Tibor
(9/16)
Van bizony, de nem kéne beletörõdnünk, hogy ez a világ bizony már csak ilyen!
Reiner Tibor 2009 jan. 24. - 10:31:22
(8/16)
A daljáték szerintem nem volt csalódás. Hevér Gábor kitûnõ Bagó volt. A francia királylányt alakító színésznõ énekhangja kiváló. A tündérország megjelenitése valóban szokatlan olyan "Alföldis", de kétségtelen, hogy van üzenete a mi korunkra is.
Gabriella54 2009 jan. 19. - 13:19:10 Előzmény stedberg
(7/16)
Nem is az örömlánynak öltöztetett tündérekkel volt bajom, de szegény Petõfi, Heltai Jenõ és Kacsoh Pongrác rendesen forognak a sírjukban az ilyetén vég miatt...
9/10
stedberg 2009 jan. 19. - 09:19:45 9/10
(6/16)
Én is láttam tegnap. Teljesen rendben van. A második felvonásban brutális az átmenet a bohóckodásból a drámába, Bagó megjelenésétõl mindenki visszafojtotta a lélegzetét a nézõtéren, a rózsasál meg elég szentementális dal ehhez. Nagy hatás.
Mondjuk a csatából köldökig véresen visszatérõ macsó János sem semmi. :)

Hevér tényleg remek volt, Stohl nemkülönben.
Azért ez a tündérország odabasz. :)
Gabriella54 2009 jan. 18. - 22:36:46 Előzmény tettinger
(5/16)
Valószínûleg nem a megfelelõ szereposztást fogtad ki! Ma délután láttuk Stohl Andrással (döbbenetesen jó volt!). Szerencsénkre - mondjuk Szarvas Józsefnek ez inkább pech volt! - Hevér Gábor játszotta Bagót, valami olyan hihetetlen átéléssel, érzelemmel, hogy a második felvonásban bizony szipogás hallatszott mindenfelõl (mi is hozzájárultunk!)
Gabriella54 2009 jan. 16. - 19:25:35
(4/16)
Vasárnap megnézzük, ha oltári nagy csalódás lesz, akkor az Erkel Színházas elõadással vigasztalódom...
tettinger 2009 jan. 16. - 19:10:24
(3/16)
Vannak rosszabb rendezõk,de ilyet ritkán látni! Totál gagyi, teljes inkompetencia,szánalmas bárdolatlanság jellemzi ezt a "produkciót". Az elsõ felvonás még elmegy, bár az 1904-es bemutatón is korszerûbben játszották, de aztán... A francia király udvarát 2, azaz kettõ! udvarhölgy jelzi, míg a háttérben fel-le liftezik egy leplekbe burkolt /angyali?/ kar..., Tündérország pedig a Metró-aluljáróba került, egyszerûen borzalmas. Sete-suta mozgások, tánckar, énekkar, mégse mûködik semmi. A mikroportos éneklés iszonyatos hangteret alakít ki, vékony, éles és üres.
Vannak azonban hõsök, akik még ebben a közegben is derekasan helytállnak. Mátyássy Bence kölykös, eleven, lendületes, - nagyszerûen játszik és kiválóan énekel. Minden megmozdulása hiteles, elragadó temperamentum, szerethetõ egyéniség, nagy reményekre jogosító színész. Radnay Csilla a francia királylány koloratúr-szopránját is gyõzi, messze a sablonokon túlemelkedve jeleníti meg bájos figuráját. Finom, de erõteljesen heves, elhisszük neki, hogy bátran csatába menne! Csoma, Spindler és különösen Hevér Gábor megfelelt, elviselhetetlenül gyengének bizonyult Tompos Kátya: össze-visza kajabál ének címén, játéka merev és színtelen./Ha arra gondolunk, hogy azt a végsõ "Jancsi!"-t, amely általa valami civilen torz vinnyogás lett, valamikor, a Bozsik Yvette-féle János vitéz-ben, a zseniális Tóth Anita mondta.../- elszorul a szív, baljós elõérzetek bénítanak: mert lesz még A. R. rendezés..., - reszkessetek!.
szton 2008 dec. 30. - 19:16:09 Előzmény pankalin
(2/16)
Mióta? Tizenöt éve várom hogy a TV megismételje a János Vitéz sorozatot, a Tékozló Mûvész Úr elõadásában. Annyira élõ volt és sallangmentes.
pankalin 2008 dec. 27. - 12:22:09
(1/16)
Láttam egy próbát.. még novemberben.. azóta várom.. naon-naon várom a bemutatót.. Kátya és Bence szuperédesek benne, a táncosok lenyûgöztek, az egész naon élt, idejött.. közel van..
Nézzétek meg mindenképp!!!