Téma: Játsz/ma

xdm 2015 okt. 14. - 21:24:36
(258/298)
Jó ez a film, de igazából az Emlékmás koppintása. Ugyanaz a szitu, még mondja is az elején CRS-es fazon, hogy nem maga megy nyaralni, hanem az jön ide, majdnem ugyanígy fogalmaz az emlékmásban is. Ennek ellenére valóban szórakoztató és még akár bele is lehet magyarázni valami átvitt értelmet.

7.
4/10
fantyoyo 2015 júl. 28. - 20:01:44 4/10
(257/298)
kicsit bõvebben a lesújtó véleményemet:

nem az a fõ baj, hogy mennyire képtelen agyrém ez a történet lépésrõl lépésre (azaz: a legnagyobb tervezéssel se lehet egy ilyen zûrzavaros eseménysort elõre látni két-három lépésnél tovább, s mennyire borulékony és kiszámíthatatlan, tehát lehetetlen, hogy ne legyen egy ilyen lánc elõbb-utóbb totálisan elkefélve.

a fõ baj: ki az istent érdekel, hogy egy tocsogósan gazdag ember számára ennyire elborult születésnapi ajándékot eszelnek ki?
számomra ennek az embernek a története totálisan érdektelen, el nem tudom képzelni, kit hoz lázba?

és ami egy film esetében a fõ baj: annyira még szellemes, izgalmas, kiszámíthatatlna sem volt.

és még egyszer: scorsese - lidérces órák. na, az film volt.

és egyáltalán nem vagyok megdöbbenve azon, hogy a rendezõ jegyzi a harcosok klubja címû "kult" filmet is, amirõl nagyon hasonló a véleményem, bár az a film lényegesen több erényt mondhat magáénak, ami például a látványt illeti, ráadásul amikor elõször láttam, legalábbis egy darabig kifejezetten tetszett, és érdekelt a befejezés.
4/10
fantyoyo 2015 júl. 28. - 19:39:13 4/10
(256/298)
jaj, mit lehetett ezen kajálni... ?!
ostoba, tétnélküli, nyakatekert, ótvar baromság.

Scorsese - lidérces órák. az mekkora film volt.
10/10
szabzero 2015 júl. 16. - 14:52:21 10/10
(255/298)
Nálam nagyon elõl van a toplistán, piszok jó film.
10/10, de csak mert nem lehet 11..
kts5 2015 máj. 09. - 22:41:46 Előzmény kazama90
(254/298)
Esetleg kiirhatnád h SPOILER, és tán mások is élvezhetnék a filmet .... Kösz!
9/10
kazama90 2014 dec. 05. - 14:48:16 9/10 Előzmény kisokka
(253/298)
jó film de lehetett volna sokkal jobb is ,ha a végét nem cseszik el.szerintem is úgy kellett volna végzõdnie hogy az öccse meghal õ(Douglas) pedig öngyilkos lesz.komolytalan/gagyi lett a vége miatt +a matracos hülyeség se kellett volna (rohadtul hihetetlen hogy tudták hogy pont oda esik majd).
Rónai Máté 2014 júl. 30. - 23:25:50 Előzmény kisokka
(252/298)
Kisokkának:

/SPOILER/

Ez a befejezés azért kellett, hogy kerek legyen. Mert mások is ajánlották neki, hogy próbálja ki. Ráadásul a lényeg az, hogy így a hapsi meghozta a döntést, hogy öngyilkos lesz, átérezte az egész felelõsséget, aztán mivel túlélte, végigmérheti az egészet újra. Ezért kap egy új látásmódot az életrõl (ezt mondták az elején is errõl a játékról).
Szokták mondani, hogy aki öngyilkos lesz, az utolsó pillanatban mindig meggondolja magát.
Ez miatt kellett, hogy meghozza a döntést, aztán túlélje.
9/10
kisokka 2014 jún. 22. - 15:34:42 9/10
(251/298)
Számomra érdekes módon, ma láttam elõször ezt a filmet. Na az biztos, hogy nem bántam meg, eléggé lekötött.
Egy problémám akad csak, ami miatt csak 9-et adtam neki.

***SPOILER***

A végét szerintem iszonyat mód elcseszték. Az úgy lett volna tökéletes, ha meghal az öcsi és végzetes lesz az ugrás is. Egy jó kis tanulságot lehetett volna így leszûrni(na nem mintha nem ismerném azt a tanulságot, de na...), ehelyett az jött át, hogy efféle játékok csak a (dollár)milliomosoknak jutnak. Nem beszélve arról, hogy hirtelen felindulásból egy kicsit szétvertem volna öcsi fejét, de az más tészta.
Szóval szerintem jobb lett volna az alternatív befejezés, de így is párját ritkító remek.
Edmond Dantes 2014 máj. 18. - 10:36:58
(250/298)
Kár. Ez egy annyira nagyon jó cucc h többet és jobb hangot érdemelt(él) volna :) Pláne, ha most elõször láttad és (nem jól) hallottad. Rég láttam és elég feledékeny bírok lenni, de ez megmaradt...csakúgy mint több más Fincher-opusz, amikrõl, szégyen-gyalázat, csak mostanában állt össze nálam h naháát, ez is Fincher meg az is meg amaz is..De mintha mostanában kevesebbet villantana. Talán majd az új Holtodiglan-nal megint.
Cordelia 2014 máj. 17. - 20:44:43 Előzmény -greghouse-
(249/298)
a film hangminõsége annyira borzalmas, hogy már azért nézem meg újra és újra, hátha végre sikerül egy jó minõségû kópiát kifogni. Figyelni kell ki mit mond, mert tompa és erõtlen. Vagy csak rendezõi trükk, hogy jobban figyeljünk, nem tudom. Az élvezeti értékébõl sokat veszít a rossz hang miatt.
10/10
pema25 2014 máj. 15. - 17:48:29 10/10
(248/298)
Fantasztikus,számomra végig izgalmas,egy percre sem fordult meg a fejemben még csak a gondolat sem,hogy valami miatt megnyomom a Pause gombot,zseniális film ! 10/10
10/10
viskia01 2014 jan. 08. - 19:57:20 10/10
(247/298)
zseniális!
10/10
-greghouse- 2013 szept. 01. - 15:36:52 10/10
(246/298)
Én annak ellenére meg tudom sokszor nézni, hogy percrõl percre tudom, mi következik. Ezért (is) jó. És mindig elgondolkodok az alapötleten - tudniillik, amit Sean Penn mond, hogy vajon mit lehet adni egy olyan pasinak ajándékba, akinek mindene megvan (most a nõtõl és a családtól tekinsünk el, az teljesen más irányba vitte volna a filmet, valószínûleg lehetne egy jó nyálas valamit csinálni belõle.) Megvan neki a gazdagság, a hatalom, az önbizalom, a társadalmi kapcsolatok, egészség, minden, amitõl úgy érzi, õ az ura az életének.
...Hát ezt.
Elvenni tõle a magabiztosságot. Egyre bizonytalanabbá teszik, a bizonytalanság teljes kontroll vesztésbe megy át, majd teljes kétségbe esésbe. Amikor már úgy érzi,kész, elvesztette a kontrollt életében elõször a saját élete fölött, nem tudja irányítani az életét, nem tudja mi történik, akkor jön a katarzis. Mindez feloldása, visszakapja az életét, a magabiztosságát a kontrollt. Ezt a katarzist lehet adni.
...(Már csak apró lábjegyzet, hogy a végén sír Douglas. Füst Milán szerint "katarzis az az érzés, amit sírás után érez az ember." Ez csak eszembe jutott a film alatt.)
Persze, lehet, hogy mások másként látják. De legalább látják..
10/10
-greghouse- 2013 szept. 01. - 15:30:02 10/10
(245/298)
Ízlés dolga. Azonban a forgalmazói-produceri értekezletek (egy része) pont erre van, hogy különféle ötletek, vélemények, nézetek ütközzenek. Összevetik a javaslatokat, mérlegelnek, aztán döntenek, melyik lenne a legfrappánsabb, legjobban vonzó a közönség számára, szellemes, és mégis valamennyire hû a filmhez. Néha a külföldi forgalmazó, akitõl vesszük, ragaszkodik a forgalmazási címhez, vagy annak valamilyen eleméhez, néha nem. De a fõ szempont (ha az eladó nem szól bele) mindenképp a nézettség. A filmforgalmazás (tisztelet a mûvészfilmforgalmazóknak, meg azoknak a nagyoknak akik mellényzsebbõl deszertként kiadnak mûvészfilmet) mégis egy üzleti vállalkozás, amely az eladott jegyekbõl, DVD-kbõl, tévés nézettségbõl stb. él. Aztán vannak néha olyan döntések, amiket megbántak, ilyen volt pont az Alien, mert nem gondolták, hogy sok része lesz, és a "Nyolcadik utas a halál" ugyan egy filmnek frappáns, de sorozatnak...nehéz ragozni. Ma a rövid címeket már megtartják eredetiben, és kötõjellel adnak magyar alcímet azoknál, melyek sorozat gyanúsak.
...Ami a minõséget illeti... tényleg lehet, hogy "leugrottak" Tescoba vagy akárhová, és vettek egy DVD-t (bár ez azért nyilván humor, jogilag nem egészen igy megy), mert borzalmas volt a hangminõség (és nem arra gondolok, hogy a Stohl-os változat ment). Tompa volt, hullámzó, mintha nem is DVD-rõl keverték volna, hanem egy régi VHS szalagot játszottak volna le, amely tudvalevõleg idõvel nyúlik, és elõször a hang romlik el. Brrr....
NiFi 2013 aug. 31. - 22:25:31 Előzmény -greghouse-
(244/298)
Nem feltétlenül értek egyet a címadással kapcsolatos véleményeddel. A "Nyolcadik utas a Halás" helyett az "Idegen" számomra sokkal rejtélyesebb. Ennél a filmnél is legalább egyenértékû lenne a szó szerinti "A játék" cím.
Ott van a "Fûrész" vagy a "Kocka" sorozat. Nem attól lettek a rajongók kedvencei, hogy átnevezték: "Felelj az életedért" vagy "A halál börtöne" címekre, hanem a történettõl amit elmeséltek, illetve talán inkább az alap koncepciótól. A "Fûrész" és a "Kocka" sem beszédes cím, mégis nagyszerûek.
Ez csak az én véleményem, nem vitatkozni vagy okoskodni akarok.
Természetesen értem és tiszteletben tartom a te véleményed.
offtopic
zottyo534 2013 aug. 31. - 21:25:44
(243/298)
A képarányból és az egy hangsávból arra következtetek, hogy leugrottak a sarki tékába és kivették VHS-en. A hang kicsit tompa, de legalább most nincs akkora háttérzaj, mint mikor valamelyik másik csatorna leadta múltkor.
merkel 2013 aug. 31. - 21:24:36
(242/298)
Finchernek sok jó filmje van, számomra a Harcosok Klubja még ennél is jobb és kultikusabb film. Az Alien 3. is nagyon tetszett (amikor futkosnak az alien elõtt, az zseniális). Ez is nagyon jó film, az egyetlen hibája az erénye: ha egyszer megnézted, már nem olyan érdekes a rejtély megfejtése, ami odaszögez a képernyõ elé.

Az elõbb kevertem Finchert és Lynchet. Na a Mullholland Drive is elég nyomasztó film még, és a Hollywoody lidércnyomás Coentõl. Hirtelen ezek ugranak be mint hasonló hangulatú filmek.
10/10
-greghouse- 2013 aug. 31. - 20:50:18 10/10
(241/298)
jól van na, el van boronálva... jó film és kész, ez a lényeg... :-)
üdülamindada 2013 aug. 31. - 20:46:45
(240/298)
eszem ágában sincs ugrani, jó itt üldögélni a fotelben... csak nem értettem, de hála néked: megértettem
10/10
-greghouse- 2013 aug. 31. - 20:27:57 10/10
(239/298)
A hangot talán feljavítják, a 2. változat már digitális (és szerencsére a fõszereplõ szinkronja jó (Dörner), sõt, a 2. változat szinkronja annyiból még jobb, hogy Kaszás Attila szinkronizálja Sean Pennt az 1. változat Stohl Andrásával szemben. Remélem a Dörner-Kaszás (-Tóth Enikõ) változatot adják le.)